منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش زبان انگلیسی از صفر با 32 درس رایگان + جزوه PDF

آموزش زبان انگلیسی از صفر با 32 درس رایگان + جزوه PDF

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش زبان انگلیسی از صفر با 32 درس رایگان + جزوه PDF

زبان انگلیسی در حال گسترش است و برای برخی افراد ممکن است یادگیری سریع آن واقعا دشوار به نظر برسد. در اینجا قصد داریم به شما نشان دهیم که اینطور نیست، پس با ما همراه باشید.

کجا، کی و چگونه، اینها سوالاتی هستند که باید هنگام شروع یادگیری زبان از خود بپرسید.

ابتدا 3 نکته مهم در یادگیری زبان انگلیسی

 • اهداف مشخصی را تعیین کنید. هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید برای کار به خارج از کشور بروید، بر عبارات مرتبط با کار خود تأکید کنید. یا اگر به عنوان توریست سفر می کنید، از فرهنگ لغت سفر و گردشگری استفاده کنید.
 • برنامه داشته باشید. برنامه ریزی بخش مهمی از یادگیری موفق زبان انگلیسی است. مدت زمان آموزش بسته به تعهد، انگیزه و البته زمان مطالعه متفاوت است. آهسته شروع کنید، اما یک برنامه مطالعه منظم داشته باشید. به عنوان مثال، اگر بیش از 40 ساعت در هفته کار می کنید، نیازی به صرف 30 ساعت برای مطالعه زبان انگلیسی ندارید.
 • بین چهار مهارت اصلی زبان تعادل برقرار کنید. اکثر مردم در تلاش برای بهبود مهارت های ارتباطی زبان خود هستند. بسیار مهم است که بین مطالعه چهار مهارت اصلی زبان تعادل ایجاد شود. بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی کسب توانایی های لازم در هر یک از مهارت های زبانی – شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن است.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

اکنون که می دانید از کجا شروع کنید، در اینجا برخی از بهترین نکات در مورد چگونگی یادگیری سریع انگلیسی آورده شده است:

استفاده از نرم افزارهای آموزش زبان

سال‌هاست که نرم‌افزار یادگیری زبان به مردم کمک کرده تا زبان انگلیسی را بیاموزند. فناوری‌های دیگری با هدف کمک به کاربران برای بهبود یا حفظ مهارت‌های انگلیسی خود در دسترس هستند. بسته به روش یادگیری ترجیحی خود، می توانید از بین انواع فناوری ها انتخاب کنید.

به عنوان مثال LiveXP، Preply، Italki، Verbling، AmazingTalker و غیره. سایت ها و برنامه های آموزشی آنلاین برای یادگیری و آموزش زبان های مختلف هستند. فراگیران و معلمان می توانند دروس خصوصی را رزرو یا ارائه دهند، از دوره های آموزشی زنده استفاده کنند و…

هم بزنید

با اپلیکیشن Fat Language در 80 روز فقط در 5 دقیقه در روز مانند یک بلبل انگلیسی صحبت کنید! بهترین روش روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید تسلط بر هر مهارتی در قرن بیست و یکم است!

خواندن متون مختلف

روزنامه ها، وبلاگ ها، متن در جعبه ها، راهنماها، وب سایت ها، ایمیل ها، پست های رسانه های اجتماعی و هر چیزی را بخوانید. چرا؟ این محتوا حاوی کلمات جدید هیجان انگیز و همچنین کلماتی است که ممکن است قبلاً بدانید. مرور آموخته‌ها و یادگیری چیزهای جدید به پیشرفت سریع‌تر شما کمک می‌کند.

تمرینات تلفظ

با هم صحبت کنید. در مورد همه چیز و همه چیز با یکدیگر صحبت کنید. اگر در ابتدا نمی توانید این کار را انجام دهید، سعی کنید با صدای بلند بخوانید تا تلفظ خود را درست انجام دهید.

صدای خود را ضبط کنید. ممکن است برخی افراد با این کار احساس راحتی نکنند، اما به شناسایی نقاط ضعف در تلفظ کمک زیادی می کند. آیا هر چند روز یک بار به صدای خود گوش می دهید تا با مشکلات خود آشنا شوید؟

12 اپلیکیشن برتر برای آموزش زبان انگلیسی

تمرین های نوشتاری

یک دفترچه داشته باشید. نوشتن در مورد هر چیزی واقعا مفید است. نوشتن برای بسیاری از افراد لذت بخش است و یادگیری زبان انگلیسی را سرگرم کننده می کند.

