منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در یک تراکنش Tether، خرید Tron برای TrustWallet لازم است، اما چرا؟

در یک تراکنش Tether، خرید Tron برای TrustWallet لازم است، اما چرا؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
در یک تراکنش Tether، خرید Tron برای TrustWallet لازم است، اما چرا؟

ارز دیجیتال Tether با نماد USDT به عنوان یک سکه پایدار در شبکه های مختلف بلاک چین وجود دارد. اکنون، تجارت و انتقال Tether در تراکنش‌های هر بلاک چین، مستلزم کارمزد خاص خود است که باید از طریق ارز محلی همان شبکه پرداخت شود. به عنوان مثال، برای معامله Tether در شبکه Tron، باید مقداری ارز محلی TRX از شبکه Tron خریداری کنید و آن را به کیف پول شخصی خود مانند TrustVault انتقال دهید تا امکان ارسال Tron از کیف پول وجود داشته باشد. در این مقاله به این می پردازیم که چرا برای تجارت Tether نیاز به خرید ارزهای دیجیتال مختلف دارید.

بلاک چین چیست و چرا به کارمزد نیاز دارد؟

اگر با ساختار بلاک چین آشنایی دارید، می دانید که هر شبکه از اجزای مختلفی از جمله یک بلوک، یک مدل اجماع، یک ارز محلی، یک ماینر یا اعتبارسنجی و موارد دیگر تشکیل شده است. در حال حاضر، هر یک از این شبکه‌ها بر اساس مدل‌های اجماع متفاوتی کار می‌کنند که دو نوع اصلی آن عبارتند از Proof of Work (PoW) و Proof of Stake (PoS).

در بلاک چین‌های مبتنی بر مدل اثبات کار، یک سری از افراد با استفاده از رایانه‌های تخصصی که ماینر می‌نامیم، بلاک‌ها را استخراج می‌کنند و با قرار دادن تراکنش‌ها در آن‌ها، پاداشی از شبکه در قالب ارز دیجیتال بومی دریافت می‌کنند. علاوه بر این، برای تشویق این افراد به ادامه کسب و کار، کارمزد معاملاتی نیز به آنها پرداخت می شود.

اما در شبکه های اثبات سهام که خبری از حضور ماینرها با تجهیزات تخصصی آنها نیست، افرادی به نام اعتبار سنجی هستند که مقداری از ارز محلی شبکه را به عنوان نوعی وثیقه برای انجام یک کار خوب قفل می کنند و در مبادله برای عرضه بلوک تراکنش های جدید و تایید شده کارمزد خود را دریافت می کنند.

بنابراین، همانطور که مشخص است، در تمام شبکه های بلاک چین، برای انجام تراکنش ها و خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده باید هزینه ای پرداخت کنید که همه این هزینه ها به ماینرها یا اعتباردهنده ها پرداخت می شود.

علاوه بر این، در هر دو نوع بلاک چین، کارمزد پرداخت بر اساس ارز دیجیتال بومی شبکه است. به عنوان مثال، برای انتقال هر توکن ایجاد شده در اتریوم، باید هزینه را به ارز رمزنگاری شده بومی آن یعنی ETH پرداخت کنید.

در یک تراکنش Tether، خرید Tron برای TrustWallet لازم است، اما چرا؟

چرا باید برای انتقال تتر ارزهای دیجیتال دیگری بخریم؟

تتر (USDT) یک سکه ارز دیجیتال پایدار است که در شبکه های مختلفی مانند اتریوم، ترون، پلیگون، بایننس هوشمند چین و بسیاری دیگر راه اندازی شده است. در واقع می‌توانیم تتر را به‌عنوان توکنی در نظر بگیریم که بلاک‌چین خاص خود را ندارد و برای انتقال به دیگر شبکه‌های ارزهای دیجیتال وابسته است.

همانطور که گفتیم، برای انجام تراکنش در هر شبکه ای، باید با استفاده از ارز دیجیتال بومی آن، کارمزدی را پرداخت کنید که به ماینرها یا اعتباردهنده ها تعلق می گیرد. این همچنین در مورد بلاک چین Tron صدق می کند. برای معامله هر توکنی که در Tron ارائه می شود، مانند تتر، باید ارز دیجیتال بومی آن TRX را خریداری کنید و هزینه تراکنش را بپردازید.

یکی از ویژگی های خوب Tron برای تجارت USDT بر روی آن، کارمزد پایین در مقایسه با بلاک چین های دیگر مانند اتریوم است که گاهی به چندین دلار می رسد. بنابراین می توانید با خرید Tron با قیمت کمتر از یک دلار، Tether را در این بلاک چین معامله کنید.

در یک تراکنش Tether، خرید Tron برای TrustWallet لازم است، اما چرا؟

نکته مهم بعدی این است که مهم نیست که انتقال تتر از کجا انجام می شود، ارز خارجی، صرافی ایرانی یا کیف پول شخصی، در هر صورت برای انجام تراکنش به USDT باید هزینه ای پرداخت کنید.

اما یکی از ویژگی های خوب صرافی بیت 24 ایران، کیف پول داخلی آن است که نیاز به پرداخت هزینه برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند تتر را از بین می برد. در این صورت می توانید بدون نیاز به انتقال Tether به کیف پول شخصی خود مانند Trust Wallet، دارایی های خود را در کیف پول این صرافی معامله کرده و ذخیره کنید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

آخرین کلمه

خرید و فروش ارزهای دیجیتال ساخته شده بر روی بلاک چین مستلزم پرداخت هزینه از ارز محلی همان شبکه است. به عنوان مثال، برای تجارت Tether (USDT) در شبکه Tron، شما ملزم به خرید TRX برای پرداخت هزینه تراکنش هستید. با این حال، امکان معامله و ذخیره ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول صرافی مطمئن و ایرانی بیت 24، نیاز به پرداخت کارمزد را بی نیاز می کند.