منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بازیابی فایل های بسته در فتوشاپ (بازیابی پس از بسته شدن ناگهانی)

بازیابی فایل های بسته در فتوشاپ (بازیابی پس از بسته شدن ناگهانی)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بازیابی فایل های بسته در فتوشاپ (بازیابی پس از بسته شدن ناگهانی)

فتوشاپ به شما اجازه می دهد تصویر را در سطح پیکسل ویرایش کنید. در این برنامه می توانید لایه های مختلفی را به تصویر خود اضافه کنید. تصویر نهایی در یک فایل بزرگ با پسوند psd ذخیره می شود. رندر فایل های حجیم فتوشاپ زمان زیادی می برد و گاهی کار با فایل های فتوشاپ به دردسر می خورد. بروز خطاهای انسانی یا خرابی نرم افزار در هنگام کار با فایل های حجیم فتوشاپ طبیعی است، اما از طرف دیگر دانستن نحوه بازیابی فایل های فتوشاپ موضوع بسیار مهمی است زیرا ممکن است فایل فتوشاپ شما نتیجه یک ماه کار باشد.

اگر به دلایلی فایل فتوشاپ از بین برود، تمام زحمات و زمان صرف شده برای آن هدر خواهد رفت. خوشبختانه راه های پیشنهادی زیادی برای بازیابی فایل های فتوشاپ وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با این روش ها ادامه مطلب را بخوانید.

اگر به طور تصادفی فتوشاپ را ببندید یا سیستم شما به طور ناگهانی خاموش شود، Photoshop CS5 و نسخه های جدیدتر به طور خودکار فایل قبلی را باز می کند و می توانید به کار روی آن ادامه دهید. اما اگر فایل کش خراب یا جایگزین شود، باز نمی شود.

نحوه بازیابی فایل های فتوشاپ پس از خرابی برنامه

برای بازیابی فایل های خراب در فتوشاپ CS 6 پایین در برگه فایل کلیک کنید و گزینه را انتخاب کنید Recents را باز کنید پیدا کردن با نگه داشتن ماوس روی گزینه Recents را باز کنید می توانید فایلی را که روی آن کار می کردید ببینید. حالا روی فایل جفت ذخیره نشده کلیک کنید تا باز شود. اگر با این روش نمی توانید فایل کرش را بازیابی کنید، روش پیشرفته تری برای بازیابی آن وجود دارد.

روش 1: بازیابی فایل های بسته از پوشه ذخیره خودکار (بدون برنامه)

برای انجام عملیات بازیابی از پوشه بازیابی خودکار ابتدا باید مطمئن شوید که این گزینه در Photoshop CC یا Photoshop 2020 فعال است. گزینه مشابه دیگری در برنامه Adobe InDesign وجود دارد که به کاربران امکان می دهد فایل های گم شده یا ذخیره نشده InDesign را با استفاده از گزینه بازیابی خودکار بازیابی کنند.

آموزش های مفید برای مبتدیان

نقطه ما بهترین نسخه فتوشاپ را به شما معرفی می کنیم

نقطه دستورالعمل برای مبتدیان

نقطه نحوه وارد کردن عکس

نقطه نحوه کار با لایه ها

نقطه روش انتخاب شی

نقطه با خط کش کار کنید

نقطه هر خطی را بکشید

آیا فتوشاپ ذخیره خودکار دارد؟ چگونه بفهمم ذخیره خودکار در فتوشاپ فعال است یا خیر؟

فتوشاپ یک ویژگی جالب به نام دارد ذخیره خودکار که به کاربران اجازه می دهد فایل های خود را در فواصل زمانی معین در پس زمینه ذخیره کنند. اگر فتوشاپ به طور ناگهانی از کار بیفتد یا بسته شود، این ویژگی کمک زیادی به شما می کند. شما می توانید به راحتی فایل خود را به اشتراک بگذارید ذخیره خودکار بازگرداندن

 • از تب ویرایش کلیک.

بازیابی فایل های فتوشاپ پاک شده

 • گزینه اولویت ها در پایین صفحه انتخاب کنید.

بازیابی فایل های فتوشاپ از دست رفته

 • اکنون در مجموعه عمومی تب کار با فایل ها آن را در سمت چپ پیدا کنید.

بازیابی فایل های پاک شده یا گم شده فتوشاپ

در بخش Working with files، بخش را ببینید هر بار اطلاعات بازیابی را به صورت خودکار ذخیره کنید تایید میشه یا نه؟ می توانید فواصل ضبط فایل را از منوی کشویی کاهش یا افزایش دهید.

با این روش می توانید فایل کرش را بازیابی کنید. البته بازیابی فایل تنها در صورتی امکان پذیر است که قابلیت ذخیره خودکار فتوشاپ قبل از گم شدن فایل فعال شده باشد.

فایل های ذخیره خودکار فتوشاپ در کجا ذخیره می شوند؟

فتوشاپ فایل های شما را در پوشه ای به نام بازیابی خودکار ذخیره می کند. این پوشه را می توانید در مسیر زیر پیدا کنید:

Primarydrive(C:)/Users/Username(نام پروفایل)/AppData/Roaming/Adobe Photoshop CS6/AutoRecover

فایل های فتوشاپ از دست رفته را از پوشه Temp بازیابی کنید

هنگام کار با فایل های فتوشاپ، فتوشاپ از پوشه Temp برای ذخیره تغییرات فایل مورد نظر استفاده می کند. این کار به منظور کاهش بار برنامه در هنگام پردازش RAM انجام می شود.

