منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • درصد کنکور خود را افزایش دهید + نگران رتبه کنکور خود نباشید!

درصد کنکور خود را افزایش دهید + نگران رتبه کنکور خود نباشید!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درصد کنکور خود را افزایش دهید + نگران رتبه کنکور خود نباشید!

با حذف دروس عمومی و تاثیر مستقیم معدل، دانش آموزان باید به دنبال افزایش درصد برای کنکور باشند، شما به عنوان دانش آموز بدون راهنمایی قطعا با این مشکل کنار نمی آیید، پس بهتر است. تا آخرش با ما بمونی نباش

افزایش درصد کنکور یکی از مهم ترین مسائل دانش آموزان در سال دوازدهم و البته بعد از کنکور (برای دانش آموزان بعد از کنکور) است، توجه داشته باشید که افزایش درصد کنکور زمان بر است و البته تجربه سایر کارشناسان در این زمینه هر 1 درصد کنکور در هر رشته نیز برای انتخاب رشته در دانشگاه انتخابی مهم است و البته باید به آن ها توجه کرد. قابل ذکر است که کنکور سراسری برای هر دوره دارای معیارها و ضرایب خاصی است و همچنین توجه به جامعه آماری شرکت کنندگان در این آزمون سراسری حائز اهمیت است. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر قصد داریم درصد افزایش صفر تا صد کنکور را به شما توضیح دهیم، در نظر داشته باشید که در هر قسمت نکات و پیشنهاداتی به شما ارائه خواهد شد و مهم است که از آنها یادداشت برداری کرده و در زمان مناسب به کار گیرید. آی تی.

اساسی ترین سوالی که باید به آن نگاه کنیم این است که درصد هر درس به چه معناست؟ به عنوان مثال فردی در یک درس ریاضی 34 درصد پاسخ صحیح داشته و توانسته رتبه خوبی کسب کند و …، برای درک بهتر این مبحث باید با تعداد سوالات هر درس آشنا باشید، درس ریاضی در رشته تجربی 30 سوال این تعداد سوال از کلاس های دهم، یازدهم و دوازدهم انتخاب شده اند، فرض کنید شما فقط به 15 سوال در ریاضی پاسخ داده اید و همه آنها درست هستند، اکنون 50% را کسب کرده اید (نیمی از سوالات را درست پاسخ داده اید). لازم به ذکر است که کنکور موردی نامیده می شود نکته منفی همچنین به ازای هر سوالی که اشتباه پاسخ داده اید، درصدی از شما کسر می شود، بر این اساس درصد شما کاهش می یابد.

ولی خیلی مهمه جالب و جذاب مربوط به آمار است، فرض کنید در یک درسی که اکثر بچه ها ضعیف هستند (مثلا ریاضی یا فیزیک) می توانید درصد خوبی کسب کنید، حالا چند نفر از صدها هزار نفر همان پاسخ شما را دادند؟ قطعاً تعداد کمی است، بنابراین می توانید نتیجه بگیرید که رتبه شما با همان درصد دروس مربوطه حرکت می کند. پس باید توجه زیادی به افزایش درصد برای کنکور داشته باشید. با ما بمان.

انتخاب بهترین آموزش برای افزایش درصد کنکور:

طبق آمار اعلام شده از سوی خود سازمان سنجش (مسئول برگزاری آزمون سراسری هر رشته) اکثریت بالاترین رتبه و افرادی که موفق به قبولی در بهترین دانشگاه های ایران شدند. آنها دانش آموزان مدارس سمپاد، مدارس دولتی و غیردولتی و در نهایت مدارس دولتی بودند. به این روش توجه کنید؟ تفاوت بین مدارس دولتی و خصوصی چیست؟ قطعا در نوع مطالعه و زمان صرف شده قابل توجه است که شما به عنوان دانشجو می توانید بهترین مطالعه را برای افزایش درصد کنکور خود آماده کنید.

مثلا تدریس فیزیک و آموزش شیمی دو بهترین آموزش در سایت ما عبارتند از؛ این آموزش ها دارای بروشور مخصوص بوده و بر اساس سطح دانش آموز طبقه بندی می شوند و قطعاً باعث افزایش درصدی برای دانشجو خواهد شد و یکی از نکات مهم و قابل توجه این است که شما هنرجویان پس از آمادگی آموزشی باید از پشتیبانی برخوردار باشید. باشد (یعنی فردی که تمرینات شما را زیر نظر دارد و از طرف دیگر روش صحیح آموزش را به شما آموزش می دهد). خب بهتره روش مطالعه زیست شناسی در بالاترین سطوح بخوانید (برای دانش آموزان تجربی)

چگونه درصد را افزایش دهیم؟

درصد افزایش کامل کنکور:

