منو سایت

آجیل ماکادمیا؛ آکادمی مهندسی مکانیک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آجیل ماکادمیا؛ آکادمی مهندسی مکانیک

آجیل ماکادمیا؛ این یک گروه آموزشی است که آموزش های بسیار آموزنده و ارزشمندی در زمینه مهندسی مکانیک تولید می کند. از جمله قوی ترین آموزش های این مجموعه می توان به Abaqus، MATLAB، Finite Element Coding و Writing Abaqus Subroutines اشاره کرد.

آجیل ماکادمیا؛ آکادمی مهندسی مکانیک

آجیل ماکادمیا؛ آکادمی مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی است که با استفاده از دانش ریاضیات، فیزیک و علم مواد، سیستم های مکانیکی را طراحی و تحلیل می کند. در تصور عمومی، مهندسی مکانیک به گرایش های خودرو محدود می شود، در حالی که این رشته بسیار گسترده تر از خودرو و مکانیک خودرو است. علم مهندسی مکانیک در هر تحلیلی مانند رباتیک، بیومکانیک، مکانیک جامدات، مکانیک سیالات و غیره استفاده می شود که مستلزم مطالعه تأثیر نیرو و انرژی بر وضعیت جسم است. امروزه هیچ محصولی بدون تحلیل استرس عرضه نمی شود. حتی شرکت‌های پیشرو در فناوری مانند اپل به دنبال استخدام مهندسان مکانیک برای مشارکت در طراحی و ساخت بدنه لپ‌تاپ و موبایل هستند.

حتما بخوانید: نرم افزار آموزش عمران و مهندسی

آموزش مکادمیک

آموزش در آکادمی مهندسی مکانیک را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

1- تدریس دروس دانشگاهی

مک آکادمی (آکادمی مهندسی مکانیک) همواره در تلاش است تا با ارزش ترین آموزش های موجود برای دوره های دانشگاهی را به تمامی دانشجویان ارائه دهد. از آنجایی که معمولا بهترین اساتید کشور در دانشگاهی حضور ندارند و یا حتی در صورت حضور، به دلیل ظرفیت محدود هر کلاس، همه دانشجویان نمی توانند در آن کلاس شرکت کنند، اشتراک این کلاس ها کمک بزرگی به دانشجویان می کند. هم اکنون می توانید آموزش دینامیک مهندسی دکتر آرش بهرامی و آموزش روش المان محدود کاربردی دکتر مریم مونما را به صورت رایگان در سایت مکاکادمی مشاهده و دانلود کنید.

2- آموزش تخصصی نرم افزار

دانشجویان و مهندسین مکانیک علاوه بر تسلط بر دروس این رشته باید به نرم افزارهای تخصصی نیز تسلط کامل داشته باشند. نرم افزارهای تخصصی مهندسی مکانیک را می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

1- زبان های برنامه نویسی مانند C، Fortran، Matlab و Python

2- نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD).

3- نرم افزار تحلیل کامپیوتری (CAE)

4- نرم افزار Computer Aided Manufacturing (CAM).

به همین دلیل آکادمی Macacademy آموزش های رایگان و ارزشمندی را برگزار می کند. آموزش Subroutines Abaqus، Finite Element Method با MATLAB، آموزش نرم افزار Abaqus و آموزش نرم افزار MATLAB از محبوب ترین آموزش های MacAcademy هستند.

3- مقالات علمی

گروه آموزشی مکادمی با تولید مقالات ارزشمند و غنی سعی در رفع نیازهای دانشجویان و مهندسین مکانیک دارد. از جمله محبوب ترین اقلام ماکادام در زیر لیست شده است.

  • آموزش اتصال نرم افزار Abaqus با کامپایلر فرترن برای نوشتن زیر روال
  • آموزش روش المان محدود (FEM).
  • از MATLAB پایتون را فراخوانی کنید
  • آموزش نصب Abaqus 2022 به همراه مستندات
  • مقدمه ای بر مهندسی مکانیک
  • جو مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

اهمیت برنامه نویسی در مهندسی مکانیک

ما در عصری زندگی می کنیم که زبان های برنامه نویسی بسیار رایج شده اند و یادگیری حداقل یک زبان برنامه نویسی بسیار ضروری است. زبان های برنامه نویسی کاربردهای گسترده ای مانند امنیت شبکه، کنترل و برنامه نویسی دستگاه، دامنه وب و … دارند، اما مهمترین کاربرد زبان برنامه نویسی برای مهندسان مکانیک انجام محاسبات است. بنابراین زبان های برنامه نویسی متلب، فرترن، پایتون و سی برای مهندسان مکانیک اهمیت ویژه ای دارند. ابتدا توصیه می کنیم در وب سایت مک آکادمی به زبان برنامه نویسی مناسب برای مهندسان مکانیک نگاهی بیاندازید و زبان برنامه نویسی مناسب خود را بیابید سپس برای یادگیری صحیح آن قدم بردارید. اکیداً توصیه می شود که در کنار زبان برنامه نویسی مورد نظر خود که حتما در طول تحصیل به آن نیاز خواهید داشت، نرم افزار متلب را نیز یاد بگیرید.

