منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تغییر زبان در صفحه ورود به وردپرس را حذف کنید

تغییر زبان در صفحه ورود به وردپرس را حذف کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تغییر زبان در صفحه ورود به وردپرس را حذف کنید

وردپرس یک CMS به زبان انگلیسی است، اما ممکن است چندین زبان وجود داشته باشد. همچنین می توانید زبان مورد نظر خود را هنگام کار با وردپرس داشته باشید. یکی از سوالات دوستان وردپرس این است که گزینه تغییر زبان به نسخه جدید وردپرس اضافه شده است. اما برای حذف تغییر زبان در صفحه ورود به وردپرس خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ در این مقاله دقیقا همین مورد را مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم. با دو مدل نحوه غیرفعال کردن این گزینه آشنا خواهید شد.

گزینه زبان را در صفحه ورود به وردپرس تغییر دهید

اگر دقت کرده باشید نسخه 5.9 وردپرس این قابلیت را دارد که با زبان مورد نظر وارد شوید که در صورت وجود بیش از یک زبان فعال برای سایت شما امکان پذیر است. وردپرس این قابلیت را برای تیم هایی که کاربر سایت با ملیت های مختلف هستند در نظر گرفته است و همچنین اگر سایت چند زبانه باشد، داشبورد وردپرس آنها به زبان های مختلف در دسترس خواهد بود.

پس از معرفی ویرایشگر گوتنبرگ، وردپرس قصد دارد با به‌روزرسانی‌های جدید در این زمینه آنقدر پیشرفت کند که به تدریج تبدیل به صفحه‌ساز شود و انواع بلوک‌های گوتنبرگ را در متن یا برگه‌های اطلاعاتی مانند عناوین لوگو و نظرات درج کند. یکی از این ابزارهایی که به تازگی به وردپرس اضافه شده است، همان انتخابگر زبان صفحه ورود است که برخی افراد نیازی به حذف آن ندارند و می خواهند آن را حذف کنند.

نحوه حذف تغییر زبان در صفحه ورود به وردپرس را بیاموزید

در نگاه اول، امکان تغییر زبان چنین مشکلی نیست. اما وقتی از افزونه‌های ورود مانند صفحه اصلی استفاده می‌کنیم، که برای مقاصدی مانند ورود به وردپرس از طریق پیام کوتاه استفاده می‌شود، این دو با هم ظاهر زیبایی به سایت نمی‌دهند. گاهی اوقات شما چنین تغییراتی را در صفحه ورود خود نمی خواهید و گزینه تغییر زبان واقعاً برای شما اضافی و دست و پا گیر است. در این مورد، بهتر است آن را غیرفعال کنید. که در زیر بررسی خواهیم کرد. در واقع فعال سازی گزینه تغییر زبان سایت شما چند زبانه نخواهد بود، فقط صفحه ورود، صفحه ریست و ریست رمز عبور شما ترجمه می شود و بس.

با نحوه غیرفعال کردن گزینه تغییر زبان وردپرس در هنگام ورود به سیستم آشنا شوید
با نحوه غیرفعال کردن گزینه تغییر زبان وردپرس در هنگام ورود به سیستم آشنا شوید

دو راه برای غیرفعال کردن تغییر زبان در صفحه ورود وجود دارد:

  1. گزینه تغییر زبان وردپرس با استفاده از افزونه ها را غیرفعال کنید
  2. گزینه تغییر زبان ورود با استفاده از رمزگذاری را غیرفعال کنید

روش اول با استفاده از افزونه ها انجام می شود. این روش برای افراد مبتدی موثرتر است. ابتدا افزونه Disable Login Language Switcher را از مخزن وردپرس دانلود کرده و پس از نصب آن را فعال کنید. به محض فعال شدن افزونه، گزینه تغییر زبان به صورت خودکار و بدون نیاز به تنظیمات خاصی غیرفعال می شود.

روش دوم که روش تخصصی تری خواهد بود به صورت زیر است: در این روش باید قطعه کد زیر را به سایت خود اضافه کنید. در زیر مراحل این کار را شرح خواهیم داد. ابتدا به قسمت file manager هاست خود در پوشه public-html> themes> wp-content می رویم و به پوشه دارای قالب های سایت می رویم. سپس فایل function.php را پیدا می کنیم. قطعه کد:

add_filter( 'login_display_language_dropdown', '__return_false');  

در آخرین خط فایل که با کدهای دیگر تداخل نداشته باشد، قرار دهید.

این کد گزینه تغییر زبان در قسمت ورود را غیرفعال می کند. همچنین، اگر زمانی نیاز به فعال سازی مجدد این گزینه داشتید، می توانید به راحتی این قطعه کد را حذف کنید. یک نکته بسیار مهم در مورد این قطعه کد و پیاده سازی آن این است که اگر پوشه فرزند تم دارید وارد پوشه فرزند قالب شوید و کد function.php را در این مسیر اضافه کنید. این کار باعث می شود که در صورت آپدیت قالب، تغییرات اعمال شده را از دست ندهید و نکته دوم این است که قبل از چسباندن کد، یک کپی از این فایل را کپی کنید. اگر زمان اشتباهی در خط باشد، می‌توانید سریع‌تر ریکاوری کنید.

مقاله نهایی

از اینکه مقاله میهن وردپرس را تا انتها همراهی کردید سپاسگزاریم. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، در این مقاله نحوه غیرفعال کردن گزینه تغییر زبان هنگام ورود به وردپرس را بررسی کردیم. در این راستا دو روش با استفاده از افزونه و کدنویسی را برای افراد مبتدی و حرفه ای ارائه کرده ایم. همچنین نکاتی را در مورد نحوه اجرای کد در فایل های خود بیان کردیم که امیدوارم با دنبال کردن این مقاله به نتیجه مطلوب برسید. تجربه شما از غیرفعال کردن گزینه تغییر زبان هنگام ورود به وردپرس چیست؟ به ما خبر دهید.