منو سایت

بهترین فرمت تصویر برای سایت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین فرمت تصویر برای سایت

البته شاید تا الان به این نکته توجه نکرده باشید، وقتی می خواهید تصویری را در سایت آپلود کنید با چه فرمتی باید این کار را انجام دهید؟ شاید بارها بدون توجه به این نکته به سرعت عکس مورد علاقه خود را با یک متن جایگزین خوب آپلود کرده باشید. آیا دقت کرده اید که فرمت عکسی که آپلود کرده اید ممکن است در سیستم کاربر نمایش داده نشود و به همین دلیل از گوگل امتیاز منفی بگیرید!!

اما حالا می خواهیم بررسی کنیم که فرمت های عکس برای سایت چیست و آیا فرقی می کند که تصاویر با چه فرمتی آپلود شوند؟؟ در آینده با من و بهترین معلم همراه باشید چون می خواهیم همه موارد را با هم مرور کنیم.

بهترین فرمت تصویر برای سایت چیست؟ سوال مهمی که اکثر وب مسترها و متخصصان سئو همیشه به دنبال آن هستند تا بتوانند بهترین قالب را جایگزین کنند.

البته کارشناسان سئو به خوبی می دانند که برای کسب رتبه خوب در نتایج گوگل باید به این نکات کوچک نیز توجه داشته باشند، اگر هنوز به مفهوم سئو تسلط ندارید، مطالعه این مقاله توصیه می شود. آموزش سئو برای به دست آوردن اطلاعات خوب، آموزش را به طور کامل بخوانید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • از چه تصاویری برای سایت استفاده کنیم؟
  • ارائه فرمت های مختلف تصویر
  • بهترین فرمت تصویر برای سایت

از چه تصاویری برای سایت استفاده کنیم؟

قبل از اینکه به موضوع بهترین فرمت ها بپردازیم، بهتر است در مورد تصاویری که می خواهیم در سایت آپلود کنیم اطلاعاتی داشته باشیم.

مهمترین ویژگی که تصاویر وب سایت شما باید داشته باشند این است که بهترین کیفیت موجود را داشته باشند، هر چه کیفیت تصویر در وب سایت شما بالاتر باشد، سایت شما به نظر کاربر بهتر خواهد بود و این به میزان قابل توجهی رضایت از تجربه کاربری را افزایش می دهد. می دهد.

می دانیم که هر چه کیفیت عکس بالاتر باشد، سایز آن بیشتر باشد و هر چه سایز سایت بزرگتر باشد، ایرادات بیشتری دارد.

هرچه اندازه تصویر بزرگتر باشد، بارگذاری تصویر در سایت شما دشوارتر است.

مهمتر از همه، هرچه اندازه عکس های شما بزرگتر باشد، مطمئناً سایت شما سریعتر از بین می رود.

کاهش سرعت سایت یکی از مواردی است که سئو گوگل را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، پس باید مراقب آن باشید.

در مرحله بعد تصویر باید به قدری کیفیت داشته باشد که با بالا و پایین کردن آن، وضوح تصویر تحت تأثیر قرار نگیرد.

به عنوان مثال، در فروشگاه های آنلاین، مشتری می خواهد تصویر را به گونه ای بزرگ کند که بتواند تمام جزئیات را به وضوح ببیند.

اگر عکس هنگام بزرگنمایی تار شود، نمی توان تصمیم خوبی در مورد خرید آن گرفت.

یعنی با درج عکس نامناسب کل تیم بازاریابی زیر سوال می رود و نمی توانید مشتریان خود را تا انتها نگه دارید. قیف فروش راهنما

اگر با چالش کاهش اندازه تصاویر خود مواجه هستید، این مقاله را بخوانید کاهش حجم عکس آنلاین می توانید با وب سایت های خوب آشنا شوید.

ارائه فرمت های مختلف تصویر

خب در این قسمت می خواهیم تمامی فرمت های تصویر را به شما معرفی کنیم. در این قسمت با دانستن فرمت های تصاویر خود می توانید حدس بزنید که کدام فرمت برای سایت مناسب است؟

البته پس از ارائه تمامی فرمت ها، به بهترین فرمت تصویر برای سایت می پردازیم.

فرمت JPG

یکی از بهترین و معروف ترین فرمت های عکس در وب JPG است که اکثر کاربران با آن آشنایی دارند. هنگامی که یک تصویر را در وب دانلود می کنید، در درجه اول با این فرمت در دستگاه شما ذخیره می شود.

Photographic Experts Group مخفف JPG است که برای اولین بار در سال 1986 اختراع و مورد استفاده قرار گرفت.

ویژگی مثبت این فرمت این است که میلیون ها رنگ را می توان تشخیص داد و وضوح تصاویر در این فرمت بسیار بالاست.

این فرمت در تمامی دستگاه های دیجیتال اعم از تلفن همراه و لپ تاپ قابل استفاده است.

البته این فرمت در کنار ویژگی های مثبت خود، شفافیت تصویر را به حدی کاهش می دهد که بتوانید این موارد را کنترل کنید.

