اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟

اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟

شاید تا به حال فکر کرده باشید که اگر گوگل به دلایل مختلف ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد. آیا کسب و کارهای ایرانی باید وب سایت خود را مسدود کنند و فعالیت خود را در این فضا متوقف کنند؟ آیا الگوریتم های گوگل دیگر برای زبان فارسی آپدیت نمی شوند و سئو دیگر معنایی ندارد؟ ممکن است فکر کنید که کسب و کار شما در حال بسته شدن است و باید به یک خط کاری جدید فکر کنید. اگر تمام این سوالات در ذهن شما وجود دارد، توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با من همراه باشید تا بتوانیم این موضوع را به تفصیل بررسی کنیم.

اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟ سوالی که هر فردی که در زمینه سئو و بازاریابی فعالیت می کند می تواند بارها از خود بپرسد.

همیشه چنین نگرانی هایی برای متخصصان سئو وجود دارد که چگونه می توانند در کنار این مشکل به کسب و کار خود برای کسب درآمد ادامه دهند.

الان هم یک سری تحریم ها روی آدرس های ایرانی وجود دارد که قطعا روند سئو را کمی سخت می کند.

به عنوان مثال بسیاری از ابزارهای گوگل هستند که اجازه دسترسی به آدرس های IP ایرانی را نمی دهند و با خطای 403 مواجه می شویم و حتی در ابزارهایی که به آنها دسترسی داریم، داده های سئو فارسی کامل و جامع نیست. متأسفانه بسیاری از این ابزارها فقط برای مدت کوتاهی به صورت رایگان در دسترس هستند. یا اگر بخواهیم از تمام امکانات آن استفاده کنیم باید از نسخه های پولی آن استفاده کنیم که به دلیل تحریم ها امکان خرید مستقیم وجود ندارد و برای این کار باید با سایت های واسطه همکاری کنیم که این نیز مشکلات خود را دارد.

برای تسلط بر تمامی مفاهیمی که در زیر در مورد آنها صحبت می کنیم، توصیه می شود آموزش سئو محسن حبیبی راد را با دقت بخوانید.

از آنجایی که اثرات ممنوعیت گوگل تاثیر مستقیمی بر سئو سایت دارد، قطعا به این مسائل خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟
  • چگونه با جریمه های گوگل برخورد کنیم؟
  • گوگل بخشی از تحریم های خود را لغو کرد!
  • آیا تنها به دلیل تحریم ها است که گوگل خدمات خود را به ایرانیان محدود کرده است؟

اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟

مهم ترین سوال در این موضوع این است که اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد.

زمانی که از تحریم های گوگل صحبت می کنیم، باید به این نکته نیز توجه کنیم که بسیاری از سرویس های گوگل مانند گوگل ادز، سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس، جی میل و غیره. ایرانی ها را هم می توان تحریم کرد، یعنی نمی توانیم از آنها استفاده کنیم.

تعداد وب سایت های ایرانی فعال در موتور جستجوی گوگل امروزه به بیش از دویست هزار سایت می رسد که نشان دهنده تعداد قابل توجه شرکت هایی است که از این فضا کسب درآمد می کنند.

بنابراین ممنوعیت در این فضا قطعا می تواند مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کند.

ممکن است در طول مسیر ناامید شوید و فکر کنید که باید کار را متوقف کنید، اما نگران نباشید، در زیر به برخی از آنها خواهیم پرداخت:

دسترسی به سرویس جی میل قطع خواهد شد!!

سرویس جیمیل یکی از بهترین و قدرتمندترین سرویس های گوگل است که به صورت رایگان در اختیار مردم سراسر جهان قرار می گیرد. حال در نظر بگیرید که این سرویس برای کاربران قطع خواهد شد.

در واقع با ممنوع شدن این سرویس دیگر نمی توانیم از طریق فضای خوب ایمیل با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم.

تمام آدرس های IP ایران مسدود می شود!

ما دیگر نمی توانیم فقط به گوگل برویم و آیتم های مورد علاقه خود را جستجو کنیم، باید از فیلترشکن استفاده کنیم، خب استفاده از VPN مشکلات و مشکلات خاص خودش را دارد و همیشه فقط موارد در دسترس همه کاربران نیست!

سایت هایی که از سرورهای ایرانی استفاده می کنند کاملا مسدود می شوند!

زمانی که ما می خواهیم میزبان بیا بخریم حتما با انواع هاست داخلی و ایرانی آشنا شدید. وب‌سایت‌هایی که سرورهای آن‌ها در ایران قرار دارند توسط گوگل مسدود شده‌اند و دیگر قابل دسترسی نیستند.

الگوریتم ها و آپدیت های زبان فارسی از بین می روند!

