منو سایت

سفر چگونه سلامت ما را به چالش می کشد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سفر چگونه سلامت ما را به چالش می کشد؟

سفر کنید تا سالم بمانید. گاهی اوقات می‌خواهیم از نگرانی‌های بی‌پایان روزانه فاصله بگیریم یا روحیه خود را تازه کنیم. در این مواقع سفر همیشه یکی از گزینه های ما بوده است. حتی گاهی پزشکان به ما پیشنهاد می کنند که یک سفر ترتیب دهیم و روحیه خود را تازه کنیم.

این روزها بد نیست با سفر با تور قشم یا تور کیش و با غذاهای دریایی تازه به جنوب کشور سفر کنیم و بدن خود را تقویت کنیم. پیشنهاد میکنم از بندرعباس دیدن کنید. سپس می توانید با بلیط ارزان شیراز به بندرعباس بروید و به شیراز بروید. لازم نیست نگران اقامت خود در شیراز باشید. به سایت علی بابا مراجعه کنید و در هتل چمران شیراز اتاق رزرو کنید.

تاثیر سفر بر وضعیت روحی و جسمی ما

حالا بیایید با هم به اصل موضوع بپردازیم. سفر بر وضعیت جسمی و روحی ما تأثیر می گذارد. چگونه سوال می کنید عناوین زیر را با دقت بخوانید تا پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

مدیریت اضطراب و استرس

استرس و اضطراب دو عاملی هستند که دائماً به دنبال فرصت هایی برای چسبیدن به شخص هستند. انگار هدفشان از زندگی ماندن در ریش ماست. سفر محافظتی است که شما را از آن احساسات چسبناک نجات می دهد. به محض اینکه استرس شما کاهش یابد، بدن شما به راحتی نفس می کشد. کم کم روحیه شما بهتر از قبل می شود، بهتر تمرکز می کنید و بدنتان شروع به تقویت سیستم دفاعی خود می کند. در واقع استرس کمتر مساوی است با زندگی بهتر.

با دور شدن از محل سکونت و کار خود به مسافرت می روید و یادتان می آید که تا دو روز پیش در محل کار استرس داشتید، یادتان می آید که چقدر مشکلات مختلف و ریز و درشت در خانه داشتید. وقتی احساس شادی و هیجان به میدان می آید، جایی برای استرس و اضطراب باقی نمی ماند.

به کاهش افسردگی کمک کنید

افسردگی عامل مخربی است که جلوی تابش آفتاب زندگی شما را می گیرد. اگر می خواهید از افسردگی خلاص شوید یا از آن پیشگیری کنید، سفر کنید. سفر باعث می شود احساس آرامش کنید، تجربیات جدید و کمیاب به دست آورید و هیجان بیشتری را احساس کنید.

سفر چگونه سلامت ما را به چالش می کشد؟

سفرهای ورزشی یکی از بهترین گزینه ها برای رهایی از افسردگی است. یک مسیر ورزشی برای خود ایجاد کنید و وارد جاده شوید. هیجان بیشتر به شادی شما بال می دهد و در پایان به شما کمک می کند پرواز کنید.

کاهش خطر حمله قلبی

شاید از خود پرسیده باشید که این چه ربطی به چیز دیگری دارد؟ یا بدون اینکه چیزی بگویی ابروهایت از تعجب بالا می رود. اما باید بگویم بله، سفر خطر سکته قلبی را کاهش می دهد. کم تحرکی، نشستن مداوم پشت میز و کم تحرکی دقیقاً اتفاقاتی است که در صورت حمله قلبی برای شما پیش می آید.

تحرک به محض سفر شروع می شود. پیاده روی، طبیعت گردی، ورزش و فعالیت های بدنی در طول سفر شما را از خطر حمله قلبی و سکته قلبی محافظت می کند. هر چه بیشتر از استرس و بی تحرکی دوری کنید، سالم تر خواهید بود.

