امتحان عملی سخت تر است یا ریاضی؟ بررسی کامل آزمون عملی و ریاضی

امتحان عملی سخت تر است یا ریاضی؟ بررسی کامل آزمون عملی و ریاضی

امتحان عملی سخت تر است یا ریاضی؟ همیشه تنش های زیادی حول این موضوع وجود داشته است، قطعا هر دو آزمون مزایا و معایب خود را دارند. برای آشنایی بیشتر با این دو آزمون بهتر است نکات مهمی را که به آن اشاره کردیم مطالعه کنید.

امتحان عملی سخت تر است یا ریاضی؟ آزمایش انسانی چطور؟ این چند سوال مهم ترین و البته بحث برانگیزترین سوالاتی است که دانش آموزان می پرسند و البته نمی توان همه آنها را بررسی کرد و یا نمی توان به صورت قاطع اشاره کرد که کدام کنکور از همه سخت تر است. کنکور سراسری دانشگاه ها که همه ساله بین دانش آموزان پایه دوازدهم و البته فارغ التحصیلانی که قصد ورود به دانشگاه های مطرح ایران را دارند برگزار می شود. مهم این است که افراد دروس سه ساله اصلی خود را مطالعه کنند و البته در کنکور شرکت کنند.از طرفی قابل ذکر است که در کنکور 1402 تاثیر معدل قطعا مثبت و البته امکان ارتقای رتبه یا بالعکس (این عدد حکایت از اهمیت امتحان نهایی دارد، کنکور 1402 بر خلاف کنکورهای سال قبل تاثیری در نمرات نهایی ندارد. مستقیم oglasi) حالا باید بحث کنیم سخت ترین کنکور از کدام سمت در راه است. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر قصد داریم تمامی اطلاعات را بر اساس تجربه برخی از دانشجویان و البته دانشجویان قرار دهیم.

رشته های ریاضی و تجربی و انسانی از جمله رشته هایی هستند که این روزها دانش آموزان زیادی وارد آن می شوند (طبق آمار رشته های انسانی و تجربی دو رشته پرطرفدار کنکور هستند که هر ساله بیش از 500000 نفر متقاضی کنکور سراسری هستند) اهمیت کنکور شناخته شده بود. اولین لازم به ذکر است کلیه موارد با اراده و تلاش دانشجو تعیین خواهد شد. سختی کنکور و سوالات و … با صدای واقع بینانه عذرخواهی خواهد بود؛ البته با تلاش مستمر و روزانه می توانید به راحتی در آزمون حاضر شوید و البته رتبه خوبی کسب کنید.

 

مطالعه صحیح سخت ترین امتحان را برای شما آسان می کند:

همه دانش آموزان و اولیا به اهمیت کنکور واقفند و البته در تاثیر آموزش شکی نبود. اما مشکلی که دانش آموزان پایه دوازدهم دارند این است که به کدام مدرسه بروند یا کدام بسته را تهیه کنند و … یافتن آموزش در محیطی که تمام آموزش ها مجازی شده و البته تعداد معلمان بیش از حد افزایش یافته و دانش آموزان بسیار مشکل شده است. باید مراقب این موضوع بود

وب سایت ما برای دانش آموزان، آموزش ریاضی که دارای ضریب 9 و تعداد زیادی سوال ریاضی می باشد تدریس زیست شناسی که برای دانش آموزان در زمینه تجربی با ضریب 12 آماده شده است. این دو آموزش بسیار مهم هستند و اگر در این دو دوره درصد خوبی کسب کنید قطعا می توانید رتبه خوبی کسب کنید، با آموزش صحیح و سخت ترین کنکور برای شما آسان می شود.بهتر است به مصاحبه های اخیر توجه ویژه ای داشته باشید. از دانش آموزان رتبه برتر

سخت ترین امتحان چیست؟ امتحان عملی سخت تر است یا ریاضی؟

تا به حال شما دروس پایه را یاد گرفته اید و اکنون زمان آن است که به سخت ترین امتحان بروید. توجه داشته باشید که در هر بخش نکات برجسته از عنوان این اتفاق افتاده است که اگر شما داوطلب کنکور سراسری شما هستید، بهتر است به آنها توجه کنید و آنها را یادداشت کنید:

  • دسته بندی دوره ها: اولین موضوعی که در سخت ترین کنکور باید به آن اشاره کرد طبقه بندی دروس است، در رشته ریاضی همانطور که شنیده اید بیشتر دروس مربوط به ریاضی است که ضرایب بالایی دارند (مانند دروس حسابی، آماری). ، هندسه و گسسته) که سالنامه ریاضی جدید اضافه می شود; مطالعه و تمرین مستمر فرمول ها و … باعث افزایش یادگیری دانش آموزان می شود. در امتحان ریاضی علاوه بر دروس فوق، دروس فیزیک، شیمی و زمین شناسی نیز در آزمون ریاضی گنجانده شده است. اما سوال اصلی این است که امتحان ریاضی با این نوع کتاب ها سخت است؟ در پاسخ به این سوال لازم به ذکر است که حجم کتاب های مربوط به دروس ریاضی و البته انواع مختلف تمرین ها و سطح سوالات می تواند آن را به سخت ترین امتحان تبدیل کند.کنکور برای شما آسان خواهد بود.

