منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ارائه کاربرد نرم افزار اتوکد در زمینه های مختلف

ارائه کاربرد نرم افزار اتوکد در زمینه های مختلف

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارائه کاربرد نرم افزار اتوکد در زمینه های مختلف

اگر به نرم افزارهای طراحی کامپیوتری علاقه مند هستید، احتمالا نام اتوکد را شنیده اید، زیرا نرم افزار شناخته شده ای است که مدت هاست وجود داشته است. اتوکد در طول سال ها بهبود یافته است و طیف گسترده ای از برنامه ها را برای رفع نیازهای طراحان و مهندسان در بسیاری از زمینه ها پوشش می دهد.

اتوکد چیست؟

اتوکد در دسامبر 1982 تاسیس شد، نرم افزار ترسیم فنی چند رشته ای و سه بعدی. اتوکد در سال 1992 برای سیستم عامل مک و سپس در سال 1994 برای ویندوز توسعه یافت. ناشر آن، Autodesk، توسعه‌دهنده نرم‌افزار، آن را به ابزاری محبوب در دفاتر طراحی و مهندسی در سراسر جهان تبدیل کرد زیرا ابزارها و ویژگی‌های زیادی را ارائه می‌کرد. اتوکد هر ساله به روز می شود تا ویژگی های بیشتر و تجربه کاربری بهتری را ارائه دهد. از سال 2004، Autodesk هر سال نسخه جدیدی از نرم افزار خود را منتشر می کند.

این نرم افزار همه کاره به شما امکان طراحی عناصر و اجسام مختلف را به صورت دو بعدی و سه بعدی می دهد. کاربران می توانند از رنگ ها و بافت ها برای ایجاد برنامه های تولیدی خود و همچنین تصاویر واقعی از مدل های خود استفاده کنند. آنها همچنین می توانند این اشیاء را برای شبیه سازی عملکرد یک ماشین یا یک تور مجازی از یک خانه شبیه سازی کنند. نرم افزار اتوکد اولین بار برای مهندسین مکانیک ساخته شد. با این حال، از سال 2004، این نرم افزار به طور مداوم به روز می شود تا عملکردها و داده های خاص تری را برای صنایعی که از طراحی به کمک رایانه استفاده می کنند، ارائه دهد.

اتوکد در معماری

ج: کاربران آقای دسکتاپ 02.jpg

AutoCAD Architecture نسخه ای از نرم افزار اتوکد است که شامل ویژگی های اختصاص داده شده به تولید معماری می باشد. این نسخه به معماران این امکان را می دهد که از جمله موارد دیگر، نقشه هایی برای ساختمان های مسکونی و تجاری ایجاد کنند. این نسخه از نرم افزار اصلی پیشرفته تر است زیرا اشیاء ویژه ای را برای رشته معماری ارائه می دهد. علاوه بر این، با معماری اتوکد، تمام تغییرات را می توان به طور خودکار در تمام موارد ظاهر شده به روز کرد. این باعث صرفه جویی در زمان و تلاش می شود.

اتوکد در طراحی داخلی

ج: کاربران آقای دسکتاپ 03.jpg

در حالی که اتوکد یک نرم افزار شناخته شده در زمینه معماری و ساخت و ساز است، اما برای طراحی فضا و طراحی داخلی نیز شناخته شده است. به لطف ابزارهای سه بعدی و منابع زیادی که این نرم افزار در اختیار کاربران قرار می دهد، مانند مواد منحصر به فرد، پالت رنگی غنی، تنظیمات خاص و غیره.

طراحان داخلی می توانند خلاقیت خود را گسترش دهند و روی طرح های کامل، واقعی، جذاب و شخصی سازی شده برای مشتریان خود کار کنند. ویژگی دوبعدی همچنین به شما امکان می دهد طرح های واقع گرایانه ایجاد کنید و در عین حال حاشیه نویسی را به مشتری یا همکار اضافه کنید.