طبیعتاً اگر گوگل اکانت های فارسی را تحریم کند، دیگر به روز رسانی آن زبان را ارائه نمی کند و این پایان خط است. الگوریتم های گوگل این برای ایرانیان است و این بدان معناست که حتی وب سایت هایی که سرورهای خارجی دارند دیگر فرصتی برای رقابت نخواهند داشت.

دیگر سئو فارسی نخواهیم داشت!!

اگر سایت فارسی زبان نداشته باشیم سئوی فارسی نیز از بین می رود و فاجعه بزرگ این است که بسیاری از سئوکاران واجد شرایط دیگر نمی توانند سئوی زبان فارسی را انجام دهند و حتی ممکن است برای مدت طولانی شغل خود را از دست بدهند.

ابزار گوگل به سایت های ایرانی سرویس نمی دهد!

در حال حاضر ابزارهای سئو آمار چندان دقیقی برای سئوی فارسی ندارند اما تا حدودی می توان اطلاعات خوبی از آنها به دست آورد اما پس از تحریم ایران توسط گوگل دیگر خبری از خدمات نخواهد بود.

چگونه با جریمه های گوگل برخورد کنیم؟

خوب حالا قبول کردیم که این تحریم ها متأسفانه در مورد ما اعمال شده است، چگونه کسب و کار خود را از غرق شدن نجات دهیم و با این تحریم ها مقابله کنیم؟

در مرحله بعد، بررسی خواهیم کرد که مهمترین چیزها برای شما چیست و بهتر است برخی از این کارها را قبل از جریمه شدن انجام دهید!

فراموش نکنید که از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!

پشتیبان گیری مستمر از سایت امری است که هر وبمستری می داند که چقدر اهمیت دارد و باید به طور معمول از سایت بک آپ تهیه کند تا در صورت بروز مشکل ضررهای ناشی از آن تا حد زیادی کاهش یابد.

خوب، مسلماً اگر از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید و گوگل سایت های ایرانی را تحریم کند، تمام اطلاعات خود را در اختیار دارید و نگران این موضوع نخواهید بود.

سعی کنید سایت خود را در سایر موتورهای جستجو ثبت کنید!

خب، اگر سایت های ایرانی توسط گوگل تحریم شوند، طبیعتا ما نمی توانیم از این فضا استفاده کنیم، بنابراین شما باید جایگزین های دیگری را انتخاب کنید. انتخاب سایر موتورهای جستجو نه تنها در زمان تحریم بلکه در زمان های عادی بسیار مهم است.

درست است که بیش از 95 درصد از کاربران از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند، اما باید فضای خوبی برای این 5 درصد از کاربران ایجاد کنید تا برند شما را بشناسند.

موتورهای جستجوی بینگ

موتور جستجوی دیگری که کاربران مطلوبی دارد و ممکن است بتوانید از آن به عنوان جایگزین استفاده کنید، بینگ نام دارد. بینگ موتور جستجویی متعلق به مایکروسافت است که قرار بود روزی رقیب گوگل باشد، اما گوگل با شهرت خوب خود به سرعت از آن پیشی گرفت.

حتی در بازه زمانی امروزی، Bink پس از گوگل، دومین رتبه پر جستجو در جهان است.

البته در شرایطی که گوگل بیش از 90 درصد از کل جستجوها را در اختیار دارد، این رتبه دوم است.

برای کسب رتبه در موتور جستجوی بینگ، باید با مفهوم سئو در این موتورهای جستجو آشنا باشید.

خبر خوب برای متخصصان سئو این است که اگر با معنا و مفهوم سئو گوگل آشنا باشند، قطعا در این زمینه بسیار قوی خواهند بود.

آن را بررسی کنید سئو بینگ به اختصار:

تولید محتوای بینگ نیز برای رتبه بندی بسیار مهم است، بنابراین تولیدکنندگان محتوا می توانند طبق معمول برای سایت بینگ محتوا تولید کنند.

در بینگ، همچنان می توانید طبق روال قبلی لینک ایجاد کنید.

لینک دهی به دو صورت لینک داخلی و بازخورد برای بینگ مهم است.

نفوذ رسانه های اجتماعی برای سایت در Bing هنوز زیاد است، بنابراین حضور خود را در رسانه های اجتماعی ادامه دهید.

به هر حال باید افزایش سرعت سایت اولویت شما باشد

تقریباً همه موتورهای جستجو رضایت کاربر و تجربه کاربری خوب را در اولویت قرار می دهند.

بنابراین زمانی که کاربران از سایت شما راضی هستند می توانید رتبه خوبی کسب کنید.

موتور جستجوی Yandex

Yandex یک موتور جستجوی روسی است که برای خود کشور روسیه طراحی شده و استفاده از آن برای همه مردم جهان رایگان است.

