منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روش صحیح ساخت لینک برای سئو + تضمین بهبود رتبه سایت 🏆

روش صحیح ساخت لینک برای سئو + تضمین بهبود رتبه سایت 🏆

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روش صحیح ساخت لینک برای سئو + تضمین بهبود رتبه سایت 🏆

اگر به فکر سئو سایت خود هستید و تصمیم دارید تعداد کاربرانی که وارد سایت خود می شوند را افزایش دهید، بهتر است با اصول لینک دهی داخلی و نحوه صحیح لینک دهی برای سئو آشنا شوید. با یادگیری اصول لینک بیلدینگ به راحتی می توانید سایت خود را بهینه کنید.

روش صحیح ساخت لینک های سئو یکی از مهمترین بخش های سئو است. اینکه بدانید چه زمانی و چه نوع پیوندی ایجاد کنید که بهترین نتیجه ممکن را برای سایت به ارمغان بیاورد. قطعا سوال مهمی است.

امروزه بسیاری از افراد دانش ساخت لینک سئو را ندارند و همین امر باعث می شود تا برای مدت طولانی به هدف خود برسند. البته در بدترین حالت و اگر روش های لینک بیلدینگ مناسب را در نظر نگیرند; حتما بازنده خواهند شد.

اما لینک بیلدینگ به چند دسته تقسیم می شود؟ آیا فقط با رپورتاژ می توان رتبه سایت را ارتقا داد؟ آیا پیشینه ای وجود دارد؟

این نوع سوالات ممکن است اکنون در ذهن شما شکل گرفته باشد. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر ما قصد داریم روش صحیح ساخت لینک سئو از صفر تا صد را به شما آموزش دهیم و البته از نکات و پیشنهادات خوبی نیز بهره مند شوید.

اولین چیزی که باید در نظر گرفت انواع لینک بیلدینگ است. لینک دهی داخلی، خارجی و فنی سه نوع مهم لینک دهی در سئو هستند. پیوند داخلی به این معنی است که شما در محتوا از سایت خود به صفحه دیگری از سایت شما اتصالات ساختمان

لینک خارجی به این معنی است که شما از صفحه داخلی سایت خود به سایت دیگری لینک می دهید، اما از نظر فنی لینک دادن برای سایت بسیار مهم است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

البته به خاطر داشته باشید که برای ورود به مفاهیم سئو بهتر است ابتدا آموزش سئو با توجه به سطح خود انتخاب کنید. پس از انتخاب آموزش سئوی مناسب، بهتر است هر چه سریعتر آموزش را شروع کنید تا بتوانید سایت خود را بهینه کنید و باعث درآمدزایی آن شوید.

بهترین راه برای اتصال

چرا لینک سازی در سئو مهم است؟

خوب، بهتر است به سرعت به اهمیت و راه درست ایجاد لینک برای سئو بروید. ایجاد لینک منجر به ارتباط و تبادل انرژی بین چندین صفحه می شود. برای درک بهتر این سوال بهتر است مثالی بزنیم.

فرض کنید مقاله ای تحت عنوان وبلاگ خود دارید بهترین بازی 2023 شما وارد شده اید (البته این موضوع مربوط به دامنه سایت است) که هدف شما از ایجاد این مقاله ایجاد لینک های داخلی به صفحه محصول بازی و بازی شما خواهد بود.

حال اگر در کلمه کلیدی مورد نظر به صفحه فرود لینک دهید، قطعاً مقداری از اعتبار و قدرت آن صفحه به صفحه فرود نیز منتقل می شود.

توجه داشته باشید که بهتر است صفحه مورد نظر را با کلمات کلیدی اصلی لینک کنید و این باعث بهبود کیفیت لینک سازی شما می شود.

پیوند خارجی نیز بخش مهمی از سئو (مانند بک لینک برای سایت و صفحه فرود) خواهد بود. برخی از افراد بر این باورند که تمام صفحات سایت فقط با لینک های داخلی سئو هستند و نیازی به لینک های خارجی نیست.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید کلمه کلیدی کسانی که بسیار رقابتی هستند، به لینک سازی داخلی ادامه می دهند. مطمئناً کار دشواری در پیش خواهید داشت و اصلاً ممکن است نتیجه خوب نگیر

البته ساخت لینک های خارجی مشکلات منحصر به فرد خود را خواهد داشت و اگر شناخت کافی از سئو خارجی ندارید بهتر است به این سمت نروید. زیرا ممکن است فعالیت هایی انجام دهید که به سئو سایت آسیب وارد کند و از طرفی باعث افت رتبه شما شود. در بخش بعدی به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

روش صحیح لینک دادن برای سئو:

تاکنون با مسائل اساسی و کلیدی روبرو بوده اید و اکنون زمان آن رسیده است که به روش صحیح لینک سازی سئو بپردازید. لازم به ذکر است که در هر بخش نکات و پیشنهاداتی وجود دارد که با اجرای آنها باعث بهبود رتبه سایت می شود:

  • لینک های سرصفحه و پاورقی: اولین نکته در مورد روش صحیح لینک دادن برای سئو، استفاده از هدر و پاورقی است.

