منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • تگ حراج WooCommerce را روی محصولات تغییر دهید

تگ حراج WooCommerce را روی محصولات تغییر دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تگ حراج WooCommerce را روی محصولات تغییر دهید

در ووکامرس از برچسب “حراج” برای محصولات با تخفیف استفاده می شود. اما گاهی اوقات ممکن است بخواهید به جای «فروش» از تگ دیگری استفاده کنید. به عنوان مثال، برچسب “تخفیف ویژه” یا “پیشنهاد ویژه” را برای جذب مشتریان بیشتر انتخاب کنید.

در این مقاله نحوه تغییر تگ های حراج ووکامرس را به شما آموزش می دهیم. با استفاده از دو روش رایج و بدون نیاز به نصب افزونه اضافی در سایت خود.

روش اول: تگ “فروش” را در فایل ترجمه تغییر دهید

برای تغییر تگ “فروش” در ووکامرس، باید از فایل ترجمه استفاده کنید. برای انجام این کار، به wp-content/plugins/woocommerce/i18n/languages ​​بروید و فایل woocommerce.pot را پیدا کنید و آن را با یک ویرایشگر متن باز کنید.

در فایل woocommerce.pot کلمه “sale” را پیدا کرده و آن را به کلمه مورد نظر خود تغییر دهید. برای مثال می توانید «فروش» را با «تخفیف ویژه» جایگزین کنید. سپس فایل را ذخیره کرده و به فرمت po.po تبدیل کنید.

سپس باید فایل ترجمه را دانلود کنید. برای این کار از یکی از ابزارهای ترجمه ووکامرس مانند Poedit استفاده کنید. در این ابزار فایل .po را باز کرده و ترجمه مورد نظر را وارد کنید. سپس فایل .mo را ایجاد کرده و در پوشه wp-content/languages/woocommerce ذخیره کنید. به یاد داشته باشید که نام فایل باید woocommerce_fa_IR.mo باشد.

روش دوم: تگ “sale” را در فایل functions.php تغییر دهید

در مرحله بعد باید کد PHP را برای تغییر تگ “sale” در فایل functions.php قرار دهید. برای این کار می توانید کد زیر را به انتهای فایل functions.php اضافه کنید:

function change_sale_text( $text ) {
  if( $text === 'Sale!' ) {
    $text="تخفیف ویژه";
  }
  return $text;
}
add_filter( 'woocommerce_sale_flash', 'change_sale_text', 10, 1 );

خیلی آسان! فروش پیامکی به تخفیف ویژه تغییر یافت

پس از قرار دادن کد در فایل functions.php، آن را ذخیره کنید و سپس فایل functions.php را مجددا بارگذاری کنید تا تغییرات شما اعمال شود.

در نهایت، برچسب “فروش” در فروشگاه اینترنتی ووکامرس با برچسب “تخفیف ویژه” یا هر عبارت دیگری که تغییر داده اید جایگزین می شود.

روش سوم: تغییر تگ ووکامرس از فایل قالب

این کار از طریق پوشه woocommerce در پوشه themes WordPress نیز انجام می شود. نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

اولین قدم برای تغییر برچسب “فروش” این است که به پوشه قالب ها بروید. برای این کار به پوشه وردپرس خود بروید و سپس به پوشه themes بروید. در اینجا باید پوشه woocommerce را پیدا کنید.

معمولا پوشه woocommerce در مسیر “wp-content/themes/your-theme/woocommerce/” قرار دارد. به جای «موضوع شما»، به نام قالب وردپرس خود فکر کنید.

پس از ورود به پوشه woocommerce، یک پوشه جدید به نام “single-product” ایجاد کنید. برای این کار روی دکمه “پوشه جدید” کلیک کنید و نام پوشه را به “تک محصول” تغییر دهید.

اکنون باید یک فایل جدید ایجاد کنید تا برچسب “فروش” را تغییر دهید. برای انجام این کار، روی دکمه “فایل جدید” کلیک کنید و نام فایل را به “sale-flash.php” تغییر دهید.

سپس کد زیر را در فایل sale-flash.php قرار دهید:

<?php
/**
 * Sale flash
 */
if ( ! defined( 'ABSPATH' ) ) {
	exit; // Exit if accessed directly
}
global $product;
if ( ! $product->is_on_sale() ) {
	return;
}
?>
<span class="onsale">YOUR NEW LABEL HERE</span>

در آخرین خط کد بالا، متنی را که می‌خواهید برای برچسب «فروش» استفاده کنید، جایگزین «LABEL NEW YOUR HERE» کنید.

پس از چسباندن کد بالا در فایل “sale-flash.php”، فایل را ذخیره کنید.

کل

یک نکته مهم

لازم به ذکر است که قبل از تغییر تگ «فروش» در ووکامرس، بهتر است از فایل های قالب ووکامرس یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و تغییرات خود را در آن ذخیره کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید به حالت قبل برگردید.

همچنین اگر از قالب وردپرس اهورا استفاده می کنید، تغییرات بالا را در childtem اعمال کنید تا در زمان به روز رسانی قالب، تغییرات شما از بین نرود.

شانس.