منو سایت

آنچه باید در مورد وردپرس 5.9 بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آنچه باید در مورد وردپرس 5.9 بدانید

آنچه باید در مورد وردپرس 5.9 بدانید

با وردپرس 5.9 در گوشه و کنار، ما می دانیم که شما سوالات و نگرانی هایی دارید. سر و صدای زیادی در مورد ویرایش کل سایت، موضوعات مبتنی بر بلوک و تغییرات آتی که در وردپرس اتفاق می افتد وجود دارد. من امروز می نویسم تا به جامعه Kadence با توجه به این تغییرات اطمینان خاطر بدهم و به شما اطلاع دهم که هنگام به روز رسانی سایت های وردپرس خود چه انتظاری دارید. من همچنین ایده هایی برای تأثیر طولانی مدت ویرایش کل سایت وردپرس ارائه خواهم کرد.

مشاهده سریع

  • وردپرس 5.9 در 25 ژانویه 2022 منتشر خواهد شد.
  • ویژگی اصلی وردپرس 5.9 پشتیبانی اولیه بلوک ها برای ویرایش کل سایت است.
  • سایر ویژگی های جدید شامل به روز رسانی رابط کاربری ویرایشگر بلوک با کنترل های بهتر و بلوک ناوبری اصلی جدید است. اگر به لیست کامل و جزئیات بیشتر علاقه دارید، WP Tavern محتوای خوبی برای مشاهده دارد.
  • تم Kadence ویرایش کامل هسته پیش‌فرض وردپرس را فعال نمی‌کند.

Quick 5.9 Take away

توصیه می‌کنم قبل از اینکه سایت وردپرس خود را به‌روزرسانی کنید، چند روز پس از راه‌اندازی نسخه 5.9 صبر کنید. این یک نسخه امنیتی نیست، بنابراین نیازی به عجله برای نصب آن نیست. قبل از به‌روزرسانی سایت‌های تولیدی خود، برای شناسایی و رفع اشکال‌ها و درگیری‌های احتمالی زمان بگذارید. اگر از یک سرور حرفه‌ای برای آزمایش به‌روزرسانی استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم ابتدا به‌روزرسانی‌ها را در آنجا انجام دهید تا تأثیر وردپرس 5.9 بر روی سایت خود را در یک محیط غیر تولیدی مشخص کنید.

اگر از تم Kadence استفاده کنید، هیچ تغییری را تجربه نخواهید کرد. هیچ یک از ویژگی های جدید ویرایش در سراسر سایت به طور پیش فرض فعال نخواهد شد. به‌روزرسانی‌های ویرایشگر بلوک را خواهید دید (انتقال بلوک‌ها به نمای فهرست عالی است!) و اگر بخواهید، می‌توانید در ویرایشگر سایت/پست سایت قالب ایجاد کنید.

ویرایش کل سایت در فاز فعلی یک محصول حداقل قابل دوام (MVP) است. من استفاده از آن را برای سایت های تولید توصیه نمی کنم. مگر اینکه بخواهید سرگرمی را تجربه کنید، من به کسی که سایت پیچیده ای دارد توصیه نمی کنم از ویرایش کامل سایت در نسخه اصلی وردپرس 5.9 استفاده کند. در حال حاضر، وعده ویرایش همه چیز در سایت شما توسط ابزارها و گزینه های موجود محدود شده است. این بدان معنی است که بسیاری از چیزهای پیچیده هنوز هنگام ویرایش کل سایت امکان پذیر نیستند، فقط به این دلیل که ابزارهای پیچیده / توابع بلوک هنوز ایجاد / پیاده سازی نشده اند. علاوه بر این، بیشتر افزونه هایی که از انواع پست سفارشی استفاده می کنند، هنوز از آن پشتیبانی نمی کنند (مثلاً ووکامرس). پلاگین ها به درستی کار می کنند، اما کنترل اضافی به شما نمی دهند.

برای ویرایش کامل سایت خود به وردپرس 5.9 یا تم بلوک ویرایش کامل سایت نیاز ندارید. اکنون می توانید این کار را در Kadence با استفاده از افزونه حرفه ای انجام دهید که به شما امکان می دهد الگوها را ایجاد کنید و موارد را به صورت مشروط در هر نقطه از سایت خود پیوند دهید.

چیزی که من را بیشتر هیجان زده می کند 5.9 است

بدون شک، من بیشتر از همه در مورد پیشرفت در نمای لیست هیجان زده هستم! هنگامی که کاربران سعی کردند چیزها را جابجا کنند، ویرایشگر بلوک با چالش هایی روبرو شد. این عدم تحرک بلوک برای برخی دردسر بزرگ است، اما با پیشرفت‌های جدید در نمای فهرست، می‌توانید بلوک‌ها را مستقیماً به نمای فهرست بکشید. این کار حرکت بلوک ها را در ویرایشگر وردپرس آسان تر می کند.