برای کسب رتبه خوب در موتور جستجوی Yandex، باید به SEO Yandex تسلط داشته باشید.

اگر در سئو گوگل به خوبی آشنا هستید، تفاوت زیادی وجود دارد SEO Yandex وجود نخواهد داشت.

برای اینکه بتوانید در فضای سئوی Yandex عملکرد خوبی داشته باشید مواردی را ذکر می کنیم:

باز هم، محتوا در Yandex موثر است. این بدان معناست که نمی توان سایتی را یافت که بدون محتوا به نتایج خوبی رسیده باشد.

لینک سازی در Yandex مهم است، می توانید از شبکه های اجتماعی برای ساخت لینک های خارجی کمک بگیرید.

سن دامنه بر Yandex تأثیر می گذارد، بنابراین این می تواند یک چالش برای شما باشد.

البته به غیر از این دو موتور جستجو می توانید موتورهای جستجوی دیگری را نیز بیابید و در آنها فعال باشید.

البته در صورت بروز مشکل تحریم، موتورهای جستجوی جدیدی به کاربران ارائه می شود تا سایت های ما را در اختیار آن موتورهای جستجو قرار دهند.

گوگل بخشی از تحریم های خود را لغو کرد!

گوگل اخیرا اعلام کرده است که برخی از تحریم های خود علیه کاربران ایرانی را لغو کرده و این افراد می توانند بدون محدودیت از این موارد استفاده کنند.

آمریکا تحریم اینترنت و خدمات فناوری را برای همه کاربران ایرانی لغو کرد.

با مجوزهای جدید، نه تنها دسترسی کاربران ایرانی به شبکه‌های اجتماعی، ابزارهای ارتباطی، نرم‌افزارهای تماس تصویری، سرویس‌های ابری، نقشه‌های آنلاین و تحت وب، بازی‌های رایانه‌ای، بسترهای آموزشی، ابزارهای ترجمه و احراز هویت، آنتی‌ویروس‌ها، تلفن‌های هوشمند و Te. این سیستم مجهز به تلفن های ماهواره ای، گجت های دیجیتال، سیم کارت، روتر، مودم و رایانه های شخصی است، اما ارائه خدمات شرکت های بزرگ و تاثیرگذار مانند گوگل، متا، اپل و … برای ایرانیان کاملا قانونی خواهد بود.

آیا تنها به دلیل تحریم ها است که گوگل خدمات خود را به ایرانیان محدود کرده است؟

مسدود شدن کاربران اینترنت در ایران توسط برخی شرکت های اینترنتی خارجی تنها به دلیل تحریم نیست، بلکه ناشی از رفتار این دسته از کاربران در فضای وب نیز هست.

دلیلش هم این است که متاسفانه به دلیل عدم رعایت حقوق مولفان و نرم افزارها در فضای مجازی و کاربران ایرانی که به قوانین جهانی کپی رایت پایبند نیستند، دسترسی آی پی های ایرانی محدود شده است. تصمیم مسدودسازی ایرانیان در کد گوگل نیز به همین دلیل است و دقیقا به همین دلیل است که با وجود شعاری که گوگل داده است، هنوز این سرویس برای کاربران ایرانی لغو نشده است.

آخرین کلمه:

ما سعی کردیم مقاله را تکمیل کنیم اگر گوگل ایران را تحریم کند چه می شود؟ بیایید مرور کنیم و به شما کاربران عزیز توصیه کنیم. مهم ترین چیز این است که اصلا نگران این چیزها نباشید و به جریمه ها استرس نداشته باشید. خیلی سخت برو و استراتژی سئو قوی باش

اگر برای گوگل مشکلی پیش بیاید همه کاربران و حتی رقبای شما دچار این مشکل می شوند و مشکلی جهانی است.

پیشنهاد ما این است که اگر به این دلایل کسب‌وکار خود را راه‌اندازی نکرده‌اید، از همین حالا آن را شروع نکنید، شاید گوگل تصمیم نگیرد ما کاربران ایرانی را ممنوع کند.

به دلیل راه حلی که ممکن است اصلا اتفاق نیفتد، کسب و کار خود را رها نکنید و نکات مثبت کار با گوگل را در نظر بگیرید.

شما می توانید تعداد زیادی انجمن هدف را با هم داشته باشید.

با این جامعه هدف می توانید فروش خوبی را تجربه کنید.

اگر تجربه ای در مورد پنالتی های گوگل دارید، لطفا آن را در قسمت نظرات با بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارید. ممنون از توجه شما به بهترین معلم

اگر گوگل ایران را تحریم کند چه اتفاقی می افتد؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.