دانلود رایگان 31 آموزش دو بعدی و سه بعدی اتوکد (فیلم فارسی + پی دی اف)

اتوکد در ساخت و ساز

ج: کاربران آقای دسکتاپ 04.jpg

اتوکد نیز برای این نوع کارها بسیار مفید است. مهندسان عمران می توانند از ابزار Civil 3D خود برای طراحی نقشه های جاده ها، پل ها، سایر سیستم های حمل و نقل و حتی سیستم های فاضلاب استفاده کنند. علاوه بر طرح های مقطعی که به دستیابی به نتایج دقیق و واقعی کمک می کند، می توانند از مدل های سه بعدی برای ایجاد سطح، حجم و افزودن مواد استفاده کنند.

اتوکد برای مهندسی مکانیک

ج: کاربران آقای دسکتاپ 05.jpg

طراحان مکانیک با استفاده از اتوکد نقشه هایی را برای ماشین ها و دستگاه های مکانیکی تولید می کنند. با 700000 قطعه و اشیاء استاندارد و نوار ابزار طراحی مکانیکی پیشرفته، کاربران اتوکد می توانند طرح های دو بعدی و سه بعدی با دقت بالا ایجاد کنند که به محصول نهایی که دریافت می کنند صادق است. همه چیز در این نرم افزار برای صرفه جویی در وقت و تلاش کاربران طراحی شده است. طراحی صنعتی آسان تر و سازگارتر می شود.

اتوکد برای مهندسی برق

ج: کاربران آقای دسکتاپ 06.jpg

اتوکد همچنین یک ابزار کلیدی برای متخصصان طراحی الکتریکی است. آنها می توانند نمودارهای سیم کشی را برای استفاده در ساخت، نصب و تعمیر دستگاه های الکترونیکی ترسیم کنند. این نقشه ها نصب کابل ها را تسهیل می کند، زیرا همه چیز قبلاً با کوچکترین جزئیات ذکر شده است.

برخی از افراد نرم افزار CAD را سریعتر از دیگران می یابند، اما زمان و تلاش می خواهد، پس چگونه می توانید به راحتی بر آن مسلط شوید!

اتوکد در حال تولید

ج: کاربران آقای دسکتاپ 07.jpg

نرم افزار اتوکد نیز در بسیاری از صنایع در ساخت و تولید استفاده می شود. طراحان صنعتی اشیاء ساخته شده را نمایش و تعریف می کنند. آنها بر اساس مشخصات دقیق، قطعات مختلفی را که شی پایانی را تشکیل می دهند محاسبه و تعیین می کنند و سپس آنها را به صورت مجازی روی یک کامپیوتر جمع می کنند. سپس از این پروژه ها برای تولید نمونه های اولیه و سری های فروش استفاده می شود. هر جزئیات، چه شکل، اندازه، رنگ یا جنس، در بالا در نظر گرفته شده و در طراحی برای دستیابی به نتایج بهینه تاکید شده است.

دانلود رایگان 3 تا از بهترین کتاب های آموزشی اتوکد 2020

انواع نسخه اتوکد

اتوکد انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

اتوکد

این کامل ترین پیشنهاد با تمام امکانات است. اگر مشترک شوید، به اتوکد برای ویندوز و اتوکد برای مک و همچنین ابزارهای خاص صنعت برای معماری اتوکد، اتوکد الکتریکی، اتوکد نقشه 3 بعدی، اتوکد مکانیک، اتوکد پلنت 3 بعدی، طراحی اتوکد رستر و اتوکد وب و موبایل دسترسی خواهید داشت. برنامه های کاربردی. به قیمت 1690 دلار

اتوکد LT

این یک نسخه ساده شده از اتوکد برای پیش نویس های دو بعدی است که اجازه مدل سازی و تجسم سه بعدی را نمی دهد. قیمت 420 دلار در سال.

نرم افزار موبایل اتوکد

ج: کاربران آقای دسکتاپ 07-1.jpg

اپلیکیشن موبایل اتوکد دارای ابزارهای اولیه برای طراحی و ترسیم می باشد. روی طرح های CAD خود در هر زمان و هر مکان کار کنید – حتی با 55 دلار در سال به صورت آفلاین.

برنامه وب اتوکد

این یک برنامه آنلاین برای ویرایش، ایجاد و مشاهده پروژه های CAD در یک مرورگر وب در هر رایانه است. و با Autocad و Autocad LT رایگان است.

بهترین نسخه اتوکد کدام است؟ با معرفی آخرین نسخه اتوکد