آنچه باید در مورد وردپرس 5.9 بدانید

ویرایش کامل سایت چیست؟

ویرایش کل سایت گام بعدی در توسعه گوتنبرگ به گوتنبرگ به عنوان تجربه کامل ویرایش وردپرس است. به شما امکان می دهد تمام قسمت های سایت خود را با ویرایشگر گوتنبرگ بسازید، در صورتی که موضوع شما این قابلیت را می دهد. هدرها، ناوبری، آرشیوها، قالب های پست همگی بخش های قابل ویرایش صفحه وردپرس هستند و همه چیز قابل ویرایش است. با این حال، اگرچه همه چیز قابل ویرایش است، اما لزوماً به این معنی نیست که همه چیز را می توان انجام داد. شما توسط بلوک های موجود و این توابع / تنظیمات بلوک محدود شده اید.

چگونه می توانم در حال حاضر کل سایت خود را ویرایش کنم؟

Kadence Theme دارای یک افزونه حرفه ای است که توانایی ایجاد قالب و اعمال مشروط آنها را در مناطق مختلف سایت شما اضافه می کند. به عنوان مثال، اگر یک نوع پست سفارشی دارید و می خواهید یک طرح منحصر به فرد برای آن نوع پست سفارشی طراحی کنید، می توانید این کار را به راحتی با Kadence Elements انجام دهید. دوستان خوب ما در Restrict Content Pro از این برای سفارشی کردن صفحات افزودنی فردی خود استفاده کرده اند. Addons یک نوع انتشار سفارشی در باطن آنها است و آنها از یک الگو برای ایجاد طرح خود استفاده می کنند. استفاده از قالبی مانند این به آنها اجازه می دهد تا فیلدهای سفارشی و همچنین محتوای پست را برای پر کردن صفحه بارگیری کنند. Kadence Blocks Pro تمام کنترل های محتوای پویا را اضافه می کند.

.wp-block-kadence-advancedgallery.kb-gallery-wrap-id-_ac2d1c-bd {حاشیه: 0px 0px 30px 0px;}

یکی دیگر از ویژگی های قدرتمند Kadence Elements این است که می توانید بخش هایی از محتوا را در هر جایی از سایت خود در هر پستی ارسال کنید، همه به صورت مشروط. این بدان معناست که اگر می‌خواهید چیزی اضافه کنید اما نمی‌خواهید یک الگو را دوباره ایجاد کنید، می‌توانید آن را به یک الگوی موجود پیوند دهید. اگرچه می توانید از هر قلابی استفاده کنید، Kadence اکنون نمونه هایی از قلاب ها را برای WooCommerce، LearnDash و موارد دیگر ارائه می دهد.

آیا تم Kadence از ویرایش مبتنی بر سایت بر اساس بلوک های هسته وردپرس پشتیبانی می کند؟

آره! ما در حال کار بر روی نسخه ای از تم Kadence هستیم که به شما امکان می دهد در صورت تمایل ویرایش کامل سایت را فعال کنید. این در روز وردپرس 5.9 منتشر نخواهد شد. در حال حاضر انتظار دارم این گزینه چند هفته پس از انتشار نسخه 5.9 در دسترس باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که من این کار را برای سایت‌های تولیدی توصیه نمی‌کنم، زیرا ویرایش کل سایت هنوز در مراحل اولیه توسعه است. به نظر من، تلاش برای ویرایش کل سایت هنوز برای استفاده بسیار دشوار است، اما من انتظار دارم که به مرور زمان به بلوغ برسد.

ویرایش کل سایت، روشی که هسته وردپرس به آن دست می یابد، رویکردی بسیار متفاوت با رویکردی است که کاربران وردپرس با آن آشنا هستند. در قسمت Appearance در ناوبری مدیریت وردپرس، سفارشی سازها، منوها و ویجت ها را از دست خواهید داد. در عوض، ویرایشگر سایت جدید را دارید.

.wp-block-kadence-advancedgallery.kb-gallery-wrap-id-_8cc7ff-03 {حاشیه: 0px 0px 30px 0px;}

در ویرایشگر سایت می توانید قالب های سایت خود را کنترل کنید یا ویرایشگر سبک را برای انتخاب فونت ها، رنگ ها و غیره باز کنید. از آنجایی که همه چیز بر اساس بلوک ها خواهد بود، تقریباً تمام تنظیمات شما در بلوک های جداگانه مورد استفاده در قالب ها تعریف می شود.

برای کسانی که کنجکاو هستند، مطمئناً به شما پیشنهاد می کنم که یک محیط مناظر ایجاد کنید که در آن بتوانید بازی کنید، آزمایش کنید و خودتان تصمیم بگیرید که در مورد ویرایش کل سایت چه فکر می کنید. با این حال، قبل از اینکه بیش از حد انتقادی شوید، به یاد داشته باشید که این یک محصول حداقل قابل دوام است. اکنون که پایه گذاری شده است، می توان چیزهای زیادی اضافه و بهبود بخشید. من شخصاً در مورد احتمالات هیجان زده هستم.

اگر تعجب می کنید، من معتقد نیستم که موضوعات ویرایش مبتنی بر موضوع برای همه باشد، و من این را پایان تم های سنتی نمی دانم. من معتقدم که هر دو سیستم در آینده قابل پیش بینی وجود خواهند داشت و Kadence قصد دارد هر دو سیستم را توسعه دهد.

لطفا اگر سوالی دارید تماس بگیرید!

– بن ریتنر