منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش چشم انداز طراحی داخلی (و 8 نکته کاربردی)

آموزش چشم انداز طراحی داخلی (و 8 نکته کاربردی)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش چشم انداز طراحی داخلی (و 8 نکته کاربردی)

تعداد طراحانی که با نرم افزار Revit طراحی داخلی انجام می دهند روز به روز در حال افزایش است. اکثر طراحان به خوبی درک کرده اند که نرم افزار Autodesk Revit چقدر می تواند برای آنها مفید و موثر باشد. تصاویر سه بعدی ایجاد شده با این برنامه به مشتریان شما این امکان را می دهد که فضای داخلی کار را ببینند و بفهمند که چه نوع طراحی را به آنها ارائه خواهید داد.

بینایی چیست؟

View نام نرم افزاری از شرکت Autodesk است که در سال 2000 راه اندازی شد. Visibility یک برنامه پیش نویس دو بعدی مانند اتوکد نیست، بلکه یک نرم افزار مدل سازی پارامتریک شبیه به 3ds Max است. اگرچه نرم افزار اتوکد دارای برخی ابزارهای مدل سازی سه بعدی است، اما بر خلاف Visibility، ابزارهای اتوکد پارامتریک نیستند. با این حال می توان گفت نرم افزار View و AutoCAD مکمل یکدیگر هستند.

هدف از راه اندازی نرم افزار View پرکردن خلأهای اتوکد در طراحی نقشه های معماری و گام برداشتن در جهت امکانات بیشتر بود. علاوه بر این، اگرچه نرم افزار View اغلب برای مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) استفاده می شود، اما نرم افزار مشابه اتوکد نیست.

آموزش چشم انداز طراحی داخلی (و 8 نکته کاربردی)

ویژن پرکاربردترین نرم‌افزار BIM در بین معماران است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود 11 درصد از کسانی که از ویژن استفاده می‌کنند، این نرم‌افزار را برای گردش کارشان حیاتی و ضروری می‌دانند و 39.12 درصد می‌گویند که هر کدام از ویژن برای انجام کار خود استفاده می‌کنند.

آیا می توانید از دیدگاه طراحی داخلی استفاده کنید؟

نرم افزار View عمدتا برای طراحی ساختمان ها استفاده می شود، اما این بدان معنا نیست که View را نمی توان برای طراحی داخلی استفاده کرد و این درست است! قابلیت دید نسبت به اتوکد انعطاف پذیرتر است و جزئیاتی از کارتان را به شما نشان می دهد که فکر می کنید کاملاً حل شده و بی عیب هستند، اما واقعاً اینطور نیست.

طراحی دیوارها، درها، سقف ها، پارتیشن ها و حتی نمای بیرونی نسبتاً ساده است. اما یادگیری این نرم افزار دشوار است و بسیاری از طراحان آشنایی کاملی با این برنامه ندارند. در چنین شرایطی شرکت ها اغلب به افرادی مراجعه می کنند که در این زمینه تجربه دارند.

آموزش چشم انداز طراحی داخلی (و 8 نکته کاربردی)

برای درک نحوه عملکرد Ruit در طراحی داخلی، بهتر است به مزایای استفاده از این نرم افزار نگاهی بیندازید و ببینید که Ruit چه ویژگی هایی دارد که آن را به یک نرم افزار طراحی داخلی مفید تبدیل می کند.

حتما دانلود کنید: آموزش کامل دکوراسیون داخلی با 15 درس رایگان + PDF

دید چگونه به طراحی داخلی کمک می کند؟

طراحی داخلی بصری فواید زیادی دارد، از جمله:

