منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با 40 درس رایگان اسپانیایی را از ابتدا یاد بگیرید

با 40 درس رایگان اسپانیایی را از ابتدا یاد بگیرید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با 40 درس رایگان اسپانیایی را از ابتدا یاد بگیرید

اسپانیایی چهارمین زبان پرطرفدار در جهان است که 580 میلیون نفر به آن صحبت می کنند که 7.6 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد. هر روز افراد بیشتری این زبان را یاد می گیرند، از جمله متخصصانی که با شرکت های اسپانیایی کار می کنند. دیگران در حال یادگیری زبان اسپانیایی به عنوان یک سرگرمی جدید هستند. بسیاری از کودکان در طول مدرسه اسپانیایی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. بر اساس گزارش دفتر صلاحیت ها و امتحانات (Ofqual)، تعداد دانش آموزانی که گواهینامه عمومی آموزش متوسطه یا GCSE را به زبان اسپانیایی دریافت می کنند در سال 2020 5 درصد افزایش یافته است که بزرگترین افزایش در زبان های خارجی مدرن است.

امروزه تعداد زیادی از مردم از طریق برنامه هایی مانند Duolingo، Babbel و Memrise زبان ها را یاد می گیرند. مزیت این برنامه ها این است که به کاربر امکان دیدن کلمه نوشته شده و همچنین شنیدن تلفظ آن را می دهند.

مانند هر زبان خارجی، مبتدی اسپانیایی باید با یادگیری اصول اولیه شروع کند تا بتواند از کلماتی مانند سلام، خداحافظ، لطفا، متشکرم، متاسفم، بله، نه، چه کسی، چه، چرا، کجا در یک مکالمه ساده استفاده کند.

در اولین دیدارها

وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می کنید، واضح است که می خواهید با گفتن “سلام” با او ارتباط برقرار کنید. در اسپانیایی این کار با گفتن «هولا! (o-la) انجام شد!

به زبان اسپانیایی خداحافظ و ادیوس! (a-djos) نامیده می شود.

با 40 درس رایگان اسپانیایی را از ابتدا یاد بگیرید

به عنوان مثال، خرید چیزی یا سفارش از منو یک مکالمه ساده است که با افزودن کلمه “لطفا” می توان آن را مودبانه کرد. Por favor (por fa-vor) کلمه اسپانیایی ضروری آن است. وقتی خریدتان تمام شد، همیشه باید تشکر کنید که در اسپانیایی عبارت است از: Gracias (gra-sjas).

در مکالمه معمولی، فرد اغلب با یک گزاره موافق یا مخالف است. به عنوان مثال، پاسخ به سوالی مانند “می توانم به شما کمک کنم؟” بله یا خیر خواهد بود. در اسپانیایی Sí (si) است، نه نه (نه).

تعبیر “متاسفم” اغلب زمانی استفاده می شود که در خیابان با کسی برخورد می کنید. این کلمه در اسپانیایی Lo siento (lo sjen-to) است. اگر شما یا فردی که با او صحبت می کنید عطسه کنید، در حال خداحافظی هستید، درست است؟ معادل این عبارت در زبان اسپانیایی Salud (sa-lud) است.

اگر می خواهید از کسی آدرس بخواهید یا درباره موضوعی اطلاعاتی به دست آورید، باید از عبارات پرسشی استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید بپرسید “چه کسی برای سفر می آید؟” “. معادل “who” در اسپانیایی Quién؟ (kjen) است

اگر کسی می‌خواهد دلیل رفتار کسی را بداند، می‌تواند با کلمه چرا شروع کند، مثلاً پرسیدن سؤال “چرا گریه می‌کنی؟” باید از کلمه “چرا” باشد که در اسپانیایی Por qué است؟ (por ke)، از آن استفاده کنید.

با 40 درس رایگان اسپانیایی را از ابتدا یاد بگیرید

وقتی در مورد مکانی کنجکاو هستید و می خواهید بگویید، مثلاً «کجا زندگی می کنی؟» دانستن معادل اسپانیایی «کجا» ضروری است. این کلمه Por qué؟ (پور که) می شود

بدیهی است که این کلمات ساده و ابتدایی فقط باعث می شود که شروع به گفتن جملات کوتاهی کنید که بیش از چند کلمه نباشد. عبارات مفید دیگری که برای مبتدیان مفید است عبارتند از: صبح بخیر، عصر بخیر، عصر بخیر، نام شما چیست؟، نام من. . . خوب تو چطوری، من خوبم، ممنون، ساعت چند است؟، گم شدم، نمی فهمم، می توانی آهسته تر صحبت کنی.

روش های پیچیده تری برای احوالپرسی با مردم بسته به زمان روز وجود دارد. برای مثال، صبح بخیر در اسپانیایی به buenos días (bwe-nos di-as)، بعد از ظهر بخیر buenas tardes (bwe-nas tar-des) و عصر بخیر buenas noches (bwe-nas no-tches) می شود.

در یک مکالمه به طور طبیعی باید خود را معرفی کنید یا از شخص دیگری بخواهید که خود را معرفی کند. این مقدمه شامل جملات پرسشی مانند «نام تو چیست؟» است. “، که در اسپانیایی می شود:.¿Cómo te llamas? در پاسخ به این سوال، طرف مقابل پاسخ می دهد «اسم من…» که می شود: من لامو… (من جا-مو).

