منو سایت

بررسی مهاجرت با تجربه برنامه نویسی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی مهاجرت با تجربه برنامه نویسی

امروزه فناوری های دیجیتال در هر زمینه، صنعت، رشته و تخصصی جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند. بنابراین همه کشورها به دنبال نخبه ترین کاندیداهای مهاجرت با تجربه در برنامه نویسی هستند که یکی از مهم ترین روش های مهاجرت برای جوانان محسوب می شود. آنها سعی می کنند بهترین امکانات، شرایط زندگی و پرداخت را به برنامه نویسان فراهم کنند. در ادامه در مورد مهاجرت با برنامه نویسی بیشتر بحث خواهیم کرد.

بررسی مهاجرت با تجربه برنامه نویسی

حتما بخوانید: آموزش زبان های برنامه نویسی

بهترین کشورها با تجربه برنامه نویسی برای مهاجرت

بازار کار برنامه نویسی در برخی کشورها و بخش های جهان داغ تر است. همچنین، برخی از کشورها ممکن است برای برخی از زبان های برنامه نویسی، هم از نظر درآمد و هم از نظر پذیرش، مناسب تر باشند. اگر می‌خواهید بدانید که دریافت اقامت با برنامه‌نویسی در کدام کشورها آسان‌تر است، می‌توانید کشورهای زیر را بررسی کنید:

1- سوئیس

نام سوئیس تقریباً در همه منابع به عنوان یکی از بهترین کشورها برای برنامه نویسان مهاجر دیده می شود. شهر زوریخ سوئیس با بیش از 100 هزار برنامه نویس و مهندس نرم افزار مرکز فعالیت های کامپیوتری این کشور است. اگر واجد شرایط مهاجرت به سوئیس هستید، این کشور برای مهاجرت با تجربه برنامه نویسی ایده آل است. درآمد برنامه نویسی در سوئیس از همه کشورهای اروپایی بیشتر است.

2-کانادا

امروزه کانادا یکی از کشورهای پیشرو در جذب متقاضیان مهاجرت با برنامه ها محسوب می شود. توجه داشته باشید که شرایط مهاجرت به کانادا برای ایرانیان بسیار راحت تر از برخی از کشورهاست. بنابراین برنامه نویسان برای اخذ اقامت کانادا با مشکل چندانی مواجه نخواهند شد.

مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس نرم افزار – ویزای تحصیلی کاری

3- آمریکا

متوسط ​​درآمد برنامه نویسی در ایالات متحده تقریباً در سطح جهانی بی نظیر است. اگر به عنوان یک برنامه نویس به جنبه های مالی کار خود اهمیت زیادی می دهید، مهاجرت به آمریکا واقعا بهترین گزینه است. شرایط اخذ تابعیت آمریکا برای ایرانیان ممکن است کمی دشوارتر از سایر کشورها از جمله کانادا باشد. اما ارزشش را دارد. آگاهی از شرایط مهاجرت به آمریکا اولین قدم برای انتخاب صحیح در این زمینه است.

4- آلمان

آلمان یکی از پنج کشور برتر فناوری اطلاعات اروپایی است که حتی یک برنامه نویس در آن به دلیل تقاضای زیاد بیکار نمی ماند. در سال 2019، حدود 900000 توسعه دهنده نرم افزار در آلمان کار می کردند. این رقم احتمالا تا به حال افزایش قابل توجهی داشته است. مهاجرت به آلمان برای برنامه نویسان از طریق بلو کارت آلمان، ویزای فریلنس آلمان و سایر روش ها انجام می شود.

5-استرالیا

ویزای 189 استرالیا، ویزای 190 استرالیا، ویزای 491 استرالیا و چندین ویزای کاری دیگر استرالیا راه های مهاجرت به این کشور با تجربه برنامه نویسی می باشد. پس از دریافت خدمات مشاوره برنامه نویسی مهاجرت، می توانید بهترین ویزای استرالیا را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

6- هلند

یکی از سریع ترین راه های کار در هلند به عنوان برنامه نویس ویزای کاری هلند به نام ویزای مهاجرتی ماهر است. کارت آبی اروپا راه دیگری است. مهاجرت به هلند از طریق برنامه نویسی با توجه به تقاضای بالا روند نسبتا ساده ای خواهد داشت.

