منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • برنامه نویسی پادکست: 12 پادکست برتر (فارسی و انگلیسی)

برنامه نویسی پادکست: 12 پادکست برتر (فارسی و انگلیسی)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برنامه نویسی پادکست: 12 پادکست برتر (فارسی و انگلیسی)

پادکست ها به دلیل دسترسی و گستردگی بی پایان محتوا به یک رسانه دیجیتالی بسیار فراگیر تبدیل شده اند. مطالعه ای در سال 2021 توسط ادیسون ریسرچ و تریتون دیجیتال نشان داد که 41 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی گزارش داده اند که در ماه گذشته به یک پادکست گوش داده اند.

کدنویسی و برنامه نویسی پادکست نیز از این قاعده مستثنی نیستند. فن‌آوران، متخصصان توسعه، و مدیران با تجربه در صنعت می‌توانند از این پادکست بهره ببرند. شنوندگان به انواع محتوا در مورد روش های نوآوری، توسعه شغلی، بهترین شیوه ها و زبان های برنامه نویسی دسترسی دارند.

مزایای پادکست برای توسعه دهندگان

گوش دادن به پادکست چیزی است که واقعاً نیازی به کار خاصی ندارد! کافی است پادکست مورد نظر را روی دستگاه خود داشته باشید. یکی از بزرگترین مزایای گوش دادن به پادکست ها (در هر زمینه ای) این است که دانش شما را بهبود می بخشد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که زیاد مطالعه نمی کنید، گوش دادن می تواند راه حل خوبی باشد. می بینید، مهم نیست که در حال برنامه نویسی هستید، گوش دادن به پادکست ها یکی از بهترین راه هایی است که می توانید به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم از تخصص افرادی که چند قدم جلوتر از شما هستند استفاده کنید، و این از این نظر بسیار عالی است. شما می توانید بفهمید که می دانید چه کاری باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید.

برنامه نویسی چیست؟ انواع و نکات کاربردی آن

اول، بهترین پادکست های فارسی موجود برای برنامه نویسان

1- کاست موشک

 • پادکست را شروع کنید

کاست موشک

بدون شک بهترین پادکست های فارسی برای برنامه نویسان توسط Rocketcast ارائه شده است. به عنوان موضوع، تا کنون بیش از 58 شماره منتشر شده است و محبوبیت فوق العاده ای در بین برنامه نویسان دارد.

2-جاوا پرو

 • پادکست را شروع کنید

جاوا پرو

جاوا پرو جدیدتر از پادکست های دیگر است، اما من 4-5 موضوع جدید او را خیلی دوست داشتم. در زمینه های مختلف به شما انگیزه می دهد که بسیاری از پادکست های دیگر این کار را نمی کنند و توصیه های جالب و هیجان انگیزی دارد.

حتما بخوانید: 5 زبان برنامه نویسی امنیتی ضد هکر

3- سین لرن

 • پادکست را شروع کنید

پسر لرن

این سایت در زمینه برنامه نویسی نیز به صورت حرفه ای فعالیت می کند و در کنار آموزش پادکست های جالبی را برای برنامه نویسان ارائه می دهد. البته تعداد آنها کم است، اما شما می توانید پیگیر باشید و پادکست های آنها را هر از چند گاهی گوش دهید.

4- رادیو تمام پشته (توصیه می شود)

 • پادکست را شروع کنید

سکان

پیشنهاد من این پادکست هاست که نه تنها کامل و جذاب هستند بلکه دارای دسته بندی های موضوعی برای برنامه نویسان و فوق العاده متنوع و جذاب هستند. پادکست های سرگرم کننده ای از برنامه نویسان داخلی و خارجی ارائه می دهد. امیدوارم ازش خوشتان بیاید.

از دست ندهید: چند زبان برنامه نویسی داریم؟ چقدر باید یاد بگیریم؟

اکنون بهترین پادکست های انگلیسی برای برنامه نویسان

1-Code Newbie (توصیه می شود)

 • پادکست را شروع کنید

این پادکست توسط CodeNewbie تولید شده است. این سازمان زیرساخت‌های لازم مانند انجمن‌ها، وبلاگ‌ها و بستر شبکه‌های اجتماعی را برای افرادی که تازه کدنویسی می‌کنند فراهم می‌کند.

این پادکست زمینه هایی مانند کارآفرینی، تنوع عصبی در صنعت فناوری را مورد بحث قرار می دهد و اصول کدنویسی در نقش های مدیریت پروژه را برجسته می کند. این پادکست شامل موضوعات فنی دیگری مانند کاربردهای عملی زبان های مختلف کدنویسی و معماری پایگاه داده می باشد.

2- مهندسی نرم افزار روزمره

 • پادکست را شروع کنید

این پادکست دارای مصاحبه های فنی با رهبران و مدیران صنعت نرم افزار است که در مورد چشم انداز در حال تغییر مهندسی نرم افزار بحث می کنند. آنها همچنین نقشی را که زیرساخت نرم افزاری در حال تکامل در بازارهای فعلی ایفا می کند، مانند نقش سرمایه گذاری خطرپذیر در استارت آپ های فناوری، مورد بحث قرار می دهند.

بیشتر گفتگوها حول اصلاحات نرم افزاری خاص برای نیروگاه هایی مانند Venmo و WordPress می چرخد.

