منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شماره شبا بانک شهر را با شماره کارت دریافت کنید

شماره شبا بانک شهر را با شماره کارت دریافت کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شبا عددی است که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس استاندارد ISO 13616 برای راحتی و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و غیربانکی کشور تعیین می شود. شماره شبای شهر بانک مانند سایر شماره های شبا تعیین می شود. در حال حاضر امکان دریافت شماره شبا بانک شهر با شماره کارت وجود دارد که قصد داریم در ادامه به آن بپردازیم.

راحتی بانکداری با شبا

شبا یک شناسه است که شامل تمام اطلاعات یک شماره حساب عادی است.

همه نقل و انتقالات به راحتی با شماره شبا انجام می شود، زیرا با این شماره شبا نه به نام بانک نیاز داریم و نه کد شعبه، نوع حساب و …. بلکه فقط با داشتن این شماره می توانید هر مبلغی را که می خواهید از هر حساب خود به هر حساب دیگری به راحتی واریز یا برداشت کنید.

شبا چیست؟

شبا 24 رقمی است و از طریق شماره حساب و گاهی از کارت بانکی در سایت بانک های مختلف قابل دریافت است.

نمونه ای از عدد شبا به شرح زیر است:
IR020120000000101975503009

اجزای اعداد شبا:

IR: کد کشور

02: ارقام را بررسی کنید

0120: کد بانک

0: نوع حساب

18 رقم آخر: شماره حساب 18 رقمی

شماره شبا برای هر نوع حساب بانکی تعریف شده است و برای دریافت شبا نیازی به داشتن نوع خاصی از حساب ندارید. یکی دیگر از مزایای داشتن شماره شبا این است که می توانید از آن برای انجام معاملات بین المللی استفاده کنید و به راحتی خرید و فروش در خارج از کشور انجام دهید.

تفاوت شماره شبا با شماره حساب و شماره کارت

تقریبا اکثر مردم با شماره حساب آشنا هستند. شماره شناسایی مربوط به حساب بانکی در بانک است که افراد برای فعالیت هایی مانند دریافت پول از دیگران به آنها می دهند یا می فرستند و همچنین از شماره حساب برای انتقال وجوه داخلی افراد بین حساب های یک بانک استفاده می شود.

هر شماره حساب شماره منحصر به فرد خود را دارد که می توان از آن برای انتقال پول بین بانکی استفاده کرد.

هر حساب بانکی می تواند یک کارت بانکی نیز داشته باشد تا بتوانید به راحتی از دستگاه خودپرداز، خرید آنلاین، خرید با دستگاه کارت خوان و غیره پول برداشت کنید.

شماره کارت نیز یک شماره منحصر به فرد در سیستم بانکی ایران است. با دسترسی به اینترنت بانک یا خودپرداز و راه های دیگر می توانیم از کارت برای انتقال پول بین بانک ها استفاده کنیم.
شماره حساب و شبا منقضی نمی شود و شماره کارت تاریخ انقضا دارد.

امنیت شماره شبا

نکته مهم دیگر این است که در صورت بروز خطا یا اشتباه در ورود شماره شبا، سیستم های بانکی از اشتباه مشتری یا اپراتور بانک در اعلام و درج اطلاعات شبا مطلع شده و آن را گزارش می دهند. حال اگر مشتری یا اپراتور بانکی یک کاراکتر یا چند رقم از شماره شبا را اشتباه وارد کند، سامانه با کنترل محتوای شبا به او اطلاع می‌دهد که خطایی رخ داده است و شبای وارد شده باید اصلاح شود.

اشتراک شماره شبا با دیگران مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

هرکسی که شماره حساب شخصی داشته باشد می تواند شماره شبا را از سایت بانک دریافت کند بنابراین حتی اگر فردی شماره حساب شخص دیگری را داشته باشد به راحتی می تواند شبا را دریافت کند.

مزایای گرفتن شماره شبا بانک شهر

مزیت گرفتن شماره شبا شهر این است که به هیچ وجه جایگزین شماره حساب شما نمی شود بلکه به عنوان شماره ای که بالاترین سطح استاندارد را دارد در کنار شماره حساب و شماره کارت بانکی شما قرار می گیرد. بنابراین، صرف نظر از نوع حساب، باید شماره «شبا» متعلق به همان حساب را دریافت کنید.

شماره شبا بانک شهر را با شماره کارت دریافت کنید

هر شماره حساب بانکی را می توان به شماره شناسه شبا تبدیل کرد. اما در خصوص تبدیل شماره کارت به شماره شبا، همه بانک ها این تسهیلات را ارائه نکرده اند، اما اگر مشتری بانک شهر هستید، امکان دریافت شماره شبای بانک شهر با شماره کارت وجود دارد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا با شماره کارت می توان شماره شبا بانک شهر را گرفت؟

از آنجایی که در اکثر کارت‌های بانکی فقط شماره کارت وارد می‌شود و شماره حساب در کارت‌های کمتری قابل مشاهده است و دسترسی به شماره حساب برای اکثر افراد دشوار است، دریافت شماره شبا با شماره کارت رایج‌تر است.

بانک شهر نیز مانند بسیاری از بانک ها موفق شد امکان محاسبه شبا را به صورت مستقیم از روی شماره کارت فراهم کند. زیرا در گذشته زمانی که شماره حساب به شبا که مبنای اصلی است تبدیل می شد، تنها با نگه داشتن کارت خود می توانستند به شماره شبا برسند که نیاز به پروسه طولانی تری داشت و در برخی موارد افراد دچار سردرگمی می شدند. . اما آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت و غیرممکن نیست و اکنون سایت هایی مانند تهران شارژ برای تبدیل شماره حساب به شماره شبا در دسترس عموم قرار گرفته اند.

شماره شبا بانک شهر را با شماره حساب دریافت کنید

با شماره حساب امکان دریافت شبا وجود دارد. چه در سایت رسمی بانک که با ورود به فضای بانکداری الکترونیکی به راحتی می توانید آن را پیدا کنید و چه در سایر سامانه های اینترنتی مانند تهران شارژ، رده و کارتینفو.

همچنین می توانید شماره شبا را از طریق خودپرداز یا پیامک دریافت کنید.

نتیجه

متاسفانه در دنیای امروز پول از خیلی چیزها مهمتر شده است و وضعیت گرانی آنقدر فراگیر شده که نمی توان نقل و انتقالات را در هوا انجام داد و باید مواظب پول خود باشیم تا آن را از دست ندهیم. با شماره شبا هیچ خطایی در تراکنش شما وجود نخواهد داشت و نقل و انتقالات امن انجام خواهید داد.

همانطور که در بالا ذکر شد، در صورت بروز خطا در هنگام وارد کردن شماره شبا، سیستم های بانکی خطای مشتری یا اپراتور بانک را هنگام درج اطلاعات متوجه شده و گزارش می دهند.

به این ترتیب ضریب خطای مشتری و اپراتور بانک در هنگام ورود اطلاعات اشتباه و ارسال پول به حساب های دیگر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

بنابراین اگر هنوز شماره شبا را دریافت نکرده اید می توانید از طریق سامانه تهران برای شماره شبای بانک شهر و سایر بانک ها اقدام کنید.