منو سایت

آموزش الگوی زفیر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش الگوی زفیر

وب سایت شما ویترین کسب و کار شماست. اگر قصد دارید یک سایت وردپرسی برای کسب و کار خود طراحی کنید، پیشنهاد می کنیم از قالب های چند منظوره استفاده کنید. زیرا به مرور زمان می توان امکانات و قابلیت های زیادی را به آنها اضافه کرد. این قالب ها معمولا با یک افزونه صفحه ساز ارائه می شوند. ووکامرس، افزونه WPML آنها سازگار هستند و شما به راحتی می توانید سایت خود را توسعه دهید. قالب Zephyr One پوست روشن، سرعت بالا و طراحی مینیمال دارای یک ایجاد کننده هدر و پاورقی حرفه ای، بیش از 50 طرح آماده، مگا منوی مناسب SEO، طرح بندی شبکه، ناوبری صفحه نامحدود و غیره است.

طراحی اولیه سایت و استفاده از یک قالب کاربر پسند نیز به تجربه کاربری کمک می کند. در این مقاله با تنظیمات قسمت های مختلف قالب Zephyr آشنا می شویم. تم Zephyr با افزونه ویژوال کامپوزر سازگار است و می توانید تمام صفحات را با این افزونه یا طراحی از ابتدا سفارشی کنید.

همچنین در صورت تمایل می توانید پس از مدتی فروشگاه خود را با این قالب طراحی کنید.

حتما بخوانید: آموزش کامل وردپرس

آموزش نصب قالب Zephyr

برای نصب قالب Zephyr از طریق بسته نصبی، ابتدا باید فایل بسته را در هاست آپلود کنید. سپس با فراخوانی Duplicator و تایپ /installer.php در انتهای آدرس دامنه، قالب را نصب کنید. برای نصب قالب ابتدا باید یک پایگاه داده ایجاد کنید.

ایجاد پایگاه داده برای نصب قالب Zephyr

برای ایجاد پایگاه داده در هاست خود، My SQL Database Wizard را باز کنید و یک پایگاه داده با نام کاربری، رمز عبور و نام پایگاه داده ایجاد کنید. این اطلاعات هنگام نصب قالب با بسته نصبی مورد نیاز است.

پس از نصب قالب Zephyr، قالب را فعال کنید، ایمیل پیش فرض را از تنظیمات > تب General تغییر دهید.

آموزش تنظیمات قالب Zephyr

برای کار با قالب Zephyr و طراحی وب سایت با آن می توانید تنظیمات قالب را بدون کدنویسی شخصی سازی کنید. برای این منظور از منوی پیشخوان Zephyr > تنظیمات الگو بازدیدها در این قسمت از آموزش قالب Zephyr، تنظیمات کلی، چیدمان سایت، صفحات، تنظیمات رنگ و فونت، تنظیمات نمونه کارها و غیره

آموزش تنظیمات کلی قالب Zephyr

زمانی که می خواهید روی سایت خود کار کنید و کاربر متوجه تغییرات سایت نمی شود، از این قسمت تنظیمات قالب Zephyr، حالت تعمیر و نگهداری و صفحه پیش بارگذاری را فعال کنید. همچنین افکت عناصر صفحه، سبک و موقعیت دکمه را تنظیم کنید.

تنظیمات طرح بندی سایت، صفحات و آرشیوها

برای تغییر طراحی بخش های مختلف سایت، در بخشتنظیمات چیدمان سایت شما می توانید عرض طرح سایت، عرض محتوای صفحه، عرض صفحه نمایش دستگاه های مختلف، تورفتگی و فاصله بین عنوان و متن را تعریف کنید.

در طرح بندی صفحه آموزش قالب Zephyr، تنظیمات نمایش برگه، انتشارات، نمونه کارها و نتایج جستجو عناصر سفارشی سازی مانند هدر، نوار عنوان، نوع قالب، قابل اجرا و پاورقی را می توان برای هر یک از بخش های بالا تنظیم کرد.

