آموزش طراحی لوگو در فتوشاپ از صفر تا صد (و 12 نکته کاربردی)

آموزش طراحی لوگو در فتوشاپ از صفر تا صد (و 12 نکته کاربردی)

در این وبلاگ نحوه ایجاد یک لوگوی با کیفیت در فتوشاپ با استفاده از ترکیبی از میانبرهای فتوشاپ را با شما به اشتراک می گذاریم. در اینجا شش دستورالعمل کلیدی برای جابجایی طراحی لوگو آورده شده است تا مطمئن شوید که در مسیر درست طراحی لوگو فتوشاپ هستید. در نهایت، ما یک جایگزین آنلاین برای سازنده لوگو فتوشاپ را برای کسانی که خواهان یک ابزار طراحی لوگو ساده تر و آزادتر هستند، ارائه خواهیم کرد.

ممکن است بپرسید آیا یافتن طرح های لوگوی بالا برای شما دشوار است؟ بله، ما هرگز نمی گوییم که ساخت این لوگوها با فتوشاپ آسان است. لوگوی برند یا شرکت شما مانند چهره انسان است و فقط باید شرکت شما را از دیگران متمایز کند. بنابراین نیازی به داشتن لوگوی قوی و با کیفیت ندارید. در آموزش های بعدی از آخرین نسخه فتوشاپ به عنوان ابزار استفاده کرده و لوگوی مناسب PS را طراحی خواهیم کرد.

بخش 1: ایده ها و اصول کلیدی طراحی لوگو

هنگام طراحی یا اصلاح لوگوی برنامه، بازاریابی و چشم انداز خود را در نظر بگیرید. زیرا این اجزا برای موفقیت کسب و کار شما ضروری هستند. باور کنید یا نه، لوگوی شما به عنوان یک پیام رسان به شکل غیرقابل تصوری بر تجارت شما تأثیر می گذارد. قبل از اینکه به قسمت بعدی برویم، شش قانون اساسی طراحی لوگو را بررسی خواهیم کرد:

1. ثبات: مطمئن شوید که مخاطب برند شما را فقط از روی لوگو به خاطر می آورد. وقتی مردم یک لوگوی جدید می بینند، به خدمات، کیفیت و دیدگاه شما فکر می کنند. هرگز طراحی لوگو را تغییر ندهید. این می تواند شما را به نوعی برای مشتریان خود غیر قابل اعتماد کند.

2- به خاطر سپردن آسان: لوگو را جذاب کنید. معمولا همه ما حافظه کوتاه مدت داریم. گنجاندن اطلاعات بیش از حد در طراحی لوگو عاقلانه نخواهد بود.

3- قابلیت تشخیص لوگو را منحصر به فرد کنید. مهم است که طراحی لوگو منحصر به فرد باشد. به مخاطب اجازه ندهید که طراحی لوگوی شما را به خاطر بسپارد.

4- واقع بین بودن: مطمئن شوید که گرافیک لوگو برای خدمات شما مناسب است. از گرافیک های مشابه نمادهای همان دسته استفاده کنید. از گرافیک های انتزاعی در لوگو استفاده نکنید، در غیر این صورت هیچ کس متوجه نخواهد شد که نماد شما برای چیست.

5- تجربه بصری دلپذیر: اطمینان حاصل کنید که مشتریان هنگام مشاهده لوگوی شما تجربه بصری بهتری دارند. جذاب کردن لوگو در رقابت با رقبا جهشی بزرگ به سمت تسلط بر سهم بازار است. هیچ کس از راحتی متنفر نیست. پس با یک تصویر زیبا مشتریان بیشتری را جذب کنید.

6- حس کسب: پیروی از این اصل باعث می شود مصرف کنندگان احساس تازگی داشته باشند و چیزی بیشتر نخواهند. به تخیل آنها آزادی عمل بدهید. داشتن یک داستان معنادار در پشت لوگو و برند تاثیر بسزایی در جذب مشتری دارد. ارائه ارزش و دیدگاه مشتری از طریق طراحی لوگو یک حرکت هوشمندانه است. ایده های لوگوی خود را با شش قانون قبلی مقایسه کنید، اگر همه این ویژگی ها را دارد، شهامت اعمال ایده لوگوی خود را داشته باشید. در غیر این صورت، آن را دوباره کار کنید.

برگزیده: نکاتی برای طراحی لوگوی حرفه ای: 20 قانون مهم که باید بدانید!

قسمت 2: چگونه در فتوشاپ یک لوگو ایجاد کنیم؟

این یک آموزش طراحی لوگو بر اساس Photoshop CC می باشد. اگر نسخه های دیگری از فتوشاپ را نصب کرده اید، نگران نباشید! PS میانبرها یکسان هستند و این مراحل تقریباً یکسان خواهند بود. بیایید با هم یک لوگوی قهوه بسازیم تا درس بگیریم.

مرحله 1: یک لایه پس زمینه را امتحان کنید

PS CC را باز کنید و روی Create New کلیک کنید. Ctrl + N را فشار دهید. نام پروژه لوگوی خود را به همراه عرض و ارتفاع وارد کنید. ما معمولا عرض 1000 پیکسل و ارتفاع 1000 پیکسل را وارد می کنیم. اما شما می توانید اندازه لوگوی خود را در اینجا وارد کنید. یک رنگ پس زمینه، مانند 8A7139، برای لوگوی خود انتخاب کنید و روی ایجاد کلیک کنید.

