منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزایش مهارت های تست زنی + 100% آمادگی برای آزمون ورودی 1402

افزایش مهارت های تست زنی + 100% آمادگی برای آزمون ورودی 1402

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزایش مهارت های تست زنی + 100% آمادگی برای آزمون ورودی 1402

افزایش مهارت تست زنی تفاوت دانش آموزان در کنکور را مشخص می کند، به عبارت دیگر دانش آموزانی که به این سوال توجه ویژه ای داشته اند قطعا رتبه خوبی خواهند داشت و در بهترین دروس پذیرفته می شوند; برای رسیدن به این رتبه خوب بهتر است با ما همراه باشید.

تقویت مهارت تست زنی در کلاس های دهم، یازدهم و دوازدهم در نتیجه کنکور شما در رشته مورد نظر شما بسیار موثر خواهد بود زیرا سوالات کنکور قطعا چهار گزینه ای هستند و برای پاسخ به آن ها باید مهارت تست زنی نیز داشته باشید. به این معنا که ممکن است نود درصد یک درسی را مطالعه کرده باشید و سپس به سراغ تست های آن قسمت رفته باشید، قطعا متوجه می شوید که به برخی از سوالات اشتباه پاسخ داده اید و میزان پاسخ های اشتباه شما نیز ممکن است همان افزایش باشد. با این تفاسیر باید به سراغ آزمایش بروید; اما نحوه رسیدگی به تست ها و نحوه رد گزینه و افزایش سرعت و … از جمله سوالاتی است که ممکن است پیش روی شما مطرح شود. ما در سایت هستیم دانش آموز برتر برای شما دانش آموزان عزیز افزایش صفر تا صد مهارت تست مانند آب آشامیدنی را به ارمغان آورده ایم. و شما باید آن را خیلی مختصر بخوانید تا متوجه شوید که چگونه در آزمون شرکت کنید.

بیشتر دانش‌آموزان به‌جای شروع امتحان کلاس دهم، به فکر حضور در آزمون کلاس دوازدهم می‌افتند و البته این برایشان فاجعه‌بار است، اما آیا این روش درست است؟ در کلاس دوازدهم باید در سه سال تحصیلی مطالب هر سه کلاس را مطالعه کنید و البته بعد از مطالعه در آزمون شرکت کنید و… اما آیا زمان کافی برای ارتقای مهارت تست زنی خود دارید؟ قطعا نه، بهتر است از پایه های قبلی شروع کنید.

برای درک بهتر بهتر است به این مثال توجه کنید، فرض کنید در پایه دهم تجربی درس می خوانید و اگر کتاب زیست (مهم ترین کتاب رشته تجربی با ضریب بالا در کنکور) را به خوبی مطالعه کرده اید. و به سراغ تست های او بروید، حتما نکات و البته تکنیک های تست زنی را یاد خواهید گرفت. یعنی شما نگران حضور در آزمون ها هستید و حالا فرض کنید از کلاس 10 تا 12 با این موضوع آشنا شده اید، چقدر به دردتان می خورد؟ قطعا زیاد است، پس با ما همراه باشید.

ساده ترین راه برای بهبود مهارت های تست زنی

برای تقویت مهارت های تست زنی به آموزش های مناسب نیاز است:

قطعا مشاوران بیشتر و راز تحصیل درجات عالی یعنی باید قبل از آزمون مطالب را به خوبی مطالعه کرده باشید. اما آیا درک یک متن یا مفهوم فقط از یک کتاب درسی یا کتاب درسی کافی است؟ قطعا نه، شما باید آموزش مناسبی نیز داشته باشید.

آموزش مناسب را برای شما آماده کرده ایم. مثلا تدریس زیست شناسی از صفر تا صد نکات کتاب برای شما دوستان به صورت تصویری و از طرفی توضیح داده شده است تدریس فیزیک سایت ما همچنین تکنیک های ارزیابی و تست خوبی را در اختیار شما قرار می دهد. آزمایش کردن در بین درس ها به طور کامل توضیح دهید و بهتر است از آن غافل نشوید)

 

تقویت مهارت های تستی برای کنکور:

تا اینجا در مقاله با موضوعات زیادی آشنا شدید و اکنون زمان آن رسیده است که به سمت ارتقای مهارت تست زنی خود بپردازید، قبل از هر چیزی باید بگوییم که در هر قسمت نکات و پیشنهاداتی را ارائه خواهیم داد و توجه به آنها نیز برای شما مفید است. خواهد بود .