اگر می خواهید تصاویر خود را به فرمت JPG تبدیل کنید، می توانید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید و به راحتی فرمت تصاویر خود را تغییر دهید.

من نمی توانم کسی را پیدا کنم که با فرمت JPG مشکل داشته باشد یا نتواند آن را در سیستم خود بارگذاری کند.

از چه فرمتی برای تصاویر وب سایت استفاده کنیم؟  دانش آموز برتر

فرمت PNG

این فرمت یکی از فرمت های خوب و مناسب برای وب است که در تمامی پلتفرم ها قابل خواندن است.

یکی از ویژگی های مثبت فرمت PNG این است که با یک بار کاهش حجم تصویر، به هیچ وجه بر کیفیت تصویر تاثیری نمی گذارد و همچنان تصویری با کیفیت خواهید داشت.

گرافیک شبکه قابل حمل از میلیون ها رنگ پشتیبانی می کند، بنابراین لازم نیست نگران کیفیت و وضوح تصاویر خود باشید.

به عنوان مثال، اگر تصویری را از قسمت Paint رایانه خود ذخیره کنید، به صورت PNG ذخیره می شود.

این بدان معنی است که فرمت PNG می تواند به خوبی در همه سیستم ها بارگذاری شود.

فرمت PNG24

فرمت PNG24 یکی از مدل های PNG است. این فرمت هیچ داده رنگی را پاک نمی کند و تمام رنگ ها با وضوح و شفافیت بالا در تصویر حفظ می شوند. کیفیت تصاویر در این فرمت بسیار بالاست و بر همین اساس تصاویر حجم بالایی دارند که البته برای سایت مناسب نخواهد بود.

این فرمت بیشتر برای طراحی و تصاویر ساده استفاده می شود، زیرا حجم بالایی دارند به دلیل اینکه تمام جزئیات رنگ ها را نشان می دهد.

فرمت GIF

فایل‌های GIF فرمت‌های تصویر متحرک هستند، در واقع ممکن است این فرم با فیلم‌ها اشتباه گرفته شود، اما فایل‌های GIF نوعی از تصاویر متحرک چند ثانیه‌ای هستند. این نوع فرمت تصویر از 256 رنگ اصلی پشتیبانی می کند که طبیعتاً در این مورد محدود است.

اما این ویژگی باعث می شود تصاویر آپلود شده در اندازه بسیار کوچکتر باشند.

اکثر شما این فرمت تصویر را در تبلیغاتی که در آن یک سری تصاویر متحرک برای تبلیغ یک محصول یا خدمات وجود دارد دیده اید.

قرار دادن این فرمت ها در وب سایت به هیچ وجه باعث کاهش سرعت سایت نمی شود، البته استفاده از این فرمت در تمام قسمت های سایت توصیه نمی شود.

فرمت psd

این نوع فرمت برای پروژه های چاپی و خروجی های فتوشاپ استفاده می شود. هنگامی که تصویر در فرمت ذخیره می شود، کیفیت و وضوح رنگ ها به خوبی حفظ می شود، به طور کلی شفافیت عکس تغییر نمی کند.

البته همه کامپیوترها و موبایل ها نمی توانند این فایل را ببینند و این یعنی محدودیت هایی برای کاربران ایجاد کرده ایم.

فرمت Google Webp

بارها پیش آمده که بخواهید تصویری را در رایانه خود ذخیره کنید، اما با فرمت Google Webp مواجه شده اید.

این فرمت جدید توسط خود گوگل معرفی شده است که کیفیت تصویر را تا حد زیادی حفظ می کند و باعث می شود حجم تصویر کم باقی بماند که مشکلی بسیار مطلوب برای وب سایت ها است.

webp فناوری جدیدی است که اگر وب سایت شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس پشتیبانی می کند، به راحتی می توانید از افزونه webp Express برای تبدیل تصاویر JPG یا PNG به webp استفاده کنید که بدون تغییر کیفیت، حجم تصاویر را تقریبا 50 درصد کاهش می دهد. و باعث افزایش سرعت سایت ما می شود.

البته در نظر داشته باشید که باید تمامی افزونه ها را از مخزن وردپرس دانلود کنید تا سایت شما دچار بدافزار نشود و اگر هنوز با وردپرس آشنایی ندارید باید آموزش وردپرس ادامه مطلب

فرمت SVG

یکی از ویژگی های خوب فرمت Scalable Vector Graphics مقیاس پذیر بودن آن است یعنی در صورت بزرگنمایی و کوچکنمایی کیفیت تصویر به هیچ عنوان افت نمی کند. ما این مشکل را در فرمت های PNG و JPG نمی بینیم زیرا تصاویر پیکسلی را با بزرگنمایی بالا می بینیم.

فرمت SVG معمولا برای نمادهای وب سایت استفاده می شود.

البته برندهایی هستند که لوگوی خود را با این فرمت طراحی می کنند، اما استفاده از این فرمت برای تصاویر وب سایت توصیه نمی شود.