تا اینجا به موضوعات اصلی و مقدماتی پرداختید و حالا وقت آن رسیده است که درصد را برای کنکور افزایش دهید، باز هم تاکید می کنیم که لطفا از تمام این قسمت ها استفاده کنید و نکات مربوطه را رعایت کنید:

  • داشتن انگیزه کافی برای شروع سخت مطالعه: مردم با انگیزه و امید زندگی می کنند، برای موفقیت در کنکور حتما باید به مطالعه ادامه دهید. به دنبال افزایش انگیزه برای خود باشید، پیشنهادی که در این شرایط برای شما داریم همین است موثرترین جملات انگیزشی خوب استفاده کن قطعاً خستگی پس از مطالعه طولانی در طول روز امری طبیعی است، اما چه چیزی باعث می شود دانش آموز در این شرایط فداکاری پیدا کند؟ قطعا هدفی که ارزش دارد و میزان انگیزه برای رسیدن به هدف.

 

  • رتبه بندی دروس با شانس بالا: شما به عنوان یک دانشجوی کنکور قطعا باید اطلاعات کافی در مورد ضریب هر درس داشته باشید، برای درک بهتر این قسمت را به صورت مثال توضیح می دهیم. فرض کنید شما دانشجوی رشته ای با تجربه هستید، می خواهید برای کنکور شروع به مطالعه کنید، داشتن طبقه بندی صحیح از نان برای شما مهمتر است. زیست شناسی ضریب 12، شیمی ضریب 9، ریاضی و فیزیک ضریب 7 و زمین شناسی ضریب 1. حالا با دانستن این اطلاعات چه نتیجه ای می گیرید؟ حتما باید روی درسی مثل شیمی و زیست (نه فقط این دو درس) تمرکز بیشتری داشته باشید، شاید به این دو درس علاقه ندارید یا در این درس ها ضعف اساسی دارید، باید به دنبال اصلاح باشید. کسانی که در کنکور موفق شده اند می توانند عادت های بد مطالعه و روال زندگی خود را بیان کنند وگرنه از این به بعد بازنده محسوب می شوید..

 

  • گزیده ای از موضوعات مورد علاقه طراحان کنکور: شاید شنیده باشید که طراح کنکور به موضوع خاصی علاقه زیادی دارد و هر سال در مورد آن سوال می پرسد و … لازم است درصد کنکور این قسمت را افزایش دهید پس بهتر است خودتان را جمع آوری کنید. هوش و حواس خوب همیشه ابتدایی ترین مشکل و به اصطلاح ابتدایی ترین قسمت کتاب هاست که برای کنکور مورد توجه است، مثلاً شما سه سال است که در کتاب ریاضی خود دیده اید که ممکن است آن قسمت از هر سال را دیده باشید. در کتاب فصل ارائه شده است، این تصور را ایجاد می کند که این نوع مباحث پایه ای هستند و مورد پسند طراحان کنکور به خود اختصاص داده شده است. جالب اینجاست که جدا از فصل خودش، در فصل های بعدی ترکیب می شود، پس باید بنشینید و این قسمت های اصلی را بخوانید نه نماد)

من به عنوان یک دوست پیشنهاد می کنم دور هم بنشینیم و یاد بگیریم هر کلاسی که هستی فصول را بخوانیم، فرقی نمی کند دهم یا یازدهم یا کنکور باشد.

تنها با چند تکنیک ساده نمره کنکور خود را افزایش دهید

نکته بسیار بسیار مهم: سوالات کنکور در نظام آموزشی جدید از سال 1376 به سمت مفهوم محوری یعنی حفظ فرمول و قسمت های کتاب و … دیگر نیازی ندارید، باید بتوانید سوال را تحلیل کنید و آن را دسته بندی کنید و … اشکال کتاب را بفهمید و استخراج کنید یکی از مهم ترین چیزها این است که راز تحصیل درجات عالی اعتقاد بر این است که آنها نمی خواهند شما بدانید. (در درسی مانند فیزیک باید بدانید که درک سؤال یکی از گزینه های شماست، قطعاً بهتر است برای درک بهتر مفهوم سؤال، نقاشی بکشید؛ درک سؤال و یافتن متغیرها و مجهولات از همه مهمتر است. او به عنوان یک دانش آموز در دوره های کامپیوتر امتحان می دهد.)

  • انتخاب بهترین منبع با توجه به سطح خود: درصد افزایش برای کنکور فقط با کتب درسی نخواهد بود. از طرفی باید از کتاب های درسی استفاده کنید اما چرا این پیشنهاد را به شما می دهیم؟ فرض کنید می خواهید تمام متون کتاب را بخوانید و البته از آن امتیاز بگیرید، اما جدای از فواید خوبش، این موضوع زمان زیادی از شما می گیرد; در ضمن وجود کتاب درسی شما را بسیار پیش می برد زیرا تمامی نکات استخراج شده و در هر زمینه برای دانش آموزان شما تحلیل و تست جمع آوری شده است و فقط شما باید شروع به مطالعه کنید.

