منو سایت

حقایق شگفت انگیز در مورد هواپیما

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حقایق شگفت انگیز در مورد هواپیما

سفر با هواپیما تجربه ای جذاب و هیجان انگیز است و در مورد خواب مهمانداران، غذای متفاوت خلبان، ارتفاع هواپیما و… حقایق جالب و شگفت انگیزی وجود دارد. در این مقاله نگاهی به نکات جالب و قابل توجه سفرهای هوایی می اندازیم و شما را با حقایق شگفت انگیز در مورد هواپیما آشنا می کنیم. قبل از خرید بلیط هواپیما https://www.alibaba.ir بهتر است با این حقایق آشنا شوید.

1. بارگیری چمدان و صداهای مرتبط

گاهی اوقات بارگیری هواپیما با سوار شدن مسافران همزمان می شود و این مشکل می تواند سر و صدای زیادی ایجاد کند. این معمولا هنگام رانندگی در پیست اتفاق می افتد و نباید شما را آزار دهد.

2. عدم احساس طعم غذا در پروازهای طولانی مدت

جالب است بدانید که سرعت هواپیما بر حس بویایی و چشایی شما تاثیر می گذارد و در دراز مدت باعث می شود طعم غذا را نچشید. ارتفاع زیاد باعث تغییر در بو و طعم می شود و این کاملا طبیعی است.

3. سوراخ کردن بال های هواپیما

در مواقعی که نیاز به فرود اضطراری باشد، می توان سرسره های بادی را از طریق این دهانه ها به هم متصل کرد و برای جلوگیری از بروز خطرات بیشتر، مسافران را به سرعت خارج و به سمت پایین هدایت کرد.

4. قانون امضای کمربند ایمنی

این قانون یکی از حقایق سرگرم کننده هوانوردی است و مربوط به بستن کمربند ایمنی در هنگام پرواز و فرود است.

5. حفظ تعادل میزبان

در پایین قسمت های بالای سر، دستگیره های متعددی در فرورفتگی ها تعبیه شده است تا مهماندار بتواند از آن استفاده کند و تعادل را حفظ کند.

6. تفاوت در وعده های غذایی خلبان

برای کاهش احتمال مسمومیت غذایی، به خلبانان وعده های غذایی متنوع داده می شود تا در صورت بروز مشکل بتوانند به کنترل صحیح هواپیما ادامه دهند.

حقایق شگفت انگیز در مورد هواپیما

7. هیچ موسیقی از خلبان شنیده نمی شود

به دلیل ارتباط خلبان با کنترلرهای زمینی، گوش دادن به موسیقی مجاز نیست و ممکن است حواس خلبان را از انجام عملیاتی مانند روشن و خاموش کردن چراغ فرود یا چراغ چک بال منحرف کند.

8. خلبانی که یک نوع هواپیما را اداره می کند

جالب است بدانید خلبانان تنها مجاز به پرواز با یک نوع هواپیما هستند و برای دریافت مجوز لازم برای هر نوع هواپیما باید به مدت 8 تا 12 هفته آموزش های زمینی، پیش پرواز شبیه ساز و آموزش شبیه ساز را طی کنند.

9. مرگ افراد در هواپیما

این موقعیت برای افراد مهمان نواز از حساسیت بالایی برخوردار است. معمولا بعد از مرگ یکی از مسافران، مهماندار سعی می کند تا بستگان یا دوستان خود را آرام کند و متوفی را به ردیف صندلی های خالی یا اتاق خواب مخفی منتقل کند.

10. دیر شستن پتوهای مسافرتی

پتوها و بالش های مسافرتی در هواپیما تقریباً پس از 30 روز با بخار تمیز می شوند. بنابراین نباید از تمیزی بالش یا پتوهای مسافرتی انتظار زیادی داشت.

11. استفاده از حالت هواپیما در تلفن های همراه

خاموش یا استفاده از حالت هواپیمای تلفن همراه در طول سفر ضروری است که علاوه بر جلوگیری از تداخل رادیویی در هواپیما، از سیستم خبری محافظت کرده و تداخل شبکه مخابراتی را از بین می برد.

12. هوای پاک در هواپیما

به طور متوسط ​​هوای داخل کابین در طول پرواز هر 3 دقیقه یکبار تعویض می شود و بسیار تمیز است. این هوا یا از خارج از هواپیما وارد می شود یا توسط سیستم HEPA فیلتر می شود.

13. سرعت هواپیما

یکی از معروف ترین هواپیماهای جهان بوئینگ 747 است که حداکثر سرعت آن 955 کیلومتر در ساعت است.

14. استفاده از رنگ آبی برای صندلی

یکی از حقایق جالب در مورد سفر هوایی استفاده از رنگ آبی برای صندلی های هواپیما است. آبی از خانواده رنگ های سرد است و در آرامش مسافران بسیار موثر است.

15. آتش در هواپیما

آتش سوزی در هواپیما تنها دو دقیقه به طول انجامید. اگرچه آتش سوزی در هواپیما نادر است، اما مسافران باید از آوردن وسایل قابل اشتعال به داخل کابین خودداری کنند.

حقایق شگفت انگیز در مورد هواپیما

16. چراغ های هواپیما هنگام فرود کم می شود

کاهش نور چراغ ها توسط خلبان برای ایجاد شرایط خواب نیست، بلکه برای کمک به مسافران برای آماده شدن برای ترک هواپیما است. به این ترتیب چشم مسافران به نور کم عادت کرده و آماده خروج از هواپیما می شوند.

17. مکانیسم قفل پنهان در حمام

جالب است بدانید که مکانیسم قفل مخفی توالت هواپیما می تواند در مواقع اضطراری اجازه باز شدن در از بیرون را بدهد.

18. ایمنی هواپیما در صاعقه

هنگامی که هواپیما مورد اصابت صاعقه قرار می گیرد، آرامش خود را حفظ کنید و بدانید که هواپیماها از صاعقه کاملا در امان هستند.

19. یک اتاق خواب مخفی در هواپیما وجود دارد

برخی از هواپیماها مجهز به اتاق خواب بوده و امکان استراحت کوتاه برای خدمه فراهم شده است.

20. هواپیما، امن ترین وسیله حمل و نقل

جالب است بدانید که هواپیما مطمئن ترین وسیله حمل و نقل است و افراد را در معرض خطرات کمتری قرار می دهد. با این حال، از هر پنج مسافر، یک نفر ترس یا فوبیا از پرواز را تجربه می کند.

21. خطرناک ترین زمان برای پرواز

خطرناک ترین زمان پرواز 3 دقیقه اول پرواز و 8 دقیقه قبل از فرود است. البته احتمال سوانح هوایی در مقایسه با حوادث رانندگی بسیار کم است و هواپیماها بسیار ایمن و کم خطر هستند.

22. صندلی های عقب ایمن تر هستند

جالب است بدانید که صندلی های عقب هواپیما حدود 40 درصد ایمنی بیشتری نسبت به صندلی های جلو دارند.

در این مقاله ۲۲ حقیقت شگفت انگیز در مورد هواپیما را بررسی کرده ایم و دانش شما را در این زمینه افزایش داده ایم. در پایان به شما پیشنهاد می کنیم پس از خرید بلیط هواپیما با تجربه سفر هوایی و سفر به مقصد مورد نظر خود در کمال آسایش، رفاه و آسودگی خاطر امنیت خود و عزیزانتان را افزایش دهید.