منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش طراحی کابینت با اتوکد و 20 نکته کاربردی

آموزش طراحی کابینت با اتوکد و 20 نکته کاربردی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش طراحی کابینت با اتوکد و 20 نکته کاربردی

آشپزخانه معمولاً طیف وسیعی از کارهای مهم روزانه را انجام می دهد، بنابراین تمام قسمت های آشپزخانه باید زیبا و در عین حال کاربردی باشند. آشپزخانه باید جایی باشد که بتوانید از پخت و پز و نظافت تا غذا خوردن در آن لذت ببرید. طراحی هوشمندانه آشپزخانه به خصوص در کابینت ها می تواند پاسخگوی این خواسته باشد. اگر قصد دارید کابینت ها را دوباره طراحی کنید یا فضا را تغییر دهید، در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند ظاهری که دوست دارید به آشپزخانه خود بدهید. در اینجا 20 نکته وجود دارد که واقعاً به شما کمک می کند.

این 20 نکته را هنگام طراحی کابینت در هر نرم افزاری در نظر داشته باشید

1. مراحل و فواصل اضافی را حذف کنید

وقتی آشپزخانه خود را مرتب می کنید، به این فکر کنید که معمولاً از کجا و چگونه از هر وسیله ای استفاده می کنید. مثلاً غذاهای صبحانه را قرار دهید و نزدیک میز صبحانه بخرید. لوازم جانبی بسته بندی و ظروف پلاستیکی را برای بسته بندی باقیمانده مواد غذایی در نزدیکی دست و نزدیک به سطح کابینت نگهداری کنید. ظروف و ظروف را در نزدیکی ماشین ظرفشویی قرار دهید تا فرآیند تخلیه آسان شود.

2- راهروهای عریض طراحی کنید

مطمئن شوید که نقشه آشپزخانه شما به گونه ای باشد که فضای کافی بین کمد و جزیره وجود داشته باشد تا بتوانید به راحتی در اطراف جابجا شوید. به عنوان یک قاعده کلی، راهروهای اطراف آشپزخانه باید حداقل 91 سانتی متر عرض داشته باشند، راهروهای محل پخت باید 106 سانتی متر برای پخت یک نفره و 121 سانتی متر برای پخت و پز برای دو نفر باشد. هنگام رنگ آمیزی، جزایر آشپزخانه را مطابق با آن تنظیم کنید.

3dsmax نیز نرم افزار خوبی است: طراحی و مدل سازی کابینت و کابینت آشپزخانه در نرم افزار 3ds max

3- مسیر رفت و آمد به آشپزخانه را مستقیم طراحی کنید

مسیر سفر یکی از نکات کلیدی در طراحی آشپزخانه است. برای طراحی آشپزخانه ای مناسب برای کودکان باید اجاق گاز را دور از مکان های رفت و آمد قرار دهید تا بدون مشکل و راحتی عبور کنند. یخچال برای سایر اعضای خانواده؛ برای کسی که در آشپزخانه آشپزی می کند و تمیز می کند. در دسترس قرار دهید.

4- از گوشه ها دوری کنید

زمانی که تصمیم به قرار دادن کابینت و لوازم خانگی دارید به گوشه ها توجه کنید. برای اینکه بتوانید از درب ها و لوازم کابینت به درستی استفاده کنید، فضا را برای فاصله مناسب و همچنین امکان چرخش درب ها را در نظر بگیرید. لوازم خانگی را از گوشه ها دور نگه دارید و در صورت باز شدن همزمان درهای آنها، مطمئن شوید که با هم برخورد نکنند.

5. ارتفاع صحیح مایکروویو را پیدا کنید

ارتفاع و محل مناسب برای مایکروفر بسته به آشپز یا دسترسی کودک متفاوت است. برای بزرگسالان 38 سانتی متر بالاتر از سطح میز، ارتفاع خوبی است. اگر کودکان از دستگاه استفاده می کنند، نصب زیر میز ممکن است ایمن تر و راحت تر باشد.