آزمون تجربی شامل دروس زیست شناسی، شیمی، ریاضی و فیزیک و زمین شناسی است که چهار کتاب مشترک با آزمون ریاضی دارد (بخش فیزیک حوزه ریاضی کمی متفاوت است). سخت ترین کتاب زیست شناسی و البته مهم ترین کتاب است که ضریب 12 دارد.لازم به ذکر است که برخی از دانش آموزان می پرسند که چرا دانش آموزان در زیست شناسی درصد بیشتری نسبت به سایر دروس دارند؟ البته دانش آموزان به اهمیت این درس ها واقف هستند و البته این درس را به مدت یک ساعت در روز به طور مداوم مطالعه می کنند.

 

  • جامعه آماری داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی: از دسته بندی دروس بگذریم، قطعا جامعه آماری بسیار بالا دلیل تعیین سخت ترین آزمون است. همان طور که در ابتدای این مقاله اشاره شد، تعداد زیاد متقاضیان رشته تجربی، ورود به دانشگاه ها را دشوارتر می کرد و البته همین امر آن را به سخت ترین کنکور امروز تبدیل کرد. امتحان ریاضی با کم بودن جامعه آماری پذیرفته شدگان دانشگاه آسان شده است و البته امروزه دانش آموزان می توانند رتبه خوبی کسب کنند و وارد دانشگاه های خوب شوند.

چیزی در مورد آمار عملکرد هر دو رشته وجود دارد، شاید حتما شنیده باشید که میانگین رشته های مسابقه ریاضی دانشگاهی; وقتی دانشجویان وارد آنها می شوند و فارغ التحصیل می شوند، در جامعه کاری برای آنها وجود ندارد. متأسفانه با توجه به این مشکل متوجه می‌شویم که بسیاری از دانش‌آموزان به سمت رشته تجربی رفته‌اند و همین امر باعث شده است که جامعه آماری بالا افزایش یابد. طبق آمار هر 35 نفر برای یک مقام دانشگاهی در رشته تجربی با هم رقابت می کنند در حالی که هر 3 نفر برای یک مقام دانشگاهی در رشته ریاضی و کنکور ریاضی (یکی از عوامل مهم و تعیین کننده آزمون عملی) با هم رقابت می کنند. سخت تر است یا ریاضی)

  • سطح سوالات: برخی از دانش‌آموزان ادعا می‌کنند که سؤالات امتحان تجربی دشوارتر است و برخی ادعا می‌کنند که سؤالات امتحان ریاضی دشوارتر است. با این تناقض آراء، کدام امتحان سطح سوالات سخت تره؟ هر دو قطعا درجه سختی یکسانی دارند و البته باید به طراحان آزمون توجه کرد نه سختی سوالات. اگر داوطلب کنکور سراسری هستید، اولین قدم این است که کنکور سال های گذشته را مرور کنید و سوالات آنها را مطالعه کنید، اما می توانید متوجه شوید که طراحان کنکور به هر درس چگونه نگاه می کنند (بعضی از دانش آموزان نمی دانند کنکور چگونه است. طراح مشکلات را می بیند و درک می کند؛ در مرحله اول باید سؤال امتحان را بررسی کنید و پاسخنامه سؤال را بررسی کنید و نکات سؤال را درک کنید 😉

برای درک بهتر از دیدگاه طراحان کنکور بهتر است مثالی را بیان کنیم. برای سؤالاتی که تعریف هستند، قطعاً طراح می گوید کدام یک از گزینه های زیر درست است، واقعی است؛ البته در بین گزینه ها، ممکن است طراح در صورت اشتباه بودن گزینه، رنگ بیشتری به گزینه ای داده باشد و در عین حال دانشجو در انتخاب گزینه اشتباه گمراه شود. اگر تجربه طراحان کنکور را داشته باشید سطح سوالات برای شما آسان می شود.

نکته: در این بخش مشخص کردیم که سطح سوالات یکسان است و نمی توان یکی را بالاتر از دیگری قرار داد.

