منو سایت

آموزش تجسم نصب (و 14 نکته کاربردی)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش تجسم نصب (و 14 نکته کاربردی)

هرکسی که در زمینه مدلسازی با نرم افزار Revit کار می کند و یا سابقه کار با آن را دارد، قطعا با مدل هایی که مختصات نادرستی داشته اند و به احتمال زیاد نتوانسته اند کاری انجام دهند، دست و پنجه نرم کرده است. دلیل این عدم همبستگی و همپوشانی الگوها را درک کنید.

بسیاری از این مشکلات صرفاً به دلیل دانش ناکافی شما از سیستم مختصات نرم افزار مشاهده یا BEP های مناسب برای ارتباط است. اما جای نگرانی نیست. این دانش اندک و ناکافی در واقع پیش نیاز اجرای صحیح و سازماندهی پروژه ها می باشد.

نرم افزار Revit 2020.2 به شما کمک می کند تا نقطه مبدأ طراحی، نقطه بررسی و نقطه داخلی را در زمینه مدل های مربوطه تجسم کنید.

تصویر زیر دو نقطه پایه پروژه را نشان می دهد که نقطه آبی از پروژه فعال و نقطه خاکستری از مدل مربوطه گرفته شده است.

Revit 2020.2 - سیستم های مختصات

پروژه پیوندی بیس پوینت Revit 2020.2

در اینجا همچنین می توانید یک نقطه داخلی را مشاهده کنید که در یکی از پروژه های مرتبط به رنگ خاکستری نشان داده می شود. این نقطه هنگام بررسی همپوشانی نقطه پایه پروژه و مبدا داخلی استفاده می شود.

نقطه مبدا داخلی Revit 2020.2

هنگامی که یکی از مدل‌های مربوطه انتخاب می‌شود، نقطه پایه پروژه نماد مدل مربوطه و ویژگی‌های مربوطه مانند شمال/جنوب، شرق/غرب، ارتفاع و همچنین زاویه شمال واقعی را نشان می‌دهد. این نکته برای درک دلیل عدم همبستگی و همپوشانی مناسب الگوها بسیار مفید است.

Revit 2020.2 - نقطه پایه پروژه مرتبط

همانطور که می دانید نرم افزار View یک نقطه شروع داخلی دارد که با نقطه شروع پروژه متفاوت است. نقطه شروع داخلی را می توان با یک زیر رشته جدید در رشته سایت نشان داد.

Revit - نقطه مبدا داخلی

هنگام تنظیم نقطه پایه پروژه، به جای انتخاب مستقیم نقطه پایه پروژه و جابجایی آن، می توانید از مختصات تعیین کننده در نقطه استفاده کنید یا مختصات را بدست آورید. با انجام این کار خواهید دید که انتخاب PBP و استفاده از پالت خصوصیات یا وارد کردن مستقیم مختصات، PBP را بدون توجه به مبدا داخلی جابجا می کند.

مختصات را در یک نقطه مشخص کنید

یک پروژه جدید در Revit MEP ایجاد کنید و آن را به یک مدل معماری مرتبط کنید

ترفندهای نرم افزار دید؛ بازگشت به اصول، رنگ طرح را تغییر دهید

گاهی اوقات وقتی به مشکلی برخورد می کنید، بهترین کار این است که اصول اولیه را مرور کنید تا راه حلی برای مشکل پیدا کنید، و این در هنگام کار با قابلیت مشاهده نیز صدق می کند. اگر مشکلی دارید بهتر است به نکات مهم برای کار مراجعه کنید. رابط کاربری و رنگ های به کار رفته و ارائه شده تفاوت زیادی در کار شما ایجاد می کند و گاهی از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می کند. تصویر زیر کادر محاوره ای Options را در نرم افزار View 2020 نشان می دهد.در این قسمت به احتمال زیاد گزینه های جدیدی را خواهید دید که تحت عناوین «محاسبه» و «ویرایش میلگرد» اضافه شده است.

آموزش تجسم نصب (و 14 نکته کاربردی)

رنگ گزینه “محاسبه” هنگام کار با پیوندهای ساختاری استفاده می شود. نمای پیوند در پس‌زمینه پردازش می‌شود و به‌طور پیش‌فرض عناصر را به رنگ فیروزه‌ای نمایش می‌دهد. رنگ گزینه Edit Rebar نیز هنگام ویرایش محدودیت های میلگرد استفاده می شود.

خوب، بیایید به اصول اولیه برگردیم. هنگام ترسیم عناصری مانند کف یا ویرایش نمای دیوارها، معمولاً خطوطی را به رنگ سرخابی (Magneta) می بینیم، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

طرح کف Revit

شما می توانید این رنگ پیش فرض را با ویرایش سبک خط تغییر دهید. برای این کار گزینه Ribbon Management را انتخاب کرده و روی گزینه Advanced Settings کلیک کنید. سپس مطابق تصویر زیر بر روی گزینه Line Styles کلیک کنید.

آموزش تجسم نصب (و 14 نکته کاربردی)

با این کار کادر گفتگوی Line Styles ظاهر می شود. در این قسمت می توانید رنگ طرح را به دلخواه تغییر دهید.

آموزش تجسم نصب (و 14 نکته کاربردی)

در مثال زیر، استایل طرح کلی را به سبز تغییر دادیم.

Revit Floor Sketch - Green

اگر در تشخیص برخی رنگ ها یا کار با رنگ های مختلف پس زمینه مشکل دارید، تغییر رنگ خطوط بسیار مفید است و به شما کمک زیادی می کند.

بخوانید: 100 نکته مهم و کاربردی که هر کاربر نرم افزار Revit باید بداند!

آموزش تصویری نصب

 

به دنبال آموزش حرفه ای بازرسی تاسیسات هستید؟

آموزش ساختار چشم انداز جدید و پروژه محور (به زبان فارسی)

حتما دانلود کنید: جدیدترین و بهترین کتاب آموزش بینایی MEP رایگان