منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی صفر تا صد مهاجرت به فرانسه با موسسه میرداماد

بررسی صفر تا صد مهاجرت به فرانسه با موسسه میرداماد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی صفر تا صد مهاجرت به فرانسه با موسسه میرداماد

فرانسه کشوری پرطرفدار با مناظر معروف و زیبا است که افراد زیادی در سرتاسر دنیا خواهان مهاجرت به آنجا هستند. شاید فکر کنید که زندگی و تحصیل در قلب اروپا دست نیافتنی است. اما این مشکل آنقدرها هم که فکر می کنید حل نشدنی نیست. مقاله شما مروری بر راه های مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه در سال 2023 ارائه می دهد.

بررسی صفر تا صد مهاجرت به فرانسه با موسسه میرداماد

بررسی روش های مهاجرت به فرانسه

راه های زیادی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد و شما باید با توجه به شرایط مالی، تحصیلات، سن، راحتی و … بهترین گزینه را انتخاب کنید. اما اگر در این زمینه ابهامی یا ابهامی دارید، مشاوران متخصص ما از موسسه میرداماد آماده مشاوره و راهنمایی تخصصی در این زمینه هستند. اما برای داشتن اطلاعات مختصری از راه ها و روش های مهاجرت به فرانسه در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مهاجرت و تحصیل در فرانسه

رایج ترین راه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل است، زیرا در لیست 100 دانشگاه برتر جهان می توان نام سه دانشگاه فرانسه را مشاهده کرد که عبارتند از: دانشگاه پیر و ماری کوری، اکول نرمال و دانشگاه جنوب. از پاریس.

و اگر نگاهی به لیست 500 دانشگاه برتر بیندازیم، نام 14 دانشگاه فرانسه را در این لیست از بهترین دانشگاه های جهان خواهیم دید. سیستم آموزشی فرانسه از کیفیت بالایی برخوردار است و امکانات رفاهی زیادی را نیز در اختیار دانش آموزان خود قرار می دهد.

نکته: مهمترین شرط مهاجرت و تحصیل به فرانسه دریافت نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج فرانسه و همچنین اثبات توانایی مالی برای زندگی در این کشور می باشد.

در بین تمامی مهاجرانی که برای تحصیل در فرانسه به این کشور مهاجرت می کنند، تعداد دانشجویان پزشکی که به این کشور مهاجرت می کنند چشمگیرتر است. در مقاله زیر دلیل این مشکل و راه حل های تحصیل پزشکی در فرانسه در سال 2023 را به شما خواهیم گفت.

بررسی صفر تا صد مهاجرت به فرانسه با موسسه میرداماد

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در فرانسه

دانشگاه های معتبر با رتبه بالا در رشته پزشکی که امکان تحصیل رایگان در آنها وجود دارد، دلیل اصلی جذب میلیون ها دانشجو از سراسر جهان به دانشگاه های فرانسه است.

اما برای تحصیل رایگان پزشکی فقط یک شرط وجود دارد و آن این است که پس از اتمام سال اول تحصیل در این کشور از شما امتحان گرفته شود و در صورت عالی بودن نمره شما در این آزمون مجاز به تحصیل در رشته پزشکی برای رایگان در این کشور تو خواهی داشت

توجه: برای تحصیل در فرانسه 2023 نیازی به داشتن مدرک زبان نیست و می توانید به راحتی دوره زبان خود را در فرانسه و در محیط دانشگاه بگذرانید.

شرایط ورود به پزشکی در فرانسه

برای ورود به رشته پزشکی به راحتی می توانید وارد دانشگاه شوید و به صورت رایگان تحصیل کنید. شاید این مزیت برای ایرانیانی که بیشترین مشکل را برای قبولی در کنکور پزشکی دارند بسیار مهم باشد. اما در نظر داشته باشید که فارغ التحصیلی در این رشته در فرانسه دشوارتر است.

مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در فرانسه

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است. اما به طور کلی یک سری اسناد عمومی وجود دارد که عبارتند از:

 • ارائه مدارک تحصیلی یا مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدارک هویتی با ترجمه فرانسوی
 • پاسپورت معتبر
 • بالای 17 سال باشد
 • یک نامه پوششی یا نامه هدف ارائه دهید
 • ارائه کارت سلامت به متقاضی در خصوص وضعیت بهداشتی و روانی
 • گواهی مالی از بانک
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • شما حداقل نمره قبولی در دروس اصلی را دارید

همچنین اگر آیا از اساتید قبلی خود توصیه نامه دارید یا رزومه علمی دارید؟ این موارد می تواند برای گرفتن پذیرش تحصیلی نیز بسیار مفید باشد.

توجه: برای سال اول تحصیل در فرانسه باید ویزای تحصیلی داشته باشید در حالی که برای سال دوم تحصیل پزشکی باید اقامت این کشور را دریافت کنید.

از طریق کار به فرانسه مهاجرت کنید

مهاجرت کاری احتمالا کم خطرترین و ارزان ترین راه برای مهاجرت است. اما سختی ها و عوارض خود را نیز دارد.

در این روش باید از یک کارفرمای فرانسوی پیشنهاد شغلی دریافت کنید و در مرحله بعد کارفرما نیز باید تاییدیه دولت را برای استخدام کارگران مهاجر دریافت کند.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به فرانسه سرمایه گذاری است. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که عبارتند از: تامین مالی، خرید ملک، راه اندازی استارتاپ و ثبت شرکت در فرانسه و غیره.

معمولا سرمایه گذاری در کشوری دیگر خطرات و خطرات بیشتری را به همراه دارد که بدون داشتن دانش و تجربه لازم در این زمینه می تواند این تصمیم فوق العاده را به تجربه ای تلخ برای شما تبدیل کند؛ بنابراین توصیه می کنیم قبل از سرمایه گذاری در فرانسه حتما از تجربیات کارشناسان و مشاوران موسسه میرداماد در زمینه روش های سرمایه گذاری، قوانین و شرایط سرمایه گذاری بهره مند شوید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

به طور کلی قوانین مهاجرت ازدواج در بسیاری از کشورها سخت گیرانه شده است زیرا بسیاری از آنها با ازدواج رسمی وارد آن کشور شده و سپس به دلیل عدم توانایی مالی و حمایت، مشکلاتی را برای خود و کشور مقصد ایجاد کرده اند.

برای دریافت اجازه اقامت از طریق ازدواج در فرانسه، همسر شما باید مقیم آن کشور باشد. ضمنا ازدواج باید به صورت رسمی ثبت شده باشد و مدت زیادی از ثبت آن گذشته باشد و مدارک و مدارک کافی مبنی بر زندگی مشترک با همسر فرانسوی ارائه شود.

هزینه مهاجرت به فرانسه چقدر است؟

نحوه مهاجرت شما به هر کشوری قطعا بر میزان هزینه مهاجرت شما تاثیر خواهد داشت. به طور کلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بیشترین هزینه را برای شما خواهد داشت، در حالی که مهاجرت از طریق استخدام، ازدواج و غیره. هزینه کمتری خواهد داشت. مهم ترین هزینه توانایی مالی است، شما باید به دولت فرانسه ثابت کنید که توانایی تامین هزینه های زندگی در این کشور را دارید.

برای مهاجرت به فرانسه چه مدارکی لازم است؟

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه به شرح زیر است:

 • پاسپورت خارجی معتبر و معتبر
 • مدارک شخصی (شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و …)
 • مدارک تحصیلی با ترجمه
 • مدارک مرتبط با سابقه کار
 • تاییدیه مالی از بانک
 • عکس و رسید پرداخت هزینه مهاجرت

آخرین کلمه

فرانسه، قلب اروپا، یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای مهاجران ایرانی است. برای برخی از جوانان ایرانی، تحصیل پزشکی در فرانسه، علاوه بر تجربه زندگی در یک کشور مدرن اروپایی، راه رسیدن به رشته مورد علاقه آنها را هموارتر می کند. شاید ذکر شده باشد که در بین روش های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری از پرطرفدارترین روش ها می باشد.