منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش طراحی دیجیتال از صفر تا صد با 14 درس رایگان

آموزش طراحی دیجیتال از صفر تا صد با 14 درس رایگان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش طراحی دیجیتال از صفر تا صد با 14 درس رایگان

داشتن گرافیک عالی و منحصر به فرد برای ساخت یک وب سایت با کیفیت، ارسال پست در رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی یا تقریباً هر چیز دیگری ضروری است. هنگامی که گرافیک شما خوب و چشم نواز باشد، بازدیدکنندگان شما بیشتر احتمال دارد که در سایت یا حساب شما جابجا شوند. در این مقاله می خواهیم چند نکته مهم در زمینه طراحی دیجیتال را با شما به اشتراک بگذاریم که به شما کمک می کند بازاریابی دیجیتال خود را بهتر کنید و تجربه کاربری خود را برای مشتریان لذت بخش تر کنید.

۱- پایدار باشید

ثبات در طراحی گرافیک واقعاً یک نکته کلیدی است! گرافیک برگ برنده شما برای جذب مشتری است. اگر رنگ ها، فونت ها و طرح های شما مدام در حال تغییر هستند، برند شما به راحتی قابل تشخیص نخواهد بود. علاوه بر این، هر چیزی که طراحی می کنید ناسازگار و گیج کننده به نظر می رسد. فرقی نمی کند که در وب سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی خود کار می کنید یا هر چیز دیگری. در هر صورت، موضوعی را انتخاب کنید و به آن بچسبید!

2- طراحی شما باید همیشه ساده باشد

ممکن است بخواهید طرح شما رنگارنگ باشد. اما به خاطر داشته باشید که لازم نیست مخاطب خود را در طراحی گرافیک غرق کنید. ساده نگه داشتن همه چیز به مخاطبان شما این امکان را می دهد که به راحتی محتوای شما را دریافت و پردازش کنند. حواس پرتی و چیزهای غیر ضروری را حذف کنید تا بینندگان شما بتوانند روی چیزهای مهم تمرکز کنند.

دانلود: طراحی پوستر: از صفر تا صد و 9 نکته کاربردی

3- از فضای سفید استفاده کنید

فضای سفید به مغز این امکان را می دهد که راحت تر تشخیص دهد کدام اطلاعات مهم تر است. اگر طرح شما پر از رنگ است، احتمالاً پیام اصلی گم می شود یا مبهم به نظر می رسد. خیلی زیاد خواهد شد. از فضای سفید برای متعادل کردن عناصر خود استفاده کنید و محتوای خود را مرتب کنید تا مخاطبان شما به راحتی آن را درک کنند.

آموزش طراحی دیجیتال از صفر تا صد با 14 درس رایگان

4- تعداد فونت های خود را محدود کنید

نکته شماره یک را به خاطر دارید؟ محدودیت فونت یکی از راه‌های ثابت نگه داشتن طراحی شما در سراسر صفحه است. سعی کنید از سه یا چهار فونت که مکمل یکدیگر هستند استفاده کنید. از فونت های مشابه برای عناصر مشابه استفاده کنید. به عنوان مثال، تمام عناوین شما باید با یک فونت باشند.

بخوانید: معرفی 11 نرم افزار برتر طراحی گرافیک در جهان

5- فاصله مهم است، آن را متعادل نگه دارید

در طراحی گرافیک فاصله همه چیز است. هنگام طراحی بهتر است فاصله متن و عکس ثابت باشد. اگر در حال نوشتن یک بلوک متن هستید، مطمئن شوید که خطوط به طور مساوی فاصله دارند. همچنین توصیه می شود که گرافیک خود را با مواردی که اضافه می کنید متعادل نگه دارید. دور سمت راست پر از طرح های گرافیکی و متن سنگین است و سمت چپ خالی است. این امر در مورد نیمه بالایی و پایینی طراحی گرافیکی نیز صدق می کند. طرح های خود را متقارن و متعادل نگه دارید.

6- از پالت رنگی استفاده کنید

پالت رنگ مجموعه ای از رنگ هاست که باید مختص برند شما باشد. پالت به شما این امکان را می دهد که به راحتی مجموعه رنگ هایی را که می توان در طول طراحی استفاده کرد، مشاهده و مشاهده کنید. پالت حاوی نقاط رنگی و کدهای هگزادسیمال برای هر رنگ است. (کد هگز ترکیبی از 6 عدد و حرف است. به عنوان مثال، کد # 40E3FF # به شما امکان می دهد سایه دقیق سبز را که همیشه برند شما را با همان رنگ مشخص می کند، پیدا کنید.)

آموزش طراحی دیجیتال از صفر تا صد با 14 درس رایگان

7- از امتحان چیزهای جدید نترسید

اجازه ندهید این نکات شما را از امتحان چیزهای جدید باز دارد! طراحی گرافیک هنری است که نیاز به تمرین و تجربه دارد. از انجام کار بد نترسید. تا زمانی که آن را خراب نکنی، هرگز نمی‌دانی چه چیزی خوب است و چه چیزی بد! هر چه بیشتر تمرین کنید، ایده های بیشتری برای آینده و کار عالی خواهید داشت. تو خواهی داشت.

نیاز به طراحی: 18 گرایش جدید (روش های طراحی) در طراحی گرافیک

فیلم آموزشی آموزش طراحی دیجیتال

  • برای تماشای بهتر ویدیوها در تلفن همراه خود، گوشی را به صورت افقی نگه دارید. اگر خطایی می بینید به این دلیل است که VPN روشن است. پس از پخش هر ویدیو، نماد دانلود روی آن ظاهر می شود.
  • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو دوباره پخش شد، پس از پخش، روی سه نقطه زیر آن کلیک کنید و Download یا Save را انتخاب کنید. همچنین می توانید از دانلود پیشرو از اینترنت استفاده کنید. هرگونه مشکل را در نظرات گزارش دهید تا فورا رفع شود یا به صفحه منبع مراجعه کنید. علاوه بر این، احتمالاً دروس هر از گاهی به روز می شود.
  • از صفحه کانال بتا:
جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه 8

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم

جلسه 13

جلسه چهاردهم

به این درس ها هم نیاز خواهید داشت: آموزش کامل گرافیک با 20 درس رایگان + کتاب PDF

به تمرین طراحی دیجیتال خود ادامه دهید!

همانطور که در تلاش برای تقویت مهارت های طراحی گرافیک خود هستید، به خاطر داشته باشید که بهبود نیاز به زمان و تمرین دارد. هرچه بیشتر روی طراحی کار کنید، بهتر است، بنابراین به تمرین ادامه دهید!