منو سایت

تغییر رنگ لب در فتوشاپ (3 روش آسان)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تغییر رنگ لب در فتوشاپ (3 روش آسان)

گاهی پیش می آید که عکس یا تصویری از چهره ای داریم که رنگ لب های او را دوست نداریم و تصمیم می گیریم آن را تغییر دهیم. روش های مختلفی برای تغییر رنگ لب ها در فتوشاپ وجود دارد که در این مقاله به شما آموزش می دهیم.

روش آزمایشی ساده من (گام به گام)

ساده ترین کار این است که ناحیه لب را انتخاب کنید، سپس آن را با رنگ (رنگ لب مورد نظر) پر کنید و سپس یک افکت بزنید و تمام! روند را ببینید:

برای انتخاب لبه ها هم می توانید کلید W کیبورد را فشار داده و روی لبه کلیک کنید، اگر درست انتخاب شد به مرحله بعد بروید. اگر لب ها را مانند تصویر زیر با دقت انتخاب نکرده اید، کلید Q را روی صفحه کلید خود فشار دهید یا روی نمادی که می بینید کلیک کنید:

تغییر رنگ لب در فتوشاپ (3 روش آسان)

حالا کلیدهای Alt، Control و I را همزمان فشار دهید:

تغییر رنگ لب در فتوشاپ (3 روش آسان)

به سمت راست فتوشاپ بروید و آن را مانند تصویر زیر تنظیم کنید (اگر پنل لایه‌ها ندارید، روی گزینه پنجره در بالا کلیک کنید و گزینه لایه‌ها را علامت بزنید تا ظاهر شود):

تغییر رنگ لب در فتوشاپ (3 روش آسان)

بعد از اینکه لب ها را با رنگ پر کردید (نیازی به دقت نیست) و مانند بالا روی حالت نور ملایم قرار دادید، حالا مانند تصویر زیر با Hue Saturation شروع کنید و به راحتی رنگ لب ها را تغییر دهید:

تغییر رنگ لب در فتوشاپ (3 روش آسان)

تغییر رنگ لب در فتوشاپ (3 روش آسان)

روش دوم با استفاده از فیلم کوتاه زیر

 

فتوشاپ چهره (فراموش نکنید که آنها را یاد بگیرید)

نقطه تغییر رنگ موی فردی در عکس

نقطه عکس های شخصی را ویرایش و ایجاد کنید

نقطه ترفندهای روتوش صورت

نقطه بهبود پوست صورت

نقطه سفید کردن دندان

نقطه کشیدن چهره مردم

نقطه سفید کردن صورت

نقطه خنده در تصاویر

روش دیگر (گام به گام و دقیق)

چگونه رنگ لب را در فتوشاپ تغییر دهیم؟

همانطور که گفتیم روش های مختلفی برای تغییر رنگ لب ها در فتوشاپ وجود دارد. شما می توانید از ابزار Color gamut برای انتخاب طیف رنگی مورد نظر خود استفاده کنید. سپس ابزار Eyedropper را برای نمونه برداری از آن رنگ انتخاب کنید و با استفاده از ابزار Paint Bucket رنگ مورد نظر را روی لب ها اعمال کنید. همچنین می توانید از ابزار Hue/Saturation برای تنظیم رنگ لب ها در عکس ها و تصاویر استفاده کنید.

راه دیگر این است که از ابزار Lasso استفاده کنید و ناحیه ای را که می خواهید رنگ آن را تغییر دهید انتخاب کنید. سپس می توانید با استفاده از ابزار Brush رنگ ناحیه مورد نظر را تغییر دهید. راه دیگر استفاده از فیلتر Liquify است. برای این کار ابتدا قسمتی از لب که می خواهید رنگ آن را تغییر دهید انتخاب کنید و سپس با استفاده از ابزار Warp رنگ آن را تغییر دهید و در نهایت از فیلتر Liquify برای تنظیم رنگ و شکل لب ها استفاده کنید.

چگونه رنگ رژ لب را در فتوشاپ تغییر دهیم؟

روش های مختلفی برای تغییر رنگ رژ لب وجود دارد. برای تیره یا روشن شدن رنگ رژ می توانید از مداد لب استفاده کنید یا رنگ های مختلف رژ لب را با هم ترکیب کنید. برای درخشندگی رنگ لب می توانید از برق لب نیز استفاده کنید.

چگونه رنگ لب را در فتوشاپ روشن کنیم؟

روش های مختلفی برای روشن کردن رنگ لب در فتوشاپ وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از ابزار dodge and burn است. همچنین می توانید از ابزار تعادل رنگ سفید برای تنظیم رنگ لب های عکس استفاده کنید. ابزارهای تنظیم روشنایی لب نیز به شما کمک می کند رنگ لب خود را روشن تر کنید.

چگونه در فتوشاپ رژ لب را به لب اضافه کنیم؟

یکی از راه های افزودن رژ لب به عکس در فتوشاپ استفاده از ابزار Eyedropper و انتخاب رنگ مناسب برای لب ها است. همچنین می توانید از ابزار Brush برای رنگ آمیزی لب های عکس استفاده کنید.

چگونه لب ها را در فتوشاپ قرمز کنیم؟

یکی از راه های قرمز کردن لب ها در فتوشاپ استفاده از رنگ لب هایی است که رنگدانه های قرمز دارد. راه دیگر استفاده از بالم لب یا رژ لب قرمز برای قرمز شدن لب های عکس است. علاوه بر این، می توانید از رژ لب قرمز پررنگ یا برق لب استفاده کنید.

چگونه لب ها را در فتوشاپ خیس نشان دهیم؟

می توانید از ابزار Smudge برای خیس یا مرطوب جلوه دادن لب ها در فتوشاپ استفاده کنید. پس از انتخاب این ابزار، آن را روی لب ها بمالید تا جلوه ای مرطوب به لب ها بدهد. راه دیگر این است که از ابزار Brush استفاده کنید و با قلم مو رنگ روشنی روی لب ها بکشید تا مرطوب شوند.

چگونه دهان را فتوشاپ کنیم؟

می توانید از ابزار Clone Stamp برای کپی کردن دهان و انتقال آن به قسمت های دیگر استفاده کنید.

چگونه در فتوشاپ صورت را آرایش کنیم؟

روش های مختلفی برای آرایش صورت در فتوشاپ وجود دارد. یکی از آنها استفاده از ابزار Brush و رنگ آمیزی صورت با رنگ های مختلف است. راه دیگر این است که از ابزار Eyedropper استفاده کنید و روی قسمت های مختلف صورت خود در عکس خود کلیک کنید تا رنگ مورد نظر به آن ناحیه اعمال شود. همچنین می توانید از ابزار Blur برای پولیش و ابزار Dodge and Burn برای تغییر رنگ پوست استفاده کنید.

چگونه در فتوشاپ به عکس خود رژگونه اضافه کنیم؟

می توانید با استفاده از ابزار Blush موجود در جعبه ابزار زیر دسته Face، رژگونه به چهره عکس خود اضافه کنید. همچنین می توانید از ابزار Brush برای رنگ آمیزی گونه ها استفاده کنید تا طبیعی تر به نظر برسند. راه دیگر استفاده از ابزار Color Range است. این ابزار به شما این امکان را می دهد که قسمتی از گونه را انتخاب کرده و رنگ مورد نظر را روی آن اعمال کنید.