آموزش طراحی کابینت با اتوکد و 20 نکته کاربردی

6- کاربری جزیره را مشخص کنید

شکل جزایر معمولا کاربرد آنها را تعیین می کند. قبل از در نظر گرفتن طراحی، نحوه استفاده از جزیره در فضا را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر می خواهید در جزیره آشپزخانه آشپزی کنید و غذا بخورید، فضا را طوری طراحی کنید که اجاق گاز در فاصله ای امن و راحت از محل غذاخوری باشد. این جزیره می تواند عناصر دیگری مانند سینک یا ماشین ظرفشویی را برای کارایی بیشتر در خود جای دهد.

7- محل فرود نزدیک لوازم خانگی را در نظر بگیرید

محل فرود مکانی برای قرار دادن ظروف در هنگام پخت و پز یا تهیه غذا است. هنگام طراحی آشپزخانه خود، حتما یک کانتر 38 سانتی متری در هر طرف اجاق گاز و یخچال قرار دهید. همچنین ایجاد یک مکان فرود در نزدیکی مایکروویو و سایر وسایل کوچک مانند قهوه ساز یا توستر بسیار مهم است.

دانلود: 3 تا از بهترین کتاب های آموزش سریع PDF برای اتوکد

8- به شمارنده ها فکر کنید

هنگام تهیه غذای خوب به نیازهای خود فکر کنید. زیرا این به شما کمک می کند پیشخوان یا صفحه فرود خود را انتخاب کنید. افرادی که دوست دارند آشپزی کنند به فضای بیشتری در کمد (در حالت ایده آل بین بشقاب و سینک ظرفشویی) نسبت به کسانی که کمتر کار می کنند نیاز دارند. علاوه بر این، ترکیب دو ارتفاع میز می تواند آشپزی را برای کودکانی که درگیر آشپزی هستند راحت تر کند. کمک می کند.

9- ظروف آشپزخانه را دو برابر کنید

اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا زیاد آشپزی می کنید، محصولاتی را که معمولا استفاده می کنید دو برابر کنید. به عنوان مثال، یک مایکروویو دوم و یک کشوی کوچک در یخچال یا فریزر زیر مرکز آشپزخانه می تواند فضای کار را گسترش دهد و غذا را از مسیر سرآشپز دور نگه دارد. یک اسنک بار با صندلی اضافه کنید تا بعد از مدرسه فضایی برای کودکان باز کنید.

10- قسمت مربوط به اجاق گاز و آسپیراتور را آماده کنید

هود و قسمت گاز را طوری طراحی کنید که نیازهای مهم آشپزی در فضای اطراف آن باشد. یک قفسه کنار یا پشت آن قرار دهید تا روغن، ظروف و ادویه در دسترس داشته باشید. قلاب‌های S را در کنار هود قرار دهید تا قابلمه‌ها و تابه‌هایی را که معمولاً استفاده می‌کنید بچسبانید.

آموزش طراحی کابینت با اتوکد و 20 نکته کاربردی

11- شیر پرکن دیگ گاز را نصب کنید

اگر گلدان های پر از آب را جابه جا می کنید. از سینک به گاز خسته شده اید، یک شیر آب گردان که به عنوان دیگ پرکننده نیز شناخته می شود، روی گاز نصب کنید. همچنین می توانید یک شلنگ بلند را از شیر اصلی سینک خود به سمت گاز بکشید.

12- در نگهداری چاقوها هوشمند باشید

چاقوها را روی یک نوار مغناطیسی که به دیوار وصل شده است آویزان کنید. نوار را روی کابینتی که معمولاً برای تهیه مواد استفاده می کنید بچسبانید. این کار تشخیص چاقوی مناسب برای کار را آسان تر می کند و اشیاء خطرناک را از دسترس کودکان دور نگه می دارد.

13- تسهیل در بازیافت زباله

مکان هایی را برای زباله ها و بازیافت پیدا کنید تا دسته بندی آسان تر شود. سبدهای جداگانه برای شیشه، پلاستیک و فلز در کابینت نصب کنید. همچنین می توان از کشوی یدکی برای نگهداری روزنامه های قدیمی و سایر کاغذهای بازیافتی استفاده کرد.

400 آماده برای اشیاء، مدل ها و بلوک های اتوکد

14- محل اقلام مختلف موجود را انتخاب کنید

هنگام سازماندهی انبارها و سایر مکان های نگهداری مواد غذایی، مواد خام و تنقلات را که اغلب استفاده می کنید نگه دارید. هنگام چیدمان وسایل، نیازهای دیگر اعضای خانواده را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر فرزند خردسال دارید، حتماً غذاها و تنقلات مورد علاقه خود را در قفسه هایی که دسترسی دارند قرار دهید.

