منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • از کجا محتوا پیدا کنم؟ | بیاموزید که چگونه محتوای ارزشمند پیدا کنید

از کجا محتوا پیدا کنم؟ | بیاموزید که چگونه محتوای ارزشمند پیدا کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از کجا محتوا پیدا کنم؟ | بیاموزید که چگونه محتوای ارزشمند پیدا کنید

یکی از مهم ترین مشکلاتی که اکثر افراد در زمینه هر کسب و کاری با آن مواجه هستند این است که نمی دانند از کجا محتوای خوب و با کیفیت برای وب سایت، اینستاگرام و … خود پیدا کنند. در تمام فعالیت های دیجیتال مارکتینگ، ما همیشه بر روی محتوا تاکید می کنیم، اما سوال اصلی اینجاست که محتوای خوب را از کجا می توان پیدا کرد؟ با من باش و بهتر یاد بگیر!

از کجا محتوا پیدا کنم؟ یک سوال مهم که اگر در زمینه تولید محتوا کار کرده باشید، ممکن است بیشتر اوقات با این موضوع سروکار داشته باشید!

در واقع یافتن محتوای خوب نیاز به زمان و برنامه ریزی دارد، زیرا اگر آن را با دقت انجام دهید، نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.

در آموزش تولید محتوا سعی کرده ایم فرآیندهای تولید محتوا را به خوبی توضیح دهیم.

تولید محتوا یکی از پایه های اصلی بازاریابی دیجیتال است زیرا تولید محتوا حرف اول را در هر کسب و کاری می زند.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • تولید محتوا چیست؟
  • جامعه هدف خود را بشناسید!
  • از کجا محتوا پیدا کنم؟
  • برای تولید محتوا چه نکاتی را رعایت کنیم؟

تولید محتوا چیست؟

در واقع تولید محتوا فرآیندی است که برای جذب مخاطب از آن استفاده می کنید. حال این فرآیند می تواند تولید محتوای متنی یا یک تصویر خلاقانه باشد. هنگام تولید محتوا، هدف اصلی این است که بتوان با کاربر و جامعه هدف ارتباط برقرار کرد.

یعنی مهم نیست در چه کسب و کاری هستید، مهم این است که تولید محتوا یک پل ارتباطی بین شما و جامعه هدف است.

این پل ارتباطی آنقدر اهمیت دارد که اکثر شرکت ها بودجه خاصی برای آن در نظر می گیرند.

چرا؟؟

بهتره اینطور فکر کنیم چند بار تا به حال با یک برند به دلیل محتوای خوب آشنا شده اید و از آنها خرید کرده اید؟ اگر بخواهیم به آن فکر کنیم، اهمیت تولید محتوا به وضوح مشخص می شود!!

تولید محتوا برای همه مشاغل یکسان نیست زیرا جامعه هدف این افراد بسیار متفاوت است.

به عنوان مثال، مخاطبان سایت فروش آنلاین کتاب قطعا با مخاطبان یک فروشگاه اینترنتی اسباب بازی متفاوت هستند!

جامعه هدف خود را بشناسید!

تولید محتوا معمولا انرژی زیادی از یک کسب و کار از نظر زمان و هزینه می گیرد. برای اینکه بتوانید در این زمینه به درستی عمل کنید ابتدا باید جامعه هدف را بشناسید!!

در واقع شناخت این انجمن بیشترین راهنمایی را در انتخاب موضوع تولید محتوا به شما می دهد.

برای شناخت جامعه هدف می توانید استفاده کنید تیم تولید محتوا از آنها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

البته ممکن است در ابتدای کار نتوانید شناخت 100 درصدی پیدا کنید اما این اصلاً مشکلی نیست!!

از کجا محتوا پیدا کنم؟

خوب، اکنون به این سوال مهم می رسیم که محتوا را از کجا باید پیدا کرد؟ در زیر تعدادی روش یاد خواهید گرفت که می تواند برای هر کسب و کاری با هر موضوعی مفید باشد.

1. نیازهای کاربر را بشناسید!!

درک نیازهای کاربران و جامعه هدف از اهمیت بالایی برخوردار است. وقتی کسی نیازها و مشکلات ما را حل می کند، احساس بسیار مثبتی داریم. اکنون باید همان احساس مثبت را ایجاد کنید تا با کاربران خود اعتماد ایجاد کنید.

2. از خود کاربران و جامعه هدف بپرسید!

آیا نباید برای این جامعه هدف و کاربران محتوا تولید کنید؟ پس چرا از آنها نپرسید؟

بهترین کار این است که نظرات کاربران خود را در تولید محتوا بگنجانید و در واقع محتوا را برای حل مشکلات کاربران ایجاد کنید.

