منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دانلود رایگان آموزش طراحی ساختمان با تری دی مکس

دانلود رایگان آموزش طراحی ساختمان با تری دی مکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دانلود رایگان آموزش طراحی ساختمان با تری دی مکس

نکات کلیدی در طراحی ساختمان ها وجود دارد که قابل ذکر است. مهمترین چیز این است که “با صبر کار کنید”. نقشه را تغییر، بازسازی و اصلاح کنید. هر چه زمان بیشتری را در مرحله طراحی صرف کنید، تغییرات کمتری در حین ساخت مورد نیاز خواهد بود و از نتیجه کار رضایت بیشتری خواهید داشت.

  • چگونه یک ساختمان را در تری دی مکس سه بعدی کنیم
  • 50 ترفند برای افزایش سرعت کار در تری دی مکس

آنچه را که باید در مورد طراحی ساختمان بدانید را بدانید

1. جریان بیرونی یا درونی برای زندگی مدرن حیاتی است.

۲- مطمئن شوید که درهایتان سرپناه داشته باشد تا در ایوان باران نبارد.

3- سایه برای مناطق گرم و آفتابی ضروری است. حتماً یک سایبان ضد آب از پارچه یا مواد جامد در نظر بگیرید.

4- خانه خود را هوشمند کنید. فناوری هوشمند به زودی برای هر خانه ای ضروری خواهد بود، پس همین الان شروع کنید.

دانلود رایگان آموزش طراحی ساختمان با تری دی مکس

  • نورپردازی نمای بیرونی ساختمان ویلا در شب
  • 30 مورد از بهترین نمونه کارها طراحی

5- در صورت عدم تمکن مالی برای نصب گرمایش خارجی با نصب لوله گاز یا سیم کشی برق در حین ساخت، حداقل تجهیزات اولیه را نصب کنید.

1. قرار دادن بلندگوها را برای پخش موسیقی در فضای باز در نظر بگیرید. در واقع برای همسایه ها بهتر است زیرا برای شنیدن مجبور نیستید صدای خود را بلند کنید.

2 – طوری طراحی کنید که دید کافی از فضای بازی کودکان داشته باشید.

3- نورپردازی برای برجسته کردن عناصر موجود در طبیعت و محیط خانه حیاتی است. نورپردازی فضای باز را فراموش نکنید. اگر هنوز نمی توانید هزینه روشنایی را بپردازید، سیم کشی را فورا انجام دهید.

دانلود رایگان آموزش طراحی ساختمان با تری دی مکس

4 – کابل اسپیکر و کابل کامپیوتر را در اطراف خانه خود قرار دهید، حتی اگر هزینه نصب کامپیوتر و اسپیکر را ندارید. می توانید بعداً آنها را اضافه کنید!

5. اطمینان حاصل کنید که موادی که برای ساخت خانه خود استفاده می کنید، از اسکلت انتخابی، از پوشش، کابل های برق گرفته تا لوله کشی، شیشه، سقف و تزئینات داخلی، کیفیت خوبی دارند. اتصالات را می توان بعداً تغییر داد، اما چارچوب و زیرساخت را نمی توان تغییر داد.

1. مواد با کیفیت برای اتصالات فراهم کنید.

2- اگر در حال ساخت و ساز هستید، پیش تسطیح طبقه همکف می تواند راهی عالی برای استفاده کامل از ملک شما باشد. به این ترتیب می توانید مکانی برای بازی و سرگرمی، پارکینگ ایجاد کنید. از جابجایی خاک نترسید، اگر قبل از ساخت قسمت های مختلف انجام شود، ارزان تر است.

مهمتر از همه، به این فکر کنید که چگونه می خواهید در خانه جدید خود زندگی کنید و آن را بر اساس نیازها و خواسته های خود بسازید.

دانلود رایگان آموزش طراحی ساختمان با تری دی مکس

فیلم های آموزشی

  • برای تماشای بهتر ویدیوها در تلفن همراه خود، گوشی را به صورت افقی نگه دارید. اگر خطایی می بینید به این دلیل است که VPN روشن است. پس از پخش هر ویدیو، نماد دانلود روی آن ظاهر می شود.
  • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو دوباره پخش شد، پس از پخش، روی سه نقطه زیر آن کلیک کنید و Download یا Save را انتخاب کنید. همچنین می توانید از دانلود پیشرو از اینترنت استفاده کنید. هرگونه مشکل را در نظرات گزارش دهید تا فورا رفع شود یا به صفحه منبع مراجعه کنید. علاوه بر این، دوره ها احتمالاً هر چند وقت یکبار به روز می شوند.

طراحی نما به شرح زیر می باشد

از صفحه هنرهای معماری دیجیتال:

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه 8

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم (اصول کلی)

طراحی و مدل سازی خود ساختمان به شرح زیر است

 

اگر می‌خواهید یک ساختمان را از روی نقشه اتوکد مدل‌سازی کنید، به این صورت است:

 

نکاتی برای طراحی یک ساختمان زیبا و دلپذیر

ساختمان ها باید محکم و کاربردی باشند، اما در عین حال خوب به نظر برسند. معماران همچنین زیبایی یک ساختمان جدید را در طراحی آن در نظر می گیرند. علاوه بر تعدادی از ملاحظات، چند نکته ساده برای طراحی یک ساختمان زیبا وجود دارد، از جمله:

1. به ساختمان های مجاور فکر کنید ساختمان جدید نباید ساختمان های جانبی را زیر سوال ببرد. پیروی از سیاست های کلی و سبک های معماری سایر ساختمان ها باعث ایجاد حس وحدت و هماهنگی می شود. ادغام ساختمان جدید با محیط جدید، رعایت اصول زیبایی شناسی را تضمین می کند. به علاوه، خطر ناراحت کردن همسایگانی را که ممکن است از برهم زدن هماهنگی ساختمان‌های محلی شکایت کنند، نخواهید داشت.

2- ساختمان را هماهنگ با منظر طراحی کنید آیا دقت کرده اید که ویلاهای کوهستانی دارای سقف های نوک تیز و ویلاهای ساحلی و سقف های مسطح هستند؟ تطبیق ساختمان با منظر دارای مزایای متعددی است که یکی از آنها ایجاد ظاهری بصری دلپذیر است. با در نظر گرفتن این نکته ساده، در طراحی ساختمان پیشرفت خواهید کرد.

این اصول را به یاد داشته باشید: نمای ساختمان: اصول طراحی و ویدیوهای جالب

3- مقطع طلایی را رعایت کنید بخش طلایی یک اصل ریاضی است که با نگاهی به اثر معروف لئوناردو داوینچی، مرد ویترویی، به راحتی قابل درک است. از هنرمندان معاصری که از این اصل استفاده کرده اند می توان به هنرمند سالوادور دالی و معمار لوکوربوزیه اشاره کرد. با استفاده از مقطع طلایی می توان ساختمانی را طراحی کرد که ظاهری محکم و دلپذیر داشته باشد و ظاهر آن به مرور زمان از مد نمی افتد.