آموزش طراحی کابینت با اتوکد و 20 نکته کاربردی

15. به مکانی برای گذاشتن پیام فکر کنید

معمولاً داشتن مکانی مانند یخچال که به راحتی قابل مشاهده باشد، ایده خوبی است. یک تخته اعلانات، تخته سیاه یا تخته وایت برد را روی دیوار کنار یخچال قرار دهید تا جایی برای یادآوری، فهرست کارها یا برنامه های غذایی باز شود. همچنین، یک تقویم یا دفترچه یادداشت را در کشو یا سبد دیواری خود قرار دهید.

16- به پریزهای برق فکر کنید

در نظر داشته باشید که آشپزخانه باید دارای پریزهای برق زیادی در قسمت های مختلف باشد تا بتوانید بدون مشکل از قهوه ساز، توستر، میکسر و سایر وسایل استفاده کنید. چندین خروجی در امتداد کاشی پشت کابینت و داخل جزیره نصب کنید تا در صورت نیاز برق را تامین کنید. یک کشو به درگاه‌ها و پورت‌های USB مجهز کنید تا لولاهای شارژ خود را روی تلفن‌هایتان محکم کنید.

17- زمان نظافت آشپزخانه را به حداقل برسانید

راه حل های طراحی دقیق تمیز کردن آشپزخانه را آسان تر می کند. به عنوان مثال، قفسه های شیشه ای در یخچال از نشت مایعات بیشتر از قفسه های سیمی جلوگیری می کنند. سینک ها یا کابینت های از پیش مونتاژ شده هیچ لبه ای ندارند که بتوانید نگران خرده ها و زباله ها باشید. یا اگر از روکش های مات استفاده می کنید نیازی به تمیزکاری منظم نخواهند داشت زیرا به اندازه رنگ های براق کثیفی را نشان نمی دهند.

آموزش طراحی کابینت با اتوکد و 20 نکته کاربردی

18- بلوک های کابینت را از هم جدا کنید

دیوارهای آشپزخانه که به طور کامل با کابینت پوشانده شده است. ممکن است سنگین و غیر جالب به نظر برسند. درها و کشوها را با اضافه کردن جزئیات جالب مانند درهای شیشه ای و قفسه های تزئینی و بلوک های جامد جدا کنید. همچنین می توانید نوشیدنی یا طاقچه را بین قسمت های مختلف کابینت قرار دهید.

19. از رنگ های روشن در آشپزخانه کوچک استفاده کنید

طرح های رنگی تیره می توانند فضای کوچک را کوچکتر و جذاب تر کنند. برای بزرگتر جلوه دادن یک آشپزخانه کوچک؛ از سایه های ملایم با رنگ های روشن برای کابینت استفاده کنید. پنجره های بزرگ را با پرده های پنجره بپوشانید که فقط بخشی از بالای پنجره را می پوشانند تا مطمئن شوید که فضا نور طبیعی کافی دریافت می کند.

20. یک نقطه کانونی پیدا کنید

هنگام طراحی آشپزخانه خود، نقطه کانونی را انتخاب کنید که جلب توجه کند. کاشی های کوچک آب پشت سینک، کف های شیک، آبکش های بزرگ، کابینت های روشن آشپزخانه یا میزهای رنگارنگ می توانند به عنوان عناصر جذاب عمل کنند. هنگامی که نقطه کانونی را انتخاب کردید، آن را با جزئیات ساده دیگری که هنوز جلب توجه می کنند تکمیل کنید.

روش طراحی کابینت در تری دی مکس: طراحی کابینت مدرن و کلاسیک در تری دی مکس

نحوه طراحی کابینت آشپزخانه در اتوکد

 

دانلود را فراموش نکنید: از صفر تا 100 درس اتوکد برای مبتدیان

 

برای یادگیری طراحی کابینت یا آشپزخانه بهتر است اتوکد را یاد بگیرید (این پکیج مطالعه بدون نیاز به کلاس به شما آموزش می دهد)