منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل آزمایشی + موجودی خود را در فضا ارسال کنید 🚀

تجزیه و تحلیل آزمایشی + موجودی خود را در فضا ارسال کنید 🚀

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجزیه و تحلیل آزمایشی + موجودی خود را در فضا ارسال کنید 🚀

تجزیه و تحلیل تست های آزمایشی مهم ترین بخش آموزش کنکور دانشجو است. ممکن است با مفهوم تعادل آشنا باشید، اما ندانید که چیست و چگونه به آن دست یابید. در کنکور نظام جدید این امکان وجود دارد که با توجه به نتایج آزمون نظام جدید چه دانش آموزانی می توانند رتبه خوبی در کنکور کسب کنند.

ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر ما قصد داریم تا تحلیل تست آزمایشی را از صفر تا صد برای شما توضیح دهیم و البته تمامی نکات و پیشنهادات را مطابق با آن در اختیار شما قرار دهیم، پس کمربندهای خود را ببندید و با ما همراه باشید تا از طرف دیگر بسیار خاص باشید.

قبل از هر چیز باید به جامعه آماری بالای این نوع آزمون توجه کنید. تست اندازه گیری و البته قلم Qi و گزینه دو از محبوب ترین تست های تست با جامعه آماری هستند. قابل ذکر است که ثبت نام دانش آموزان در آزمون های ورودی این آزمون ها نیز الزامی است و البته برای کسب رتبه مناسب باید با توجه به بودجه بندی آزمون ها اقدام نمایید.

حالا شاید ندانید بودجه بندی چیست؟ به عنوان مثال، بودجه بندی به این صورت است: در 15 آوریل 1402، مباحث ریاضیات تابعی، مغناطیس و بیوژنتیک را مطالعه کنید و برای این آزمون (به عبارت دیگر، قسمت هایی که در آن سؤال مطرح می شود) آماده باشید. حال با دانستن این بودجه بندی می توانید به خوبی درس های خود را مدیریت کنید و البته برای خود اندازه گیری داشته باشید.

مهم ترین مسئله این است که با شرایطی مانند کنکور و مدیریت زمان مواجه خواهید شد. به عبارت دیگر، زمانی که در نوبت حاضر می شوید و شروع به آزمون می کنید، با خستگی مواجه می شوید و مدیریت رفتار خود یکی از مهارت های یک دانش آموز کنکور محسوب می شود. حال تصور کنید در این شرایط نسبت به سایر دانش آموزان برتری دارید، شک نکنید در کنکور چندین قدم جلوتر خواهید بود.

حال آخرین قسمت مقدمه این مقاله که باید به شما بگوییم و سپس به سراغ قسمت های تخصصی می رویم، آنالیز تست است. مهمتر از نان شب امتحان خوب، از مطالب و سوالات راهنمایی خواهید گرفت و البته با طراح ملاقات خواهید کرد. این موارد را در تست های زیر به خوبی درک خواهید کرد، پس اصلا نگران نباشید)

چگونه آنالیز تست انجام دهیم؟

آموزش و لینک مستقیم به نتایج آزمون:

برخی از دانش آموزان فکر می کنند که فقط خواندن کتاب و حضور در جلسه برای قبولی در امتحان کافی است. خلاصه اگر می خواهید با این طرز فکر ادامه دهید، انتظار قبولی در کنکور را نداشته باشید. با فرض اینکه محتوای کتاب را به خوبی یاد گرفته باشید، آیا طراح سوال از این قسمت ها از شما سوال خواهد پرسید؟ آیا از متن کتاب سوالی را انتخاب می کند؟

قطعا نه، آزمون های آزمایشی با هدف شناسایی افرادی هستند که سطح یادگیری بالایی دارند، یعنی. افرادی که ابتدا کتاب را خوانده اند و سپس به صورت ماهرانه نکات اشکال و روابط و غیره را درک کرده اند. و آنها را در ذهن خود تثبیت کرده اید و در این صورت می توانید به سوالات آزمون ها پاسخ دهید. (قطعاً اگر از رقبای خود ندانید نکات کتاب زیست چیست و از چه قسمت هایی تشکیل شده است. تو خیلی عقب نیستی)

حال، چگونه در این بخش از رقبا پیشی بگیریم؟ آموزش متناسب با سطح شما بسیار مفید خواهد بود. آموزش ریاضی و البته تدریس زیست شناسی از جمله آموزش هایی که برای کنکور اجباری هستند، شما با گرفتن نکات مهم و جلو رفتن با آنها به تدریج شانس خود را افزایش می دهید و این باعث می شود در پایان آموزش ها کوهی پر از نکات باشید.

