از ویرایشگر بلوک کاملاً جدید Astra 3.8 لذت ببرید

از ویرایشگر بلوک کاملاً جدید Astra 3.8 لذت ببرید

در اکتبر 2018، Astra ادغام خود را با ویرایشگر بلوک وردپرس، یکی از اولین موضوعاتی که این کار را انجام داد، راه اندازی کرد!

پس از انتشار، ویرایشگر بلوک به سرعت به رشد خود ادامه می دهد. و ما به انجام تنظیمات و بهبودهای لازم برای هماهنگی با تغییرات ادامه دادیم. با این حال، آنها به صورت قطعات ساخته می شوند.

اکنون که ویرایشگر بلوک بسیار پایدارتر است و APIهای پایداری را برای نویسندگان موضوع ارائه می دهد، تصمیم گرفتیم دوباره به آن نگاه کنیم.

امروز، ما مشتاقیم که یک به‌روزرسانی بزرگ را برای ادغام خود با ویرایشگر بلوک اعلام کنیم.

این بار ما آن را به طور کامل دوباره طراحی کردیم تا از آخرین ویژگی ها و API هایی که وردپرس ارائه می دهد استفاده کامل کنیم. و ما تازه شروع می کنیم!

بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

با theme.json آشنا شوید

WordPress 5.8 theme.json را معرفی کرد، روشی جدید برای تم ها برای تعریف سبک برای ویرایشگر وردپرس و همچنین قسمت جلویی وب سایت.

این شامل تنظیمات رنگ ها، تایپوگرافی، حاشیه ها و موارد دیگر است.

ویرایشگر بلوک بسیار ساده‌تر است و گزینه‌های سفارشی‌سازی زیادی ندارد. این به این دلیل است که برای تصمیم گیری در مورد طراحی صفحه شما به موضوع فعال متکی است.

با theme.json، تم های وردپرس اکنون می توانند گزینه های سفارشی سازی برای بلوک های جداگانه را ارائه دهند. اینها شامل کنترل های تایپوگرافی، طرح بندی ها، حاشیه ها و سایر تنظیمات در ویرایشگر می شود!

امروز ما بسیار هیجان‌زده هستیم که اعلام کنیم Astra یکی از اولین تم‌های اصلی است که از مزیت کامل theme.json استفاده می‌کند!

با تنظیمات سفارشی‌سازی جدید Astra، اکنون می‌توانید به راحتی بالشتک‌ها، حاشیه‌ها، تایپوگرافی، طرح‌بندی و حاشیه‌ها را برای همه بلوک‌های پشتیبانی شده سفارشی کنید.

تنظیمات پر و فیلد بلوک به این صورت است:

حتی می توانید تایپوگرافی بلوک های جداگانه را ویرایش کنید:

و چند گزینه برای چیدمان و اندازه ستون های بلوک:

یکپارچه سازی طراحی برای واحدهای اصلی جدید

ویرایشگر بلاک وردپرس در ماه های اخیر شاهد اضافه شدن تعدادی بلوک جدید از جمله آخرین پست ها، ورود به سیستم و عناوین سایت بوده است.

آخرین به روز رسانی ما شامل یکپارچگی طراحی عمیق با این بلوک های جدید است، بنابراین می توانید طراحی آنها را با استفاده از تنظیمات رنگ و تایپوگرافی Astra کاملاً سفارشی کنید.

چه در حال ایجاد یک وبلاگ مدرن یا یک صفحه فرود چشمگیر باشید، این به روز رسانی کار را آسان تر از همیشه می کند!

بهبود تنظیمات صفحه Astra (Meta Box).

Astra گزینه های سفارشی سازی قدرتمندی را از طریق ابزار سفارشی سازی تم ارائه می دهد. همچنین در قسمت متا، کنترل‌های سطح صفحه دقیق‌تری دارید.

اکنون می توانید طرح بندی صفحه، نوار کناری، هدر و سایر تنظیمات را در هر صفحه مستقیماً از ویرایشگر بلوک سفارشی کنید.

تنظیمات حتی بهتر سازماندهی شده و پیمایش آسان تر است. آنها بیشتر بصری، دسته بندی و ساده هستند!

در اینجا نحوه کنترل آسان مشاهده عنوان صفحه و تصویر ارائه شده آمده است:

تنظیمات اکنون بصری هستند بنابراین همه می توانند به راحتی آنها را درک کنند:

ما سایر تنظیمات پیشرفته را به یک جعبه مدل منتقل کرده ایم که در آن کاربران املاک بیشتری برای سفارشی کردن دارند:

بسیاری از بهبودهای عملکرد (البته!)

مانند هر نسخه دیگری، ما عملکرد قابل توجهی را با Astra 3.8 بهبود بخشیده ایم.

استفاده از theme.json API به بهینه سازی کد برای بهبود عملکرد چشمگیر کمک کرد. زمان بارگذاری کل صفحه، چه در ویرایشگر و چه در قسمت جلو، در حال حاضر بیش از 33٪ بهبود یافته است!

استاد آخر
ویرایشگر CSS استاتیک: 21 کیلوبایت
CSS پویا: 21.4 کیلوبایت
حجم صفحه: 588 کیلوبایت
CSS استاتیک: 15 کیلوبایت
سی اس اس پویا: 7 کیلوبایت
حجم صفحه: 547 کیلوبایت
Frontend CSS: 9.77 کیلوبایت
حجم صفحه: 111 کیلوبایت
CSS: 4.44 کیلوبایت
حجم صفحه: 106 کیلوبایت

اکنون کنترل‌های تغییرات بخش تایپوگرافی بهتر بهینه شده‌اند (به جای PHP در React بازنویسی می‌شوند)، بنابراین فونت‌ها بسیار سریع بارگیری می‌شوند!

چه چیزی در پیش است؟

سه چیز

  1. آیا اسم Spectra را شنیده اید؟
    Spectra یک صفحه ساز مبتنی بر ویرایشگر بلاک وردپرس است. با Spectra، می‌توانید وب‌سایت‌هایی را ایجاد کنید که به همان سرعت کدهای دستی بدون نیاز به لمس کد هستند! آگهی را اینجا بخوانید.
  2. ما اکنون در حال آزمایش ویرایش کامل سایت هستیم و شما باید به زودی نتایج این آزمایش ها را ببینید. کانال های ما را برای به روز رسانی دنبال کنید!
  3. در 3 ماه گذشته، ادغام ما با WooCommerce به طور قابل توجهی بهبود یافته است! هدف ما این است که تجربه ساخت فروشگاه شما را با طراحی جدید نوآورانه و ویژگی‌های عالی به سطح جدیدی برسانیم!

روی خط بمانید!