برخی از دوستان فکر می کنند بهتر است مهمترین صفحات سایت را در هدر و فوتر قرار دهید. البته در هدر می توانید لینک قسمت وبلاگ، درباره ما، خرید (محصولات) و … را قرار دهید. این نوع لینک سازی دسترسی کاربر به صفحات مهم سایت را آسان می کند و یافتن آنها زمان زیادی را نمی گیرد.

اما پاورقی چطور؟ پیشنهاد ما به شما بخش ها و صفحات فرود برای شما بسیار مهم هستند مناسب تر باید متصل شود. به عنوان مثال، اگر یک سایت آموزشی مرتبط با تولید محتوا ایجاد کرده اید. بهتر است در فوتر صفحات را لایک کنید آموزش تولید محتوا و آموزش کاربران فتوشاپ و … اتصالات ایجاد شود. البته این نوع لینک سازی برای سئو در صفحه اصلی سایت مفید است.

بخش وبلاگ منبع پیوند داخلی:

  • ترامپ: قسمت دوم راه درست ساخت لینک برای سئو در قسمت وبلاگ انجام می شود.

در این بخش به طور خاص به لینک سازی داخلی وبلاگ خواهیم پرداخت. فرض کنید مقاله ای مرتبط با سایت خود نوشته اید. آیا می دانید بهترین زمان برای اتصال داخلی چیست؟ به کدام کلمات لینک بدهیم؟ حداکثر تعداد لینک در یک محتوا چقدر است؟

البته اگر پاسخ این سوالات را بدانید، یک بخش وبلاگ قدرتمند ایجاد خواهید کرد. شما در ابتدای مقاله همیشه با معرفی شما با دادن اطلاعات کلی به کاربران شروع می کنید و بهتر است در چند سطر اول مقاله هایتان برند سایت لینک اول رو خودت بذار

این نوع لینک بیلدینگ قدرت برند سایت را افزایش می دهد. البته با توجه به آن می توانید به راحتی صفحه اصلی خود را برای کلمه کلیدی برند بهینه کنید.

فرض کنید صفحه فرود با عنوان است گوشی موبایل بخر شما دارید. بهتر است ابتدا یک پاراگراف در مورد این موضوع بنویسید و سپس ادامه دهید کلمه کلیدی اصلی که همون خرید موبایل بود به صفحه مورد نظرتون لینک بدید. این روش صحیح ترین نوع ممکن است و به راحتی با رعایت این نکات در مقالات وب سایت خود به نتایج عالی دست خواهید یافت.

از صفر تا صد ترفند ساخت لینک و سئو

به روز رسانی صفحات قدیمی سایت و ایجاد لینک های جدید:

بهتر است از صفحات قدیمی سایت غافل نشوید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در راه درست سئوی لینک بیلدینگ انجام می دهند این است که اصلا به صفحات قدیمی اهمیت نمی دهند.

فرض کنید یکی از صفحات قدیمی شما در بخش وبلاگ قرار دارد که برای کلمه کلیدی مناسب در گوگل رتبه خوبی دارد. برای استفاده بیشتر از این صفحه چه کاری می توانید انجام دهید؟

بهترین کار ممکن این است که ابتدا آن را با 300 تا 500 کلمه به روز کنید.

اکنون در آپدیت جدید خود می توانید به صفحات اصلی خود لینک دهید.

شما می توانید این کار را انجام دهید چند کاراکتر را با یک فلش بزنید. ابتدا، صفحه قدیمی شما قدرت جدیدی به دست می آورد و دوباره رتبه خود را بهبود می بخشد. از طرفی از اقتدار و سن خود نیز استفاده می کند و به صفحات اصلی سایت شما قدرت خواهد داد.

 

ساخت لینک های خارجی را چه زمانی شروع کنیم؟

خب، به قسمتی رسیدیم که شاید خیلی از شما منتظرش بودید اتصال خارجی. زمانی که به سئوی داخلی سایت خود فشار خوبی داده اید (از طریق لینک سازی داخلی و غیره)، نوبت به لینک سازی خارجی می رسد.

بک لینک یکی از روش های لینک دهی خارجی است، اما آیا هر بک لینک در سئو موثر است؟ قطعا نه.

