منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش بهاره از صفر تا صد با 20 درس رایگان + کاربردهای آن

آموزش بهاره از صفر تا صد با 20 درس رایگان + کاربردهای آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش بهاره از صفر تا صد با 20 درس رایگان + کاربردهای آن

فریم ورک Spring یک چارچوب جاوا منبع باز است که برای توسعه سریع و آسان اپلیکیشن جاوا طراحی شده است. فریم ورک Spring در اصل توسط Rod Johnson نوشته شده بود و برای اولین بار تحت مجوز Apache 2.0 در ژوئن 2003 منتشر شد. این آموزش بر اساس Spring Framework نسخه 4.1.6 است که در مارس 2015 منتشر شد.

چرا بهار را مطالعه کنیم؟

Spring محبوب ترین فریم ورک برای توسعه برنامه های کاربردی جاوا سازمانی است. میلیون‌ها توسعه‌دهنده در سراسر جهان از Spring Framework برای ایجاد کدهای با کارایی بالا استفاده می‌کنند که به راحتی قابل آزمایش و استفاده مجدد است.

بهار از نظر اندازه و وضوح سبک است. نسخه اصلی فریم ورک Spring حدود 2 مگابایت حجم دارد.

دانلود: جاوا را از ابتدا با 30 درس رایگان بیاموزید

از ویژگی های اصلی Spring می توان برای توسعه هر برنامه جاوا استفاده کرد، اما افزونه هایی نیز برای ساخت برنامه های وب در بالای پلت فرم Java EE وجود دارد. چارچوب Spring قصد دارد استفاده از J2EE را آسان‌تر کند و با فعال کردن یک مدل برنامه‌نویسی مبتنی بر POJO، شیوه‌های برنامه‌نویسی خوب را ترویج کند.

کاربردهای فصل بهار

برخی از مزایای استفاده از فنر به شرح زیر است:

 • مبتنی بر POJO: Spring به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی کلاس سازمانی را با استفاده از POJO توسعه دهند. مزیت استفاده از فقط POJO ها این است که شما به یک محصول کانتینری EJB مانند سرور برنامه نیاز ندارید، بلکه فقط مجاز به استفاده از یک ظرف Servlet پایدار مانند Tomcat یا برخی از محصولات تجاری هستید.
 • مدولاریت: بهار به صورت مدولار سازماندهی شده است. اگرچه بسته ها و کلاس های زیادی وجود دارد، شما باید فقط به مواردی که نیاز دارید متعهد شوید و بقیه را نادیده بگیرید.
 • ادغام با چارچوب های Spring موجود: اسپرینگ چرخ را دوباره اختراع نمی کند، در عوض از برخی فناوری های موجود مانند چندین چارچوب ORM، چارچوب های ورود به سیستم، تایمرهای JEE، کوارتز و JDK و سایر فناوری های ارائه استفاده می کند.
 • قابلیت تست: آزمایش برنامه ای که با Spring نوشته شده است آسان است زیرا کدهای وابسته به محیط به این چارچوب منتقل می شوند. علاوه بر این، استفاده از JavaBeanstyle POJO استفاده از تزریق وابستگی را برای تزریق داده های آزمایشی آسان می کند.
 • استفاده از الگوی معماری وب MVC: Spring Web Framework یک چارچوب وب MVC است که به خوبی طراحی شده است که یک جایگزین عالی برای چارچوب های وب مانند Struts یا سایر چارچوب های وب بیش از حد مهندسی شده یا کمتر محبوب است.
 • مدیریت استثنا: Spring یک API مناسب برای تفسیر استثناهای خاص فناوری (از JDBC، Hibernate یا JDO) به استثناهای ثابت و بدون علامت ارائه می کند.
 • سبکی: ظروف IoC معمولاً سبک وزن هستند، مخصوصاً در مقایسه با ظروف EJB. این کانتینر برای توسعه و استقرار برنامه های کاربردی در رایانه هایی با حافظه و منابع پردازشی محدود مناسب است.
 • مدیریت تراکنش: Spring یک رابط مدیریت تراکنش ثابت دارد که می تواند به اندازه تراکنش محلی (با استفاده از یک پایگاه داده واحد) در مقیاس کوچک و تراکنش های جهانی (با استفاده از JTA) در مقیاس بزرگ انعطاف پذیر باشد.

آموزش برنامه نویسی جاوا با Eclipse (و نکات کاربردی)

فیلم های آموزشی بهاره

از صفحه سعود پزکوک:

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه هشتم

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم

جلسه سیزدهم

جلسه چهاردهم

جلسه پانزدهم

جلسه شانزدهم

جلسه هفدهم

جلسه هجدهم

جلسه نوزدهم