آجیل ماکادمیا؛ آکادمی مهندسی مکانیک

روش اجزاء محدود در مهندسی مکانیک

روش اجزای محدود (FEM) (معمولا) یک روش عددی برای حل معادلات دیفرانسیل معمولی (ODE) و معادلات دیفرانسیل جزئی (PDE) است. از آنجایی که معادلات حاکم در اکثر مسائل مهندسی معادلات دیفرانسیل هستند، بنابراین استفاده از روش اجزاء محدود (FEM) به حل مسائل پیچیده مهندسی کمک می کند. یادگیری اصول صحیح و اولیه این دوره بسیار مهم است. از این رو ماکاکادمی (مکانیک) مفتخر است آموزش رایگان روش المان محدود کاربردی را توسط دکتر مریم مونما (استاد مهندسی مکانیک دانشگاه تهران) ارائه دهد. اکنون دو رویکرد کلی برای استفاده از این روش قدرتمند وجود دارد:

  1. مشکلات کدنویسی با استفاده از زبان برنامه نویسی متلب (برنامه های کاربردی سبک) یا زبان برنامه نویسی فرترن (محاسبات سنگین)
  2. شبیه سازی مشکلات با استفاده از نرم افزارهای تجاری مانند Abaqus، Marc، ANSYS یا COMSOL

آجیل ماکادمیا؛ آکادمی مهندسی مکانیک

کدگذاری (برنامه نویسی) مسائل المان محدود

رویکرد برنامه نویسی المان محدود به شما درک عمیقی از این روش می دهد. افراد در کدنویسی روش اجزای محدود تجربه ای ندارند و فقط روی نرم افزارهای تجاری تمرکز کرده اند. در بهترین حالت، مانند اپراتور، آنها شبیه سازی خود را بدون درک صحیح از الگوریتم های حل انجام می دهند. علاوه بر این، این افراد معمولاً قادر به درک هشدارها و خطاهای نرم افزار نیستند و در حل خطاهای شبیه سازی مشکل دارند. بنابراین توصیه می کنیم اگر قصد مطالعه و شبیه سازی با روش اجزای محدود را دارید، خودتان چند مسئله را برنامه ریزی کنید و الگوریتم های حل را به خوبی یاد بگیرید. تیم مک آکادمی آموزش های عالی در زمینه کدنویسی مسائل اجزای محدود ارائه می دهد.

آموزش رایگان برنامه نویسی اجزای محدود

چرتکه; یکی از محبوب ترین نرم افزارهای المان محدود

پس از یادگیری و برنامه نویسی الگوریتم های روش اجزای محدود، به درک مناسبی از این روش و فرآیند حل آن دست یافته اید. اکنون که فرآیند یادگیری کامل شده است، دیگر برنامه نویسی برای حل مسائل کلاسیک و تکراری مقرون به صرفه نیست و به جای آن از نرم افزارهای تجاری استفاده می کنیم. در صورت لزوم، تلاش خود را بر افزایش قابلیت های این نرم افزارها برای انجام شبیه سازی های دشوار متمرکز خواهیم کرد. این کار با نوشتن زیربرنامه ها در نرم افزارهای تجاری مانند Abaqus امکان پذیر است که گروه Macacademy آموزش های فراوانی را در اختیار شما قرار می دهد.

آموزش رایگان نرم افزار Abaqus

آموزش رایگان زیربرنامه نرم افزار Abaqus

خدمات تیم تخصصی ماکادمی

با در نظر گرفتن موارد فوق، ممکن است برای شما جالب باشد که در مورد کار گروه مکادم (مکانیک) بیشتر بدانید. در واقع این گروه تخصصی با برخورداری از بهترین اساتید، دروس دانشگاهی و نرم افزارهای تخصصی رشته مهندسی مکانیک را به گونه ای تدریس می کند که در نهایت تمامی افرادی که در دوره حضور داشتند، مباحث مربوط به این رشته را به طور کامل یاد بگیرند. مهم ترین تفاوت ماکاکادمی (مکانیک) با سایر گروه های آموزشی موجود، کیفیت عالی و آموزش رایگان است.

از دیگر خدمات گروه مکاکادمی (مکانیک) می توان به مقالات بسیار مهم و کاربردی آنها که توسط دانشجویان برجسته این رشته نوشته شده است اشاره کرد. بنابراین می توانید از تخصص طلاب ممتاز و راهنمایی آنها به صورت کاملا رایگان استفاده کنید.

آجیل ماکادمیا؛ آکادمی مهندسی مکانیک

با توجه به اهمیت آموزش افراد در رشته های مهندسی مانند مکانیک، استفاده از آموزش های مناسب در اولویت قرار دارد. به همین منظور اگر شما عزیزان نیز قصد یادگیری این علم را دارید کافی است به سایت ماکاکادمی (مکانیک) مراجعه کرده و برای شرکت در دوره های تخصصی سایت با مدیران و مشاوران این مجموعه صحبت کنید. لازم به ذکر است در برخی موارد دوره های مورد نظر به صورت کاملا رایگان در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. در پایان یادآور می شویم برای همکاری با تیم حرفه ای مکادم (مکانیک) کافی است از طریق راه های ارتباطی ارائه شده با این بستگان در ارتباط باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت MecAdemy.org مراجعه کنید.