منو سایت

آموزش نرم افزار Rockworks + کتاب آموزشی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش نرم افزار Rockworks + کتاب آموزشی

RockWorks یک نرم افزار تجسم داده های سطحی و زیرسطحی برای صنایع نفت، معدن، محیط زیست و ژئوتکنیک است که شامل ابزارهای محبوبی مانند نقشه ها، گزارش های روزانه، مقاطع، نمودارهای سه بعدی، مدل های سه بعدی و محاسبات حجم است. Rockworks گزینه‌های متعددی را برای تجزیه و تحلیل داده‌های سطحی و زیرسطحی، با انواع داده‌های مربوط به چینه‌شناسی، سنگ‌شناسی، ژئوشیمی گمانه، ژئوفیزیک، اندازه‌گیری‌های ژئوتکنیکی، فواصل رنگ، شکستگی‌ها و داده‌های آبخوان زیرزمینی ارائه می‌دهد.

راهنمای نرم افزار عمومی

می‌توانید خروجی گرافیکی RockWorks را در صفحه نمایش دوبعدی و سه‌بعدی داخلی نرم‌افزار یا پنجره‌های ویرایشی نمایش دهید یا آن را به CAD، Google Earth و سایر برنامه‌های GIS ارسال کنید. از ماژول ReportWorks برای ایجاد طرح بندی گزارش و پوستر استفاده کنید.

RockWorks 2022 دارای سه سطح ویژگی است، بنابراین می توانید فقط ابزارهای نرم افزاری مورد نیاز خود را خریداری کنید:

 • در سطح پایه، ابزارهای پردازش چاه محدود به داده های مشاهده شده است. نقشه های موقعیت گمانه، نمودارهای مرتبط با خطوط دوبعدی و سه بعدی و مقاطع عرضی و طولی از جمله ویژگی های این سطح سنگ بستر است. پانل های همبستگی ساده برای چینه نگاری، I-Data و P-Data در بخش نمودارهای دوبعدی ارائه شده است. کاربران اصلی می توانند لیست پخش با حداکثر 5 مورد ایجاد کنند و سه باگ سه بعدی را مدیریت کنند.
 • در سطح استاندارد، تمام ابزارهای مدل سازی حفاری برای داده های زیرسطحی در منوهای لیتولوژی، چینه نگاری، I-Data، T-Data، P-Data، شکستگی، آبخوان و بردار و تمام نمودارهای 2 بعدی و 3 بعدی ارائه شده است و نقشه ها را دریافت می کنید. ، که این منوها دارند. کاربران سطح استاندارد می توانند هر کدام لیست پخش حداکثر 5 مورد ایجاد کنند و سه اسلات سه بعدی را مدیریت کنند.
 • در سطح پیشرفته، می توانید از طریق شبکه به پایگاه داده SQL-Server متصل شوید، لیست های پخش با تعداد نامحدود آیتم ایجاد کنید، اسکریپت های خط فرمان RockWorks را برای اتوماسیون پیشرفته اجرا کنید، خطاهای مدل سطح سه بعدی نامحدود ایجاد کنید و سپس اجرا کنید. همچنین می توانید به ابزارهای موجود در منوی تولید دسترسی داشته باشید و شبکه های زمینی تجاری PLSS را در این نرم افزار وارد کنید.

RockWorks یک برنامه نرم افزاری کامل برای ایجاد نقشه های دو بعدی و سه بعدی، نمودارها و مقاطع، مدل های زمین شناسی، گزارش حجم و نمودارهای زمین شناسی عمومی برای صنایع زیست محیطی، ژئوتکنیک، معدن و نفت است.

آموزش نرم افزار Rockworks + کتاب آموزشی

دانلود را فراموش نکنید: آموزش نرم افزار صفر تا صد آباکوس دانلود رایگان

ویژگی های جدید Rockworks

ویژگی‌های جدید RockWorks 2022 شامل لیست‌های پخش، مدل‌سازی مبتنی بر زمان، به‌روزرسانی‌های رابط کاربری و موارد دیگر است.

سطوح ویژگی Rockworks این دارای سه سطح ویژگی است: پایه، استاندارد و پیشرفته.

سنگ در صنعت کار می کند انعطاف پذیری RockWorks آن را به یک برنامه نرم افزاری محبوب برای ایجاد نقشه ها، مدل ها، مقاطع عرضی و نمودارها در بسیاری از صنایع مرتبط با علوم زمین تبدیل کرده است.

نقشه های Rockworks RockWorks برای ارائه داده‌های شما با ده‌ها نوع نقشه مختلف، مانند نقشه‌های مکان، خطوط خطوط، محدوده شهر، تصاویر، زمین‌شناسی و بسیاری از نقشه‌های تخصصی دیگر استفاده می‌شود.

سیاهههای مربوط، بخش ها و نقشه های Rockworks می‌توانید سیاهه‌ها یا گزارش‌های جداگانه یا سطوح مقطعی و نقشه‌ها را با گرافیک‌های متعدد به صورت دو بعدی و سه بعدی ایجاد کنید. با استفاده از پنجره های طراحی تعاملی، ستون های نمودار را مرتب کنید. نمایش چاه های عمودی و مایل یا مایل.