افزایش خلاقیت

اگر شغل شما خلاقیت دارد، توصیه می کنم زیاد سفر کنید. سفر خلاقیت درونی شما را شکوفا می کند و ایده های متفاوتی به شما می دهد. به مکان های مختلف جالب بروید و ایده های خود را مطرح کنید. در واقع این یکی از دلایلی است که من ابتدا شیراز را پیشنهاد دادم. شیراز شهری پر از زیبایی و منبع ایده است. با تکیه بر هتل چمران شیراز سفری خوش را برای خود رقم بزنید.

تقویت عزت نفس و کمک به روابط اجتماعی

این چیزی است که بسیاری از ما به آن نیاز داریم. افزایش عزت نفس در بیشتر زمینه های زندگی به ما کمک می کند. سفر شما شما را با افراد جدیدی آشنا می کند، مردم شهرهای مختلف را می بینید و از مهمان نوازی مردم خوب ایران دلگرم می شوید. کار با مردم باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و ارتباطات اجتماعی گسترده تری داشته باشید.

کسب تجربیات جدید

این واضح ترین نتیجه سفر است. تجربیات جدید شما را به فردی عاقل تر، بازتر و شادتر تبدیل می کند. قطعا از دیدن جاهای دیدنی ایران و آشنایی با تاریخ کشورمان لذت خواهید برد.

نکات مهمی که در سفر باید رعایت کنید

در این قسمت نکات مهمی را برای بهتر شدن سفر و شادی بیشتر در طول سفر به شما یادآوری می کنم.

مهمتر از همه، قبل از سفر، حتماً برنامه ای تنظیم کنید که شرایط فیزیکی همه اعضا را برآورده کند. مثلا برای زنان باردار یا سالمندان، کوهنوردی برنامه مناسبی نیست.

سفر چگونه سلامت ما را به چالش می کشد؟

مهم نیست از چه وسیله ای برای سفر استفاده می کنید. چه عمومی باشد چه خصوصی، در هر دو مورد سلامتی را در اولویت قرار دهید تا آرام باشید و مجبور نباشید اضافه کار کنید و برای دیگران کار اضافی ایجاد کنید. یکی دیگر از موارد مهم در حوزه بهداشت و درمان، توالت های عمومی است. پیشنهاد می کنم یک ماده ضد عفونی کننده به همراه داشته باشید پس اگر مجبور به استفاده از این خدمات هستید حتما سطح توالت و شیرهای آب را ضدعفونی کنید.

نکته آخر در مورد رستوران های بین راه است. اول از همه بهتر است در مسافرت های طولانی از منزل مواد غذایی مانند خورش یا کباب نیاورید. زیرا ممکن است ماشین را بریزد و لکه دار کند و اگر آن را گرم نکنید باعث بیماری شما می شود. پیشنهاد می کنم از رستوران های محلی غذا بخورید تا غذای سالم تری بخورید. از مصرف سبزیجات در این رستوران ها خودداری کنید. زیرا ممکن است خوب شسته نشوند و شما را بیمار کنند.

سرانجام

به یاد داشته باشید که هدف از سفر شاد کردن شما و شاداب کردن روحیه شماست. برای سفر به هر شهری که دوست دارید برنامه ریزی کنید و بروید. اگر به بندرعباس برخورد کردید که عالی است، بازدید از دیدنی های بندرعباس و لذت بردن از غذاهای دریایی این شهر را فراموش نکنید. اگر برنامه شما بندرعباس به شیراز است همانطور که قبلا اشاره کردم بلیط ارزان بندرعباس شیراز بگیرید و راحت سفر کنید.

سفر یکی از بهترین فرصت ها برای تجدید روحیه است. بنابراین حتی اگر وقت ندارید یا دوست ندارید زیاد خرج کنید، هر چند ماه یک بار سفر کنید تا زندگی شادتری داشته باشید.