منو سایت

آموزش نمای ساختمان با 3dmax (و نکات مهم)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش نمای ساختمان با 3dmax (و نکات مهم)

نما که معمولاً نمای ساختمان نامیده می شود، جزء لاینفک طراحی ساختمان است. این عنصر به ساختمان شخصیت می بخشد. نماها می توانند در اشکال و اندازه های مختلف باشند که واقعاً فرصتی برای یک معمار است تا با جان بخشیدن به یک ساختمان استعداد خود را نشان دهد.

اگرچه نما اغلب در ساختمان‌های قدیمی‌تر و معروف‌تر شناخته می‌شود، اما هر ساختمان ممکن است نمای خاص خود را داشته باشد که تشخیص آن را آسان‌تر می‌کند. بسیاری از ساختمان ها، به ویژه آنهایی که در مناطق حفاظت شده قرار دارند. ممکن است محدودیت هایی برای تغییر نما وجود داشته باشد. این محدودیت نه تنها به دلیل خود ساختمان، بلکه به دلیل اهمیتی است که برای مردم محلی و میراث فرهنگی دارد.

  • چگونه یک ساختمان را در تری دی مکس سه بعدی کنیم
  • 50 ترفند برای افزایش سرعت کار در تری دی مکس

دیوار کاذب نوعی نما است که تاثیری بر ساختار ساختمان ندارد و در واقع سازه ای مجزا است که به ساختمان متصل می شود. استفاده از این دیوار به ویژه در معماری مدرن رایج است، جایی که معمار از طراحی استفاده می کند اما آن را در سازه نمی سازد.

در ادامه این مقاله می خواهیم نشان دهیم که چگونه از نما برای بهبود طراحی ساختمان ها استفاده می شود. طراحی ساده اما زیبا می تواند شخصیت ساختمان و درک مخاطب را تغییر دهد.

چرا نمای ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان مهم است. زیرا فرصتی برای تاکید بر طراحی ایجاد می کند. در بسیاری از ساختمان ها، طرح های استاندارد مطابق با مقررات سازه ای رعایت می شود، البته هیچ ویژگی خاصی به ساختمان اضافه نمی شود. این بر مکان هایی که در آن زندگی می کنیم تأثیر مخربی می گذارد، زیرا ساختمان هایی خواهیم داشت که هیچ چیز خاصی ندارند.

نمای ساختمان علاوه بر جنبه زیبایی شناختی، نقش مهمی در بهره وری انرژی دارد و طراحی بیرونی و داخلی ساختمان را به هم متصل می کند. با نوآوری های جدید در مصالح، ایده ها و طراحی، نما می تواند جلوه دیگری به ساختمان ها بیافزاید.

آموزش نمای ساختمان با 3dmax (و نکات مهم)

از آنجایی که ما مدام از ساختمان هایی که در آن زندگی و کار می کنیم انتظار بیشتری داریم، چه از نظر مصرف انرژی و چه از نظر هماهنگی آن ها با یک مکان خاص، نمای ساختمان بخش مهمی از رفع این نیاز است.

نمای ساختمان یا دیوار معلق تاثیر زیادی بر جریان هوا و نور در ساختمان و همچنین نحوه مقابله با شرایط محیطی خواهد داشت. به عنوان مثال، این دیوار می تواند به جلوگیری از تشکیل تونل های باد کمک کند یا ساختمان را در برابر بادهای شدید آسیب پذیر کند.

معماری نما

معماری نما و دیوارهای معلق می تواند به معمار کمک کند تا به آنچه برای طراحی در نظر دارد دست یابد.

روکش چوب به دلیل ویژگی های محیطی، قیمت، ویژگی های نصب و سهولت استفاده، متریالی مناسب برای این کار می باشد. روکش چوب به ما این امکان را داد که نماهایی ایجاد کنیم که ارزش ساختمان را افزایش دهد و از نظر زیبایی نظر همگان را به خود جلب کند.

ما متوجه شدیم که استفاده از چوب برای تطبیق ساختمان با جایی که در آن قرار دارد، ساختمان را یک پله بلندتر می کند.

