منو سایت

با Kadence Blocks 3.0 چه انتظاری داریم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با Kadence Blocks 3.0 چه انتظاری داریم

پیش نمایش های Kadence Blocks 3.0

انتظار برای Kadence Blocks 3.0 تقریباً به پایان رسیده است! آیا این برای من زائد به نظر می رسد؟ جدی میگم! ما قصد داریم نسخه بتا را در ماه دسامبر 2022 منتشر کنیم تا همه بتوانند آزمایش را شروع کنند. سپس در ژانویه 2023 قصد داریم آن را به طور رسمی راه اندازی کنیم! به نظر می رسد یک راه سرگرم کننده برای شروع سال جدید است، درست است؟

این به‌روزرسانی قطعاً بیش از آنچه انتظار داشتیم طول کشید، اما قول می‌دهیم ارزشش را داشته باشد! ما ترجیح می‌دهیم یک به‌روزرسانی بزرگ بدون اشکال و با پیچیدگی‌هایی که قبلاً برطرف شده‌اند، به جای به‌روزرسانی‌ای که هنوز به کار زیادی نیاز دارد، منتشر کنیم. و به نظر می‌رسد هر به‌روزرسانی که ایجاد می‌کنیم یا ویژگی‌هایی که اضافه می‌کنیم، فقط دری را برای به‌روزرسانی‌های بیشتر و افزوده‌های بیشتر باز می‌کند. با عرض پوزش برای تاخیر، اما ما واقعا فکر می کنم ارزش آن را خواهد داشت!

بنابراین در آخرین روزهای انتظار، می‌خواستم کام شما را کمی خیس کنم و در مورد آنچه می‌توانید با این به‌روزرسانی بزرگ انتظار داشته باشید، به شما بگویم.

طرح بندی تنظیمات بلوک جدید

ما رابط کاربری Blocks را کاملاً اصلاح و بهبود بخشیده‌ایم تا دسترسی به تنظیمات را آسان‌تر، سریع‌تر و شهودی‌تر کنیم. خود تنظیمات به صورت عمده تغییر نخواهند کرد، اما نحوه دسترسی و تنظیم آنها تغییر خواهد کرد. ما با کارشناسان قابلیت استفاده کار کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که این تغییر کار توسعه را در هنگام ساخت با بلوک ساده می کند. در اینجا چند نمونه آورده شده است.

با Kadence Blocks 3.0 چه انتظاری داریم
با Kadence Blocks 3.0 چه انتظاری داریم

طرح‌بندی خط برای استفاده از Grid CSS

یکی از بلوک های اصلی که سازندگان سایت از آن استفاده می کنند، بلوک طرح بندی ردیف است. این بلوک یک جزء ضروری برای دستیابی به ظاهر و احساس صفحه‌ساز بدون ضربه زدن به عملکرد صفحه‌ساز است. در Kadence Blocks 3.0، این بلوک از Grid CSS (یا CSS Grid) برای ساختاربندی طرح‌بندی‌ها استفاده می‌کند. مزیت اصلی این روش، مدل‌سازی طرح‌بندی تمیزتر، قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد فناوری پشت این موضوع، توصیه می‌کنیم آموزش‌های GridByExample را بررسی کنید.

با Kadence Blocks 3.0 چه انتظاری داریم

بلوک فرم های پیشرفته کاملاً اصلاح شده

یکی از نقاط قوت یک وب سایت وردپرس مبتنی بر داده، توانایی ذخیره اطلاعات در یک پایگاه داده و توانایی پذیرش محتوای ارسالی توسط کاربر و ذخیره، مرتب سازی و حتی نمایش آن محتوا است که وب سایت را برای بازدیدکنندگان بسیار مفیدتر می کند. سایت و همچنین صاحبان سایت. در بلوک‌های 3.0، بلوک فرم را کاملاً به بلوک فرم پیشرفته جدید طراحی کردیم. ما روی این مورد خیلی کار کردیم! بلوک فرم پیشرفته جدید قابل استفاده مجدد است و نوع پست سفارشی خود را دارد. بنابراین می توانید یک فرم ایجاد کنید و از آن در چندین مکان در سایت خود استفاده کنید.

