منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش نرم افزار تابلو از صفر با 30 درس رایگان

آموزش نرم افزار تابلو از صفر با 30 درس رایگان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش نرم افزار تابلو از صفر با 30 درس رایگان

Tableau یک ابزار قدرتمند و انعطاف پذیر است که برای مدیریت و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. اول، یکپارچه سازی داده ها از چندین منبع را امکان پذیر می کند. سپس به ایجاد داشبوردهای زیبا و تعاملی کمک می کند که می توانند با سایر کاربران به اشتراک گذاشته شوند. رابط بصری Tableau برای استفاده توسط دانشمندان داده و کاربران غیر فنی طراحی شده است.

نسخه های مختلف نرم افزار

پنج محصول اصلی Tableau که هر کدام هدف متفاوتی دارند. به شرح زیر است:

 • تابلو دسکتاپ: یک برنامه دسکتاپ که به کاربران اجازه می دهد داده ها را جمع آوری، تبدیل و تجسم کنند. Tableau Desktop فقط با اشتراک در دسترس است. داده های تصویر را می توان به صورت محلی و آنلاین ذخیره کرد.
 • داشبورد عمومی: نسخه رایگان نرم افزار Tableau که اکثر امکانات ارائه شده در Tableau Desktop را دارد. برخلاف Tableau Desktop، فقط می تواند فایل های CSV، Excel و متن را در خود جای دهد. همچنین محدودیت 15 میلیون ردیف داده وجود دارد و هر کاری که انجام دهید به صورت محلی ذخیره نمی شود، فقط در Tableau Server.
 • تابلو خوان:یک برنامه فقط خواندنی برای باز کردن و خواندن انواع فایل Tableau.
 • جدول آنلاین:نسخه ابری نرم افزار Tableau که راهی برای انتشار و اشتراک گذاری داشبورد به صورت آنلاین ارائه می کند. این نسخه به طور کامل توسط Tableau میزبانی می شود.
 • سرور تابلو:مانند Tableau Online، به کاربران اجازه می دهد تا داده های بصری ایجاد شده با Tableau را میزبانی و ذخیره کنند. تفاوت این جدول با Tableau Online این است که به طور کامل توسط Tableau میزبانی نمی شود، بلکه در پلتفرم های ابری عمومی مانند AWS، Google Cloud Platform و Microsoft Azure میزبانی می شود.

Tableau Public رایگان است، اما تمام نسخه های دیگر پولی هستند و می توانید آن را در وب سایت رسمی Tableau پیدا کنید.

حتما همراه این مقاله دانلود کنید: آموزش هوش تجاری از صفر تا صد با 30 درس

Tableau برای چه مواردی استفاده می شود؟

Tableau یک ابزار تجسم داده است که بیشتر برای ایجاد گزارش های هوش تجاری استفاده می شود. این گزارش ها به نمایش داده ها به صورت گرافیکی کمک می کند. داشبوردهای تعاملی با برچسب‌های مناسب و امکان اصلاح فیلترها یا انتخاب‌ها و اصلاح نماها همیشه نقطه قوت Tableau برای خدمات مشاوره بوده است. اما برای دریافت اطلاعات و عمل به آن، انتقال پیام از طریق اسکریپت مناسب ضروری است. این آموزش بر نحوه برقراری ارتباط موثر از طریق تجسم داده ها در Tableau تمرکز دارد. Tableau به طور مداوم به عنوان یک ستون در GARTNER MAGIC QUADRANT به مدت هفت سال از سال 2012 تا 2019 ظاهر شده است.