  • ارائه آموزش معماری از صفر تا صد
  • تنظیمات دقیق vray را در تری دی مکس بیاموزید

نمای چوبی به معمار اجازه می دهد تا جزئیات غیرعادی را ایجاد کند که با مصالح دیگر امکان پذیر نیست. این باعث می شود که ساختمان بسیار تمیزتر و مرتب تر به نظر برسد، که به ایجاد یک نمای کلی بسیار حرفه ای و چشمگیر کمک می کند. روکش چوب را می توان برای ایجاد یک الگو یا انتزاع بر روی دیوار استفاده کرد یا می توان از آن به همراه موادی ساده و دندانه دار برای ایجاد ظاهر متضاد زیبایی استفاده کرد.

نوع روکش چوبی مورد استفاده نیز می تواند نقش مهمی در شکل دادن به شخصیت یک ساختمان داشته باشد. گونه ها و جنسیت های مختلف روی رنگ و ظاهر درخت تاثیر می گذارد. این امکان ایجاد کنتراست و طراحی هوشمندانه را به لطف خواص طبیعی روکش فراهم می کند.

آموزش نمای ساختمان با 3dmax (و نکات مهم)

هنگام طراحی و ساخت نما، هیچ قانون یا فرآیندی وجود ندارد که بخواهید از آن پیروی کنید. این کاملاً به شما بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای ایجاد یک شخصیت در ساختمان است. نماها و دیوارهای معلق ویژگی هایی هستند که هم برای خانه ها و هم برای ساختمان های تجاری قابل استفاده هستند. از آنجایی که بیشتر و بیشتر مردم علیه طراحی خسته کننده و ساخت و ساز استاندارد ساختمان شورش می کنند، نمای ساختمان احتمالاً به بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تبدیل می شود.

  • نورپردازی نمای بیرونی ساختمان ویلا در شب
  • 30 نمونه از بهترین نمونه های معماری

دوره های آموزشی نمای ساختمان در تری دی مکس

  • برای تماشای بهتر ویدیوها در تلفن همراه خود، گوشی را به صورت افقی نگه دارید. اگر خطایی می بینید به این دلیل است که VPN روشن است. پس از پخش هر ویدیو، نماد دانلود روی آن ظاهر می شود.
  • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو دوباره پخش شد، پس از پخش، روی سه نقطه زیر آن کلیک کنید و Download یا Save را انتخاب کنید. همچنین می توانید از دانلود پیشرو از اینترنت استفاده کنید. هرگونه مشکل را در نظرات گزارش دهید تا فورا رفع شود یا به صفحه منبع مراجعه کنید. علاوه بر این، دوره ها احتمالاً هر چند وقت یکبار به روز می شوند.

از صفحه هنرهای معماری دیجیتال:

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه 8

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم (اصول کلی)

اگر می‌خواهید یک ساختمان را از روی نقشه اتوکد مدل‌سازی کنید، به این صورت است:

 

این اصول را به یاد داشته باشید: نمای ساختمان: اصول طراحی و ویدیوهای جالب

متریال نما مدرن

برخی از بهترین روکش های چوبی برای ایجاد ظاهری مدرن عبارتند از: سرو قرمز غربی کانادا، چوب قرمز اروپایی و کاج سیبری.

سرو قرمز غرب کانادا سرو قرمز غرب کانادا نوعی چوب است که نتایج شگفت انگیزی به همراه دارد و بسیاری از خواص آن منحصر به فرد است. به دلیل دوام، مقاومت در برابر پوسیدگی و وزن، ارزش زیادی دارد و همچنین دارای ظاهری خیره کننده با فردیت و شخصیت واقعی است که برای ایجاد ظاهری مدرن ایده آل است.

چوب قرمز اروپایی چوب قرمز اروپایی با تراکم متوسط ​​520 کیلوگرم بر متر مکعب از گونه های چوبی قوی و نسبتاً سخت است. اگرچه به طور طبیعی مانند گونه های دیگر دوام ندارد، اما با پرداخت هایی که دارای 30 سال ضمانت در برابر پوسیدگی و قارچ هستند، قابل دریافت است. همچنین می توان آن را جلا داد تا اطمینان حاصل شود که رنگ آن به طور مداوم در طول زمان تغییر نمی کند.

کاج سیبری کاج سیبری یک چوب نرم با دوام متوسط ​​است. رنگ آن می تواند از هسته چوب قهوه ای تیره روشن تا صنوبر سفید متغیر باشد، اما اگر بعد از نصب نما دقت کافی نداشته باشید، رنگ آن به خاکستری نقره ای تغییر می کند.