بخش هایی از کارخانه سنگ با استفاده از مدل‌های مبتنی بر سطح و مجموعه داده‌های درونیابی شده سنگ‌شناسی، چینه‌شناسی، داده‌های ژئوشیمیایی یا ژئوفیزیکی، شکستگی‌ها، سفره‌های زیرزمینی، رنگ‌ها و بردارها، مقاطع دو بعدی تک و چند صفحه‌ای ایجاد کنید.

نمودار حصار Rockworks تلاقی سه بعدی سطح و مدل های بلوک داده های سنگ شناسی درونیابی شده، چینه شناسی، داده های ژئوشیمیایی/ژئوفیزیکی، شکستگی ها، سفره های زیرزمینی، ایجاد رنگ ها و بردارها و سیاهه ها، برچسب ها مختصات و عنوان را به آنها اضافه کنید.

مدل های سه بعدی Rockworks از RockWorks برای درون یابی “مدل های جامد یا سه بعدی” سه بعدی پیوسته یا “مدل های بلوک” از نقاط ساده XYZG یا داده های گمانه زیرسطحی برای نمایش سه بعدی یا برش مقطعی استفاده کنید.

حجم سنجی توسط Rockworks گزارش ها و مدل های دقیق و همچنین نماهای تعاملی از محاسبات حجمی سنگ معدن، خاک، مواد سنگی یا آلاینده ها ایجاد کنید.

انواع داده های حفاری Rockworks همچنین امکان نمایش و مدل‌سازی انواع داده‌ها در گمانه مربوط به سنگ‌شناسی، چینه‌شناسی، سفره‌های زیرزمینی، اندازه‌گیری‌های کمی، شکستگی‌ها، رنگ‌ها و موارد دیگر وجود دارد.

نتایج از Earthapp و Google Earth Rockworks خروجی داده ها به نقشه های نقطه ای، پل هوایی، خطوط کانتور از طریق Google Earth. داده‌ها را از نقشه‌ها، مدل‌ها، مقاطع مختلف RockPlot2D و 3D به Google Earth صادر کنید.

نمودارهای هیدروشیمیایی و هیدرولوژیکی Rockworks نمودارهای Piper، Stiff، Durov و سایر نمودارهای هیدروشیمیایی ایجاد کنید و افت سطح آب را محاسبه کنید و هیدروگراف تولید کنید.

ابزارهای زمین شناسی ساختمانی Rockworks از RockWorks برای تولید نمودارهای رز و خطی به صورت جداگانه و در نقشه های نمایشی و همچنین نقشه های ارتفاع و شیب، نقشه های طرح خطی و غیره استفاده کنید.

قابلیت های ورودی و خروجی Rockworks بسیاری از قابلیت های ورودی و خروجی را برای داده ها، گرافیک ها، مدل های شبکه و مدل های سه بعدی فراهم می کند تا امکان اتصال با سایر برنامه های نرم افزاری را فراهم کند.

آموزش نرم افزار Rockworks + کتاب آموزشی

ویژگی های جدید RockWorks 2022

این ویژگی ها شامل لیست های پخش، مدل سازی مبتنی بر زمان، به روز رسانی رابط و موارد دیگر می شود.

ویژگی های جدید رابط کاربری

 • گزینه جستجوی جدید برنامه هایی را فهرست می کند که حاوی عبارات جستجوی شما هستند.
 • گزینه Favorites یک لیست منو از برنامه های پر استفاده شما ایجاد می کند.
 • Dock / Undock بخش های اصلی برنامه RockWorks را در هر پیکربندی مرتب می کند.
 • گزینه Full – Expand منوی اصلی RockWorks را در چندین صفحه نمایش می دهد.
 • خلاصه توسعه یافته ابعاد پروژه اطلاعات بیشتری را در یک نگاه ارائه می دهد.
 • گزینه های طرح بندی جدید حداکثر 5 پیکربندی مختلف را برای طرح بندی منوی اصلی ذخیره و بازیابی کنید.
 • با نوار منوی یکپارچه برنامه، نیازی به جابجایی بین برگه های برنامه نیست.
 • بخش مدیریت گمانه ویژگی های جدیدی از جمله مقایسه پایگاه داده را ارائه می دهد.
 • تب لیست پخش چندین کار را به صورت تعاملی خودکار می کند.
 • Tab Faults برای مدیریت تمام خطاهای سه بعدی به عنوان یک پایگاه داده دوباره طراحی شده است.
 • بخش Execution History تاریخچه برنامه را برای شناسایی مشکلات بررسی می کند.
 • در تب Videos می توانید به کل کتابخانه فیلم های آموزشی RockWorks دسترسی داشته باشید.
 • در توضیحات برنامه، می‌توانید خلاصه برنامه را با نگه داشتن نشانگر روی موارد موجود در منوهای کشویی بخوانید.

