منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه یا زیر پوشه باشد؟

آیا سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه یا زیر پوشه باشد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه یا زیر پوشه باشد؟

با خواندن این مقاله می توانید درک عمیقی از ساب دامنه و زیر پوشه به دست آورید.

از طرفی شما می توانید با توجه به نیاز خود یک ساب دامین یا ساب پوشه مخصوص ایجاد کنید و امنیت سایت خود را افزایش دهید.

با سلام خدمت دنبال کنندگان سایت برتراموز، مطلبی بسیار جالب و جامع در مورد راهکارهای استراتژی سئو آورده ایم. در این مقاله به یکی از مهم ترین تم های مشترک بین وردپرس و این قبیل سایت های سئو می پردازیم. ممکن است سایتی با دامنه های مختلف را نیز بررسی کرده باشید. گاهی اوقات قسمت جداگانه دامنه در ابتدای آدرس قرار دارد. در برخی موارد، این مشکل برعکس است، منظور ما این است که قسمت جداگانه دامنه در انتهای آدرس قرار دارد. هر یک از این مفاهیم تاثیر خاصی بر قدرت سئوی سایت شما خواهند داشت. در این مقاله به صورت تخصصی به پاسخ یک سوال می پردازیم. آیا سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه یا زیر پوشه باشد؟ »

اگر دوره آموزشی سئو برتراموز یا دوره آموزشی وردپرس برتراموز را بررسی کرده باشید، به طور کامل و جامع از آن مطلع خواهید شد. اما نکته بسیار مهم این است که این تصمیم در مواردی نقض خواهد شد. به طور کلی بهتر است از وبلاگ یک سایت به عنوان یک زیرپوشه استفاده کنید. اما گاهی اوقات می بینید که برخی از سایت های محبوب از بخش وبلاگ خود به عنوان یک زیر دامنه استفاده می کنند. آنها این استراتژی را با توجه به کلان داده های سایت خود برنامه ریزی کرده اند.

شما به عنوان یک متخصص سئو نیز باید با توجه به اهداف نهایی سایت خود و همچنین با توجه به شرایط خاص سایت خود تصمیم بگیرید. آیا شما بخش وبلاگ را در یک زیر دامنه قرار می دهید یا از آن به عنوان یک زیر پوشه استفاده می کنید؟ در این مقاله با بررسی دقیق هر یک پاسخ سوال خود را خواهید یافت.

دامنه چیست؟ “دامنه سایت”

برای درک ساب دامنه و پوشه دامنه باید دامنه سایت را بدانید. به طور کلی موتورهای جستجو یک سایت را بر اساس دامنه آن شناسایی می کنند و از طرفی اعتبار آن را به دامنه نسبت می دهند. این دامنه در کشورهای مختلف ارزش و اعتبار متفاوتی دارد. دو نکته بسیار مهم در تعریف دامنه عبارتند از اتوریتی دامنه و اتوریتی صفحه. اگر اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می کنیم این دو موضوع را در قسمت مقالات سایت بررسی کنید. البته در قسمت های بعدی توضیحات مختصری به آن اضافه می کنیم.

ساب دامنه چیست؟

ساب دامنه چیست؟ “زیر دامنه”

ساب دامین یکی از شاخه های اصلی سایت شماست که به صورت کاملا مجزا کار می کند. وقتی از منظر سئو به این موضوع نگاه می کنیم باید بگوییم که سئوی ساب دامنه اضافه شده کاملا مجزا است. ساب دامنه معمولا قبل از عنوان سایت اصلی قرار می گیرد و با نقطه از هم جدا می شود. برای مثال سایت برتراموز را در نظر بگیرید. دامنه اصلی آن https://bartaramouz.ir/ است. حال اگر بخواهیم قسمت پشتیبانی را به عنوان ساب دامین به آن اضافه کنیم فرمت آن bartaramouz.ir.support خواهد بود.