در آموزش فرم زفیر، بخش طرح بندی آرشیو امکان سفارشی سازی هدر، نوار عنوان، فرمت محتوا، قابل اجرا و پاورقی برای دسته، برچسب، ساختار، نمونه کارها و غیره به عنوان مثال، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، می توانید هدر، نوار سرصفحه، قالب و فوتر پست ها و صفحات را تغییر دهید.

آموزش الگوی زفیر

آموزش تنظیمات رنگ با فرمت Zephyr

در تنظیمات رنگ قالب Zephyr می توانید رنگ تمام قسمت های قالب را تغییر دهید و رنگ سربرگ، محتوا و پاورقی را تنظیم کنید. به عنوان مثال، هنگام تغییر رنگ هدر قالب Zephyr، رنگ پس‌زمینه، متن یا پیوند، شناور، هدر شفاف و غیره. می تواند سفارشی شود.

فونت را تنظیم کنید آموزش الگوی زفیر

می توانید فونت را در بخش های مختلف قالب Zephyr از بخش پیدا کنید فونت را تنظیم کنید تغییر دهید. همچنین تایپوگرافی هدر را 1 به 6 تغییر دهید و اندازه فونت، فاصله خطوط، ضخامت قلم، اندازه فونت موبایل را سفارشی کنید. در نهایت فونت های سفارشی خود را در قالبی خاص آپلود کنید.

آموزش سبک دکمه ها و فیلدها با فرمت Zephyr

در این آموزش قالب Zephyr دو قسمتی می توانید دکمه ها و فیلدهای خود را سفارشی کنید. برای سفارشی کردن تنظیمات دکمه و فیلد، می توانید رنگ، سبک مکان نما، رنگ پس زمینه، متن، مکان نما، سایه، اندازه و ضخامت دکمه ها و فیلدهای مورد نظر را تغییر دهید.

قالب Zephyr دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در این مقاله با تنظیمات آن آشنا خواهید شد. لطفا اگر سوالی دارید در نظرات بپرسید.

آموزش الگوی زفیر

تنظیمات پورتفولیو یادگیری

در این قسمت از آموزش قالب Zephyr برای ویرایش تنظیمات صفحه نمونه کارها تب نمونه کارها می توانید نام و برچسب دسته را مشخص کنید. همچنین می توانید نام صفحات نمونه کار و دسته بندی نمونه کارها را از این قسمت تغییر دهید.

تنظیمات فروشگاه قالب Zephyr

اگر می خواهید فروشگاهی در سایت خود داشته باشید، در تنظیمات فروشگاهی قالب Zephyr تنظیمات کلی، محصولات، صفحه فروشگاه، دسته بندی محصولات، تگ های محصولات و بخش های سبد خرید را شخصی سازی کنید. تنظیماتی که در هر بخش قابل تغییر هستند عبارتند از سبک دکمه، گالری محصول، تعداد ستون ها، سربرگ، نوار سرصفحه، قالب محتوا، قابل اجرا، پاورقی.

آموزش الگوی زفیر

تنظیمات آیکون و اندازه تصویر

در تب تنظیمات آیکون می توانید تنظیم کنید که آیکون ها در قسمت های مختلف نمایش داده شوند. می توانید تنظیمات تصاویری را که در بخش های مختلف سایت نمایش می دهید، مانند عرض و ارتفاع و اندازه تصویر بزرگ در آن بخش، شخصی سازی کنید.

تنظیمات پیشرفته تم Zephyr

در تب پیشرفته می‌توانید تمام بهینه‌سازی‌ها مانند غیرفعال کردن ماژول‌های پوسته اضافی را انجام دهید.

در قسمت کد سفارشی می توانید کلاس های css خود را وارد کنید تا در قسمت های مختلف قالب فراخوانی شوند.

در قسمت مدیریت تنظیمات می توانید نسخه پشتیبان تهیه یا بازیابی کنید.

پس از تنظیم قالب Zephyr، از ویژوال کامپوزر و عناصر آن برای ایجاد صفحات گرافیکی پویا و حرفه ای یا سفارشی سازی آنها استفاده کنید. یک وب سایت حرفه ای ایجاد کنید.