منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ساخت سایت با موبایل و بدون استفاده از کامپیوتر

ساخت سایت با موبایل و بدون استفاده از کامپیوتر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ساخت سایت با موبایل و بدون استفاده از کامپیوتر

شاید برای شما سوال پیش بیاید که طراحی سایت موبایل چیست؟ در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد. اختراع گوشی های هوشمند تحول عظیمی در صنعت فناوری ایجاد کرد. بنابراین هر روز امکانات بی شماری به این عضو کوچک دنیای دیجیتال اضافه می شود. بر همین اساس افراد سعی می کنند از تمامی امکانات این دستگاه استفاده کنند. حتی طراحی سایت موبایل!

همچنین مردم می خواهند تمام نیازها و خواسته های خود را از طریق تلفن همراه خود برطرف کنند. جالب است بدانید که گوگل در سال 2015 تعداد کاربرانی را که با استفاده از تلفن همراه جستجو می‌کنند در مقایسه با کاربرانی که با لپ‌تاپ یا کامپیوتر جستجو می‌کنند، اعلام کرد. خیلی بیشتر است.

پس از اعلام گوگل در سال 2015، همه به اهمیت تلفن های همراه پی بردند و اکثر برنامه ها و وب سایت ها سعی در همگام سازی با تلفن های همراه داشتند. برنامه ها و سایت های مختلفی برای انجام کارهای مختلف از دستگاه های تلفن همراه ایجاد شدند. با توسعه این موضوع، وب مسترها و شرکت های طراحی سایت تصمیم گرفته اند که بتوانند وب سایت هایی را با تلفن همراه ساخته و راه اندازی کنند.

ابزارهای مختلف طراحی سایت موبایل برای این منظور ایجاد شده است. زیرا امروزه تقریباً همه افراد بیشتر فعالیت های مجازی خود را با تلفن همراه انجام می دهند. اما بهتر است بدانید که اگرچه می توانید به راحتی با استفاده از برنامه های مختلف یک سایت راه اندازی کنید; این هرگز به صورت حرفه ای امکان پذیر نیست و اگر می خواهید یک وب سایت کاملا حرفه ای و تمام شده داشته باشید باید از کامپیوتر و لپ تاپ استفاده کنید.

در ادامه چندین برنامه برای ساخت وب سایت با موبایل به شما معرفی می کنیم و نحوه کار با آنها را به شما آموزش می دهیم.

طراحی سایت موبایل؟! خوب یا بد

همانطور که گفتیم نباید از سایتی که برای دستگاه های موبایل طراحی شده است انتظار یک وب سایت حرفه ای و تمام شده داشته باشید. ابزارهایی که به شما در ایجاد یک وب سایت در دستگاه تلفن همراه کمک می کند. بیشتر برای کسانی مفید است که می خواهند به راحتی از سایتی که ایجاد کرده اند استفاده کنند. ابزارهای طراحی سایت موبایل برای طراحی سایت، خرید هاست، دامنه یا استفاده از ساب دامنه و ارائه خدمات طراحی صفحه وب سایت از شما هزینه ای دریافت می کنند که در بیشتر موارد مبلغ کمی است. زیرا آنها به عنوان یک کاربر بسیار معمولی در خدمت شما هستند.

یک وب سایت موبایل ایجاد کنید
طراحی سایت موبایل

البته تعدادی سایت وجود دارند که به صورت رایگان برای شما سایت طراحی می کنند. مانند: سایت Weebly و Yola. ناگفته نماند که از این سایت ها هم نمی توان انتظار زیادی داشت. چون یک سایت بسیار ساده برای شما ایجاد کرده اند. اما در زیر تعدادی از این وب سایت ها را به شما معرفی می کنیم:

سایت سازان خارجی برای طراحی سایت انگلیسی

هرز
سایت سازان خارجی برای طراحی سایت انگلیسی

سایت Weebly یکی از سایت هایی است که به شما در طراحی سایت موبایل کمک می کند. در این وب سایت می توانید بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و پرداختن به مواردی مانند ثبت دامنه، خرید هاست و غیره سایت خود را ایجاد کنید. شما همچنین می توانید وب سایت خود را با استفاده از Wix ایجاد کنید. این 2 وب سایت بهترین نمونه طراحی سایت خارجی زبان هستند.