در این صورت قسمت پشتیبانی سایت برتراموز موضوعی کاملا مجزا خواهد بود. اما یک نکته بسیار مهم این است که قسمت مجزای هاست شما نیز مجزا است. این کار مزایا و معایب مختلفی برای شما خواهد داشت. اولین و مهمترین مزیت این است که می توانید جزیره های مناسبی برای تیم سازی داشته باشید. بدون دادن دسترسی به سایت اصلی برای پشتیبانی، می توانید تغییرات عمده ای در ظاهر و میزبانی سایت ایجاد کنید. البته یک نکته بسیار مهم این است که سئوی این قسمت ربطی به سئوی دامنه اصلی ندارد. اگر برای خرید بک لینک برای این بخش سرمایه گذاری کنید، دامنه اصلی رشد نخواهد کرد.

مورد بعدی که باید به آن توجه کرد استفاده از ساب دامنه برای سایت های دو زبانه یا سایت های محلی است. فرض کنید شما یک سایت آموزش زبان انگلیسی دارید. آموزش شما حضوری است. همانطور که گفته شد، سئوی محلی شما کاملاً مجزا است و از طرفی محتوایی که استفاده می کنید نیز مجزا است، می توانید برای هر شاخه از یک زیر دامنه استفاده کنید. البته این مشکل چند حالت جانبی نیز خواهد داشت که برای درک آنها باید حالت زیر پوشه را درک کنید. اما با توجه به توضیحات ارائه شده بهتر است قسمت وبلاگ سایت در دسته ساب دامین قرار نگیرد. البته این وضعیت کلی است و موارد دیگر باید بررسی شود.

زیر پوشه چیست؟ “زیر پوشه”

یک زیر پوشه یکی از زیرشاخه های اصلی سایت شماست که تاثیرات آن بر روی دامنه اصلی کاملا محسوس خواهد بود. این زمانی قابل درک است که اثرات سئو آن را در نظر بگیرید. البته، زیرپوشه با “/” نسبت به دامنه اصلی پیوند داده می شود. بهتر است به مثال قبلی برگردیم. هنگامی که بخش پشتیبانی سایت خود را به عنوان یک زیر پوشه به دامنه اصلی اضافه می کنید. سئوی صفحه پشتیبانی سایت شما بر دامنه اصلی شما تاثیر می گذارد. در این صورت اتوریتی صفحه این صفحه در دامنه اتوریتی شما موثر خواهد بود. فرمت صحیح پشتیبانی در سایت برترآموز bartaramouz.ir/support خواهد بود.

اگر بخواهیم نقطه مقابل این مشکل را بیان کنیم، خرید بک لینک برای این صفحه روی دامنه اصلی شما تاثیر می گذارد. هنگامی که موتورهای جستجو از سایت شما بازدید می کنند، یکی از قسمت هایی که آنها را مورد بررسی قرار می دهند، زیرپوشه های شما است. بنابراین اعتبار این صفحات در دامنه اصلی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. با توجه به اینکه قسمت وبلاگ یکی از بخش های استراتژیک سئو سایت می باشد و می تواند اعتبار سایت شما را به صورت ویژه ای افزایش دهد، در این صورت لازم است وبلاگ را به صورت زیر پوشه به سایت خود اضافه کنید.

مراقب باشید، زیرا زیرپوشه ها مزایای زیادی دارند، گاهی اوقات معایبی نیز دارند. هنگامی که محتوای نامناسبی را در یکی از زیر پوشه های خود قرار می دهید، آسیب آن به کل سایت سرایت می کند. البته نکته بعدی که باید به آن توجه کنید بحث امنیت سایت است. به عنوان مثال، هنگامی که بخش ورود و اطلاعات حساس سایت را در زیر پوشه خود قرار می دهید، سایت شما در معرض حملات سایبری قرار می گیرد. البته تکنیک های مختلفی برای این کار وجود دارد که در قسمت های بعدی به آن ها می پردازیم.

زیر پوشه چیست؟

چه زمانی یک سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه یا زیر پوشه باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید به چند سوال بسیار مهم پاسخ داد. اولین سوال این است که محتوای وبلاگ چقدر با دامنه اصلی و محتوای اصلی سایت مرتبط است، این سوال در تقسیم بندی وبلاگ نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال، زمانی که سایت شما در زمینه آموزش فتوشاپ است، بودجه بندی وبلاگ شما این موضوع را تعیین می کند. زمانی که وبلاگ شما در مورد فتوشاپ و چالش های آن به طور کلی صحبت می کند. در این صورت، وبلاگ شما باید به عنوان یک زیر پوشه تعریف شود. حال فرض کنید علاوه بر فتوشاپ، وبلاگ سایت شما در مورد ویرایش ویدیو نیز بحث خواهد کرد. در این صورت، استراتژی اصلی شما بسیار متفاوت خواهد بود.

