منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روش مطالعه برای کنکور + تضمین پذیرش دانشگاه 🏆💪

روش مطالعه برای کنکور + تضمین پذیرش دانشگاه 🏆💪

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روش مطالعه برای کنکور + تضمین پذیرش دانشگاه 🏆💪

البته پذیرش در بهترین دانشگاه های ایران به کنکور بستگی دارد و این آزمون سراسری یکی از بزرگترین مسابقات دانش آموزان در کل سال تحصیلی محسوب می شود، البته تا زمانی که ندانند چگونه برای کنکور درس بخوانند. در این مقاله سعی کرده ایم راز همه قبول شدگان این آزمون را برای شما فاش کنیم.

روش آموزش کنکور یکی از مهم ترین قسمت های آموزشی است که مشاوران می توانند به شما ارائه دهند، شاید برخی از مشاوران به دلیل نداشتن اطلاعات خاصی در این زمینه (یا نداشتن اطلاعات کافی) در این مورد نظری نداشته باشند. روی آن). اول اینکه از منشی مربوطه بپرسید یا از این مقاله استفاده کنید. انتخاب باشماست. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر در نظر گرفته ایم که نحوه مطالعه برای کنکور را برای شما توضیح دهیم و در این راستا از صفر تا صد نکات اصلی و اضافی و پیشنهادات بسیار مهم برای موفق باشید در کنکور برای توضیح لازم به ذکر است که این نکات را هیچ جا به شما نمی گویند.

تنوع دروس و تنوع تست ها و سوالات از جمله مواردی است که می تواند بر نحوه یادگیری دانش آموز تاثیر بگذارد، اما چگونه؟ فرض کنید اصلاً نمی دانید در کنکور یک درس خاص چه نوع سؤالاتی مطرح می شود و آیا بدون دانستن این سؤال مهم، رفتن و مطالعه آن درست است؟ فرض کنید برای مطالعه رفته اید، اما آیا می دانید کدام قسمت های آن مهم است؟ قطعا نه، اما راه حل چیست؟

بهتر از همه، شما یک کتاب تست و کمک مطالعه مرتبط با آن موضوع دارید. مثلاً برای درسی مثل ریاضی قسمت تابع را می بینید، البته باید نمونه سوالات را بررسی کنید و با بررسی سوالات متوجه می شوید که نمودارهای آن بسیار مهم است و سوالات زیادی در مورد نمودارها در امتحان مطرح می شود (پس من باید آن را ادامه دهم، بخش را به خوبی بخوانید و آن را به قوت خود تبدیل کنید، به همین راحتی است). این مشکل فقط برای ریاضی نیست و می توانید این روش را برای دروس دیگر نیز اعمال کنید. اما با جزئیات دقیق بعداً توضیح خواهم داد)

بهترین روش مطالعه برای کنکور

آموزش مناسب خود را انتخاب کنید:

اولین قدم برای روش مطالعه کنکور این است که برای خود آموزشی انتخاب کنید که بتوانید از آن نتیجه بگیرید. شاید این سوال در ذهن شما وجود داشته باشد که اگر تحصیلات مناسبی نداریم در دبیرستان چه کنیم؟ شما چندین گزینه دارید؛ اول از همه، آیا از آموزش های آنلاین استفاده می کنید یا به مدارس می روید و غیره؟ مطمئناً استفاده از آموزش حضوری (کلاس های تقویتی و آموزشگاه ها) در کنار هزینه های بالا زمان زیادی را از شما می گیرد و از طرفی باید از هر دقیقه از وقت خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که پس از شیوع بیماری کرونا، آموزش آفلاین و آنلاین بسیار رایج شده و قطعا به مکانی آسان برای یادگیری تبدیل شده است.

سایت ما برای دانش آموزانی است که می خواهند رتبه های بالاتر و آموزش ریاضی و آموزش شیمی آماده کرده است این نوع آموزش توسط بهترین اساتید ایران و البته تیم پشتیبانی تهیه شده است; اما سوال اصلی اینجاست که آیا آموزش بدون تعمیر و نگهداری و عیب یابی وجود دارد؟ قطعا نه؛ شما می توانید هر سوالی دارید و نگرانی خود را مطرح کنید که با توجه به نحوه مطالعه شما برای کنکور برطرف می شود، پس نگران مطالعه بیشتر نباشید دوست خوبم.