هر فیلد روی فرم بلوک مخصوص به خود است که می توان آن را جابجا کرد و روی فرم تنظیم کرد. این به شما امکان می دهد جداکننده ها و عناوین توسعه یافته را به فرم اضافه کنید تا بتوانید آن را به بخش هایی تقسیم کنید. بلوک فرم پیشرفته دارای چندین ویژگی جدید است، از جمله انتخابگر فیلد/تاریخ.

این یکی از پیشرفت‌ها و تغییرات عمده در Kadence Blocks 3.0 است که ما بیشتر از همه در مورد آن هیجان‌زده هستیم.

* توجه داشته باشید که بلوک فرم پیشرفته احتمالاً در بتای اولیه قرار نخواهد گرفت.

امکان واردات/صادرات و بازنشانی تنظیمات بلوک به حالت پیش فرض

ما دوست داریم همه چیز را ساده نگه داریم! چرا یک کار را دو بار انجام دهید؟ با این به روز رسانی، می توانید بلوک های پیش فرض را وارد و صادر کنید و به راحتی بلوک های پیش فرض را هنگام ساخت سایت با بلوک های Kadence بازنشانی کنید. این بهبود ابزار کوچک ممکن است تغییر بزرگی به نظر نرسد، اما راه دیگری است که ما ویژگی‌های مفیدتری را برای آسان‌تر ساختن بلوک‌ها اضافه می‌کنیم.

خیلی بیشتر!

این به‌روزرسانی شامل موارد بسیار بیشتری است که فکر می‌کنیم تجربه ساخت بلوک شما را به سطح دیگری می‌برد. این به روز رسانی دارای بسیاری از به روز رسانی ها، ویژگی ها، اضافات و اصلاحات است. در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد که باید منتظر آنها باشیم:

 • یک گزینه نماد به بلوک متن غنی اضافه شده است.
 • اضافه کردن فیس بوک لوگو SVG.
 • فایل‌های SVG تعبیه‌شده از محتوای html حذف می‌شوند (با این کار خرابی SVG هنگام ذخیره پست‌ها برطرف می‌شود).
 • گالری و چرخ فلک‌های گواهی اکنون از Slide استفاده خواهند کرد.
 • بخش های داخلی قادر به تراز عمودی انعطاف پذیر خواهند بود.
 • گزینه ای برای تبدیل متن به عنوان در بلوک تعداد اضافه شده است.
 • انتخابگر نماد جدید را اضافه کنید.
 • لایت باکس اکنون از glightbox استفاده خواهد کرد.
 • بخش‌ها می‌توانند آزادانه به داخل و خارج از ظرف‌های بلوک طرح‌بندی ردیف حرکت کنند.
 • تولید CSS بهبود یافته را برای بلوک ها اضافه کنید.
 • پشتیبانی از فایل‌های dotLottie خارجی را اضافه کنید.

سازگاری به عقب

در حالی که 3.0 یک به روز رسانی اصلی برای بلوک های Kadence است، همه چیز با عقب سازگار خواهد بود. این بدان معناست که هر چیزی که در نسخه فعلی Kadence Blocks توسعه داده اید با نسخه 3.0 قابل استفاده خواهد بود.

برای اطمینان از سازگاری به عقب و فرآیند به‌روزرسانی آسان، دوره بتا را برای این Refactor اصلی برای مدت طولانی‌تری تمدید می‌کنیم. در حالی که ما تلاش می کنیم تضمین کیفیت ارائه دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که هر کدی که منتشر می شود بدون اشکال است، رشد پایگاه کاربر Kadence به این معنی است که Kadence در تنظیمات متنوع تری استفاده می شود. با در نظر گرفتن هر ترکیبی از پلاگین هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند، هر نسخه PHP، سیستم عامل لینوکس و نسخه وردپرس کار بزرگی است. بنابراین، از همه کسانی که می‌توانند نسخه بتای Kadence Blocks 3.0 را در یک محیط مرحله‌بندی یا آزمایشی امتحان کنند، می‌خواهیم به دنبال مشکلات احتمالی باشند.

اگر در گروه فیسبوک یا لیست پستی ما هستید، مراقب اعلان انتشار Kadence Bocks 3.0 بتا باشید تا بتوانید آن را امتحان کنید. در کانال های اجتماعی خود نیز اعلام خواهیم کرد.

ممنون که صبر کردید. ما هیجان زده هستیم که نسل بعدی بلوک های Kadence را به سایت وردپرس شما بیاوریم.