  • ساده سازی طراحی داخلی: دید کار طراحی داخلی را تسهیل می کند. به عنوان مثال، هنگامی که یک در یا پنجره را به طرح خود اضافه می کنید، View به طور خودکار آنها را روی دیوار قرار می دهد. علاوه بر این قابلیت های معماری گنجانده شده در این نرم افزار برای طراحی داخلی نیز مفید است. تجسم به شما امکان می دهد چیزهای مختلفی مانند مبلمان، وسایل و لوازم جانبی را به طراحی خود اضافه کنید تا فضای داخلی واقعی تر و ملموس تر به نظر برسد.
  • تجسم سه بعدی: مدل سازی بصری به شما امکان می دهد فضاها را به صورت سه بعدی طراحی کنید و بین نماهای دو بعدی و سه بعدی جابجا شوید. این طرح را برای مشتریان روشن می کند و حتی سرمایه گذاران را جذب می کند. اگر از تشخیص برخورد BIM نیز استفاده شود، طراحان داخلی می توانند از اشتباهات عمده ای که منجر به هزینه برای سازه های بعدی می شود یا حتی ایمنی را به خطر می اندازند، جلوگیری کنند.
  • زمان داده: طراحان می توانند از داده های BIM در طول پروژه استفاده کنند یا با استفاده از گرافیک نرم افزار View آن را از کل پلان استخراج کنند. این برنامه یک رابط مقایسه داده با مایکروسافت اکسل ارائه می دهد که می تواند برای مشاهده و ویرایش داده ها استفاده شود. به عنوان مثال، می توانید برگه های اطلاعات اتاق را برای ایجاد یک لیست محصول ایجاد کنید.
  • اجرای آسان تغییرات: در صورت نیاز می توانید به راحتی طرح داخلی ایجاد شده در نما را تغییر دهید. اندازه مبلمان، درها، پنجره ها و غیره. به راحتی در نما قابل تغییر است. علاوه بر این می توانید پارتیشن ها را جابجا و مرتب کنید یا چیدمان مبلمان را تغییر دهید.
  • چند نما: در نرم افزار View شما طراحی داخلی را به عنوان مدل ایجاد می کنید. بزرگترین مزیت این کار فرصت دیدن این مدل از دیدگاه های مختلف است. شما به راحتی می توانید پلان های طبقه، پلان سقف، ارتفاعات، بخش ها، نماهای سه بعدی و غیره را مشاهده کنید. و برای دیدن هر نما نیازی به کپی های متعدد از مدل خود ندارید. این انعطاف پذیری پروژه شما را ساده نگه می دارد و نیازی نیست نگران تغییر بیش از حد مدل پایه در نماهای مختلف باشید. علاوه بر این، هر نوع تغییر در فایل اصلی نیز در نماهای مختلف منعکس می شود.
  • ساخت کتابخانه: برای اینکه مجبور نشوید هر بار اشیاء مختلف را از ابتدا طراحی کنید و از آنها در طراحی خود استفاده کنید، می توانید نمای کتابخانه سفارشی خود را ایجاد کنید. هنگامی که اشیایی را ایجاد می کنید که در طراحی داخلی خود زیاد استفاده می کنید، آنها را برای استفاده در آینده به کتابخانه خود در View اضافه کنید. به این ترتیب، می توانید از این اشیاء در پروژه های آینده استفاده یا تغییر دهید.
  • ارائه منحصر به فرد: هیچ چیز به اندازه دیدن یک تصویر سه بعدی واقع گرایانه از فضای داخلی اتاق ها مشتری را خوشحال نمی کند. طراحی داخلی با چشم انداز به شما این امکان را می دهد که تصویری دقیق و واضح از آنچه در ذهن دارید ایجاد کنید. اکثر طراحان داخلی از طرح های هنرمندان برای ارائه طرح های خود به مشتریان استفاده می کنند، اما وقتی می توانید از View برای ارائه یک رندر سه بعدی فوتورئالیستی استفاده کنید، چرا از این ویژگی استفاده نکنید؟

5 تا از بهترین نرم افزارهای طراحی داخلی که باید بدانید!

فیلم های آموزشی

 

 

 

 

حتما دانلود کنید: آموزش صفر تا صد بازدید با 15 درس رایگان

نتیجه

نرم افزار View ثابت کرده است که نه تنها برای طراحی نماهای خارجی استفاده می شود، بلکه برای طراحی فضاهای داخلی در مکان های مختلف، از هتل ها و کلوپ ها گرفته تا ساختمان های تجاری، شهرک های مسکونی و ساختمان های دولتی نیز عالی عمل می کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. شانس.