چرا باید کار با هیئت مدیره را یاد بگیریم؟

 • Tableau می‌تواند داده‌ها را از پایگاه‌های داده رابطه‌ای، پایگاه‌های داده مبتنی بر ابر مانند خدمات وب آمازون، پایگاه داده Microsoft Azure SQL، Google Cloud SQL و صفحات گسترده ذخیره‌شده در هر محیطی مانند سرورهای داده Hadoop برای ایجاد گزارش‌هایی در مورد به‌دست‌آمده استخراج کند. توانایی ذخیره داده ها در حافظه، می تواند مجموعه داده های بزرگ را با زمان پاسخ سریع برای تجسم کارآمد خلاصه کند.
 • چندین ویژگی در Tableau وجود دارد که آن را به یک ابزار تجسم قدرتمند تبدیل می کند. یکی از ویژگی های مهم آن ترکیب داده ها یا پیوند دادن داده ها از چندین منبع داده است. این نرم افزار قابلیت نمایش معیارها یا پارامترهای حاصل از فیلدها را در منابع مختلف داده بدون نیاز به ETL فراهم می کند. همچنین عملیات مختلفی مانند تجمع، الحاق و تبدیل نوع داده در اینجا قابل انجام است.
 • Tableau انجمن بزرگی دارد که به کاربران کمک می کند به راحتی پاسخ سوالات خود را پیدا کنند. این یک مزیت برای مبتدیانی است که با آموزش یاد می گیرند و می خواهند مشکلات خود را در حین تمرین حل کنند. تصویر زیر داشبورد اصلی Tableau Public را نشان می‌دهد که پس از ورود به سیستم، با نوار ابزار و پانل‌های مورد نیاز برای تجسم نمایش داده می‌شود:

آموزش نرم افزار تابلو از صفر با 30 درس رایگان

دانلود فراموش نشه: آموزش هوش مصنوعی از صفر تا صد

برنامه های تابلو

 • به اشتراک گذاری گزارش های MIS یا BI با کاربران یا مشتریان محصولات Tableau مانند Tableau Reader یا Tableau Server آسان می شود. این ویژگی به همکاری و زمان پاسخ سریعتر برای هر اقدام کمک می کند.
 • تجزیه و تحلیل خوشه ای را می توان در Tableau با الگوریتم K-means انجام داد.
 • با Tableau، وایت بردهای تعاملی را می توان به منوهای کشویی ساده با رابط کاربری گرافیکی و گزینه های فیلتر تبدیل کرد. نقشه‌های جغرافیایی سرتاسر به ارائه زیبای داده‌های نقشه در ترکیب با نمودارهای درختی یا گرمایی کمک می‌کنند.
 • ویژگی قدرتمند استوری‌برد Tableau همچنین به ایجاد خلاصه‌های سطح اجرایی کمک می‌کند و اطلاعاتی را ارائه می‌کند که نیازی به توضیح ندارد.

پیش نیازها

قبل از یادگیری Tableau، داشتن یک درک اولیه از پرس و جو و تجمیع داده ها، مانند تجزیه و تحلیل داده ها، مفید خواهد بود. دانش SQL مزیت محسوب می شود. درک نمودارها، جداول، نماها و محاسبات ریاضی برای استخراج معیارهای تجاری، یادگیری نرم افزار داشبورد را موثر می کند.

آموزش از صفر تا صد نوع برنامه نویسی (رایگان)

دروس آموزش تصویری

برگرفته از آماتک:

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه هشتم

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم

جلسه سیزدهم

جلسه چهاردهم

جلسه پانزدهم

جلسه شانزدهم

جلسه هفدهم

جلسه هجدهم

جلسه نوزدهم

جلسه بیستم

جلسه بیست و یکم

جلسه بیست و دوم

جلسه بیست و سوم

جلسه بیست و چهارم

جلسه بیست و پنجم

جلسه بیست و ششم

جلسه بیست و هفتم

جلسه بیست و هشتم

دانلود آثار: طراحی سایت فروشگاهی از ابتدا تا صد در 14 آموزش

این نرم افزار برای چه کسانی است؟

این نرم افزار برای تحلیلگران کلان داده، دانشمندان داده و دیگرانی که می خواهند گزارش های هوش تجاری ایجاد کرده و روزانه آنها را برای نیازهای تجاری و تجسم داده ها و همکاری در زمان واقعی اصلاح کنند، مناسب خواهد بود. اتصال صفحات گسترده و ایجاد داشبورد با دسکتاپ عمومی Tableau آسان است.