منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • الهام بخش طراحی وب سایت 2023: 10 روند برتر برای تماشا

الهام بخش طراحی وب سایت 2023: 10 روند برتر برای تماشا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
الهام بخش طراحی وب سایت 2023: 10 روند برتر برای تماشا

با نزدیک شدن به اواسط سال 2023، به نظر می رسد زمان خوبی است که به برخی از الهامات طراحی وب سایت که بر طرز فکر ما در مورد وب سایت ها تأثیر می گذارد نگاه کنیم.

از رنگ گرفته تا تایپوگرافی گرفته تا رابط کاربری کلی، عناصر طراحی بسیار کمی در همه جا وجود دارند. برخی از این روندها حتی با یکدیگر ترکیب و مطابقت دارند (همانطور که ممکن است در مثال ها متوجه شوید).

در اینجا 10 الهام بخش طراحی وب سایت وجود دارد که باید در نیمه دوم سال 2023 تماشا کنید:

1. فونت های آزمایشی

طراحی وب سایت الهام بخش les nanas

تایپ‌فیس‌های آزمایشی، مانند مثال les nanas در بالا، با تلاش طراحان برای ایجاد تجربیات بصری منحصر به فرد و جذاب، محبوب شده‌اند. این فونت ها دارای اشکال غیر متعارف، حروف غیر معمول و استفاده جسورانه از رنگ و بافت هستند.

یکی از دلایل اصلی محبوبیت فونت های آزمایشی در طراحی وب، تمایل به ایجاد هویت برند به یاد ماندنی و متمایز است، مانند مثال بالا. با استفاده از یک فونت منحصر به فرد و چشم نواز، یک وب سایت می تواند از بین مردم متمایز شده و توجه بازدیدکنندگان خود را به خود جلب کند.

این سبک‌های فونت همچنین توانایی قوی برای ترسیم احساسات دارند. به عنوان مثال، یک فونت با لبه‌های ناهموار و بافت‌های خشن می‌تواند حس فوریت یا هیجان را منتقل کند، در حالی که یک فونت روان‌تر و ارگانیک‌تر می‌تواند حس آرامش و آرامش را ایجاد کند. اگر Kadence Full Bundle دارید، می توانید از افزونه Kadence Custom Fonts استفاده کنید تا به راحتی از این فونت ها در طراحی سایت خود استفاده کنید.

2. عناصر UI متحرک

حرکت امواج ایجاد می کند

عناصر رابط کاربری متحرک می‌توانند شامل هر چیزی از جلوه‌های شناور، بارگذاری انیمیشن‌ها، انیمیشن‌های دکمه‌ای و غیره باشند. در مثال بالا Bezier، لوگو شامل انیمیشن است، اشاره گر یک عنصر بنفش متحرک است، و منحنی در حال حرکت است. همچنین یک اثر بارگذاری وجود دارد.

یکی از مزایای اصلی عناصر UI متحرک این است که می توانند وب سایت را پویاتر و جذاب تر کنند. با افزودن حرکت و تعامل به عناصر ثابت دیگر، طراحان می توانند حسی از سرزندگی و شخصیت ایجاد کنند که می تواند به متمایز کردن یک وب سایت یا برنامه از رقبای خود کمک کند.

هنگامی که با دقت انجام می شود، مانند مثال بالا، عناصر UI متحرک می توانند قابلیت استفاده را با ارائه نشانه های جهت یا تعاملی بهبود بخشند. بلوک Kadence Lottie یک راه آسان برای افزودن انیمیشن با پهنای باند کم به سایت Kadence شما است.

3. حالت تاریک

حالت تاریک

رابط های کاربری حالت تاریک دارای پس زمینه تیره و متن روشن و همچنین سایر عناصر رابط کاربری هستند و از محبوب ترین تکنیک های طراحی در سال های اخیر هستند.

پس‌زمینه‌های تیره می‌توانند ظاهری ظریف و پیچیده یا صحنه‌ای تاریک ایجاد کنند. همچنین می تواند حس کنتراست ایجاد کند که می تواند عناصر UI را با وضوح بیشتری برجسته کند و دید و خوانایی آنها را بهبود می بخشد. یک نمونه کامل از این موضوع را از Tag Heuer بررسی کنید. Kadence Theme دارای ویژگی حالت تاریک داخلی است، بنابراین می توانید این ویژگی قدرتمند را تنها با یک کلیک فعال کنید.

یکی دیگر از مزایای طراحی حالت تاریک این است که می تواند برای چشم راحت تر باشد، به خصوص در شرایط کم نور. بسیاری از کاربران دستگاه‌های خود را به حالت تاریک تغییر می‌دهند و سایت‌هایی که برای آن طراحی نشده‌اند، تحت تأثیر طرح رنگی قرار می‌گیرند که دستگاه بر طراحی تحمیل می‌کند.