3- جاوا اسکریپت جابر

 • پادکست را شروع کنید

در این پادکست، توسعه دهندگان باتجربه جاوا اسکریپت و کارشناسان مهمان در گفتگوی دوستانه در مورد مهارت ها و فناوری های ضروری کدنویسی بحث می کنند. میزبان ها همچنین موضوعاتی مانند بحرانی بودن شبکه، بلاک چین، امنیت زنجیره تامین و معماری فرانت اند را بررسی می کنند.

حتما بخوانید (محبوب ترین مقاله ما): بهترین زبان برنامه نویسی برای هک و هکر شدن

4- رادیو مهندسی نرم افزار

 • پادکست را شروع کنید

این پادکست از سال 2006 محتوای آموزشی را برای توسعه دهندگان نرم افزار حرفه ای ارائه می کند. شنوندگان با تجربه می توانند از این پادکست برای هماهنگی با نوآوری های خاص صنعت و ابزارها و تکنیک های خاص استفاده کنند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند مصاحبه‌های با رهبران صنعت را بررسی کنند، به آموزش‌های فنی بیشتری دسترسی داشته باشند، و به بحث‌های پیرامون تلاقی توسعه نرم‌افزار و حوزه‌هایی مانند مدیریت کسب‌وکار گوش دهند.

5- فروشگاه Talkshow

 • پادکست را شروع کنید

این پادکست به طور خاص بر روی UX و موضوعات طراحی جلویی تمرکز دارد. این محتوا برای توسعه دهندگان با تجربه و متوسط ​​که می خواهند تکنیک ها، محصولات و سیستم های جدید را یاد بگیرند ایده آل است.

برخی از بخش ها به استفاده از برنامه های خاص مانند Kirby CMS، Prisma و Terraform می پردازند. بخش‌های دیگر موضوعات کلی مانند ایجاد تیم‌های توسعه قوی و کار با مرورگرهای وب محبوب را پوشش می‌دهند.

6-پادکست واقعی پایتون

 • پادکست را شروع کنید

این پادکست طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با برنامه نویسی پایتون را برای مبتدیان پوشش می دهد. میزبان ها معمولا شامل آموزش ها و محتوای آموزنده می شوند تا کاربران جدید بتوانند به یک پایگاه دانش قوی دسترسی داشته باشند.

شنوندگان می توانند در مورد بهترین شیوه ها برای اشکال زدایی کد، آزمایش و مستندسازی کد، و پردازش تصویر بیاموزند. آنها همچنین می توانند در مورد تجزیه و تحلیل صدا و زیرساخت های نرم افزاری مرتبط مانند PyScript و Dask بیاموزند.

حتما بخوانید: از صفر تا صد یادگیری تمامی زبان های برنامه نویسی

7- گزارش تغییرات

 • پادکست را شروع کنید

شنوندگان Changelog می توانند موضوعات نرم افزار را از منظر نوآوری و تکامل بررسی کنند. این پادکست دارای مصاحبه با رهبران صنعت، هکرها، کارآفرینان و سایر کارشناسانی است که می توانند بینشی در مورد برنامه نرم افزاری در حال تغییر ارائه دهند.

بسیاری از موضوعات آنقدر فنی نیستند و نیازی به درک عمیق توسعه نرم افزار ندارند.

8- ساعت شادی جلو

 • پادکست را شروع کنید

گروهی از اعضای پنل مهندسی نرم‌افزار از شرکت‌های با نفوذی مانند Twitch، Netflix، و LinkedIn میزبان این پادکست توسعه و توسعه حرفه‌ای هستند.

این پنل میزبان مهمانان برجسته ای است که در مورد موضوعات مختلفی از جمله استراتژی های جستجوی شغل و برندسازی بحث می کنند. سبک مکالمه گاه به گاه و بحث های توسعه شغلی که در این پادکست پوشش داده شده است، موضوعی جذاب برای حرفه ای هایی است که وارد صنعت فناوری می شوند.

9- دقیقه هانسل

 • پادکست را شروع کنید

این پادکست فناوری با محتوای مناسب برای متخصصان و تازه کارها، بستری را برای توسعه دهندگان مبتکر فراهم می کند تا در مورد ایده ها و محصولات جدید بحث کنند.

این پادکست علاوه بر موضوعات فنی بیشتر مانند چاپ سه بعدی و پیشرفت در هوش مصنوعی، به موضوعات انسان محور نیز می پردازد. به عنوان مثال از جمله این موضوعات می توان به آموزش کدنویسی به کودکان و ورود به عرصه فناوری با سابقه هنری اشاره کرد.

10- کدنویسی را با من یاد بگیرید (توصیه می شود)

 • پادکست را شروع کنید

این پادکست که توسط یک توسعه دهنده خودآموخته میزبانی می شود، برای کمک به مبتدیان برای درک اصول اولیه برنامه نویسی و راه اندازی یک تجارت فناوری با استفاده از منابع در دسترس طراحی شده است. بیشتر بحث ها حول توسعه شغلی و کسب مهارت های مورد تقاضا می چرخد.

میهمانان و مصاحبه شوندگان روش هایی را بازگو می کنند که با آن وارد عرصه های مختلف فناوری شده اند. Learn to Code with Me همچنین دارای یک وبلاگ همراه است که به زبان آموزان کمک می کند به ابزارهای آموزشی مقرون به صرفه و در دسترس دسترسی پیدا کنند.