یکی از اشتباه ترین عادات دانش آموزان این است که فقط کتاب های درسی را مطالعه می کنند. این قطعا تسلط شما را افزایش می دهد، اما کتاب درسی یکی از مهمترین ابزارهای کنکور سراسری است یعنی طراح امتحان کتاب درسی را باز می کند و از آن سؤال می پرسد. پس مهم نیست که چند کتاب مختلف می خوانید، به سراغ کتاب درسی بروید و آن را تهیه کنید.

 

  • افزایش ساعات روزانه مدرسه: دانش آموزان کنکوری به دو دسته تقسیم می شوند: دانش آموزان پایه دوازدهم و البته دانش آموزان بعد از کنکوری. افرادی که پشت امتحان هستند قطعا وقت آزاد بیشتری نسبت به دانش آموزان دارند (زیرا آنها به دبیرستان نمی روند و قطعاً می توانند زمان بیشتری را به مطالعه مستقیم اختصاص دهند). در هر صورت اگر دانش آموز دوازدهم هستید و می خواهید درصد کنکور خود را افزایش دهید بهتر است روش افزایش ساعات مطالعه برای کنکور خوب بدوید ملاک اصلی مطالعه افرادی که به دبیرستان می روند 6-8 ساعت در روز و 10-12 ساعت در تعطیلات است.

این ساعت مطالعه متوسط ​​بود و بر اساس مصاحبه با بهترین نتایج در سه دوره برتر ایران اندازه گیری شد.

صفر تا صد راه برای افزایش درصد کنکور

  • بسیاری از تست ها خوب هستند: آیا خواندن مقاله کافی است؟ آیا مطالعه عمیق به تنهایی باعث افزایش صدک شما در کنکور می شود؟ قطعا نه، شما باید معیارهایی برای آزمون خود داشته باشید. تست در کتاب های درسی نیست و بهتر است کتاب تستی را به عنوان کنکور بخرید. حتما باید روزانه 150 تست آموزشی انجام دهید (تست های آموزشی فقط درصد نیست بلکه باید هر سوالی را که اشتباه پاسخ دادید آنالیز کنید و پاسخ صحیح را در کتاب خود بنویسید و این لازمه دانش آموز کنکور است)

 

قیمت کتاب های درسی نجومی:

شاید متوجه میزان تورم در ایران شده باشید که همزمان با افزایش قیمت ارز، کتاب های درسی نیز افزایش قیمت قابل توجهی داشته اند. در این بین دانش آموزان می توانند تصمیمات متعددی بگیرند. اول از همه باید از کتابخانه ها استفاده کنند (یعنی کارت عضویت کتابخانه بگیرند و کتاب ها را تحویل بگیرند و طبق قولی که داده اند برگردانند)، البته دانشجویان می توانند از کتاب های PDF هم استفاده کنند. این قطعا غیرقانونی خواهد بود.

پیشنهاد ما این است که مثلاً یک حرفه را یاد بگیرید و از آن درآمد کسب کنید آموزش فتوشاپ و البته آموزش تولید محتوا که امروز بازار کار خوبی دارد و زمینه ای برای درآمد مطلوب برای شما خواهد بود.

 

نتیجه:

امیدواریم بهترین استفاده را از این مقاله از بهترین سایت مطالعه ببرید و در صورت نیاز آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در پایان مقاله بهتر است چند نکته مهم را تکرار کنیم.

افزایش درصد کنکور یک فعالیت یک ماهه یا دو ماهه نیست بلکه باید در یک پروسه نسبتا طولانی با یک روال درست به آن دست پیدا کنید و انتظار نداشته باشید که بلافاصله با تست زدن و مطالعه مداوم و خواب کافی و کافی به آن دست پیدا کنید. استفاده از زمان یکی از عوامل مهم و تعیین کننده برای شما خواهد بود.

پیشنهاد می شود در مطالعه کتاب های درسی کوتاهی نکنید، علاوه بر کتاب های درسی می توانید از کتاب های درسی نیز استفاده کنید، لازم به ذکر است مطالعه کتب درسی زمانی است که متن کتاب را خوانده باشید و به آن مسلط باشید. و حالا نوبت شماست که بروید و با نکات و تست های مختلف آن آشنا شوید.

درصد نوشتن کنکور خود را افزایش دهید + نگران رتبه کنکور خود نباشید! اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.