حالا چطور از کاربر بپرسم؟ از راه های زیر می توانید با کاربران تماس بگیرید.

البته در کسب و کارهایی که جامعه هدف بزرگی دارند، ارتباط با همه افراد تقریبا غیرممکن است. این افراد معمولا جامعه هدف را به گروه های چند نفره تقسیم می کنند و در این گروه افراد بر اساس یک سری ویژگی های خاص و مشابه قرار می گیرند، سپس می توانید با چند نفر از این افراد به عنوان نماینده ارتباط برقرار کنید.

زنگ زدن

شما می توانید از طریق تلفن با افراد ارتباط برقرار کنید و با طراحی یک سری سوالات از پیش پرسیده شده می توانید متوجه شوید که کاربران به چه چیزی علاقه دارند و چه نوع محتوایی را می خواهند ببینند. این نوع ارتباط هزینه خاصی برای مجموعه شما نخواهد داشت اما اگر درست انجام دهید قطعا بازخورد مثبتی دریافت خواهید کرد.

پرسشنامه

تعدادی پرسشنامه آنلاین وجود دارد که می توانید پیوند را برای کاربران ارسال کنید. برای اینکه کاربر این پرسشنامه را تکمیل کند. البته معمولا مردم برای چنین مواردی وقت نمی گذارند، باید از روش های مختلفی مانند کد تخفیف، ارسال رایگان، افزودن امتیاز در باشگاه مشتری و…. کاربر را به انجام این کار تشویق کنید.

مصاحبه حضوری!

اگر فرصت دارید، لطفاً از تعدادی از مشتریان خود دعوت کنید تا با آنها مصاحبه حضوری داشته باشند. در این مصاحبه می توان نیازها، مشکلات و غیره را بررسی کرد. و به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کنید.

نکته مهم در این مرحله این است که اگر تمامی موارد فوق به درستی انجام شود، نه تنها برای تیم تولید محتوا، بلکه برای سایر تیم های دیجیتال مارکتینگ، پشتیبانی فروش و … نیز نتایج خوبی حاصل می شود!

پیدا کردن خوب و بهترین محتوای آموزشی

3. به کنسول جستجوی گوگل بروید

کنسول جستجو یکی از مهمترین ابزارهایی است که هر بازاریاب دیجیتال باید بداند چگونه با آن کار کند. در این قسمت یک سری درخواست هایی را که کاربران جستجو کرده اند و نیاز داشته اند را نمایش می دهد. اگر وب سایت شما محتوای خوبی برای این موضوعات ندارد، به این معنی است که موضوعات تولید محتوای خوبی پیدا کرده اید.

اکنون از کدام یک از این پرس و جوها استفاده کنیم؟

شما فقط باید برای تمام پرس و جوها یک خروجی اکسل بگیرید، سپس عناوینی را که نرخ کلیک بسیار پایینی دارند انتخاب کنید و برای آنها محتوا ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید که این بخش را جدی بگیرید و سعی کنید محتوا را مطابق درخواست کاربران ایجاد کنید.

4. از تحلیل رقبا استفاده کنید!

می دانیم که جامعه هدف و رقبای شما یکسان هستند، بنابراین به همین دلیل می توانید برای تولید محتوا از رقبا ایده بگیرید! دقت کنید ما دنبال ایده هستیم نه تقلید!!

کاربران محتوای کپی شده و تقلید شده را به خوبی تشخیص می دهند و اگر این کار را انجام دهید ممکن است حتی اعتبار خود را از دست بدهید، اما گزینه مناسب این است که از محتوای رقبای خود ایده بگیرید و محتوای بهتر و با کیفیت تری ارائه دهید.

5. از وب سایت های خارجی استفاده کنید!

معمولا سایت های خارجی به خصوص انگلیسی زبان مطالب جدیدتری نسبت به سایت های ایرانی منتشر می کنند الگوریتم Google Freshness او در این وب سایت ها فعال است.

شما می توانید رقبای خارجی خود را بیابید و از قسمت تولید محتوا و وبلاگ آنها بهره ببرید و با ترجمه این موارد مطالب خوب و جدیدی را برای کاربر در نظر بگیرید.

البته برای این کار به انگلیسی خوب نیاز دارید تا بتوانید مقالات را به خوبی ترجمه کنید. اگر سطح زبان شما خوب نیست آموزش انگلیسی از مترجم استفاده کنید یا با مترجم کار کنید.

6. سعی کنید برای داشتن محتوا متخصص باشید!