در درجه اول؛ آیا به عنوان یک دانش آموز باید تفاوت بین آزمون آموزشی و آزمون سنجش را بدانید؟ آمادگی آزمون آن چیزی است که شما طبق مطالعه خود به درستی مطالعه کرده اید و اکنون باید با سوالات این قسمت آشنا شوید و سپس به سراغ پاسخنامه بروید. حالا می توانید دلیل سوالاتی را که اشتباه پاسخ داده اید پیدا کنید و شروع به نوشتن آنها کنید. به این نوع آزمون آموزشی می گویند.

اما آزمون سنجش به این صورت است که دانش آموز ابتدا امتیازهای کسب شده از آزمون آموزشی را همراه با خواندن کتاب تکمیل می کند و … سپس به سراغ تست های سنجش می رود. هدف این نوع تست شما هستید فقط یک تخمین در نظر داشته باشید که این ارزیابی باید بر اساس میزان پیشرفت شما باشد و برای شما بسیار موثر خواهد بود.

اکنون که این دو نوع تست را فهمیدیم، بیایید مهارت های تست زنی را بررسی کنیم:

  • زیر افعال و قیدها خط بکشید: البته معلمان در بسیاری از موضوعات همیشه در اولین جلسه آزمون به این موضوع اشاره می کنند تا افعال و قیدهایی را که می توانند پاسخ سوالات را تغییر دهند برجسته کنند. برای مثال: کدام عبارت عبارت زیر به عدم دقت به پایان می رسد؛ کلمه نادرست یک قید است و البته می توانید با خط کشیدن زیر سوال به معنای کامل آن پی ببرید. در چند سال گذشته طراحان امتحانی به دلیل طرح سوالات موفق شده اند دانش آموزان زیادی را به دام بیاندازند.) اما طراح سوال می تواند بر روی سایر محدودیت ها در گزینه ها مانور دهد. به عنوان مثال کلماتی مانند: تا حدی، همیشه، فقط و … از جمله کلمات مهم پیشنهاد می شود با دیدن این کلمات زیر آنها خط بکشید، این اولین مورد افزایش مهارت تست زنی برای کنکور است.

 

  • استفاده از گزینه ها: دومین موردی که مهارت تست زنی را برای کنکور افزایش می دهد این است که خیلی راحت از گزینه ها استفاده می کنید. مخصوص دروس محاسباتی مانند ریاضی، فیزیک و شیمی ). در دروسی مانند ریاضی همیشه ابتدا بر اساس ارتباطات و آموزش هایی که داشته اند پیش می روند تا زمانی که به بخشی از حل سوال مانند رادیکال ها یا معادلات و غیره که در آن قسمت ها مشخص شده است برسند تا در زمان حل سوال صرفه جویی کنند. تنظیمات گزینه ها می توانید پاسخ سوالات را دریافت کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که در دروسی مانند زیست شناسی در رشته تجربی باید با قرار دادن گزینه ها از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید; مثلا سوالاتی که برابر و مخالف آنها نمونه بارز این بخش هستند. در نتیجه می توان نتیجه گرفت که طراحان به این نوع طرح های آزمایشی علاقه مند هستند)

چگونه مهارت های تست زنی را بهبود دهیم؟

  • رد گزینه ها (ویژه آزمون های تجربی، ریاضی، علوم انسانی و زبان تخصصی): مهم ترین قسمت ارتقای مهارت های تستی برای کنکور گزینه های انصراف خوب؛ سه فیلد را به طور کامل برای شما بررسی می کنیم.

برای رشته تجربی بهتر است موضوعی به عنوان فیزیک توصیف شود تا گزینه ها رد شوند. البته اکثر تست های فیزیک گزینه های منفی دارند و البته ممکن است در گزینه ها نیز همان عدد مثبت وجود داشته باشد (مثلا پاسخ یک سوال گزینه های 1 و -1، یک و یک منفی است. ) -بسیار خوب است که آن را یک سوال بگذارید و اگر سوال مفهومی است بهتر است شکل مورد نظر را برای خود ترسیم کنید. شما می توانید در این فصل با ترسیم میدان و جهت حرکت الکترون، متوجه مثبت یا منفی شدن بارها شوید، اگر دانش آموز رشته تجربی هستید و می خواهید در آزمون شرکت کنید، بهتر است. برای مراجعه به فصل 4 دهم، 1، 2 و 3 یازدهم و ارزیابی تست های آنها، قطعا از این نوع فصل ها سوالات مفهومی پرسیده می شود که باید آنها را ترسیم کنید و با درک مطلب گزینه ها را رد کنید.

