منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش برنامه نویسی آنلاین (فقط 11 سایت واقعا رایگان هستند)

آموزش برنامه نویسی آنلاین (فقط 11 سایت واقعا رایگان هستند)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش برنامه نویسی آنلاین (فقط 11 سایت واقعا رایگان هستند)

یادگیری کد هرگز آسان تر نبوده است. اما بسیاری از منابع رایگان می توانند به یک مبتدی برای تسلط بر زبان برنامه نویسی یا ساخت یک پروژه وب جدید کمک کنند. برای کسب و کار آنلاین، کد را یاد بگیرید؛ این به معنای اتکای کمتر به توسعه دهندگان شخص ثالث است.

این مقاله مروری کوتاه بر منابع کدنویسی برای سال 2022 به شما ارائه می‌کند. این سایت‌ها دوره‌هایی را برای کاربران مبتدی و پیشرفته، وظایف عملی، مسیرهای شغلی که باید دنبال کنید، گواهی‌ها و انجمن‌های فعال برای ملاقات با افرادی مانند شما که در آموزش شرکت می‌کنند ارائه می‌دهند. همه این منابع رایگان هستند، اگرچه برخی برنامه های پولی را برای دوره های پیشرفته ارائه می دهند.

اول از همه توجه کنید. در این سایت تمامی زبان های برنامه نویسی را به صورت رایگان آموزش می دهیم (اینجا کلیک کنید).

نکته مهم: برخی سایت ها آی پی ایران را مسدود می کنند. بهتر است بلافاصله VPN خود را روشن کنید تا به راحتی به سایت ها دسترسی داشته باشید.

1-W3Schools (مشهورترین)

صفحه اصلی W3Schools

W3Schools برای توسعه دهندگان وب مناسب است و تمام جنبه های توسعه را پوشش می دهد. دوره های آموزشی از مبتدی تا حرفه ای و شامل آزمون های مهارتی. ویژگی های برتر شامل آموزش و گواهینامه کامل است. این سایت در سال 1998 راه اندازی شد، اما وابسته به W3C یا کنسرسیوم جهانی وب نیست.

2-تسخیر کد سایت

صفحه اصلی Code Conquest

Code Conquest یک راهنمای کدنویسی آنلاین رایگان برای مبتدیان است. یادگیری زبان های محبوب مانند HTML، CSS، JavaScript و PHP در اینجا امکان پذیر است. همچنین، اگر علاقه مند هستید، می توانید به مرحله بعدی بروید. هر درس با جزئیات در مورد چگونگی یادگیری بیشتر به پایان می رسد.

3- وب سایت کداکادمی

صفحه اصلی Codecademy

Codecademy یک راهنمای تعاملی و خودکار در مورد نحوه کدنویسی است. در اینجا می توانید یک زبان برنامه نویسی را بیاموزید، مهارت هایی مانند توسعه وب یا امنیت سایبری را بیاموزید یا به دنبال شغلی باشید. کد آکادمی آموزش و دوره های مقدماتی و پیشرفته رایگان را ارائه می دهد. برخی از ویژگی ها، مانند مسیرهای شغلی، تنها در نسخه حرفه ای با 19.99 دلار در ماه در دسترس هستند.

مهارت های مورد نیاز برای طراحی سایت (7 مهارت لازم)

4-سایت پروژه Odin

صفحه اصلی پروژه اودین

پروژه Odin دوره های کدنویسی رایگان و متن باز را ارائه می دهد که کاملاً آنلاین هستند. پروژه Odin که در سال 2013 تأسیس شد، توسط Thinkful، یک مدرسه فناوری جدید که آموزش های فردی را با کمک تعدادی از متخصصان و شرکت های استخدام ارائه می دهد، حمایت می شود. برنامه درسی شامل پروژه های زیادی است که به کاربران کمک می کند تا یک مجموعه قوی Github ایجاد کنند.

5-سایت داش

صفحه اصلی داش

دش یک دوره آنلاین رایگان برای یادگیری اصول کدنویسی و توسعه وب سایت است. پروژه ها را کامل کنید و مهارت ها را از طریق دستورالعمل های گام به گام تقویت کنید. Dash توسط مجمع عمومی ارائه می شود که برنامه های جامع توسعه وب، طراحی رابط کاربری و علم داده را ارائه می دهد.

کدام زبان برنامه نویسی برای یادگیری بهتر است؟ (به روز رسانی 2022)

6-سایت Codewars

صفحه اصلی Codewars

Codewars یک محیط یادگیری رقابتی است که برای کاربران طراحی شده است تا تکنیک های مختلف را یاد بگیرند و با بازخورد سازنده نظر دهند. مدیران انجمن بر محتوا نظارت دارند. شما می توانید با کار بر روی چالش های مختلف با همکلاسی های خود به کدنویسی مسلط شوید.

7-سایت FreeCodeCamp

صفحه اصلی FreeCodeCamp

freeCodeCamp یک انجمن غیر انتفاعی است که به افراد کمک می کند تا با تکمیل چالش ها و ساخت پروژه ها کد یاد بگیرند. freeCodeCamp ویدیوها، مقالات و درس های کدنویسی تعاملی و همچنین گواهینامه ها را ارائه می دهد که حدود 300 ساعت آموزش ویژه را می طلبد. گروه های مطالعاتی نیز در این سایت وجود دارد.

یادگیری چندین زبان برنامه نویسی (و مزایای آن)

8-سایت CodeGym

صفحه اصلی CodeGym

CodeGym یک دوره آنلاین برای یادگیری برنامه نویسی جاوا از ابتدا است. در اینجا شما به اصول اولیه جاوا مسلط خواهید شد و اعتماد به نفس خود را در برنامه نویسی افزایش خواهید داد. برنامه نویسی را با بیش از 1200 کار تکراری بیاموزید. با همکلاسی ها، گروه ها و جوامع خود با بیش از 300000 کاربر از 187 کشور صحبت کنید.

9-سایت Sololearn (من از برنامه آن استفاده می کنم)

صفحه اصلی Soolearn

Soolearn منبعی برای یادگیری گام به گام مهارت های کد و کدنویسی است. در عرض چند دقیقه پس از شروع اولین درس، کد واقعی بنویسید. آموخته های خود را از طریق آزمون های داخلی ارزیابی کنید و با تمرین مهارت های خود را ارتقا دهید. برای تایید تکنیک هایی که تازه یاد می گیرید گواهی دریافت کنید. SoloLearn بیش از 20 دوره از جمله علم داده و کدنویسی برای بازاریابان ارائه می دهد. گزینه پریمیوم بدون آگهی و سفارشی است و همچنین قصد دارد به شما آموزش دهد.

آموزش برنامه نویسی فرترن تا صفر تا صد (و نکات کاربردی)

10-سایت Hackr.io

صفحه اصلی Hackr.io

Hackr.io مجموعه ای از دوره ها و درس های برنامه نویسی با کیفیت است. دوره ها را بر اساس قیمت، نوع، سطح و نظرات فیلتر کنید. تمامی مطالب ارسالی توسط تیم Hackr.io تایید شده است.

11- سایت MIT OpenCourseWare

صفحه اصلی MIT OpenCourseWare

MIT OpenCourseWare خلاصه ای از تمام محتوای دوره های موجود در موسسه فناوری ماساچوست است. بیش از 30 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در زبان های برنامه نویسی و تخصص های علوم کامپیوتر مانند سیستم عامل ها، گرافیک و تجسم، طراحی و مهندسی نرم افزار و داده کاوی وجود دارد.

دانلود فراموش نشه: آموزش برنامه نویسی سایت از صفر تا صد (20 درس)