گام بعدی در مکالمه مودبانه ممکن است پرسیدن در مورد سلامت فرد باشد. به عنوان مثال، پرسیدن سوال “حالت چطوره؟” در اسپانیایی از عبارت Cómo estás؟ (ko-mo es-tas) استفاده می شود. معمولاً پاسخ به این سؤال «خوبم، متشکرم» است که به اسپانیایی ترجمه می‌شود: Estoy bien, gracias (es-toi bien gras-jas).

اگر کسی بخواهد ساعت را بپرسد باید بگوید ساعت چند است؟ معادل آن در اسپانیایی ¿Qué hora es است؟ (که او رأس) است.

با 40 درس رایگان اسپانیایی را از ابتدا یاد بگیرید

در نهایت، اگر یک گردشگر در یک شهر خارجی نیاز به کمک داشته باشد، عباراتی وجود دارد که به شما در درک آن کمک می کند. به عنوان مثال، اگر کسی نمی تواند آدرس خود را پیدا کند، باید معادل اسپانیایی “I’m lost” را بداند. در این زبان Estoy perdido /a (es-toi per-di-do) معادل جمله مورد نظر است.

دوره های آموزشی رایگان

  • برای مشاهده بهتر ویدیوها در دستگاه تلفن همراه، تلفن را به صورت افقی نگه دارید. اگر خطایی می بینید به این دلیل است که VPN روشن است. پس از پخش هر ویدیو، نماد دانلود روی آن ظاهر می شود.
  • اگر روی دانلود کلیک کردید و پخش ویدیو ادامه داشت، پس از پخش روی سه نقطه پایین کلیک کنید و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید. همچنین می توانید از اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید. اگر مشکلی در هر آموزشی وجود دارد، لطفاً در نظرات به من اطلاع دهید تا فوراً برطرف شود یا صفحه منبع را بررسی کنید. همچنین، احتمالاً آموزش ها هر از چند گاهی به روز می شوند.

از صفحه آقای کاویانی:

درس 1

درس 2

درس 3

درس 4

درس 5

درس 6

درس 7

درس 8

درس 9

درس 10

درس 11

درس 12

درس 13

درس 14

درس 15

درس 16

درس 17

درس 18

درس 19

درس 20

درس 21

درس 22

درس 23

درس 24

درس 25

درس 26

درس 27

درس 28

درس 29

درس 30

درس 31

درس 32

درس 33

درس 34

درس 35

درس 36 (به زودی)

فراموش نکنید که دانلود کنید: 12 برنامه برتر برای آموزش اسپانیایی و انگلیسی

بعد از این درس ها چه کنیم تا به سطوح بالاتر برسیم؟

جملات، تلفظ و واژگان در یادگیری اسپانیایی بسیار مفید هستند. همچنین هیچ نرم افزار و برنامه ای برای یادگیری زبان کافی نیست، حتی نیمی از زبان را نمی توان تنها با نرم افزار یا کتاب یاد گرفت! اما وقتی از دو یا سه منبع به طور همزمان استفاده می کنید، وضعیت متفاوت است. اما باید منابع یادگیری خود را با توجه به تجربه با دقت انتخاب کنید.

پیشنهاد ما با توجه به تجربه چندین ساله خود و زبان آموزانمان که بسیاری از آنها در کشورهای مقصد زندگی می کنند این است که پس از این دروس و یا همزمان با این دروس، کتاب اسپانیایی را در 60 روز ادامه دهید. پر از کلمات، دستور زبان، عبارات و نکات مطالعه است. و پس از اتمام دروس بالا فراموش نکنید که اپلیکیشن Fat Language را از اینجا دانلود کرده و سپس آن را فعال کنید (فقط برای اندروید موجود است) و هر روز یک تا چهار درس انجام دهید. مدت زمان درس حدود پنج تا 12 دقیقه است. پس از مطالعه و یادگیری این درس ها، کتاب 60 روزه و اپلیکیشن Fat Language، خواهید دید که در یادگیری زبان پیشرفت باورنکردنی داشته اید و تا سطح B (متوسط ​​و بالاتر) پیشرفت کرده اید و می توانید جملات زیادی را بیان کنید. تلفظ عالی و همه شما متوجه می شوید که گوینده چه می گوید.

مشاوره عملی به زبان اسپانیایی

اگر در درک حرف های طرف مقابل مشکل دارید، می توانید بگویید: Yo no comprendo (yo no kom-pren-do) که به معنای “من نمی فهمم”.

عبارت مفید دیگری که می توانید در زمانی که طرف مقابل سریع صحبت می کند استفاده کنید Por favor, habla más despacio است که به معنای “لطفا آهسته تر صحبت کنید.”

یادگیری زبان یک کار مفید و لذت بخش است که اگر با کلمات و عبارات ساده شروع شود، امکان مکالمه آسان و بدون مشکل را فراهم می کند. جملات ذکر شده در این مقاله اغلب کلمات و عباراتی هستند که گردشگران برای اولین بار هنگام ورود به یک کشور اسپانیایی زبان از آنها استفاده می کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، کلمات و عبارات اساسی اسپانیایی هنگام نوشتن به راحتی قابل تشخیص هستند و حتی به راحتی می توان آنها را با صدای بلند بیان کرد. اگر کسی بتواند بر این جملات اساسی تسلط داشته باشد، تشویق می‌شود که به یادگیری اسپانیایی ادامه دهد و به سمت ساختارهای پیچیده‌تر واژگان و دستور زبان حرکت کند.