ایمیل های خود را به زبان انگلیسی بنویسید. با معلمان و سایر زبان آموزان زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. این در آینده واقعاً مفید خواهد بود، به خصوص در محیط های رسمی یا تجاری.

سعی کنید مقالات خبری را از زبان خود به انگلیسی بازنویسی کنید. این تمرین دیگری است که می توانید هر روز انجام دهید. به یاد داشته باشید، بهترین فعالیت ها آنهایی هستند که به طور منظم انجام می دهید.

پادکست ها یا کانال های انگلیسی را دنبال کنید. آیا به سیاست علاقه دارید؟ آرایش و زیبایی؟ علوم پایه؟ یا میخوای آشپزی کنی؟ یا شاید شما علاقه زیادی به ماشین دارید؟ پادکست‌ها و کانال‌های انگلیسی انگلیسی برای هر موضوعی وجود دارد. مشترک شوید و در رفت و آمد خود به مدرسه یا محل کار به آنها گوش دهید یا تماشا کنید.

در ابتدا، درک لهجه بومی می تواند چالش برانگیز و دشوار باشد، اما به آن پایبند باشید. هرچه جلوتر بروید، بهتر می‌فهمید که چه می‌شنوید و کلمات و عبارات عامیانه جدیدی را یاد می‌گیرید.

شکی نیست که هیچ راهی بهتر از گذراندن وقت یا زندگی در یک کشور انگلیسی زبان برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد. اما عناصر ذکر شده نیز به روند یادگیری زبان کمک زیادی می کند.

آموزش زبان انگلیسی از صفر با 32 درس رایگان + جزوه PDF

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان مانند بالا رفتن از یک کوه بزرگ است. برای شروع بد نیست، اما هر چه بالاتر بروید، زمین سخت تر می شود. خسته می‌شوی، نفس می‌کشی و نمی‌دانی ارزش ادامه دادن را دارد یا نه. ممکن است همه چیز خوب پیش نرود و در نهایت ناامید شوید.

بنابراین، باید درک واقع بینانه تری از کار و هدف خود داشته باشید تا بتوانید خود را آماده حرکت در مسیر و بازیابی انرژی خود نگه دارید.

در اینجا ما در مورد مدت زمانی که بیشتر افراد برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارند صحبت خواهیم کرد و نحوه یادگیری سریع انگلیسی را توضیح خواهیم داد!

قبل از شروع باید چند فاکتور را در نظر بگیرید.

واقعا چقدر طول میکشه؟ بستگی داره این سوال رو از کی بپرسی! طبق گفته انجمن ملی مراکز زبان انگلیسی در انگلستان (انگلیسی انگلستان)، معمولاً برای تسلط بر هر سطح 120 ساعت زمان لازم است. اما مرکز آزمون انگلیسی کمبریج (کمبریج ESOL) معتقد است که هر سطح به 200 ساعت زمان نیاز دارد.

اما آنچه همه کارشناسان بر آن اتفاق نظر دارند این است که عوامل خاص و متفاوتی بر دشواری یادگیری یک زبان برای افراد مختلف تأثیر می‌گذارند.

زبان مادری چقدر به انگلیسی شباهت دارد؟ به احتمال زیاد یادگیری زبان انگلیسی برای افرادی از آلمان، اسپانیا یا فرانسه آسان خواهد بود! اما برای افرادی که به زبان های مختلف مانند چینی، ژاپنی یا عربی صحبت می کنند، یادگیری آن کمی دشوارتر خواهد بود.

به غیر از زبان مادری، چه زبان های دیگری بلدید؟ اگر زبانی غیر از زبان مادری خود بدانید (مهم نیست زبان مادری شما چیست) یادگیری زبان انگلیسی آسان تر است. این به این دلیل است که شما قبلاً مغز خود را برای انتخاب الگوهای زبانی جدید آموزش داده اید. به عبارت دیگر، هنگامی که یک زبان جدید را یاد می گیرید، یادگیری زبان های جدید بعدی آسان تر و حتی بهتر خواهد بود اگر زبان یا زبان هایی که یاد می گیرید مشابه انگلیسی باشد.

