منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تار کردن چهره در فتوشاپ (یا هر قسمت از عکس)

تار کردن چهره در فتوشاپ (یا هر قسمت از عکس)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تار کردن چهره در فتوشاپ (یا هر قسمت از عکس)

ویژگی های قدرتمند تاری فتوشاپ امکان مخفی کردن اطلاعات حساس مانند چهره ها یا افزودن افکت ها به تصاویر را فراهم می کند. قابلیت های تاری گسترده فتوشاپ امکان مخفی کردن اطلاعات مهم یا اعمال افکت ها، تاری یا موزاییک روی تصاویر را فراهم می کند.

چگونه تصاویر خصوصی را محو کنیم؟

برای محو کردن یک ناحیه از تصویر، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. ابزار Marquee Tool (کلید ترکیبی M) را فعال کنید. می‌توانید شکل پیش‌فرض ابزار Marquee را به بیضی، تک ردیفی یا تک ستونی تغییر دهید.

2. برای محو کردن بخشی از تصویر، ابزار Marquee را در اطراف آن قسمت بکشید. (یا می توانید با فشار دادن کلید W روی صفحه کلید خود روی آن قسمت کلیک کنید تا فتوشاپ به طور خودکار آن را انتخاب کند)

3. اگر به Filter>Blur بروید، ده نوع مختلف تاری وجود دارد. برخی از تنظیمات تاری ساده هستند، در حالی که برخی دیگر به شما امکان می دهند با استفاده از یک نوار لغزنده میزان تاری را تنظیم کنید.

تار کردن چهره در فتوشاپ (یا هر قسمت از عکس)

مه آلود شدن لنز این ابزاری است که برای محو کردن صورت استفاده می شود.

تار کردن چهره در فتوشاپ (یا هر قسمت از عکس)

تاری گاوسی گزینه ای برای محو کردن موقعیت نقشه یا متن وجود دارد. هر چه شعاع در پارامترهای تاری گاوسی بزرگتر باشد، تصویر واضح تر است. این روش ها را امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای شما بهتر عمل می کند.

تار کردن چهره در فتوشاپ (یا هر قسمت از عکس)

راه دیگر برای محو کردن اطلاعات این است که به آدرس زیر بروید: Filter > Pixelate > موزاییک

اگر می خواهید کل تصویر را محو کنید، دو مرحله اول را رد کنید و مستقیماً به مرحله فیلتر بروید. در آنجا می توانید سبک تاری خود را انتخاب کنید.

کاربرد: آموزش تبدیل عکس به عکس در فتوشاپ

چگونه افکت تاری روی تصاویر اعمال کنیم؟

اگر می خواهید یک افکت بوکه جعلی ایجاد کنید یا فقط بخشی از تصویر خود را محو کنید یا یک تاری عمق سطح ایجاد کنید. فتوشاپ چندین گزینه دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

تاری فیلد: اگر می خواهید پس زمینه تصویر خود را محو کنید از این گزینه استفاده کنید. این گزینه زمانی که برای اولین بار آن را انتخاب می کنید. یک پین را در جایی قرار می دهد که تاری رخ دهد. می توانید یک پین دیگر اضافه کنید و مقدار تاری را صفر کنید. نواحی دارای پین اول محو و اجسام دارای پین دوم واضح خواهند بود.

تاری عنبیه: می توانید یک دایره را روی ناحیه فوکوس مورد نظر نگه دارید تا بقیه تصویر محو شود. می توانید شکل و اندازه دایره و همچنین میزان تاری را تغییر دهید.

شیب و تغییر تاری: این نوع تاری بالا و پایین تصویر شما را به همان روشی که دوربین های شیب دار انجام می دهند محو می کند که بیشتر برای ایجاد صحنه های کوچک جعلی استفاده می شود. همچنین می توانید اندازه و چرخش نواحی تار و شدت تاری را تغییر دهید.

تار شدن جاده: می‌توانید از Route-Blur برای ترسیم یک مسیر تار دقیق برای دنبال کردن استفاده کنید. این گزینه توهم حرکت را در یک تصویر ثابت ایجاد می کند.

محو کردن با چرخش: هنگامی که یک تصویر گرفته می شود، ناحیه تار شده توسط دایره ای تعریف می شود که حرکت یک جسم در حال چرخش را شبیه سازی می کند.

برای دستیابی به عمق میدان کم، ابتدا باید یک لایه ماسک ایجاد کنید که شی پیش زمینه را در فوکوس نگه می دارد و در عین حال پس زمینه را محو می کند. با توجه به در دسترس بودن ابزارهای انتخاب و ماسک در فتوشاپ 2018، این روش بسیار راحت تر است.

فراموش نکنید که یاد بگیرید: چگونه اشیا، چهره ها و غیره را انتخاب کنید. در فتوشاپ

فیلم آموزشی فتوشاپ تاری چهره

 

جلوه های عکس (فوق العاده مفید)

نقطه تبدیل تصاویر جدید به قدیمی

نقطه تبدیل عکس به وکتور

نقطه تبدیل عکس به کارتون

نقطه ویرایش عکس عروسی

نقطه نور خورشید را به تصاویر اضافه کنید

نقطه ایجاد افکت های زیبا بر روی عکس های کودکانمان

نقطه آموزش فیلترهای عکس

نقطه یک حاشیه/قاب برای عکس ایجاد کنید

سوالات کاربر

1- چرا از ابزار blur استفاده می کنیم؟

برای ایجاد افکت تاری از ابزار Blur استفاده می شود. هر کلیک روی ابزار blur کنتراست بین پیکسل‌های آسیب‌دیده را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود آنها تار به نظر برسند. یک براش محو قوی تر پیکسل ها را با قدرت مشخص شده کاهش می دهد و همه پیکسل ها را به همان میزان محو می کند.

2- آیا می توانم از برنامه Word برای محو کردن متن استفاده کنم؟

استفاده از جلوه درخشش در Home > Text Effect و تنظیم رنگ درخشش به همان رنگ متن شما، نزدیکترین راه برای محو کردن در Word است.

3. هدف از تاری گاوسی چیست؟

در Skimming، Gaussian blur یک ابزار فیلتر پایین گذر است که اغلب برای حذف نویز گاوسی از تصاویر استفاده می شود. یک فیلتر میانی که معمولاً برای انواع مختلف بی‌صدا کردن، از جمله بی‌صدا کردن «نمک و فلفل» یا «استاتیک» استفاده می‌شود.