7- سایر کشورها

سوئد، دانمارک، سنگاپور و بریتانیا نیز از بهترین کشورها برای برنامه نویسی هستند. همچنین مهاجرت با برنامه نویسی به نیوزلند، پرتغال و اسپانیا قطعا انتخاب خوبی خواهد بود. برای اطلاع از شرایط هر کشور بهتر است از وکیل مهاجرت کمک بگیرید. با توجه به شرایط شخصی شما بهترین کشور برنامه نویسی را به شما معرفی می کند. همچنین با تجربه برنامه نویسی در فرآیند مهاجرت قانونی به شما کمک می کند.

کارت اعتباری مجازی چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟ - CNET

انواع زبان های برنامه نویسی مورد نیاز در کشورهای جهان

با بررسی آمار وب سایت Indeed.co می توان دریافت که زبان جاوا قطعا بیشترین جستجو را در تمام کشورهای دنیا دارد. زبان های C، C++ و C# نیز در کشورهای معروف دنیا تقاضای زیادی دارند.

 • در بسیاری از کشورها، پایتون در بین پنج زبان برتر از نظر استفاده قرار دارد. به عنوان مثال، در استرالیا و نیوزلند، با اختلاف کمی، دومین و سومین زبان برنامه نویسی محبوب است.
 • اگر قصد مهاجرت به سوئیس را برای برنامه نویسی دارید، باید بگوییم که جاوا، R و MATLAB محبوب ترین زبان های این کشور هستند. همین نکته در مورد متقاضیان مهاجرت به دانمارک و متقاضیان مهاجرت به کانادا نیز صدق می کند.
 • البته می‌توانید زبان‌های پایتون، سی و جاوا اسکریپت را نیز برای مهاجرت به کانادا در نظر بگیرید، زیرا این زبان‌ها به همان اندازه پرکاربرد هستند.
 • محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در آمریکا جاوا، سی، پایتون، آر و متلب هستند.
 • C++، Java، R، C و MATLAB در آلمان نسبت به سایر زبان ها محبوبیت بیشتری دارند.
 • برنامه نویسان PHP در ایالات متحده آمریکا، چین، هند و ژاپن تقاضای زیادی دارند.
 • زبان های هاب جاوا و R به طور کلی در اروپا بسیار محبوب هستند.

محبوب ترین زبان های برنامه نویسی

قطعا نمی توان به طور قطعی گفت که بهترین زبان برنامه نویسی در جهان کدام است. هر زبانی کاربرد خاص خود را دارد. اگر در هر زبانی متخصص باشید، بازار کار شما امن خواهد بود. اما وقتی با تجربه برنامه نویسی به مهاجرت نگاه می کنیم، از نظر آماری متوجه می شویم که برخی از زبان ها بیشتر استفاده می شوند. آنها عبارتند از:

پایتون

در سال 2022، شاخص محبوبیت زبان برنامه نویسی (PPLI) بر اساس داده های Github مورد بررسی قرار گرفت. در این مطالعه، پایتون حدود 30 درصد از کل تقاضای جهانی در میان زبان های برنامه نویسی را به خود اختصاص داده است. پایتون یک زبان سطح بالا (نزدیک به نرم افزار) است و تقریباً در هر زمینه ای استفاده می شود. شرکت هایی مانند ناسا، اینستاگرام، گوگل، ردیت و یوتیوب به طور گسترده از پایتون استفاده می کنند.

جاوا

بدون شک در بین زبان های برنامه نویسی نزدیک به سخت افزار، جاوا از نظر کاربرد تخصصی حرف اول را می زند. تمامی سیستم عامل های اندروید بر پایه جاوا هستند. از این رو مهاجرت با تجربه برنامه نویسی جاوا در سال 2022 بهترین انتخاب است. از مهمترین کاربردهای جاوا می توان به تجارت الکترونیک، امور مالی و توسعه اپلیکیشن اشاره کرد.

جاوا اسکریپت

این زبان در طراحی بیش از 95 درصد وب سایت ها استفاده می شود. جاوا اسکریپت یک زبان فرانت اند است، برخلاف پایتون و جاوا که بک اند هستند. جاوا اسکریپت همچنین به طور گسترده برای اینترنت اشیا استفاده می شود. به همین دلیل است که به دلیل تقاضای زیاد کشورها، فرصت های مهاجرتی زیادی برای برنامه نویسان جاوا اسکریپت وجود دارد. مهمترین کاربردهای جاوا اسکریپت عبارتند از: توسعه وب، توسعه بازی، توسعه اپلیکیشن موبایل و ایجاد وب سرور.

