منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینستاگرام برای همیشه فیلتر شد! حالا باید چه کار کنیم؟

اینستاگرام برای همیشه فیلتر شد! حالا باید چه کار کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اینستاگرام برای همیشه فیلتر شد! حالا باید چه کار کنیم؟

همانطور که به تو گفتم؟! اینستاگرام فیلتر شد

دوست ندارم بگم دیدی چی گفتم؟! اینستاگرام مدام فیلتر می شود. زیرا اکنون بسیاری از کسب و کارها در اینستاگرام با مشکلات ناشی از فیلتر شدن اینستاگرام دست و پنجه نرم می کنند. اما من واقعاً در مورد این موضوع خیلی صحبت کردم. خوشا به حال کسانی که به این سخنان توجه کنند. زیرا پایه اصلی کسب و کار آنها وب سایت است و با فیلترینگ اینستاگرام کاملا متوقف نمی شوند.

من در این مورد زیاد صحبت کرده ام. اینکه نه تنها اینستاگرام، بلکه همه شبکه های اجتماعی باید پایه اصلی کسب و کار ما را تشکیل دهند. در این چند سالی که اینستاگرام در ایران توسعه پیدا کرد، سخنرانان زیادی از تشکیل پایگاه اصلی کسب و کار در اینستاگرام و فروش با اینستاگرام صحبت کردند. از اینستاگرام هم درآمد خوبی داشتند. متاسفانه با فیلتر شدن اینستاگرام در نهایت فقط آن اقوام توانستند درآمد خوبی کسب کنند.

من اولین درآمد اینترنتی خود را از سال 2008 به دست آوردم. از زمانی که یاهو مسنجر تعطیل شد، از کانال های بازاریابی مختلف استفاده کردم.

داستان عاشقانه یاهو مسنجر

اتاق های یاهو مسنجر مانند گروه های واتس اپ بود که از طریق آن ها با استفاده از یک سری ربات می فروختیم! بعد از مدتی یاهو تصمیم گرفت این رام ها را مسدود کند. به فیسبوک، تلگرام، توییتر و هر روشی که فکرش را بکنید رفتیم. اما آنها یا فیلتر شدند یا توسط شرکت ارائه دهنده این خدمات بسته شدند.

اما وب سایت شما توسط هیچ سازمانی بسته نمی شود! چون این وب سایت شماست! هیچ کس نمی تواند تصمیم بگیرد که چه خدماتی ارائه می دهید. شاید بتوانند دامنه یا هاست شما را مسدود کنند. اما در نهایت این شما هستید که اطلاعات خود را دارید و می توانید از هاست یا دامنه دیگری استفاده کنید.

اگر سایت من فیلتر شود چه می شود؟

همچنین در صورت فیلتر بودن سایت شما می توانید به راحتی از طریق internet.ir یا samandehi.ir درخواست رفع فیلتر را ارسال کنید. اما نمی توانید درخواست اصلاح فیلتر را به اینستاگرام ارسال کنید. چون سایت شما نیست! پلت فرم شما نیست!

مشکل فقط فیلترینگ در ایران نیست. به طور کلی شبکه های اجتماعی یا هر روش دیگری از تبلیغات پس از مدتی از روند خارج می شود. در حالی که تیک توک گوی رقابت را از اینستاگرام ربود و بسیاری از کاربران اینستاگرام به تیک توک روی آوردند.

نه اینکه بگوییم اینستاگرام بد است و وبسایت خوب! اینستاگرام یک کانال بازاریابی خوب است و وب سایت باید پایه اصلی کسب و کار شما باشد.

در ویدیوی بعدی در مورد نقشه راه برای کسب درآمد از سایت صحبت خواهم کرد. اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک وب سایت طراحی کنید، آموزش رایگان سازنده وب سایت را بررسی کنید.