منو سایت

ترک ها چقدر ایران را می شناسند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ترک ها چقدر ایران را می شناسند؟

ترکیه یکی از همسایگان ایران است که سالانه افراد زیادی بین این کشور و کشورمان تردد می کنند و بسیاری از ایرانیان با خرید بلیط از تهران به استانبول به این کشور زیبا سفر می کنند. ترکیه علاوه بر ایران با گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، عراق، بلغارستان، سوریه و یونان همسایه است. هم مرز بودن این کشور با چندین کشور همسایه و قرار گرفتن آن در اروپا، ترکیه را به یکی از کشورهای در حال توسعه و بازدیدکننده تبدیل کرده است. با ما همراه باشید تا در این مقاله کمی بیشتر با این کشور و نگاه آن ها به ایران و ایرانیان آشنا شوید.

ترکیه را کاوش کنید

ترکیه کشوری اوراسیا است که بیشتر آن در جنوب غربی آسیا و قسمت دیگر آن در خاورمیانه واقع شده است. ترکیه چهارراه اروپا و آسیا است و بسیاری از کشورها با این کشور مبادله کالا و انرژی دارند. به دلیل هم مرز بودن ترکیه با ایران، سالانه افراد زیادی بین ایران و این کشور تردد می کنند و تعداد بلیط های تهران به استانبول و پروازهای استانبول به تهران بسیار زیاد است. در سال 2015 جمعیت این کشور حدود 77 میلیون نفر تخمین زده می شود که در چند سال اخیر قطعاً افزایش یافته است. حدود 70 تا 75 نفر در این کشور ترک، حدود 18 درصد کرد و بقیه اقوام دیگر هستند.

از زمان حکومت عثمانی، مردم از مذاهب مختلف در کنار هم در ترکیه زندگی مسالمت آمیزی داشته اند. وجود 236 کلیسا در کنار مساجد این کشور نشان دهنده این موضوع است. این در حالی است که حدود 98 درصد از جمعیت این کشور مسلمان و 2 درصد باقیمانده مسیحی یا سایر ادیان هستند. اگر قصد خرید بلیط از تهران به استانبول و سفر به این کشور زیبا را دارید، بهتر است بدانید که بهترین زمان برای سفر به این کشور پاییز و بهار است. در این دو فصل هوا معتدل و بسیار مطبوع است و خاطرات سفر شما را دلپذیرتر خواهد کرد.

ترک ها چقدر ایران را می شناسند؟

فرهنگ مشترک ایران و ترکیه

یکی دیگر از دلایل انبوه افرادی که بلیط استانبول به تهران یا بلیط تهران به استانبول را خریداری می کنند این است که علاوه بر مرز مشترک دو کشور، شباهت های فرهنگی زیادی نیز وجود دارد. ایرانی ها و ترک ها در بسیاری از آداب و رسوم فرهنگی شبیه هم هستند و همین امر باعث شده مردم این دو کشور احساس راحتی و دوستی بیشتری با یکدیگر داشته باشند. در ادامه با برخی از این آداب و رسوم آشنا خواهیم شد.

  • ترک ها نیز مانند ایرانی ها مورد علاقه خانواده ها هستند. مردم ترکیه هر از چند گاهی برای دیدن دوستان و اقوام خود مهمانی می گیرند. مردم ترکیه بسیار مهمان نواز هستند و هر کاری که ممکن است برای یک مهمانی عالی انجام خواهند داد.
  • یکی دیگر از شباهت های فرهنگی ایران و ترکیه این است که مردم هر دو کشور در زمان مرگ یک نفر برای دلجویی از خانواده داغدار گرد هم می آیند. همچنین در هر دو کشور مرسوم است که برای پذیرایی از مهمانان شیرینی درست کنند.
  • چانه زدن در هنگام خرید در هر یک از کشورهای اروپایی عجیب است، اما در ترکیه نیز مانند ایران می توانید چانه بزنید و در خریدهای جزئی و جزئی هم از تخفیف جزئی برخوردار شوید.
  • به دلیل جمعیت زیاد مسلمانان در آن کشور، ذبح اسلامی در ترکیه نیز دیده می شود. بنابراین پس از خرید بلیط از تهران به استانبول و سفر به این شهر و کشور زیبا، نگران سرو غذا نباشید.

ترک ها چقدر ایران را می شناسند؟

نظر ترک ها در مورد ایران و ایرانیان چیست؟

با توجه به شباهت های فرهنگی فراوان متعلق به یک دین و البته فرهنگ غنی ایرانیان، ترک ها درک نسبی و درستی از ایران و ایرانی دارند. ترک ها علاقه زیادی به تهیه برنج و چای ایرانی، گربه ایرانی، زعفران و ورمیشل ایرانی دارند. هر ساله تجار زیادی با خرید بلیط استانبول به تهران و سفر به ایران، این کالاها را از ایران خریداری کرده و در ترکیه به فروش می رسانند.

بیش از 90 درصد ترک ها ایرانی ها را به عنوان مردمی خونگرم و دوست داشتنی می شناسند و تقریبا اکثر ترک ها حداقل یک دوست ایرانی دارند. با توجه به اینکه ترکیه کشوری مهاجر پذیر است، مردم ترکیه ایرانی ها را به خوبی پذیرفته اند و حتی ایرانی ها را بیشتر از سایر مهاجران دوست دارند.