4. طراحی الهام گرفته از NFT

پروژه خیریه nft

با گسترش NFT ها (معروف به توکن های غیرقابل تعویض)، طراحی های وب سایت های متعددی به بازار می آیند که این توکن هنر دیجیتال را در خود جای داده اند یا به نظر می رسد که از آن تقلید می کنند. مثال NFT اوکراین را ببینید.

این سایت‌ها اغلب حس طراحی آینده‌نگر دارند، از حالت تاریک استفاده می‌کنند و دارای عناصری هستند که از مرز بین خیال و واقعیت عبور می‌کنند. بسیاری از آنها فونت های بزرگی نیز دارند زیرا محتوای زیادی برای نمایش در صفحات اصلی خود ندارند.

5. اشکال و نقوش هندسی

اشکال و الگوهای هندسی

این روند با اشکال ساده و انتزاعی مانند مثلث، دایره و مربع و همچنین الگوها و ترکیبات پیچیده تر در پروژه های طراحی وب سایت به راحتی قابل تشخیص است. این را در عمل توسط Manon Jouet ببینید.

یکی از دلایل اصلی محبوبیت اشکال و نقش های هندسی تطبیق پذیری آنهاست. آن‌ها می‌توانند جلوه‌های بصری مختلف، از طرح‌های مینیمالیستی و ساده گرفته تا ترکیب‌بندی‌های جسورانه و رنگارنگ ایجاد کنند. آنها همچنین می توانند در برنامه های مختلف، از لوگو و برندینگ گرفته تا طراحی وب و چاپ استفاده شوند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از اشکال و الگوهای هندسی این است که می توانند به ایجاد حس نظم و ساختار در طراحی کمک کنند. با استفاده از اشکال و الگوهای ساده و تکراری، طراحان می توانند حسی از ریتم و تعادل ایجاد کنند که می تواند به هدایت چشم بیننده و ایجاد یک تجربه بصری منسجم کمک کند.

یکی از راه‌های استفاده از این تکنیک با Kadence، استفاده از Advanced Image Block و اضافه کردن یک ماسک به تنظیمات بلوک برای حس هندسی است.

6. جلوه های سه بعدی

3 سال

گرافیک های سه بعدی، انیمیشن ها و جلوه ها تجربه ای فراگیرتر و جذاب تر را برای بازدیدکنندگان وب سایت ایجاد می کنند. (ما سگ را در مثال بالا از My Dog Company دوست داریم!)

این روند محبوب است زیرا می تواند تجربه بصری واقع بینانه و جذاب تری ایجاد کند. با استفاده از گرافیک‌ها و انیمیشن‌های سه بعدی، طراحان می‌توانند حسی از عمق و بعد ایجاد کنند که می‌تواند به زندگی یک وب‌سایت کمک کند و آن را جذاب‌تر و تعاملی‌تر کند.

هنگامی که به خوبی انجام شود، جلوه های سه بعدی می تواند قابلیت استفاده از یک وب سایت را با آسان تر کردن درک نحوه پیمایش و تعامل با سایت برای بازدیدکنندگان بهبود بخشد.

7. بروتالیسم

وحشی گری

بروتالیسم به عنوان یک گرایش طراحی وب سایت با یک زیبایی شناسی خام، صیقلی نشده و اغلب غیر متعارف متمرکز بر عملکرد و مینیمالیسم مشخص می شود. وب‌سایت‌های وحشیانه معمولاً دارای طرح‌بندی‌های ساده، تایپوگرافی تمیز و عناصر اولیه طراحی HTML/CSS، اغلب با یک پالت رنگی تک رنگ یا محدود هستند.

این یکی از آن روندهایی است که ما انتظار نداشتیم به طور کامل توسعه یابد، اما حتی در مکان های مورد انتظار مانند تجارت الکترونیک، همانطور که در مثال بالا توسط KSENIASCHNAIDER دیده می شود، محبوب شده است.

یکی از اصول کلیدی بروتالیسم، عملکرد بر فرم است. وب سایت های Brutal به جای استفاده از انیمیشن های پر زرق و برق یا عناصر طراحی پیچیده، سادگی و قابلیت استفاده را در اولویت قرار می دهند. این رویکرد می‌تواند به ایجاد یک تجربه کاربری ساده‌تر کمک کند که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد سریع و آسان به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

8. همپوشانی متن و تصاویر

مثالی از همپوشانی متن

همپوشانی متن و تصاویر یکی از آن گرایش های طراحی است که می تواند به شکل های مختلف به نظر برسد. مردم یا آن را دوست دارند یا از آن متنفرند، بسته به نوع استفاده.