 

نحوه مطالعه برای کنکور از 0 تا 100:

تا اینجا به مباحث اولیه ای که باید بدانید برخورد کردید، حالا وقت آن رسیده که به سراغ روش مطالعه تخصصی کنکور بروید. توجه داشته باشید که در هر قسمت نکات و پیشنهادات مهمی ارائه خواهد شد پس بهتر است یک قلم و کاغذ همراه خود داشته باشید. دوست عزیز:

  • دسته بندی دروس: اول از همه در مورد نحوه مطالعه برای کنکور باید دروس را بر اساس رشته مورد نظر خود دسته بندی کنید اما دسته بندی یعنی چه؟ می بینید که درس ها به دو دسته تقسیم می شوند: حفظی و حسابی، البته برخی از درس ها ترکیبی هستند. روش یادگیری هر یک از این نوع دوره ها قطعا سخت است اما به شرطی که دقت خاصی داشته باشید نمی دانم پس به خط بعدی بیایید و نوع دروس را با مثال توضیح خواهم داد.

1- حفظ کردن: اولین نوع از دوره های حفظ عبارتند از; البته دروس طوطی از جمله دروسی است که دانش آموزان همیشه با آن مشکل دارند و همیشه از یادگیری آن گلایه دارند; پس بذار اینجا بهت بگم دوست من دروس حفظی بسیار ساده تر از دروس محاسباتی است پس در این مورد شکی در دل شما نیست; فقط باید بدانید که چگونه این نوع دروس را مطالعه کنید.

اول از همه باید به متن کتاب تسلط کامل داشته باشید (چون در کنکور ممکن است متن کتاب را بخوانید و باید آن را خوب تشخیص دهید) البته باید فعالیت کتاب درسی را تجزیه و تحلیل کنید فقط ننشینید و متن را بخوانید. مرحله سوم این است که برخی از قیدها را برجسته کنید (قیدهایی مانند: همیشه، معمولا، فقط، همه و …) فعلاً کافی است به این چند نکته توجه کنید که در قسمت های بعدی برای شما پر می شود.

چگونه برای امتحان درس بخوانم؟

2- دروس کامپیوتر: نحوه مطالعه در کنکور مفهومی باشد. این مفهوم سازی در دوره های کامپیوتر هیجان انگیز است. فقط لازم نیست فرمول را حفظ کنید و … وارد شوید گام اول شما باید سوال را تجزیه و تحلیل کنید و مرحله دوم قادر به تشخیص داده های سوال و مجهول بودن آن باشد مرحله سوم فرمول مناسب را انتخاب کنید و مرحله چهارم نهایی شروع به شمارش کنید.

مثلاً اگر نمی توانید مجهول و معلوم سؤال را تشخیص دهید، قطعاً به پاسخ صحیح نخواهید رسید یا اگر فرمول صحیح و … را انتخاب نکردید، حتماً باید به این نکات توجه کنید.

3- حفظ و محاسبه ترکیبی: معتدل ترین دوره ها از این نوع هستند. روش مطالعه برای این نوع آزمون کتاب، معتدل بودن است. مثلا درس شیمی هم حفظ و هم محاسبات دارد. شما باید مفهوم را بدانید تا به خاطر بسپارید و سپس به سمت مسئله بروید و هرگز بدون درک متقابل در آزمون شرکت نکنید.

 

  • به نمودار و شکل ها و فعالیت نگاه کنید: اغلب دانشجویان به این موارد اشاره نمی کنند و یا اینکه این عناصر نقطه ضعف آنهاست. ما در آستانه مطالعه برای کنکور شما هستیم اطلاع فرض را بر این می گذاریم که طراح کنکور متوجه این مشکل است و دانش آموزان در فرم ها ضعف های زیادی دارند و قطعا هر ساله در کنکور سوالات زیادی از آنها پرسیده می شود.

ممکن است از شما بپرسند که چگونه می توان امتیاز از اشکال استخراج کرد؟ پیشنهاد ما این است که به آموزش یا کتاب درسی بروید. چون استخراج نقطه برای شما بسیار سخت خواهد بود قطعا باید از منابع مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال، بهتر است که مقاله روش مطالعه زیست شناسی در بالاترین سطوح Read توضیح مختصری برای این بخش ارائه شده است.

