منو سایت

آیا استخراج اتریوم متوقف می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا استخراج اتریوم متوقف می شود؟

استخراج اتریوم پس از ارتقای اصلی که در حال انجام است امکان پذیر نخواهد بود. مانند بیت کوین، این ارزهای دیجیتال از مکانیزم استخراج برای تجمیع و توزیع ارز دیجیتال استفاده می کنند. هزاران ماینر در سراسر جهان به حل مشکلات رایانه و کسب توکن های ETH، واحد پول محلی شبکه اتریوم کمک می کنند.

آیا استخراج اتریوم متوقف می شود؟

میلیون ها دلار برای این تجهیزات هزینه شده است و هزاران کاربر در سراسر جهان فعال هستند. اتریوم سالانه شبکه را به روز می کند و نحوه ایجاد ارز در شبکه و نحوه عملکرد آن را به طور کامل تغییر می دهد. پس از این به روز رسانی ها استخراج اتریوم به طور کامل متوقف خواهد شد. برای درک بهتر این مشکل بهتر است با مکانیزم شبکه اتریوم و قابلیت های آن بیشتر آشنا شوید.

دهلیز چیست؟

اتریوم به عنوان نسل دوم ارزهای دیجیتال شناخته می شود و در واقع پلتفرمی است که علاوه بر پشتیبانی از فعالیت های پول دیجیتال، امکان اجرای قراردادهای مختلف را به صورت دیجیتالی و غیرمتمرکز می دهد. پس از معرفی بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، یک جوان روسی به نام ویتالیک بوترین از این ارز الهام گرفت و کد ارزی به نام اتریوم ایجاد کرد. اتریوم سرانجام در سال 2015 به طور رسمی راه اندازی شد.

آیا استخراج اتریوم متوقف می شود؟

در واقع هدف اصلی از معرفی اتریوم ایجاد شرایطی است که علاوه بر فعالیت های پولی ارز دیجیتال، بستری را فراهم کند تا تمامی فعالیت های مالی در بستر دیجیتال به صورت غیرمتمرکز انجام شود.

تحلیل قیمت اتریوم

صفحه اکسچنج اتریوم تبدیل شده است:

اتریوم در سال 2013 راه اندازی شد و از سال 2015 که حدود 75 سنت قیمت داشت تا امروز (زمستان 1400) که 4800 دلار قیمت داشت، با حدود 20 درصد سهم خود را به عنوان ملکه ارزهای دیجیتال معرفی کرد. بازار ارز دیجیتال در حال تثبیت است. شبکه اتریوم به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد اساس ارزش این ارز است و با گسترش اپلیکیشن ها و به روز رسانی ها در این شبکه، اکثر رمزنگاران انتظار دارند اتریوم در آینده نزدیک قیمتی معادل 10000 دلار داشته باشد. شبکه های دیگر مانند Cardano به سرعت در حال رشد هستند و برنامه های شبکه اتریوم را به شبکه خود اضافه می کنند تا به رقبای جدی اتریوم تبدیل شوند.

استخراج دهلیز

به فرآیند استخراج یا حفاری، تولید بلوک توسط ماینرها گفته می شود. هنگامی که درخواستی برای تراکنش توسط کاربران ارسال می شود، ماینرها تراکنش را بررسی می کنند و در صورت معتبر بودن، آن را در یک بلوک جدید ثبت می کنند. ماینرها با مصرف برق و همچنین توان محاسباتی برای امنیت و پایداری شبکه تلاش می کنند. پس از ایجاد بلوک در شبکه ماینر، شبکه به استخراج کنندگان در قالب رمزهای اتریوم پاداش می دهد.

استخراج دهلیز چقدر طول می کشد؟

تیمی که شبکه اتریوم را توسعه و تأسیس کرد، اعلام کرد که استخراج اتریوم پس از عملیاتی شدن اتریوم 2 متوقف خواهد شد. اتریوم 2 یا سرنیتی ارتقایی است که از ابتدا بر روی نقشه راه بلاک چین اتریوم برنامه ریزی شده است. هزینه بالای کارمزد تراکنش ها یکی از مشکلات اتریوم است. آپدیت اتریوم 2 برای سرعت بخشیدن به تراکنش ها و کاهش کمیسیون طراحی شده است. پس از این ارتقا، شبکه اتریوم از الگوریتم PoW Proof Algorithm (PoW) تغییر خواهد کرد.

معرفی الگوریتم بررسی موجودی (PoS)

استفاده از یک الگوریتم اثبات موجودی، نیاز ماینرها را برای تأیید تراکنش ها از بین می برد. حفظ امنیت شبکه در این الگوریتم به جای استخراج ارزهای دیجیتال با خرید ارز و چسبیدن افزایش می یابد. این روش به فعالان حوزه کریپتو نشان می‌دهد که هر چه میزان چسبندگی ارزهای دیجیتال بیشتر باشد، اعتماد مردم به این شبکه بیشتر می‌شود و جذابیت آن بیشتر می‌شود. سرانجام پس از عرضه رسمی اتریوم 2، ماینرها به طور کامل از چرخه تولید اتریوم حذف شدند و می توان از ماینرها برای استخراج ارزهای سازگار با کارت گرافیک استفاده کرد.