چقدر زمان و پول برای آموزش سرمایه گذاری می کنید؟ اگر روزی شش ساعت یا بیشتر را صرف مطالعه زبان انگلیسی کنید، خیلی سریعتر از کسی که فقط یک ساعت یا کمتر مطالعه می کند، پیشرفت خواهید کرد. علاوه بر این، سرمایه گذاری در دوره ها یا ابزارهای یادگیری زبان به روند یادگیری کمک زیادی می کند!

چقدر درگیر و با انگیزه هستید؟ اگر هدف نهایی ندارید یا واقعاً علاقه ای به یادگیری زبان ندارید، پیشرفت شما بسیار کند خواهد بود. داشتن هدف (یا مجموعه ای از اهداف) بسیار مهم است و سعی کنید از روش هایی استفاده کنید که علاقه شما را به یادگیری زبان افزایش دهد.

روزانه چقدر با زبان انگلیسی مواجه می شوید؟ هرچه بیشتر با زبان انگلیسی آشنا شوید، سریعتر یاد خواهید گرفت. برای بهبود بهتر است انواع مطالب انگلیسی را در برنامه روزانه خود قرار دهید. به موسیقی به زبان انگلیسی گوش دهید، کتاب به زبان انگلیسی بخوانید، فیلم به زبان اصلی تماشا کنید یا در یک کانال انگلیسی زبان مشترک شوید.

ابزارها و روش های آموزشی شما چقدر موثر هستند؟ وقتی از بهترین ابزارهای موجود و روش های مطالعه مفید استفاده کنید، چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت! توصیه می کنیم در مورد سبک های یادگیری تحقیق کنید تا بتوانید بر اساس اولویت های خود تصمیمات بهتر و موثرتری بگیرید.

شما چند سال دارید. کودکان بهتر از بزرگسالان یاد می گیرند. به طور کلی، مغز کودکان در کسب اطلاعات جدید مهارت بیشتری دارد، در حالی که مغز بزرگسالان در یادگیری چیزهای جدید مشکل بیشتری دارند. توصیه می کنیم هر چه زودتر و در سنین پایین تر شروع به یادگیری زبان کنید تا بتوانید از جوانی خود بهره ببرید. اما بزرگسالان را نیز ناامید نکنید، هنوز هم می توانید مهارت های زبانی خود را بهبود بخشیده و کامل کنید، فقط کمی زمان بیشتری می برد!

سطح A1 (مبتدیان)

زمان: تقریبا 70 ساعت نظرسنجی منظم

نکات و توانایی های زبان در این سطح:

 • درک عبارات اساسی
 • سلام کنید و خودتان را معرفی کنید.
 • قادر به انجام مکالمات کوتاه (زمانی که طرف مقابل به آرامی و واضح صحبت می کند)

سطح A2 (سطح متوسط)

زمان: تقریبا 180-200 ساعت نظرسنجی منظم

نکات و توانایی های زبان در این سطح:

 • عبارات رایج را درک کنید.
 • تبادل اطلاعات اولیه
 • در مورد موضوعات مرتبط بدون مشکل صحبت کنید.

چگونه زبان انگلیسی را سریعتر یاد بگیریم؟

 • یک هدف مشخص تعیین کنید. از زبان چه می خواهید یا نیاز دارید؟ اطمینان حاصل کنید که اهداف شما قابل مدیریت و هماهنگ با دلایل شما برای مطالعه هستند.
 • فلش کارت درست کنید فلش کارت هایی بسازید که مرتبط با هدف شما هستند. به عنوان مثال، کلمات مربوط به مکالمات اساسی و روزمره را یادداشت کنید.
 • گوش دادن را تمرین کنید. علاوه بر پادکست ها و آموزش های ویدیویی، تمرین گوش دادن غیرفعال را توصیه می کنیم. برنامه های تلویزیونی را به زبان انگلیسی تماشا کنید و به پادکست ها یا آهنگ هایی در ژانر مورد علاقه خود گوش دهید. قطعا می توانید چند دقیقه در روز را صرف انجام این تمرینات کنید.