 

  • سریع به سراغ آزمون بروید: مورد دوم مطالعه برای آزمون داوطلبی این است بعد از مطالعه به سراغ آزمون بروید به قول قدیمی ها نان را تا زمانی که فر گرم است بچسبانید. یعنی وقتی مطالب را خوانده اید و تسلط کافی برای تست زدن دارید، چرا بعد از مطالعه در آزمون شرکت نکنید؟ (برای فردا وقت نگذارید) حتما کنار کابینت بگذارید چون معجزه می کند اما چرا زحمت تست پاها را بدهید؟

فرض کنید دروسی مانند فلسفه و زیست شناسی خوانده اید، البته باید بعد از مطالعه برای آزمون بروید زیرا در این صورت مهارت بالایی دارید و از طرفی می توانید به سوالات پاسخ دهید، اما برای ما مهمتر این است که می توانید روش سوالات و گزینه ها را مشاهده کنید قطعا قیدهایی مانند همه و همیشه و فقط و… را خواهید یافت; 90 درصد دانش آموزان در دام طراح آزمون می افتند. پس جای نگرانی نیست

باید برید جواب و نکته رو تحلیل کنید کتاب یا بروشور خود را وارد کنید؛ با در نظر گرفتن این موارد، شما را تشویق می کنیم که آن را امتحان کنید.

مطالعه و تست زنی برای کنکور

  • شرکت در آزمون های آزمایشی: البته بعد از اعمال روش مطالعه برای کنکور باید به دنبال تست خود و روش مطالعه خود بگردید اما قطعا نمی توانید بدانید که روند مطالعه شما خوب است یا خیر… آزمون توسط سازمان هایی انجام می شود که دارای دانش‌آموزان در آن شرکت می‌کنند، به این معنی که شما بین این دانش‌آموزان رقابت خواهید کرد.

به عنوان مثال شما در کلاس دوازدهم هستید و در آزمون آزمایشی شرکت می کنید، رتبه شما نوبت اول 5000 و نوبت دوم 3000 است و این قطعاً برای شما خبر خوبی است و نحوه مطالعه دروس کنکور نیز باید در این زمینه ذکر شود. شما در روند درستی هستید. (اما اگر نتیجه معکوس است، اصلا استرس یا ناراحتی نداشته باشید؛ بهترین کار این است که عملکرد خود را بررسی کنید و نقاط نقض را اصلاح کنید)

اما مهمتر از هر چیزی تجزیه و تحلیل آزمایش آزمایشی است؛ شما به عنوان یک دانش آموز باید تست های خود را بررسی کنید، یعنی چه سوالاتی را اشتباه گرفتید یا اصلا جواب ندادید.

 

  • شما یک برنامه دارید: چگونه برای کنکور بدون برنامه درس بخوانیم هیچ ارزشی نخواهد داشت و بالاتر. یعنی باید بدانید که این هفته چه موضوعی را می خواهید تکمیل کنید و هدف بعدی هفته آینده چیست و چگونه باید پیش بروید و… اگر به این موضوعات توجه نکنید قطعا نتیجه ای نخواهید گرفت. .

البته برخی از دانش آموزان نمی دانند چگونه برای خود برنامه ریزی کنند. اصلا نگرانت نباش روش برنامه ریزی کنکور با هم آماده کرده ایم روش افزایش ساعات مطالعه برای کنکور ما قطعا رتبه برتر شما را تضمین خواهیم کرد.

 

اثربخشی کتب درسی در مطالعه آزمون کاندیداتوری:

چه کسی پس از خواندن آن را ادعا می کند فقط کتاب های درسی از کنکور می توان نتیجه گرفت که او قطعاً فردی نادان است; درست است که منبع اصلی کنکور کتاب های درسی است، اما آیا تمام سوالات کنکور خط به خط در کتاب مطرح می شود؟ قطعا نه، در درسی مانند ریاضی می بینیم که سوالات امتحانی 1000 درصد پیشرفته تر از مثال های خود کتاب است و البته اگر نمونه ای از سوالات را ندید قطعا نمی توانید یک نمره بگیرید. درصد خوب؛ با داشتن کتاب تست قوی و مطالعه و حل تست ها این مشکل حل می شود. (البته در مقاله ای درباره شما درصد افزایش برای کنکور از صفر تا صد هم توضیح دادیم)

به نظر می رسد که راز تحصیل درجات عالی این است که تمام نکات کتاب تست مربوط به جاهای خالی و فرمول، تست و سریع و غیره در کتاب وارد شده و بر خلاف بسیاری از دانش آموزان از آنها استفاده می کنند.mina)

آخرین کلمه:

امیدواریم از این بهترین مقاله سایت مطالعاتی نهایت استفاده را ببرید و برای دوستان کنکور خود ارسال کنید. در پایان مقاله بهتر است یک نکته مهم را تکرار کنیم.

روش مطالعه برای کنکور هم بستگی به تراز شما خواهد داشت یعنی اگر با توجه به سطح و توانایی خود از روش های بالا استفاده کنید قطعا ضرر نمی کنید. خودتان آن را ایجاد کنید.

نوشته نحوه مطالعه کنکور + تضمین پذیرش دانشگاه 🏆💪 اولین بار در برتر آماز . به نظر می رسد.