سایت سازان ایرانی

وبزی
سایت سازان ایرانی

سایت فوق و بسیاری از سرویس های خارجی مانند Wix.com و… برای طراحی سایت های فارسی زبان و راست به چپ مناسب نیستند. چون RTL نیستند و امکان استفاده از فونت های زیبای ایرانی مثل ایران سنس و دانا را ندارند. پس بهتر است از سرویس های ایرانی مانند وبزی و ایران سرور یا سایت ساز پرتال استفاده کنید.

چرا طراحی سایت موبایل ارائه نمی دهید؟

توصیه می کنیم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید. زیرا اکثر وب مسترها با وردپرس آشنایی دارند و شاید بهترین برنامه طراحی سایت محسوب شود. وردپرس برای نصب و استفاده رایگان است و سایتی که مشاهده می کنید توسط وردپرس پشتیبانی می شود.

اطلاعات شما باید در دستان شما باشد

اطلاعات شما باید در دسترس شما باشد. اگر از خدمات سایت سازی استفاده می کنید، طبیعتاً در آینده نمی توانید این حجم عظیم از داده ها را به یک سرویس جدید منتقل کنید. به عنوان مثال، فرض کنید شما 1000 مقاله در سایت خود منتشر کرده اید. حال چگونه می توانید این مقدار مقاله را انتقال دهید. طبیعتا این کار بسیار وقت گیر و طاقت فرسا خواهد بود! اما اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، مطمئناً بسیار آسان‌تر است.

هزینه طراحی وب سایت وردپرس کمتر است

خدمات ساخت وب سایت را برون سپاری می کند که به دلار هزینه می شود. می دانیم که پرداخت هزینه دلار برای ما کار آسانی نیست. پس باید از خدمات ایرانی استفاده کنیم. سرویس های ایرانی معمولا برای استفاده از سرویس و خرید دامنه و هاست ماهیانه چند صد هزار تومان از شما دریافت می کنند.

از طرفی وردپرس کاملا رایگان است. بنابراین با وردپرس می توانید سایت خود را بدون پرداخت هزینه طراحی کنید. اگر می خواهید طراحی سایت با وردپرس را یاد بگیرید. شما می توانید در دوره آموزشی سایت ساز وردپرس ثبت نام کنید و همین الان طراحی سایت وردپرسی را یاد بگیرید.

طراحی سایت موبایل؟! تقریباً به عنوان یک شوخی.

با وجود تمام این توضیحات، می دانید که نمی توان به صورت حرفه ای یک سایت با وردپرس یا هر سیستم دیگری با گوشی موبایل طراحی کرد. بهتر می توانید با استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ روی ساخت سایت خود تمرکز کنید. دلیل آن این است که معمولاً تلفن همراه نمی تواند صفحات وب سایت شما را به خوبی روی رایانه نمایش دهد. بنابراین با دستگاه های تلفن همراه می توانید یک سایت موبایل طراحی کنید. شغلی که برای داشتن یک سایت حرفه ای شوخی بیش نیست.

در دوره های آموزشی و جلسات مشاوره، همیشه پیشنهاد می کنیم که اصلا وب سایت ایجاد نکنید; یا یک وب سایت عالی راه اندازی کنید. بنابراین، اگر می خواهید یک وب سایت بی نقص داشته باشید، فراموش نکنید که طراحی سایت را با لپ تاپ یا کامپیوتر شروع کنید.

بنابراین در هر صورت برای طراحی و توسعه سایت خود به یک لپ تاپ یا کامپیوتر نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال، در مقاله قبلی در مورد تست A/B صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم با استفاده از ابزارهایی مانند Google Optimize شروع به طراحی تست A/B در سایت خود کنیم. برای چنین کارهایی باید یک کامپیوتر یا لپ تاپ معمولی داشته باشید.

نتیجه

با تمام توضیحاتی که دادیم متوجه شده اید که امروزه برنامه ها و وب سایت های زیادی وجود دارند که به شما این امکان را می دهند که با تلفن همراه خود یک وب سایت ایجاد و راه اندازی کنید. حتی وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا برای طراحی سایت، اپلیکیشن طراحی سایت موبایل را نیز راه اندازی کرده است. اما همانطور که گفتیم با هیچ یک از این وب سایت ها و برنامه ها نمی توانید این کار را به صورت حرفه ای و کامل انجام دهید. پس پیشنهاد ما این است که اگر لپ تاپ یا کامپیوتر دارید، شروع به طراحی وب سایت با آن کنید.