فرمت خام

در عکاسی حرفه ای معمولاً این فرمت تصویر را می بینیم زیرا خام کیفیت عکس را خوب نگه می دارد و تمام اطلاعات را حفظ می کند.

اگر نمی دانید چه تصاویری را برای سایت خود انتخاب کنید و حتی تصاویر مناسبی را پیدا نکردید، مقاله پیشنهاد می شود. معرفی سایت دانلود رایگان عکس ادامه مطلب

بهترین فرمت تصویر برای سایت

پس از مطالعه بهترین فرمت های وب سایت موجود، تا حدودی متوجه شده اید که از چه فرمتی برای سایت استفاده کنید، اما برای بررسی اطلاعات بیشتر، حتما عناصر اضافی را بررسی خواهیم کرد.

فرمت PNG و JPG

با توجه به معرفی تمامی فرمت های بالا، دو فرمت PNG و JPG را برای استفاده از تصاویر در وب سایت ها به شما پیشنهاد می کنیم که با دلایل موجه در ادامه توضیح خواهیم داد.

اندازه تصاویر در سایت مهم است!

اکثر وب سایت ها از سیستم مدیریت محتوای وردپرس پشتیبانی می کنند و همانطور که می دانید خود وردپرس و تمامی افزونه های آن سنگین هستند و سایت شما را کند و سنگین می کنند.

جدا از این موارد، شما تعداد زیادی محصول، صفحه و غیره دارید. از سایت شما که حجم یکسانی از سایت را اشغال می کنند و مهمتر از همه این است که بیشتر فضای میزبانی آنها فضای زیادی ندارد زیرا برای حجم زیاد باید پول بیشتری پرداخت کنید که شاید همه شرکت ها توانایی پرداخت آن را نداشته باشند. آی تی.

چرا اینقدر به آن اهمیت می دهیم؟

اگر سایت شما سنگین باشد کاربران باید مدت زیادی صبر کنند تا سایت شما لود شود و اکنون این مشکل از حوصله کاربران خارج است، از همه مهمتر یکی از این بازدیدکنندگان الگوریتم ها و ربات های گوگل هستند.

بنابراین اگر سایت شما کند باشد یا سرعت بارگذاری آن بالا باشد، حجم کاربری خود را از دست خواهید داد و نتیجه سئو منفی خواهید داشت.

خوب، فرمت‌های PNG و JPG به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانید این تصاویر را به هر اندازه‌ای که می‌خواهید کوچک کنید، البته کیفیت تصویر در اکثر موارد حفظ می‌شود، به جز زمانی که کیفیت تصویر اصلی بسیار پایین است و در نهایت با یک عکس نامناسب مواجه می‌شوید. تصویر با کاهش سایز

ما بهترین فرمت های بهترین تصاویر را به شما معرفی می کنیم

کیفیت در این دو فرمت بالاست!

زمانی که شما یک تصویر یا بنر را در سایت خود قرار می دهید، انتظار دارید نتیجه خوبی برای بازدید کاربر از آن داشته باشد.

ویژگی مثبت فرمت PNG و JPG بالا بودن کیفیت و وضوح رنگ آنهاست و فروشگاه های اینترنتی به راحتی می توانند محصولات خود را با این دو فرمت آپلود کنند.

به سئوی سایت خود با فرمت PNG و JPG توجه کنید.

بهترین فرمت هایی که گوگل ترجیح می دهد PNG و JPG هستند. اگر می خواهید نتایج خوبی در سئو سایت خود بگیرید، توصیه می شود از این دو فرمت استفاده کنید و حتی متخصصین سئوی خود را از استفاده از این فرمت مطلع کنید.

اکثر مرورگرها از این فرمت پشتیبانی می کنند!

یکی از چالش هایی که ما با آن روبرو هستیم این است که همه کاربران ما از فایرفاکس و کروم استفاده نمی کنند.

خوب، اگر آنها از مرورگرهای دیگر استفاده کنند، ممکن است تصاویر ما برای آنها بارگذاری نشوند.

به عنوان مثال، مرورگرهای اینترنت اکسپلورر نسخه های قدیمی ممکن است به هیچ وجه از فرمت های دیگر پشتیبانی نکنند که یکی از دلایلی است که می گوییم از دو فرمت بهینه استفاده کنید.

بنابراین، اگر از دو فرمت PNG و JPG استفاده می کنید، حداقل خیالمان راحت است که همه مرورگرها از این فرمت پشتیبانی می کنند.

آخرین کلمه:

ما در مقاله سعی کردیم بهترین فرمت تصویر برای سایت ابتدا فرمت ها را معرفی می کنیم و سپس بهترین قالب را معرفی می کنیم. البته اگر در زمینه بازاریابی کار کرده باشید، از نتایج خوب استفاده از این دو فرمت مطلع هستید.

اگر تجربه استفاده از فرمت های دیگر را دارید، لطفاً آن را در قسمت نظرات با بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارید تا همه ما از تجربه شما بهره مند شویم. ممنون از توجه شما به بهترین معلم

نوشتن بهترین فرمت تصویر برای سایت برای اولین بار در برتر آموز. به نظر می رسد.