اپلیکیشن ویندوز

 • منوهای برگه‌دار جایگزین درخت‌های منوی باز و جمع‌شونده می‌شوند.
 • Advanced Spatial Filtering به بالای منو منتقل شده است و اکنون برای اکثر برنامه ها در دسترس است.
 • فیلترینگ پیشرفته زمان به بالای منو منتقل شده است و اکنون برای اکثر برنامه ها قابل استفاده است.
 • دستورالعمل ها چک باکس پیام های راهنما را فعال یا غیرفعال می کند.
 • دکمه لیست پخش برنامه فعلی را به لیست پخش اضافه می کند.
 • دکمه Favorites برنامه فعلی را به لیست علاقه مندی ها اضافه می کند.
 • گزینه‌های خروجی نمودارها و گزارش‌ها را مستقیماً در قالب خروجی مورد نظر خروجی می‌دهد.

قابلیت های عمومی، داده ها، مدل سازی و تجسم

لیست پخش جدید RockWorks خودکار کردن کارها را آسان می کند، فقط کافی است روی دکمه ای کلیک کنید تا برنامه ای را به لیست پخش فعلی اضافه کنید. سپس روی دکمه ای کلیک کنید تا لیست پخش خود را راه اندازی کنید و مدل ها، نقشه ها، نمودارها را ایجاد کنید. برای پایه (5 ویژگی)، استاندارد (5 ویژگی) و پیشرفته (ویژگی های نامحدود) موجود است.

لیست پخش دارای ویژگی های زیر است:

 • ابزارهای آماده برای همکاران یا مشتریانی که نیاز به استفاده از قابلیت RockWorks بدون اتلاف وقت برای یادگیری نحوه استفاده از آن دارند.
 • حافظه اضافی برای پروژه هایی که هر چند وقت یکبار مورد بازبینی قرار می گیرند و یک گزارش برای ثبت کار انجام شده و تمام تنظیمات منوی مربوطه.
 • اتوماسیون پردازش داده ها در جایی که داده های جدید به طور مداوم وارد می شوند (به عنوان مثال نمونه برداری مجدد و نظارت).
 • مدلی برای پردازش مجموعه داده ها یا موقعیت های مختلف با استفاده از یک گردش کار ساده.

جزئیات

برای حذف مراحل اضافی هنگام ترکیب و اتصال نمودارها، جزئیات به برنامه هایی اضافه شده است که سطوح مقطع عرضی و طولی و مقاطع پیش بینی شده، نقشه ها، نمودارهای سه بعدی و نمودارها را ایجاد می کنند.

 • سطوح مقطع عرضی و طولی و مقاطع پیش بینی شده دارای لایه های نمودار اضافی هستند که شامل حاشیه نویسی محیطی، سطوح سطح مقطع خارجی، گسل ها، زیرساخت، تا پنج پوشش گرافیکی دو بعدی، حاشیه نویسی خارجی (عناوین، بلوک های عنوان، کاراکترها و اختصارات و تصویر) و میدان.
 • جزئیات نقشه دارای لایه‌های نقشه اضافی است که شامل تصویر پس‌زمینه، محورهای برچسب‌دار، پوشش‌های نقشه، حداکثر پنج نمودار دو بعدی اضافی، حاشیه‌نویسی‌های جانبی (عناوین، بلوک‌های عنوان، نمادها، نوارهای مقیاس و تصاویر) و یک حاشیه است.
 • تزئینات نمودار سه بعدی دارای لایه های سه بعدی اضافی است که شامل تصاویر همپوشانی، تصاویر شناور، کره های نقطه کنترل، سلول های محیطی، نمادها و اختصارات، زیرساخت های سه بعدی، خطاهای سه بعدی و حداکثر پنج نمودار سه بعدی اضافی است.

گزینه ای برای خروجی پیشرفته تر

برنامه های 2D، 3D، Google Earth و Reporting اکنون شامل گزینه های خروجی و صادرات فایل هستند که مراحل پس از پردازش را حذف کرده و نوشتن پیوسته لیست پخش را تسهیل می کند.

 • همه برنامه هایی که گرافیک دو بعدی ایجاد می کنند. آنها در حال حاضر گزینه هایی برای صادرات همزمان به صورت PDF (به عنوان بیت مپ) یا PNG دارند.
 • برگه خروجی سه بعدی جدید دارای گزینه هایی برای صادر کردن نمودار به عنوان یک تصویر PNG با استفاده از پارامترهای مختلف کاربر است.
 • برگه جدید Google Earth Source گزینه هایی برای تنظیم مکان اولیه بیننده و جهت مشاهده دارد.
 • برنامه هایی که به شما گزارش می دهند. آنها در حال حاضر گزینه های خروجی مستقیم مانند CSV (Excel)، Txt (Notepad) یا RTF (Word) را ارائه می دهند.

فراموش نکنید که دانلود کنید: آموزش Google Earth از صفر تا صد

فیلم آموزشی RockWorks

 

 

این برای شما مناسب است: آموزش GIS را کامل کنید