مرحله 2: یک شعار تبلیغاتی قهوه اضافه کنید

با رفتن به Layer> New> Layer… یا با استفاده از ترکیب کلید میانبر فتوشاپ Ctrl + Shift + N، یک لایه جدید اضافه کنید. ابزار Photoshop Text را از نوار ابزار سمت چپ انتخاب کنید. شعار خود را وارد کنید سبک قلم و رنگ فونت را انتخاب کنید. می توانید متن خود را به متن فرفری تغییر دهید، این گزینه درست در کنار گزینه رنگ فونت در بالا قرار دارد. اما این بار از آن استفاده نخواهیم کرد.

علاوه بر این، فتوشاپ طیف وسیع تری از گزینه های متن پیشرفته را ارائه می دهد که به راحتی در Advanced یافت می شوند. در اینجا ما فقط از این ویژگی ها استفاده می کنیم و متن لوگوی خود را اصلاح می کنیم تا شیک به نظر برسد. برای تغییر موقعیت متن می توانید حرف V را فشار دهید و شی را جابجا کنید. یا روی T در لایه Logo Text دوبار کلیک کنید، نشانگر ماوس را از متن به بیرون بکشید (به تغییر شکل مکان نما مراجعه کنید)، و آن را بکشید تا حرکت کند.

اگر روی لایه Logo Text راست کلیک کنید و به Blending Options بروید، پنجره های Layer Style را خواهید دید. این سبک ها را امتحان کنید، ممکن است چیزی را پیدا کنید که مورد علاقه شما باشد.

مرحله 3: یک گرافیک قهوه را در قالب یک لوگو اضافه کنید

برای شکل لوگو از بخشی از تصویر برای فنجان قهوه استفاده می کنیم. Ctrl + O را با هم فشار دهید تا تصویر قهوه باز شود. W‌ را لمس کرده و روی کل فنجان قهوه بمالید. راست کلیک کرده و Layer via Copy را انتخاب کنید. لایه ای به نام لایه 1 ایجاد می شود.آن را بکشید و به بلوک لایه ها در سند قبلی اضافه کنید. در این مورد، سند قبلی ما Photoshop-Coffee-Logo.psd است.

مرحله 4: متن و قالب لوگو را دوباره سازماندهی کنید

اندازه متن لوگو را با اعمال اندازه فونت بزرگتر تغییر دهید. از میانبر V برای انتخاب سریع هر شی در خط خود استفاده کنید. موقعیت آنها را روی بوم حرکت دهید تا زیباتر به نظر برسند.

مرحله 5: از لوگوی طراحی شده خارج شوید

به File> Quick Export به صورت PNG بروید یا Alt + Shift + Ctrl + W را فشار دهید.

نکته: اگر در مرحله قبل اشتباهی در فتوشاپ انجام دادید. Ctrl + Alt + Z را فشار دهید.

با توجه به این مراحل می دانیم که می توان از فتوشاپ برای طراحی لوگو استفاده کرد اما لوگو آنطور که باید باشد نخواهد بود. از طرف دیگر، به خاطر داشته باشید که فتوشاپ هنوز به طور کامل از خروجی لوگوی SVG پشتیبانی می کند.

بسیار کاربردی: 9 اصل اساسی طراحی لوگو در هر نرم افزاری

قسمت 3: آیا فتوشاپ برای طراحی لوگو ایده آل است؟ آیا جایگزین بهتری وجود دارد؟

استفاده از فتوشاپ برای ایجاد لوگو می تواند باعث شود که لوگو را دوباره طراحی کنید، به خصوص زمانی که PS نمی تواند اندازه فیزیکی و شرایط تصویر را از نظر تعداد نقاط در اینچ برآورده کند.

آیا جایگزین بهتری وجود دارد؟ بله DesignEvo را امتحان کنید. می توانید این سازنده لوگوی آنلاین را به صورت رایگان از صفحه اصلی آن دانلود کنید. یعنی https://www.designevo.com/ را شروع کنید.

DesignEvo به دلیل سادگی و طراحی لوگوی غنی آن بسیار محبوب است. فرض کنید می خواهید لوگوی قهوه را به صورت رایگان طراحی کنید. DesignEvo می تواند ده ها مدل قهوه با طراحی خوب مانند مدل زیر را به شما نشان دهد.

اگرچه ساده تر است، DesignEvo توانایی کامل برای نمایش طرح لوگوی برداری را دارد. تمامی لوگوهای طراحی شده در DesignEvo را می توان به صورت فایل SVG بدون افت کیفیت دانلود کرد. بهتر از همه، برای طراحی لوگو از فتوشاپ بهتر است. لوگوی DesignEvo زیر 500×500 پیکسل رایگان است. علاوه بر این، طرح های لوگو برای مدت زمان محدود دارای تخفیف هستند. این بدان معناست که با 39.99 دلار می توانید SVG، JPG و PNG را برای همیشه دانلود کنید و حداکثر وضوح 5000 در 5000 پیکسل را حفظ کنید.

دانلود این مقاله: از صفر تا صد طراحی لوگو را با 13 آموزش رایگان + بروشور بیاموزید

فیلم های آموزشی با لوگو در فتوشاپ

 

 

 

 

دانلود فراموش نشه: آموزش فتومونتاژ از صفر تا صد (و بهترین 7 ابزار)

 

آخرین کلمه

فتوشاپ می تواند به شما در طراحی یک لوگوی موفق کمک کند، اما ممکن است کار با برخی از تولیدکنندگان لوگو آنلاین رایگان چندان آسان نباشد. با این حال، این نرم افزار هنوز یک پردازشگر عکس بی نظیر است که منحصر به فرد است.