مراقب باشید که پیوند بین ساب دامنه و دامنه اصلی یک سایت خارجی برای موتورهای جستجو در نظر گرفته شود. هر چقدر هم که روی این موضوع سرمایه گذاری کنید، اعتبار سئوی آن به صفحه اصلی سایت شما منتقل نمی شود. با این حال، در نقطه ای دیگر، وبلاگ را می توان به عنوان یک زیر دامنه برای دامنه اصلی تعریف کرد. گاهی اوقات نمی توانید یک دامنه جداگانه برای کار خود تعریف کنید. زیرا با این کار باید سرمایه گذاری جدیدی روی برند خود انجام دهید. مثلاً فرض کنید شما در زمینه آموزش زبان انگلیسی کاملاً موفق هستید و همه برند شما را به خوبی می شناسند. اگر می خواهید آموزش زبان آلمانی را به خدمات خود اضافه کنید، باید چندین زیر دامنه جدید تعریف کنید.

تمامی این ساب دامنه ها نیز دارای زیرپوشه مخصوص به خود با دامنه اصلی سایت شما هستند. به عنوان مثال، شما یک زیر دامنه GE را به بالای سایت خود اضافه می کنید و وبلاگ خود را در زیر پوشه آن قرار می دهید. با استفاده از این استراتژی به راحتی می توانید سایت خود را به صورت جداگانه مدیریت کنید. البته استفاده همزمان از یک زیر دامنه و یک زیر پوشه نیاز به تجربه دارد. زیرا طراحی نقشه سایت نهایی شما یک چالش خواهد بود.

آخرین کلمه

در این مقاله به این سوال پاسخ داده ایم که سایت وبلاگ باید یک زیر دامنه باشد یا یک زیر پوشه؟ اگر درک این مفاهیم برای شما کمی سخت است، ما به شما حق می دهیم زیرا مبحث زیر دامنه و زیر پوشه یکی از مباحث تخصصی در زمینه سئو و همچنین در زمینه وردپرس است. با این حال، شما می توانید چالش اصلی خود را به طور مفصل در بخش نظرات این مقاله مطرح کنید. ممکن است سوال یا چالش شما برای دیگران پیش آمده باشد. در مرحله بعدی کارشناسان سئو در Bertramuz پاسخ شما را به دقت ثبت می کنند.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید بررسی مشکل استفاده از ساب دامین ها و زیر پوشه ها در سایت های شناخته شده در زمینه کاری شماست. معمولاً وقتی کسب‌وکارها رشد می‌کنند و قصد اضافه کردن یک شعبه جدید را دارند، استراتژی استفاده آن‌ها بر اساس اهداف تجاری آن‌ها است. اگر فرض شود این برند توسط مخاطبین قبلی شناخته شده است، از زیر دامنه استفاده می شود. اما یک نکته بسیار مهم این است که سئو باید از صفر شروع شود.

در نهایت توجه داشته باشید که استفاده همزمان از یک صفحه در دو تب اشتباه است. از نظر سئو، استفاده از وبلاگ در هر دو بخش زیر دامنه و زیر پوشه و تعریف محتوای جداگانه برای هر کدام اشتباه است. زیرا این صفحات برای کلمات کلیدی خاصی با هم رقابت خواهند کرد. به نوعی صفحات شما بیشتر به یکدیگر مرتبط خواهند شد. این به عنوان آدم خوار شناخته می شود. اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، خوشحال می شویم که وب سایت برتراموز را به سایر افراد در شبکه های اجتماعی خود معرفی کنید. Bertramuz یک منبع رایگان و با کیفیت برای آموزش سئو و اخبار به روز سئو است.

آیا سایت وبلاگ باید به صورت ساب دامنه باشد یا زیر پوشه؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.