 

  • جنگ روانی دانش آموزان: یکی از مواردی که در سال های اخیر امتحانات بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ایجاد جنگ روانی بین دانش آموزان هنگام پاسخگویی به سوالات کنکور در کنکور تجربی بیشتر از ریاضیات (به دلیل جامعه آماری بالا) رایج است، اما تعریف دقیق جنگ روانی چیست؟ البته وقتی می خواهید به سوالات ابتدایی دفترچه امتحان پاسخ دهید، قطعا با سوال 1 شروع می کنید. طراح سوال ممکن است این را در 5 تا 7 آزمون ابتدایی درخواست کند. او سخت ترین سوالات را برای شما گذاشته است که مانع تمرکز شما می شود و از طرفی شما را در سوالات زیر نیز دچار اشتباه می کند (توجه داشته باشید که قصد امتحان دهندگان این است که تست کنند تا چه حد می توانید تمرکز خود را حفظ کنید. هستند). روش دیگر برای این بخش، پرسیدن پرسشنامه طولانی است. وقتی پرسشنامه بیش از حد طولانی است، دانش آموز ناخودآگاه فرض می کند که سوال خیلی سخت بوده و آن را پاس می کند، اما شاید پاسخ سوال سریع و با لینک بسیار آسان برای حل باشد. (پس بهتر است به این نوع سوالات توجه کنید)

 

نتیجه گیری: کنکور تجربی به سخت ترین آزمون داوطلبی در سال های اخیر تبدیل شده است و البته این تنها دلیل آن است. جامعه آماری بالا و پذیرش کم و همانطور که در قسمت های قبل خواندید سطح سوالات هم در امتحان ریاضی و هم در آزمون عملی تقریباً یکسان است.

اشتباهات مهلک در کنکور:

اشتباهات همیشه در سال امتحان اتفاق می افتد و این نوع اشتباهات کشنده هستند و می توانند باعث افت رتبه شما شوند. یکی از این اشتباهات مطالعه موج سینوسی در سال امتحان است. مثلاً شما یک روز 9 ساعت و روز بعد 4 ساعت و روز بعد 8 ساعت و غیره… البته این روش مطالعه همیشه برای مردم مضر خواهد بود; شما باید عادت داشته باشید در سالی که کنکور دارید مطالعه کنید. یعنی اگر 6 ساعت در روز به طور مداوم مطالعه کنید، بسیار بهتر از هر نوع مطالعه ای خواهد بود.

یکی دیگر از اشتباهات مهلک در سخت ترین امتحانات این است که تعداد تست ها کم است، شما باید روزانه 100-120 تست تمرینی انجام داده باشید و البته این نوع تست ها برای شما بسیار خوب خواهد بود (چون شما می توانید بیش از 200 امتیاز از این تعداد تست را بگیرید و البته به راحتی می توانید انواع سوال را در سوالات محاسباتی مشاهده کنید؛ دیدن انواع سوالات می تواند یافتن فرمول ها را برای شما آسانتر و سریعتر کند)

برای درک بهتر، خواندن مقاله خوب است روش یادگیری بالاترین رتبه توصیه به؛ این مقاله بهترین روش ها را برای شما ذکر می کند.

 

برای سخت ترین امتحانات، باید چندین منبع داشته باشید:

استفاده از کتاب های درسی و بروشور برای نتایج کنکور شما بسیار موثر خواهد بود; اما مهم این است که شما کتاب درسی فراموش نکن؛ مطالعه کتاب درسی برای شما اجباری تر از نان شب است زیرا باید تمام خطوط کتاب را یاد بگیرید و نکات آنها را درک کنید.

استفاده از منابع متعدد به شما کمک می کند تا دیدگاه طراحان مختلف در یک موضوع را درک کنید و این موضوع برای شما بسیار مفید خواهد بود. البته اگر موضوعی را از کتاب درسی متوجه نشدید، می توانید به کتاب دیگری مراجعه کنید و شاید با کتاب درسی دیگری تسلط پیدا کنید و این کار سخت ترین امتحان را هم آسان می کند.

تعمیم امتحان تجربی دشوارتر است یا ریاضی:

امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و اگر دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در پایان مقاله لازم به ذکر است که سخت ترین امتحان را هم می توان با اراده ای آهنین ذوب کرد; اگر می خواهید رتبه خوبی کسب کنید و در بهترین رشته ها و در بهترین دانشگاه ها تحصیل کنید، بهتر است به طور مداوم مطالعه کنید. داشتن مهارت تست زنی در کنکور و البته نحوه رسیدگی به تست ها و سوالات طولانی و غیره. همیشه مهم است و می تواند رتبه خوبی برای شما ایجاد کند.

نوشتن کنکور سخت تره یا ریاضی؟ آزمون کامل کنکور تجربی و ریاضی نوبت اول در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.