منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اضافه کردن زیرنویس به ویدیو با 3 روش ساده در ویندوز

اضافه کردن زیرنویس به ویدیو با 3 روش ساده در ویندوز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اضافه کردن زیرنویس به ویدیو با 3 روش ساده در ویندوز

در این مقاله 3 روش برای افزودن و همگام سازی زیرنویس به فیلم را به شما آموزش می دهیم که از محبوب ترین روش ها می توان به Com Player، Pat Player و VLC اشاره کرد. از فیلمت لذت ببر.

به این نکته توجه کنید، اگر می خواهید زیرنویس ویدیو را از ابتدا و خودتان بسازید، این مقاله را بخوانید: آموزش ساخت زیرنویس برای ویدیو (و نکات کاربردی)، زیرا این مقاله آماده اضافه کردن زیرنویس به ویدیو است.

روش 1: اضافه کردن زیرنویس در PotPlayer

PotPlayer یک مدیا پلیر قدرتمند و محبوب در ایران (لینک دانلود) است و تقریباً تمامی فایل های تصویری و صوتی را پخش می کند. از آنجایی که رایگان است، بازیکن بزرگی است. Daum PotPlayer یکی از پخش کننده های رسانه ای اساسی و قدرتمند برای سیستم عامل ویندوز است.

Daum PotPlayer همچنین به کاربران این امکان را می دهد که زیرنویس ها را به صورت آنلاین دانلود کرده و در حین پخش فیلم زیرنویس ها را مشاهده کنند. اما گاهی یا بیشتر اوقات زیرنویس‌های دانلود شده با ویدیو هماهنگ نیستند، یعنی صدا جلوتر از زیرنویس‌ها است یا زیرنویس‌ها جلوتر از صدا هستند.

Daum PotPlayer قطعا راه حلی برای این مشکل دارد و آن استفاده از میانبرهای صفحه کلید است. اما ابتدا، بیایید یاد بگیریم که چگونه زیرنویس‌ها را در Daum PotPlayer بارگذاری کنیم تا بتوانیم زیرنویس‌ها را با صدا همگام‌سازی کنیم.

1- ابتدا فیلمی را که می خواهید با زیرنویس همگام سازی کنید در برنامه PotPlayer باز کنید.

Daum PotPlayer

2- روی پنجره PotPlayer کلیک راست کرده و Subtitles را بزنید. سپس روی Add/Select Subtitles و سپس گزینه Add Subtitles کلیک کنید یا Alt + O را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

Daum PotPlayer زیرنویس‌ها را بارگذاری کرد

3- با این کار یک پنجره باز می شود. به جایی که زیرنویس‌های دانلود شده ذخیره می‌شوند یا جایی که فایل زیرنویس در آن قرار دارد بروید، آن را انتخاب کنید و با کلیک روی Open بارگذاری کنید.

در حال بارگیری زیرنویس ها

برای همگام‌سازی زیرنویس‌ها برای Daum PotPlayer، باید مراحل زیر را انجام دهید:

1- در پایین قسمت سمت راست برنامه Daum PotPlayer گزینه باز کردن / مخفی کردن کنترل پنل (محل مشخص شده با فلش قرمز) را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.

کنترل پنل را باز یا پنهان کنید

2- یک پنجره ریبون با گزینه های صوتی، تصویری، زیرنویس و پخش باز می شود.پنجره کنترل پنل را باز یا پنهان کنید

3- روی گزینه سوم روبان یعنی کلیک کنید. زیرنویسکنترل پنل زیرنویس

4- به آخرین گزینه همگام سازی زیرنویس بروید. می توانید سرعت زیرنویس را 0.5 ثانیه کاهش دهید (کمتر) یا به همان میزان (سریعتر) یا آن را در همان حالت پیش فرض قرار دهید.

همچنین می توانیم از میانبرهای صفحه کلید برای همگام سازی زیرنویس ها در Daum PotPlayer استفاده کنیم.