حتی اگر فتوشاپ خراب شود، این فایل ها در پوشه Temp باقی می مانند. به عبارت دیگر، فایل های موقت فتوشاپ تا زمانی که فتوشاپ را به طور کامل حذف نکنید، روی کامپیوتر شما باقی می مانند.

اگر خوش شانس هستید، می توانید از فایل های ذخیره نشده فتوشاپ واقع در پوشه Temp به عنوان پشتیبان استفاده کنید و پس از خرابی فتوشاپ فایل های خود را بازیابی کنید. برای بازیابی فایل ها از پوشه Temp مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه بازیابی فایل های ذخیره نشده

فایل‌های موجود در پوشه Temp در صورت بروز حوادث غیرمنتظره، کار شما را ذخیره می‌کنند. تقریباً تمام محصولات Adobe دارای یک پوشه Temp هستند. حتی ابزارهای ساده Adobe مانند Acrobat Reader دارای یک پوشه موقت هستند و کاربران می توانند فایل های PDF گم شده خود را در این پوشه پیدا کنند.

 • این کامپیوتر دستگاه C-pair را باز کرده و روی آن کلیک کنید. تمام اطلاعات برنامه شما در این درایو قرار دارد.
 • روی کاربران دوبار کلیک کنید و کاربر مورد نظر را انتخاب کنید.
 • حالا پوشه اطلاعات برنامه پوشه را باز کرده و وارد شوید محلی برای تبدیل شدن به یک پوشه دما اینجا پیدا خواهید کرد
 • پوشه دما فایل های فتوشاپ را که معمولاً فایل فتوشاپ موقت نامیده می شود و در انتهای آن یک عدد وجود دارد، باز کرده و مکان یابی کنید.
 • هر فایلی را با Photoshop CC یا CS6 باز کنید تا فایل مورد نظر خود را پیدا کنید.

فایل بازیابی شده-psb

 • در مرحله آخر پسوند فایل از .tmp به psd یا psb یا.pbb برای بازیابی فایل فتوشاپ خود را تغییر دهید.

می توانید از روش مشابهی برای بازیابی فایل های فتوشاپ در رایانه های مک استفاده کنید. البته، ابتدا باید پوشه موقت را در مک خود پیدا کنید. متأسفانه این روش همیشه راه حلی نیست زیرا شما باید دقیقاً فایل مورد نظر خود را در بین فایل های موقت فتوشاپ پیدا کنید. از آنجایی که فایل های موقت نام خاصی ندارند، یافتن فایل مورد نظر در بین آنها کار آسانی نیست. در قسمت بعدی روشی را ارائه می دهیم که با آن شانس بازیابی فایل های فتوشاپ بسیار بالاست. خوشبختانه این روش امتحان خود را به خوبی پس داده است.

روش 2: اگر روش بالا جواب نداد، این برنامه را امتحان کنید: آموزش بازیابی فایل های پاک شده، گم شده و ذخیره نشده فتوشاپ با برنامه Remo Recover

برای بازیابی فایل های پاک شده یا گم شده فتوشاپ، به نرم افزار بازیابی پیشرفته نیاز دارید. Remo Recover (لینک دانلود) یکی از این نرم افزارهاست که می توانید به صورت رایگان آن را امتحان کنید و فایل های گم شده و پاک شده خود را بازیابی کنید. این نرم افزار گزینه های پیشرفته ای دارد و فایل فتوشاپ شما را به راحتی و در کمترین زمان بازیابی می کند. این نرم افزار را به صورت رایگان دانلود و امتحان کنید.

Remo Recover را دانلود و نصب کنید. سپس با انجام مراحل زیر فایل های حذف شده یا گم شده فتوشاپ خود را پیدا کنید.

مرحله اول: برنامه را باز کنید. روی درایوی که فایل فتوشاپ حذف شده یا گم شده در آن قرار دارد کلیک کنید.

مرحله دوم: روی دکمه اسکن کنید برای شروع اسکن دستگاه کلیک کنید.

برای بازیابی فایل های PSD پاک شده نرم افزار Remo Recover را اجرا کنید

سطح سوم: پس از اتمام مراحل اسکن، برنامه فایل های بازیابی شده را به شما نشان می دهد. فایل های فتوشاپ مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه کلیک کنید او بهبود یافت کلیک.

فایل PSD بازیابی شده را ذخیره کنید

مرحله چهارم: اکنون محل ذخیره فایل بازیابی شده را انتخاب کنید.

نکته: اگر متوجه شدید که فایل های بازیابی شده کار نمی کنند، می توانید به راحتی آنها را با نرم افزار Remo PSD Repair تعمیر کنید.

دانلود را از دست ندهید: آموزش فتوشاپ از صفر تا صد با 15 درس

نتیجه

فتوشاپ یکی از بهترین پلتفرم ها برای ویرایش تصاویر است. ویرایش تصاویر در فتوشاپ به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد. از دست دادن فایل های مهم فتوشاپ بسیار خسته کننده خواهد بود. راه حل های ارائه شده در این مقاله به شما کمک می کند تا فایل های ذخیره نشده و فایل های از دست رفته به دلیل خرابی را بازیابی کنید. اگر نتوانستید فایل گم شده را پیدا کنید، Remo Photoshop Recovery را دانلود و نصب کنید و با کمک آن فایل حذف شده را پیدا کنید.