سبک در بیشتر موارد برای کمک به ایجاد حس انسجام و وحدت بین عناصر مختلف طراحی استفاده می شود. با لایه بندی متن و تصاویر در کنار هم، طراحان می توانند یک ارتباط بصری بین قسمت های مختلف یک طرح ایجاد کنند.

همچنین می تواند به ایجاد حس عمق و بعد کمک کند. با لایه بندی عناصر مختلف حس عمق ایجاد می شود و ترکیب بصری جالب تری ایجاد می کند. یک نمونه کامل از این را از Luster بررسی کنید.

9. همه چیز با الهام از هوش مصنوعی

آه همه چیز

طراحی الهام گرفته از هوش مصنوعی روند نسبتا جدیدی در طراحی است که از هوش مصنوعی (AI) و فناوری های یادگیری ماشین الهام گرفته شده است. مشخصه آن تمرکز بر ایجاد طرح‌هایی است که با داده‌ها، اتوماسیون و الگوریتم‌هایی که می‌توانند به بهبود کارایی، دقت و شخصی‌سازی کمک کنند، آگاه می‌شوند.

یکی از نمونه‌های طراحی الهام‌گرفته از هوش مصنوعی، استفاده از تکنیک‌های طراحی مولد است که شامل استفاده از الگوریتم‌هایی برای تولید خودکار تغییرات طراحی بر اساس پارامترها یا معیارهای خاص است. این رویکرد می تواند به طراحان کمک کند تا تعداد زیادی از امکانات طراحی را به سرعت و کارآمد کشف کنند و می تواند به راه حل های طراحی بهینه و سفارشی تر منجر شود.

چگونه به نظر می رسد؟ بیشتر طرح‌های الهام‌گرفته از هوش مصنوعی ظاهر و احساسی دارند که توسط کامپیوتر تولید شده‌اند، تقریباً برخلاف آنچه پروژه‌های هوش مصنوعی سعی در تکرار آن دارند. فقط یک نمونه از این را از کوکو شارپ ببینید. در Kadence، ما در مورد آنچه که هوش مصنوعی می تواند از نظر طراحی به ما ارائه دهد، هیجان زده هستیم. قسمت 28 Kadence Beat را برای برداشت داغ ما از هوش مصنوعی گوش کنید.

10. طراحی فقط متن

فقط طراحی متن

گرایش طراحی وب سایت فقط متنی یک رویکرد مینیمالیستی در طراحی وب است که برای انتقال اطلاعات به کاربران منحصراً بر متن متکی است. این روند با تأکید بر سادگی، خوانایی و دسترسی مشخص می شود و می توان از آن برای ایجاد وب سایت های تمیز، ظریف و بسیار کاربردی استفاده کرد. اغلب این طرح ها از تایپوگرافی بزرگ و پررنگ استفاده می کنند که دیدن آن جالب است. فقط به مثال Nextweb نگاه کنید.

یکی از مزایای کلیدی طراحی وب سایت فقط متنی این است که می تواند به بهبود خوانایی با یک تجربه وب متمرکز کمک کند. علاوه بر این، وب‌سایت‌های متنی اغلب سریع‌تر و سبک‌تر از همتایان غنی از چند رسانه‌ای خود هستند، که می‌تواند تجربه کلی کاربر را بهبود بخشد و نرخ پرش را کاهش دهد.

اگر از طرفداران طرح های فقط متنی هستید، Advanced Text Block by Kadence Blocks ابزار مناسبی برای شماست. این کار باعث می شود که به راحتی متن زیبا را در هر نقطه از سایت خود نمایش دهید.

الهامات طراحی وب سایت: بعدی چیست؟

اگرچه این روندها ظاهر غالب سال هستند، اما می توانند به سرعت تغییر کنند. به دنبال خلاصه‌های ماهانه ما از روندهای طراحی وب‌سایت باشید تا به شما کمک کند تا در مورد طراحی همه چیز به‌روز بمانید.

یک بسته کامل Kadence همه چیزهایی را که برای همگام شدن با تمام روندهای طراحی و ارتقای وب سایت خود به سطح بعدی نیاز دارید، در اختیار شما قرار می دهد. از بلوک متن پیشرفته در بلوک‌های Kadence گرفته تا توانایی ایجاد طرح‌ها و صفحات کاملاً قابل تنظیم، بسته کامل Kadence همه چیزهایی را که برای ایجاد وب‌سایت‌های زیبا، مؤثر و جذاب نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.

یک بسته کادنس بگیرید