این میانبرهای صفحه کلید عبارتند از:

< یا . (کاراکتر بیشتر یا نقطه) برای سریعتر کردن آن: این گزینه باید زمانی استفاده شود که زیرنویس ها از صدا عقب هستند (0.5 ثانیه)

< یا، (علامت "کمتر" یا "کاما") برای کاهش سرعت: این گزینه باید زمانی استفاده شود که زیرنویس ها قبل از صدا هستند (0.5 ثانیه).

Ctrl +> برای افزایش سرعت: این میانبر باید زمانی استفاده شود که زیرنویس ها پشت صدا هستند (10 ثانیه)

Ctrl +< این میانبر باید زمانی استفاده شود که زیرنویس قبل از صدا باشد (10 ثانیه).

برای جلوگیری از مشکل، حتما یک فایل زیرنویس با همین نام، نوع فایل صوتی و کیفیت (مثلا 480p، 720p، 1080p، 2K یا 4K) دانلود کرده و با کیفیت بالا دانلود کنید.

دانلود: 11 نرم افزار برتر ویرایش ویدیو (و نکات)

روش 2: اضافه کردن زیرنویس در KM Player

1- فیلمی را که می خواهید تماشا کنید در KMPlayer باز کنید. (لینک دانلود کام)

2- بر روی پنجره KMPlayer کلیک راست کرده و گزینه Subtitles و سپس گزینه Load Subtitles را بزنید.

https://aboutdevice.com/wp-content/uploads/2016/11/kmplayer-load-subtitle-right-click-1.png

3- با این کار یک پنجره باز می شود. به محل فایل زیرنویس بروید. آن را انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید. با این کار نوار زیرنویس اضافه می شود.

https://aboutdevice.com/wp-content/uploads/2016/11/vlc-add-subtitle-18.png

از گزینه ها استفاده کنید

1- فیلمی را که می خواهید تماشا کنید در KMPlayer باز کنید.

2- در نوار گزینه ها روی KMPlayer و سپس Load Subtitles کلیک کنید.

3- با این کار یک پنجره باز می شود. به جایی که فایل زیرنویس ذخیره شده است بروید، آن را انتخاب کنید و روی دکمه Open کلیک کنید، نوار زیرنویس به این ترتیب اضافه خواهد شد.

حتما بخوانید: 3 روش برای کاهش حجم ویدیو بدون افت کیفیت تا 10 برابر

روش 3: در برنامه VLC

اگر یک فایل زیرنویس دارید، می توانید آن را با استفاده از گزینه Add subtitle file در حین تماشای ویدیو در VLC به ویدیوی خود اضافه کنید. شاید ندانید که فایل‌های زیرنویس معمولا پسوندهایی مانند .srt، .vtt و غیره دارند. در اینجا ما به شما نشان می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

ابتدا ویدیو را در پخش کننده رسانه VLC باز کنید. در حین پخش فیلم، Subtitles > Add subtitle file را انتخاب کنید.

اضافه کردن زیرنویس به ویدیو با 3 روش ساده در ویندوز

اکنون روی دکمه Search by Hash یا Search by Name کلیک کنید. هنگام تماشای یک فیلم دانلود شده از اینترنت، انتخاب Search by Hash معمولا نتایج بهتری به دست می دهد.

اضافه کردن زیرنویس به ویدیو با 3 روش ساده در ویندوز

با این کار زیرنویس های موجود برای فایل فیلم مورد نظر نمایش داده می شود. فایل زیرنویسی را که فکر می‌کنید مناسب‌تر است انتخاب کنید و روی دکمه دانلود کلیک کنید تا انتخاب شود.

اضافه کردن زیرنویس به ویدیو با 3 روش ساده در ویندوز

VLC فایل زیرنویس انتخاب شده را دانلود می کند و با کلیک روی دکمه آن را به ویدیو اضافه می کند. با رفتن به Subtitle > Sub track می توانید آن را ببینید.

اضافه کردن زیرنویس به ویدیو با 3 روش ساده در ویندوز

بسیار مفید: 3 روش برای افزودن دوبله جداگانه به ویدیو