منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش کامل برنامه نویسی در متلب (22 جلسه رایگان فارسی)

آموزش کامل برنامه نویسی در متلب (22 جلسه رایگان فارسی)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش کامل برنامه نویسی در متلب (22 جلسه رایگان فارسی)

در ادامه آموزش های کاربردی نرم افزار متلب در این پست 7 آموزش و در واقع 6 فیلم با آموزش برنامه نویسی متلب را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم به شما کمک کند.

این ویدیوها شما را با برخی از برنامه نویسی متلب آشنا می کند، البته اگر می خواهید در متلب کاملاً مجرب شوید، باید از بسته های آموزشی با کیفیت استفاده کنید.

متلب مخفف Matrix Laboratory و یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است و برای محاسبات فنی و عددی استفاده می شود. MATLAB به شما امکان می دهد داده ها را ترسیم کنید، الگوریتم ها را به خصوص موارد پیچیده اعمال کنید، ماتریس ها را دستکاری کنید و حتی رابط های کاربری ایجاد کنید. برنامه نویسان متلب از پردرآمدترین برنامه نویسان در جهان هستند. در ابتدا متلب برای محاسبات عددی ایجاد شد، اما امروزه ابزارها و بسته های مختلفی برای گسترش استفاده از آن در محاسبات فنی و سیستم های تعبیه شده در دسترس است. در واقع یک محیط آسان برای ادغام برنامه نویسی، تجسم و محاسبات فراهم می کند. بنابراین حل مسائلی که در ریاضیات بیان می شوند آسان است. متلب بیش از 3 میلیون کاربر دارد و این کاربران از علوم، اقتصاد و مهندسی مختلف هستند.

برنامه های متلب و دلیل استفاده از آنها

1- علوم کامپیوتر

انفورماتیک عمدتاً مبتنی بر مسائل ریاضی است. متلب مجموعه ای غنی از ابزارها برای تمام مسائل ریاضی دارد. دانشمندان می توانند به سرعت یک الگوریتم را نمونه اولیه کنند. سپس آنها می توانند منابع توسعه را ارزیابی کرده و آنها را در زبان های برنامه نویسی مختلف مانند C، C ++ و جاوا پیاده سازی کنند. بنابراین دلیل استفاده از متلب در علوم کامپیوتر افزایش بهره وری است. علاوه بر این، دانشمندان کامپیوتر از MATLAB برای اعتبارسنجی خروجی ها و مقابله با مجهولات در الگوریتم ها استفاده می کنند.

کجا و چرا باید از نرم افزار متلب استفاده کنیم یا نه؟

2- شبیه سازی

شبیه سازی شامل ایجاد یک آنالوگ در دنیای واقعی برای آزمایش موارد قبل از اعمال آنها است. این به شما کمک می کند در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و راه حل های مختلفی را امتحان کنید. علاوه بر این، امنیت هر توسعه جدید افزایش می یابد و بنابراین نوآوری در فناوری های جدید تشویق خواهد شد. MATLAB شبیه سازی را تنها در صورت مناسب بودن پارامترها آسان و امکان پذیر می کند. بر اساس مدل، او می تواند نحوه عملکرد این فناوری را نشان دهد، مدل های ریاضی را برای تعریف فناوری ایجاد کند و گردش کار را با استفاده از انیمیشن نشان دهد.

3- پردازش تصویر

پردازش تصویر مدیریت پیکسل با استفاده از تکنیک های ریاضی و دستکاری ماتریس است. همه ما می دانیم که MATLAB یک برنامه محبوب برای دستکاری ماتریس ها است و ماتریس ها بخشی جدایی ناپذیر از پردازش تصویر هستند. از اضافه کردن ماتریس ها گرفته تا مرتب سازی و آزمایش ماتریس ها، همه چیز در متلب آسان است.

7 درس کاربردی برای آموزش برنامه نویسی در متلب

4- با پارامترهای ریاضی کار کنید

متلب برای تمام مسائل مربوط به جبر خطی عالی است. از پیش بینی گردش مالی یک شرکت گرفته تا انتظارات و پیش بینی های آتی آن، متلب برای تجارت ضروری است. زیرا کار تحلیلی و تحقیقاتی با متلب می تواند به شما در تصمیم گیری های تجاری سودآور و ایجاد برنامه های مالی برای دستیابی به بهترین بازده و سود در کوتاه مدت کمک کند.

آموزش کامل برنامه نویسی در متلب (22 جلسه رایگان فارسی)

متلب از ابتدا برای تحلیل عددی طراحی شده است. از ساخت و ساز ساختمان گرفته تا نجوم، متلب در تمام پروژه های تجاری بسیار مهم است. متلب به طور گسترده توسط معماران استفاده می شود. علاوه بر این، از آن برای مطالعه نظریه های مختلف، به ویژه در صنایع بهداشتی و دارویی استفاده می شود.

سری اول دروس

درس 1

 

درس 2

 

 

درس 3

 

درس 4

 

درس 5

 

درس 6

 

درس 7

این متلب همچنین می تواند مفید باشد: یک مثال ساده از برنامه نویسی با متلب

سری دوم آموزش (به روز رسانی برای سال 2021)

از صفحه مهد کودک:

  • هر آموزش، لینک دانلود کار نمی کند، در قسمت نظرات ذکر کنید تا مشکل به سرعت حل شود.
  • برای تماشای بهتر ویدیوها در تلفن همراه، گوشی را به صورت افقی نگه دارید. در ضمن لینک دانلود هر ویدیو روی خود ویدیو هست. بهتر است از VPN استفاده نکنید.
درس 1

درس 2

درس 3

درس 4

درس 5

درس 6

درس 7

درس 8

درس 9

درس 10

درس 11

درس 12

درس 13

درس 14

درس 15

درس 16

درس 17

درس 18

درس 19

درس 20

درس 21

درس 22

اگر سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه کار با نرم افزار متلب دارید در قسمت نظرات با Quick Easy و سایر هموطنان در میان بگذارید.