دانلود درس های تصویری انگلیسی (32 ساعت کامل!)

 • برای مشاهده بهتر ویدیوها در دستگاه تلفن همراه، تلفن را به صورت افقی نگه دارید. اگر خطایی می بینید به این دلیل است که VPN روشن است. پس از پخش هر ویدیو، نماد دانلود روی آن ظاهر می شود.
 • اگر روی دانلود کلیک کردید و پخش ویدیو ادامه داشت، پس از پخش روی سه نقطه پایین کلیک کنید و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید. همچنین می توانید از اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید. اگر مشکلی در هر آموزشی وجود دارد، لطفاً در نظرات به من اطلاع دهید تا فوراً برطرف شود یا صفحه منبع را بررسی کنید. همچنین، احتمالاً آموزش ها هر از چند گاهی به روز می شوند.
 • اگر هر آموزشی جواب نداد، فراموش نکنید که آن را در بخش نظرات گزارش دهید تا مشکل بلافاصله حل شود.

از صفحه مرکز یادگیری:

درس 1

درس 2

درس 3

درس 4

درس 5

درس 6

درس 7

درس 8

درس 9

درس 10

درس 11

درس 12

درس 13

درس 14

درس 15

درس 16

درس 17

درس 18

درس 19

درس 20

درس 21

درس 22

درس 23

درس 24

درس 25

درس 26

درس 27

درس 28

درس 29

درس 30

درس 31

درس 32

دانلود جزوه PDF آموزش زبان انگلیسی

pdf دانلود PDF آموزش 2500 لغت پایه انگلیسی (از صفر تا صد)

pdf دانلود PDF آموزش گرامر انگلیسی تمام نکات

بعد از این درس ها چه کنیم تا به سطوح بالاتر برسیم؟

جملات، تلفظ و واژگان در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید هستند. همچنین هیچ نرم افزار و برنامه ای برای یادگیری زبان کافی نیست، حتی نیمی از زبان را نمی توان تنها با نرم افزار یا کتاب یاد گرفت! اما وقتی از دو یا سه منبع به طور همزمان استفاده می کنید، وضعیت متفاوت است. اما باید منابع یادگیری خود را با توجه به تجربه با دقت انتخاب کنید.

پیشنهاد ما با توجه به تجربه چندین ساله خودمان و زبان آموزانی که بسیاری از آنها در کشورهای مقصد زندگی می کنند این است که پس از این دروس یا همزمان با این درس ها، کتاب 1100 لغت ضروری تافل را ادامه دهید. کتابی که پر از کلمات، عبارات و نکات مطالعه است. و پس از اتمام دروس بالا فراموش نکنید که اپلیکیشن Fat Language را از اینجا دانلود کرده و سپس آن را فعال کنید (فقط برای اندروید موجود است) و هر روز یک تا چهار درس انجام دهید. مدت زمان درس حدود پنج تا 12 دقیقه است. بعد از مطالعه و یادگیری این درس ها کتاب 1100 کلمه و اپلیکیشن زبان Fat خواهید دید که در یادگیری زبان تا حد باورنکردنی پیشرفت کرده اید و تا سطح B (متوسط ​​و بالاتر) پیش رفته اید و می توانید جملات زیادی را بیان کنید.با عالی تلفظ و همه شما متوجه می شوید که گوینده چه می گوید.

نکات اضافی برای یادگیری سریعتر زبان انگلیسی

 • پادکست به زبان انگلیسی در موضوعات مختلف مانند زبان، فرهنگ، اخبار و … بهترین پادکست ها در اینجا
 • هنگامی که کار نمی کنید به موسیقی انگلیسی گوش دهید (روش خوبی برای یادگیری عبارات رایج و عامیانه) – بهترین موسیقی در اینجا (روشن کردن VPN)
 • کتاب‌های الکترونیکی نویسندگان انگلیسی را در هر سطح بخوانید – بهترین‌ها در اینجا
 • تماشای فیلم های جالب به زبان انگلیسی با زیرنویس انگلیسی – بهترین فیلم ها در اینجا
 • به رادیو انگلیسی (موسیقی، اخبار و گفتگو) گوش دهید – بهترین رادیو رایگان در اینجا