اکثر وب سایت هایی که روی یک موضوع تمرکز می کنند تمایل به تولید محتوای بهتر دارند. توصیه می شود ابتدا حوزه تخصصی خود را پیدا کنید.

به عنوان مثال برخی از وب سایت ها فقط بازی و ابزار بازی می فروشند، بنابراین فقط به محتوای بازی می پردازند و اصلاً محتوایی برای این حوزه ندارند.

البته باید در رشته تخصصی خوب مطالعه کنید تا بتوانید همه جوانب را داشته باشید.

بیایید یاد بگیریم بهترین محتوای آموزشی را پیدا کنیم

7. از نتایج خود گوگل استفاده کنید!

عناوین خوب و محتوای خوب زیادی هستند که در صفحه دوم گوگل پنهان شده بودند و چون سئو خوبی ندارند متاسفانه نرخ کلیک هم ندارند. با جستجو در موضوع این مقالات و داشتن اطلاعات کافی می توانید از این عناوین در سایت خود استفاده کنید و با تولید محتوای حرفه ای سایت خود را در SERP قرار دهید.

8. سایت های پرسش و پاسخ!

در سایت هایی که حالت پرسش و پاسخ دارند، کاربران زیادی هستند که سوالات زیادی دارند و دیگران به آنها پاسخ می دهند. به عنوان یک تولید کننده محتوا توصیه می شود در این وب سایت ها فعال باشید و از سوالات کاربران ایده بگیرید!

سپس اگر پاسخ سوالات را می دانید، یک مقاله در سایت ایجاد کنید و لینک آن را در اختیار کاربر قرار دهید. در این مورد، یکی بازخورد شما برای سایت خود رایگان و با کیفیت ساخته اید.

برای تولید محتوا چه نکاتی را رعایت کنیم؟

خوب، حالا که فهمیدید کجا محتوا را پیدا کنید، بهتر است چند نکته را بدانید تا بتوانید محتوای با کیفیت و ممتاز ایجاد کنید.

محتوا باید درست باشد!

مطالب و اخبار ارسال نکنید! اول از همه باید از صحت مطالب مطمئن باشید و اطلاعات نادرست به کاربر ندهید. به همین دلیل همیشه به تولیدکنندگان محتوا توصیه می شود در زمینه تخصصی خود به خوبی مطالعه کنند تا بتوانند بهترین اطلاعات را منتقل کنند.

همین الان به محتوای قبلی خود بروید و اگر اطلاعات نادرست یا قدیمی داشت، به روز رسانی دیگری انجام دهید. البته این آپدیت در سئوی سایت نیز تاثیر زیادی دارد و به همین دلیل مقاله حتما توصیه می شود چگونه تمدید محتوا بر سئو تاثیر می گذارد؟ ادامه مطلب

کپی ممنوع!!

الگوریتم های گوگل به محتوای تکراری بسیار حساس هستند و به محض کپی مطالب از یک سایت شما را جریمه می کنند.

سیستم کاری گوگل این است که کاربر باید مطالب جدید و غیر تکراری را در هر سایت بخواند اما شما با کپی کردن مطالب این قانون را زیر پا می گذارید و امتیاز منفی می گیرید.

به غیر از گوگل، کاربران در تشخیص محتوای کپی شده نیز بسیار خوب عمل می کنند و اصلا علاقه ای به خواندن دو محتوای یکسان در سایت ندارند، بنابراین به سرعت سایت شما و شما را ترک می کنند. نرخ ترک تحصیل شما هم می گیرید

محتوای ناقص ایجاد نکنید!

به خصوص در محتوای آموزشی وقتی کاربر روی سایت شما کلیک می کند باید یک محتوای کامل و جامع را مطالعه کند. بنابراین اگر در حال تولید محتوا هستید، همه جوانب را در نظر بگیرید و آن را به طور کامل انجام دهید.

آخرین کلمه:

از کجا می توانیم محتوای مقاله را پیدا کنیم؟ ما سعی کرده ایم راه ها و روش های یافتن محتوای خوب را به طور کامل به شما آموزش دهیم. اگر تولید کننده محتوا هستید، نگران انتخاب موضوع نباشید، زیرا آنقدر تم های مختلف برای شما وجود دارد که هیچ گاه از محتوا بی بهره نخواهید شد!

اگر تخصص دامنه داریم، کجا می توانیم محتوا پیدا کنیم؟ اگر دارید، لطفا آن را با بهترین دوستان خود در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. ممنون از توجه شما به بهترین معلم

از کجا می توانیم مطالب را پیدا کنیم؟ | آموزش یافتن محتوای ارزشمند برای اولین بار در تاپر آماز. به نظر می رسد.