یکی از ویژگی های مهم تدریس خوب این است که برای امتحان راه حل دارد، یعنی باید توسط استادش به دانش آموز نشان داده شود که چگونه به تست ها نگاه کند. این مورد راز تحصیل درجات عالی (خدا را شکر تمام این آموزش ها در بهترین سایت آموزشی مطابق با پارامترهایی است که گفتیم)

 

تجزیه و تحلیل آزمون آزمایشی با استفاده از روش ناب:

خوب تا اینجا مباحث اصلی را یاد گرفتید، حالا وقت آن است که به تحلیل تست بپردازید و لطفاً یک قلم و کاغذ در دست داشته باشید تا نکات مهم داستان را بردارید و یادداشت کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم همه چیزهایی را که تاکید می کنیم به کار ببرید و قول می دهیم که اصلا پشیمان نخواهید شد:

  • قبل از جلسه عادات خود را بررسی کنید: یکی از روش های تجزیه و تحلیل آزمون، بررسی عادات خود دانش آموزان است که طبق آمار به دست آمده از دانش آموزان، یکی از دلایل افت تراز و درصد پایین در هر درس قطعا بد و رایج بودن آن است. عادات در بین دانش آموزان آماتور

اما منظور از عادت بد چیست؟ فرض کنید در یک جلسه امتحان هستید و همیشه می خواهید از اولین سوال شروع کنید و راه خود را تا انتها ادامه دهید. اما نکته جالب این است که طراح سوال، سوالات اولیه را همیشه طراحی جامد این باعث می شود دانش آموز روحیه خود را از دست بدهد و سپس تمرکز نداشته باشد.

اکنون، به عنوان یک دانش آموز واجد شرایط، باید اولویت بندی کنید سوالات آسان یک جلسه تشکیل دهید، یعنی اگر سوالی سخت بود، اصلا به آن فکر نکنید و سپس به سراغ سوال بعدی بروید (این کاملا منطقی است، همه سوالات اعم از آسان تا دشوار درصد یکسانی دارند و انجام نمی دهند. فکر می کنید پاسخ دادن به سوالات آسان بهتر است؟) درصد اولویت خوبی خواهید داشت. حالا اگر وقت دارید به عقب برگردید و به سوالات سخت فکر کنید. این یکی از روش های ناب برای تجزیه و تحلیل تست های آزمایشی از رتبه های برتر است.

مسیر موفقیت در آزمون

  • بررسی کنید که آیا در دام طراح نیفتاده اید: بیش از سطح سوال دانش آموز، طراح می خواهد بداند آیا دانش آموزان کنکور تکنیک های تست زنی را می دانند؟ اما به چه معنا است؟ حتما شاید در حین جواب دادن به تست ها با این واقعیت مواجه شده باشید که جواب دادن به چند تست پشت سر هم گزینه شده است و حالا با خود فکر می کنید که ممکن است من یک سوال اشتباه کرده باشم؟ شما برگردید و سوال قبلی را چک کنید و می توانید گزینه را تغییر دهید و … طراح سوال از شما می خواهد که همین کار را انجام دهید.

یکی از ترفندهای رایج در این مشکل این بود که وقتی با این وضعیت مواجه می شوید، کاری نکنید و به راه خود ادامه دهید، طراح سوال در این قسمت می خواهد شما را بازی دهد و تمرکز شما را از بین ببرد.

ولی یکی از زیباترین تله های طراحی که دانش آموزان همیشه در آن می افتند او سوالاتی از نوع (کدام یک از موارد زیر درست یا نادرست) دارد، همیشه به گزینه ای رنگ زیادی می دهد و می خواهد آن را نشان دهد یا در مورد آن زیاد توضیح دهد، نظر دانش آموز این است که این گزینه به احتمال زیاد درست. بسیار خوب، و او بیشتر تمرکز می کند و زیاد به گزینه های دیگر فکر نمی کند و در نهایت به اشتباه جواب تست را می دهد. (توصیه می شود در این دام نیفتید)

 

  • سوالاتی را که به اشتباه پاسخ داده اید از دست ندهید: روش افزایش ساعات مطالعه برای کنکور این به شما می‌آموزد که از دریافت راهنمایی نترسید، به عنوان مثال در یک آزمون 25 سؤال را اشتباه دادید، مطمئناً این یک فاجعه است، اما چه چیزی باعث آن شد؟ توجه داشته باشید که ممکن است به طور تصادفی آزمون را به زبان گفتاری پاسخ داده باشید و یا ممکن است امتحان را اشتباه مطالعه کرده باشید و پاسخ آن را اشتباه داده باشید.

خوب حالا کار شما بعد از اعلام نتایج شروع می شود، سریع به قسمت اشتباه بروید و ببینید چرا به یک سوال اشتباه پاسخ داده ام؟ اجازه دهید ابتدا به شما بگویم که ممکن است منظور سوال را متوجه نشده باشید یا حتی ندانید موضوع چیست. این قسمت طلایی است باید نکته را علامت بزنید و مرور کنید.