رشته ریاضی در تمام ریاضیات خود می تواند گزینه های منفی داشته باشد (مانند عبارت یک و منفی یک، 1 و -1). قطعا در مواجهه با این آزمون ها بهتر است بدانید که طراح آزمون را به گونه ای طراحی کرده است که دانش آموز در صورت اشتباه، گزینه اشتباه را انتخاب کند.

رشته علوم انسانی رد گزینه مختص درس زبان عربی است، سوالات ترجمه عربی با تکنیک رد گزینه حل می شود; به عنوان مثال: اگر کتانی آمدن به فعل جزء، قطعا آن آینده منفی تغییر می کند؛ شکل فعلی سوال به صورت زیر است و طراح سوال چهار گزینه را پیشنهاد کرده است که احتمالا دو گزینه می تواند به معنای فعل در زمان حال باشد که می توانید سریعا آنها را رد کنید. بسیاری از نکات عربی به گونه ای است که دانش آموزان می توانند با علامت زدن آنها گزینه را رد کنند.

 

  • با سوالات آسان شروع کنید: یکی دیگر از مهارت های مهم برای افزایش تست زنی در کنکور رتبه بندی سوالات تستی از ساده ترین ها و پاسخگویی به سوالات سخت به ترتیب است. اما چگونه می توان این موضوع را برجسته کرد؟ فرض کنید می خواهید بدون توجه به سختی سوال یا طول آن از اولین سوال ریاضی شروع کنید و … قطعا طراحان امتحان سوالات اولیه هر درس را در سطح بالایی (سخت) قرار داده اند که دانش آموزان بتوانند به آن پاسخ دهند. اصلاً به او وقت نمی دهد یا آنقدر وقت نمی گذارد که خسته شود; مطمئناً سؤالات اولیه همین گونه است و انرژی شما را تخلیه می کند. با این کار می توانید یاد بگیرید که باید به سوالات آسان پاسخ دهید تا زمان زیادی را صرف سوالات دشوار نکنید. برای دریافت نرخ بهتر با توجه به زمان خود)

تکنیک های تست کامل

  • از سوالاتی که یک بار حل کردید و جوابی دریافت نکردید بگذرید: در کنکور قطعا سوالاتی وجود دارد که دانش آموز بلافاصله شروع به پاسخگویی می کند و البته ممکن است پاسخ سوال در گزینه ها نباشد و این باعث می شود که دانش آموز به از نو مساله را حل کنید؛ این قطعا برای شما بسیار بد است و شما فقط زمان زیادی را تلف کرده اید. اگر نمی توانید سوالی را حل کنید، سریع از آن بگذرید و دیگر به آن فکر نکنید (البته یک ستاره کنار شماره سوال بکشید تا اگر وقت دارید دوباره به آن بازگردید). سوالات بعدی

 

استفاده از دفترچه یادداشت در بهبود مهارت های تست زنی برای آزمون کاندیداتوری چقدر موثر است؟

استفاده از این نوع کتاب ها برای شما بسیار مفید است کمک من آن را انجام خواهم داد؛ قطعا بهتر است بعد از هر معاینه برای تایید بهتر برای تست مراجعه کنید. البته کتاب های تست مختلفی وجود دارند که مخصوص سنجش هستند (یعنی برای بسیاری از تست های آموزشی مناسب نیستند) قطعا با خرید این نوع کتاب ها می توانید ارزیابی مناسبی برای خود داشته باشید.

پیشنهاد ما این است که قبل از خرید کتاب های تست، سطح آنها را بررسی کنید. قطعاً کتاب‌های درسی با تست‌هایی وجود دارد که برای دانش‌آموزان سطح بالا بسیار است. بهتر است در ابتدای کار برای مبتدیان کتاب بخرید و روی آنها هم مانور دهید. توجه داشته باشید که با افزایش مهارت تست زنی برای کنکور، می توانید در آینده به سراغ کتاب های کامل تری بروید.

نوشتن مهارت های تستی برای کنکور + آمادگی 100% برای کنکور 1402 برای اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.