کدام زبان برنامه نویسی بهترین است؟ - Data Feed Guru Infotech

C++ (C++)

C++ زبانی است که تقریباً در همه زمینه ها استفاده می شود. این زبان با پایتون سطح پایین (نزدیک به سخت افزار) متفاوت است و البته یادگیری آن پیچیده تر است. اما تخصصی تر هم هست و اکثر شرکت های بزرگ قطعا از سی پلاس پلاس در پروژه های خود استفاده می کنند. از این رو، فرصت برای یک برنامه نویس ++C برای مهاجرت با Job Offer زیاد است.

گولنگ

این زبان جدید توسعه یافته توسط گوگل است و به نظر می رسد آینده بسیار خوبی داشته باشد. این زبان بیشتر برای سیستم های شبکه و برنامه نویسی سیستم استفاده می شود. همچنین برای برنامه هایی که نیاز به پردازش حجم عظیمی از داده ها دارند (مانند اسنپ، نتفلیکس، شبکه های اجتماعی و غیره) بسیار مناسب است. وقتی با تجربه برنامه نویسی به مهاجرت نگاه می کنیم، متوجه می شویم که زبان Go جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

زبان C# (C#)

این بهترین زبان برنامه نویسی برای توسعه نرم افزار مایکروسافت، ویندوز، مرورگر و موبایل است. سی شارپ در واقع نسخه سریعتر و ایمن تری از زبان C است و درآمد آن نیز نسبتاً بالاست.

زبان R

بیشتر برای تجزیه و تحلیل آماری و برنامه های یادگیری ماشین استفاده می شود. متقاضیان مهاجرت برنامه نویسی R گزینه ها و انتخاب های زیادی خواهند داشت. زیرا بزرگترین شرکت های دنیا از زبان R برای تحلیل داده ها استفاده می کنند.

سریع

این زبانی است که توسط اپل برای توسعه نرم افزار برای رایانه ها و گوشی های هوشمند خود توسعه یافته است. خوانایی و سرعت این زبان بالاست. همچنین برای توسعه نرم افزار در سطح کاربر و سرور مفید است.

زبان های دیگر

وقتی به مهاجرت برنامه نویسی نگاه می کنیم، زبان های دیگر نیز به طور گسترده در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر می خواهید چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. اما اگر زبانی را یاد گرفته اید و قصد مهاجرت از طریق برنامه نویسی را دارید، برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت باید از مشاور مهاجرت کمک بگیرید.

سایر زبان های برنامه نویسی پرکاربرد در جهان عبارتند از:

 • PHP
 • یاقوت سرخ
 • متلب
 • SQL
 • CSS

درآمد برنامه نویسی در هر کشور چقدر است؟

دانستن جزئیات درآمد برنامه نویسی در دنیا در انتخاب گزینه مهاجرت برنامه نویسی مناسب بسیار کمک کننده خواهد بود. میانگین درآمد برنامه نویسان در کشورهای مختلف جهان مطابق جدول زیر است:

کشوردرآمد برنامه نویسی برای یک سال
آمریکا110 هزار تومان
سوئیس95 هزار تومان
دانمارک72 هزار تومان
نروژ64 هزار تومان
آلمان60 هزار تومان
هلند54 هزار تومان
استرالیا53 هزار تومان
کانادا52 هزار تومان
سوئد51 هزار تومان
فنلاند49 هزار تومان
فرانسه46 هزار تومان
نیوزلند46 هزار تومان
بریتانیای کبیر42 هزار تومان

جزئیات درآمد هر زبان برنامه نویسی

برای هیچ یک از زبان های برنامه نویسی نمی توان میزان دقیق درآمد را تعیین کرد. برای تعیین دقیق درآمد برنامه نویسی بر اساس شرایط خود، بهتر است با یک مشاور مهاجرت مشورت کنید. اما با نگاهی به مهاجرت با تجربه برنامه نویسی، می توان فهمید که سودآورترین زبان ها عبارتند از:

 • اسکالا – 150000 دلار در سال
 • برو (گولنگ) – 140
 • زنگ – 130
 • سویفت (سوئیفت) – 125
 • سی (C) – 125
 • هاسکل – 121
 • TypeScript – 120
 • جاوا (جاوا) با تقاضای بسیار بالا – 104
 • C++ Plus (C++) با تقاضای نسبتاً بالا – 102

همچنین:

 • کاتلین
 • پرل
 • مالش در
 • پاسکال
 • پایتون