امروزه ایجاد لینک های خارجی برای سایت های خارجی که دارای اعتبار دامنه بسیار بالایی هستند بسیار رایج است. در این سایت ها محتوای 100 تا 300 کلمه ای می نویسند و به صفحه ای از سایت خود لینک می دهند.

این بازخورد سریع می دهد. اول اینکه سایت خارجی با اتوریتی دامنه بالا به دلیل اینکه کاربران آنلاین زیاد است قطعا ایندکس سریع تری خواهد داشت و مطالب شما به سرعت ایندکس می شود.

مشکل اصلی عدم اتصال سایت خارجی به دامنه سایت شما است. فرض کنید در وب سایت یک مجله خبری خارجی لینکی به وب سایت خود ایجاد کرده اید که در زمینه خرید و فروش کالا می باشد. آیا این روش درستی برای ایجاد لینک برای سئو در نظر گرفته می شود؟ قطعا نه. لینک سازی خارجی بهتر است با سایت های مرتبط با حوزه کاری شما انجام شود وگرنه تبدیل به لینک های اسپم می شود.

این امکان وجود دارد که برخی از افراد سئو در حال ساخت لینک های اسپم برای سایت های رقیب خود باشند که باعث افت رتبه شود. بنابراین، اگر می خواهید لینک های خارجی بسازید، بهتر است ارتباط بین دو سایت را بررسی کنید و سپس شروع به ساخت لینک کنید.

آموزش ساخت لینک ساده ترین راه است

چرا گزارش گیری موثرتر از ارجاعات رایگان است؟

استفاده از گزارش تاثیر در سئو مهم است سایت شما را قرار خواهد داد. اما گزارش نیز نوعی بازخورد است، اما تفاوت اصلی آن با بازخورد چیست؟

بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

1- قالب کلی: اولین تفاوت بین گزارش آگهی و بازخورد در قالب آنهاست.

همچنین می توانید 600 تا 3000 کلمه محتوا را در Ad Reputation ارسال کنید. اگر فقط می توانید به یک کلمه اشاره کنید.

توجه داشته باشید که در گزارش خود استفاده از نام تجاری و استراتژی تولید محتوا با نوشیدن آب می توانید به نتایج عالی برسید. بنابراین، دست شما در گزارش گیری بازتر خواهد بود، یعنی می توانید بازاریابی پنهان یا از آن انجام دهید نکات گزارش دهی برای تاثیر بیشتر استفاده کنید.

2- ارتباط موضوعی: یکی از معایب اصلی استفاده از بک لینک قطعا عدم ارتباط با سایت است که می تواند به یک لینک اسپم تبدیل شود.

راه درست ساخت لینک برای سئو در رپورتاژ آگهی این است که لینک موضوع خود را مشخص کنید.

مثلا اگر سایت آموزشی دارید بهتر است سایت هدف گزارش شما هم سایت آموزش باشد.

اما موضوع مهم دیگر مربوط به هزینه انتشار خواهد بود. البته هزینه گزارش ها از لینک ها بیشتر است و البته تاثیر سئو بیشتر است.

توصیه می شود اگر می خواهید سئوی سایت خود را تقویت کنید، از گزارش سایت خودداری نکنید.

خلاصه روش صحیح پیوند برای سئو:

امیدواریم از این بهترین مقاله سایت مطالعه نهایت استفاده را ببرید و اگر دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

در پایان مقاله بهتر است چند نکته مهم بیان شود:

مهمترین نکته دانش شما در مورد انواع لینک بیلدینگ است. دانستن مفهوم اتصالات داخلی، خارجی و فنی یکی از موارد مهمی است که اگر به آن توجه کنید قطعا نتایج بهتری از آنها خواهید گرفت.

لازم به ذکر است که باید لینک های داخلی سایت خود را تقویت کنید و سپس به سراغ لینک های خارجی بروید. در غیر این صورت می تواند ضعف سئو و به عبارتی بدترین نتیجه و افت رتبه را برای سایت شما ایجاد کند.

لینک سازی خارجی باید به صورت طبیعی انجام شود یعنی در یک روز 100 لینک بی کیفیت تولید نکنید که تبدیل به لینک اسپم شود.

پیشنهاد می شود که قدرت شبکه های اجتماعی را برای ایجاد لینک های خارجی دست کم نگیریم. بهتر است هزینه های گزارش ماهانه را در نظر داشته باشید که به طرز عجیبی رتبه سایت شما را در گوگل تغییر می دهد.

مقاله نحوه صحیح ساخت لینک برای سئو + تضمین بهبود رتبه سایت 🏆 اولین بار در Best Learner پدیدار شد. به نظر می رسد.