 

  • بیایید با طراح تست آشنا شویم و آن را امتحان کنیم: دوباره یا دو سه بار تست آزمایشی بدهید و… بالاخره با طراح آشنا می شوید، بگذارید از تجربه برایتان بگویم. در درسی مانند ریاضیات، طراح آزمون همیشه در مورد نمودارها یا شکل ها می پرسد، چرا؟ چون دانش آموزان از شکل ها می ترسند و حالا به نظر شما چرا این سوال باعث ترس دانش آموزان شد؟ خوب، دلیلش این است که ابتدا باید شکل را تجزیه و تحلیل کرد و آن را فهمید و راه حلی برای آن انتخاب کرد. حالا من این سوال را از شما می پرسم که چرا طراح در مورد این قسمت نمی پرسد؟

البته به چالش کشیدن ذهن دانش آموزان یکی از اهداف این آزمون های آزمایشی است، پس بهتر است بدانید که همیشه در مورد قالب سوال دارید. در کنکور باید منتظر چنین سوالاتی باشید اما حالا به شما می گویم چه کاری انجام دهید تا به این سوالات پاسخ اشتباهی نگیرید. اول برو سراغ کتاب درسی یعنی اول فرمول و مفهوم و روش رو یاد بگیر و تمرین کن و بعد فقط برو تست بزن.

آزمایش بسیاری از خطاها همیشه مؤثر است زیرا شما با هر نوع سؤال و هر راهی که یک طراح می تواند سؤالی بپرسد آشنا می شوید. با پیروی از این روش تجزیه و تحلیل تست، شما از رقبای خود جلوتر خواهید بود و نقطه ضعف آنها نقطه ضعف است. قدرت شما (هدف از تجزیه و تحلیل تست یکسان است)

تجزیه و تحلیل آزمون مطالعه اندازه کامل

  • آموزش رد کردن گزینه ها: از تجزیه و تحلیل آزمایشی آزمایشی، می توانید رد گزینه را یاد بگیرید، مثلاً برای درسی مانند ریاضی، می توانید از اعداد گزینه های موجود در معادلات استفاده کنید و سریع گزینه ای را انتخاب کنید که معادله را با پاسخ صحیح مطابقت می دهد. اما شاید تا به حال از این روش استفاده نکرده اید و نمی دانید چگونه انجام می شود، پس چگونه باید تجربه کسب کنید؟

در این بخش از نکات آنالیز آزمون آزمایشی مونی مسلط شوید، پس از هر آزمون آزمایشی پاسخ تشریحی در پنل ساماندهی سایت ها برای شما درج می شود، اکنون با بررسی پاسخ تشریحی می توانید از این بخش ها و روش ها مطلع شوید.

استفاده از کتاب های سطح بالا در دوره های کامپیوتر مانند انتشارات مهر و ماه و نشریات نشر و الگولو توصیه می شود.

 

چه آزمایشی بدهیم؟

یکی از سوالات متداول همین مورد است که توصیه می شود تمامی تست های سنجش را چند ماه قبل از کنکور و بعد از فروردین ماه انجام دهید چرا که جمعیت آمار بالایی دارد و با کنکور یکسان خواهد بود. و به نوعی سطح کنکور را کسب خواهید کرد. و می توانید سوالات امتحانی را با توجه به سطح پیش بینی کنید.

تست های خودکار و گزینه 2 به ترتیب جزو بهترین ها هستند و جامعه آماری بالایی خواهند داشت، پیشنهاد می شود از بین این سه تست 100% در آزمون ثبت نام کنید و بین قلم و گزینه 2 یکی را انتخاب کنید.(البته هزینه ها نسبتاً برای ثبت نام در این آزمون ها باید هزینه بالایی پرداخت کنید، شما به عنوان دانش آموز می توانید چنین حرفه هایی را بیاموزید آموزش فتوشاپ و آموزش تولید محتوا درآمد نیز ایجاد می کند)

نکته مهم: در برخی از کانال های تلگرامی سوالات آزمون زودتر از موعد مقرر به همراه پاسخنامه منتشر می شود، در نظر داشته باشید که اگر کلید تقلب کنید و در جلسه حضور پیدا کنید، مثل این است که پول زیادی خرج کرده اید و خود را هدر داده اید. علاوه بر این، شما سطح بسیاری از دانش آموزان دیگر را پایین می آورید. انواع اقلام صورتحساب مناسب دارید)

تحليل تست تحرير + ارسال موجودي شما به فضا 🚀 اولین بار در برتر آماز. به نظر می رسد.