منو سایت

تغییر جهت متن در فتوشاپ (3 روش موجود)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تغییر جهت متن در فتوشاپ (3 روش موجود)

برای تغییر جهت متن در فتوشاپ مراحل زیر را دنبال کنید:

1- تصویر مورد نظر برای ویرایش را در فتوشاپ باز کنید.

2- متنی که جهت آن باید تغییر کند را انتخاب کنید و سپس بر روی تب “متن” در نوار ابزار بالای صفحه کلیک کنید.

3- از منوی کشویی «Text Direction» یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

چگونه می توانم جهت متن را از چپ به راست در فتوشاپ تغییر دهم؟

راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که ساده ترین آنها استفاده از ابزار Lasso است. ابتدا باید ابزار Lasso را در نوار ابزار انتخاب کنید. سپس روی قسمتی از متن که می خواهید جهت آن را تغییر دهید کلیک کنید و نگه دارید. وقتی مکان نما به صورت ضربدری در آمد، ماوس را رها کنید. مکان نما را به سمت چپ متن بکشید و دکمه را رها کنید.

چگونه جهت متن را در فتوشاپ تغییر دهم؟

روش های مختلفی برای تغییر جهت متن در فتوشاپ وجود دارد. یکی استفاده از ابزار Transform و کشیدن متن به اطراف است. روش دیگر استفاده از ابزار Type و انتخاب متنی است که جهت آن باید تغییر کند، سپس از منوی Tools گزینه Direction را انتخاب کنید.

تغییر جهت متن در فتوشاپ (3 روش موجود)

چرا متن من روی عکس در فتوشاپ تایپ می شود؟

گاهی اوقات اتفاق می افتد که آنچه در فتوشاپ نوشته ایم برعکس نوشته شده است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. یکی از دلایل غیرانگلیسی بودن کیبورد است. اگر اخیراً تنظیمات زبان صفحه کلید خود را تغییر داده اید، ممکن است فتوشاپ فایل های متنی را با تنظیمات زبان جدید دوباره رمزگذاری کرده باشد، بنابراین متن به عقب ظاهر می شود. اگر از رایانه مک استفاده می کنید، ممکن است هنگام استفاده از برخی از صفحه کلیدها (مانند صفحه کلید اپل ایالات متحده) با این مشکل مواجه شوید.

اما رایج ترین دلیل این است که گزینه خاورمیانه باید در تنظیمات فتوشاپ فعال باشد. برای این کار از منوی Edit وارد گزینه Preferences شوید و مانند تصویر زیر مطمئن شوید که گزینه Middle East برجسته شده است. این!

تغییر جهت متن در فتوشاپ (3 روش موجود)

فیلم آموزشی

 

دانلود را از دست ندهید: آموزش فتوشاپ از صفر تا صد با 15 درس

سوالات متداول کاربران

چگونه متن را در فتوشاپ تنظیم کنم؟

روش های مختلفی برای تغییر متن در فتوشاپ وجود دارد. یکی از آنها استفاده از ابزار Text برای تنظیم ترتیب، اندازه و موقعیت متن است. راه دیگر استفاده از ابزار Healing Brush برای تنظیم لبه های متن است.

گزینه Photoshop Preferences کجاست؟

تنظیمات برگزیده در منوی ویرایش در تب General Photoshop یافت می شود.

چگونه می توانم متن را در فتوشاپ به وسط صفحه منتقل کنم؟

شما می توانید این کار را به چند روش انجام دهید. یکی از راه ها استفاده از پنل تراز است. این پنل دارای چندین گزینه مرکز متن، تراز چپ متن و تراز راست متن برای تراز متن است.

چگونه در فتوشاپ به صورت افقی می نویسیم؟

با استفاده از ابزار Text در فتوشاپ می توانید جهت افقی متن خود را تغییر دهید. می توانید متن را در یک لایه جدید در زیر عکس وارد کنید و سپس تصویر خود را مانند هر عکس دیگری ویرایش کنید. روش دیگر استفاده از ابزار transform است. پس از انتخاب این ابزار، کلید Shift را فشار داده و نگه دارید. سپس روی گوشه سمت چپ پایین تصویر کلیک کرده و آن را به سمت بالا بکشید. با این کار یک کادر متنی افقی در داخل تصویر ایجاد می شود.

چگونه می توانم هر حرف را به صورت جداگانه در فتوشاپ بچرخانم؟

روش های مختلفی برای چرخاندن حروف به صورت جداگانه در فتوشاپ وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از Rotate Tool (R) است. با استفاده از این ابزار می توانید حروف را در هر جهتی که می خواهید بچرخانید. راه دیگر استفاده از دستور transform (T) و کشیدن حرف به اطراف است.

چگونه مشکل برگشت کلمه را در فتوشاپ حل کنیم؟

با باز کردن پنل Text و انتخاب لایه متن در فتوشاپ می توانید مشکل برگرداندن متن را حل کنید. سپس می توانید از ابزار Replace Text برای جایگزینی متن معکوس با متن صحیح استفاده کنید.

آموزش های مفید برای مبتدیان

نقطه ما بهترین نسخه فتوشاپ را به شما معرفی می کنیم

نقطه دستورالعمل برای مبتدیان

نقطه نحوه وارد کردن عکس

نقطه نحوه کار با لایه ها

نقطه روش انتخاب شی

نقطه با خط کش کار کنید

نقطه هر خطی را بکشید

نقطه تمام میانبرهای صفحه کلید