همه چیز بعد از اتریوم 2 تغییر خواهد کرد

ارتقاء بزرگ و قدرتمند به اتریوم 2.0 باید در سال 2022 اعمال شود و الگوریتم اثبات کار با الگوریتم اثبات در دسترس بودن جایگزین خواهد شد. بلاک چین سنتی اتریوم با Beacon Chain ادغام می شود و تغییرات اساسی در شبکه اتریوم ایجاد می کند. این تغییرات راه را برای به روز رسانی هایی مانند زنجیره Shard هموار می کند. اتریوم می تواند تراکنش ها را بین بلاک چین های کوچک با استفاده از پوشه ها تقسیم کند. در نتیجه تراکنش ها در زمان کمتری بررسی می شوند و ترافیک شبکه کاهش می یابد.

 

در اتریوم 2.0، کاربرانی که حداقل 32 اتریوم را علامت گذاری کرده اند، می توانند تراکنش ها را بررسی کنند. این افراد در ازای فعالیت های خود رایانه های خود را به شبکه متصل می کنند

آیا استخراج اتریوم متوقف می شود؟

این شبکه جوایز دریافت می کند. این الگوریتم نیاز به سخت افزار خاصی ندارد و هر فردی با سرمایه کافی می تواند به عنوان گواهی کننده به شبکه اتریوم بپیوندد. هرچه اعتبار سنجی بیشتر باشد، بلاک های بیشتری بررسی می شوند و شبکه غیرمتمرکز تر می شود. در نهایت امنیت شبکه اتریوم بسیار بالاتر می رود.

لندن در حال سوزاندن هارد فورک و ژتون ها در دهلیز است

هارد فورک لندن یکی از آپدیت های اتریوم 1 به اتریوم 2 می باشد که در آگوست 1400 در شبکه اتریوم معرفی شد و در این هارد فورک 5 پلان بهبود مختلف وجود داشت که همگی با موفقیت در شبکه پیاده سازی شدند. هدف اصلی آن سوزاندن برخی از هزینه های دریافتی در شبکه است. برخی از توکن های اتریوم پس از اعمال هارد فورک در لندن به طور کامل سوختند که اتریوم را به یک ارز ضد تورم تبدیل کرد.

تا به امروز، تقریباً 1٪ از تمام اتریوم ها در بازار کریپتو، یا حدود 1،547،389 اتریوم، سوخته اند. در حال حاضر سقفی برای استخراج دهلیز وجود ندارد. طراحی شبکه بیت کوین به گونه ای است که در مجموع می توان ۲۱ میلیون بیت کوین را حفر کرد، اما در اتریوم چنین محدودیتی وجود ندارد. همیشه امکان ایجاد اتریوم در شبکه وجود دارد، اما استخراج اتریوم نیز پس از اعمال آخرین آپدیت ها متوقف می شود.

استخراج دهلیز چه زمانی به پایان می رسد؟

زمان دقیق تکمیل استخراج اتریوم هنوز توسط تیم سازنده اعلام نشده است. استخراج دهلیز همچنان امکان پذیر است و به عنوان پاداش به استخراج کنندگان داده می شود. این موضوع تأثیر منفی مستقیمی بر قیمت اتریوم داشت و توسعه دهندگان برای حل این مشکل توکن هایی را سوزاندند. هارد فورک لندن نرخ سوزاندن ارز اتریوم را افزایش داده است. پیش از این، هیچ محدودیتی برای استخراج اتریوم وجود نداشت، اما بسیاری از این ارزهای رمزپایه سوزانده شدند. طبق اخبار منتشر شده، آپدیت اتریوم 2.0 در سال 2022 اجرا خواهد شد، اما این آپدیت بسیار ابتدایی است و نمی توان به یکباره آن را انجام داد. این به روز رسانی نیاز به آماده سازی دارد.

یکی دیگر از انواع اتریوم 2.0 بمب سخت است. وقتی بمبی منفجر می شود، استخراج برای ماینرها سخت می شود و با ادامه این روند، کار ماینرها به پایان می رسد. بنابراین نمی‌توانیم زمان مناسبی برای تکمیل عملیات استخراج اتریوم بدانیم، اما به زودی شاهد تکمیل ماینرها خواهیم بود.

اخرین حرف

اتریوم تغییرات بزرگ و هوشمندانه ای را در طول مسیر به ارمغان می آورد. برای کار هوشمندانه و آگاهانه در این بازار بهتر است از همه این تغییرات آگاه باشید. سرمایه گذاری روی ملکه ارزهای دیجیتال می تواند گزینه خوبی برای قرار گرفتن در سبد ما باشد. در آینده، سیستم‌های بانکداری سنتی با سیستم‌هایی جایگزین خواهند شد که اتریوم در آنها شروع به کار می‌کند. برای خرید اتریوم می توانیم از کمترین پول دیجیتالی ایرانی استفاده کنیم.