منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شکست بعد از امتحانات داوطلب + چگونه از سد آزمون داوطلب عبور کنیم؟

شکست بعد از امتحانات داوطلب + چگونه از سد آزمون داوطلب عبور کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شکست بعد از امتحانات داوطلب + چگونه از سد آزمون داوطلب عبور کنیم؟

کنکور یکی از بزرگترین چالش های دانش آموزان است، البته برخی از افراد در اولین بار که در کنکور شرکت می کنند موفق به کسب رتبه خوب نمی شوند و به همین دلیل سعی می کنند دوباره در کنکور شرکت کنند. در این مقاله به دلایل عدم موفقیت در کنکور پرداخته ایم.

یقیناً عجیب است که آنها در کنکور مردود شوند و البته تمام امور روزمره و تحصیلی آنها نیز باید موشکافی شود. سوال اصلی این است که اگر افراد طبق روند قبلی خود با تغییرات بسیار کوچک ادامه دهند آیا شانس موفقیت در کنکور وجود دارد؟ قطعا نه، شما می توانید با تجزیه و تحلیل خود متوجه شوید که کجا اشتباه کرده اید و کجا می توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

کسانی که به دلایلی درست درس نخوانده اند یا کسانی که راه درست را انتخاب کرده اند در کنکور مردود می شوند. قبل از هر چیز باید به شما دانش آموزان بگوییم که کلمه پشت کنکور اصلا بد نیست زیرا کنکور سراسری سالانه 1 میلیون داوطلب دارد و قطعا برتری در این آزمون برای شما سخت است. در امتحان اشتباه کنید و قبول کنید که عقب افتادن از کنکور اشتباه نیست) با درک این موضوع می توانید شروعی تازه داشته باشید که به نفع شما باشد. ما در این مقاله از سایت دانش آموز برتر قصد داریم از صفر تا صد دلیل شکست در کنکور را شرح دهیم و بهترین پیشنهادات و آموزش های مرتبط با این مشکل را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

افزایش ساعات مطالعه برای آزمون دانشجوی داوطلب امری اجباری بود که دانش‌آموزان هر رشته‌ای باید به آن توجه می‌کردند و از طرفی اگر مهلت زیادی ندارید، فکر قبولی در کنکور جمهوری را از خود دور کنید. راز تحصیل درجات عالی همچنین می تواند کمک قابل توجهی به شما کند که اصلاً تعجب آور نخواهد بود.

 

عدم انتخاب آموزش مناسب:

اولین نکته ای که قبل از مباحث اصلی باید به آن اشاره کرد این است که عدم انتخاب رشته تحصیلی مناسب یکی از دلایل شکست در امتحانات خواهد بود و در آن شکی نیست. اما سوال اصلی این است که چگونه آموزش مناسب را انتخاب کنیم؟ آیا تحصیل در مدارس غیردولتی و مقاطع تحصیلی کمکی به کنکور می کند؟ قطعا کمک خواهد کرد اما باید توجه داشت که هزینه کلاس های کنکور و … افزایش یافته است و برای شرکت در هر یک از دوره های خاص خود باید هزینه زیادی صرف کنید. این ما هستیم

شما همه نوع را دریافت می کنید تدریس زیست شناسی و البته آموزش شیمی به راحتی می توانید بهترین نوع تدریس را تجربه کنید، لازم به ذکر است که تحلیل کنکور و حل سوالات به روش تستی و نکات مهم کتاب های درسی از جمله مزایای این بسته های آموزشی است (از طرفی باید به قیمت این نوع آموزش ها). که نسبت به سایر سازمان ها قیمت مناسبی در نظر گرفته شده است و بهتر است اصلا نگران این موضوع نباشید). مهمترین مزیت این نوع آموزش، در دسترس بودن کادر پشتیبانی برای رفع مشکلات است.

بهترین راه برای موفقیت بعد از امتحانات

دلایل مردودی در امتحانات:

تا به حال با مباحث بسیار و اساسی برخورد کرده اید و حالا وقت آن رسیده است که به طور جدی با دلایل عدم موفقیت در کنکور آشنا شوید. توجه داشته باشید که در هر قسمت پیشنهادات و نکات مهمی وجود دارد که بهتر است به آنها توجه کنید:

  • هیچ برنامه مناسبی برای تمرین روزانه وجود ندارد: اولین چیزی که باید به آن توجه کرد قطعا داشتن یک برنامه عالی است یکی از مهم ترین دلایل شکست در کنکور نداشتن برنامه است. با توجه به سطح آنها اما منظور از برنامه صحیح چیست؟ فرض کنید می خواهید در امتحان نمره بگیرید و اولین چیزی که باید برایتان مهم باشد و به آن توجه کنید بدون شک نوع خواب و البته نوع ساعات مطالعه و اوقات فراغت و غیره است. به عنوان یک فارغ التحصیل کالج (دیگر به دبیرستان نمی روید) می توانید ساعات مطالعه زیادی داشته باشید و این نیز یک مزیت بزرگ برای شما خواهد بود. برنامه ریزی کنکور باید به گونه ای باشد که ابتدا خود و توانایی هایتان را در ردیف اول برنامه نویسی قرار دهید. یعنی روزانه چند ساعت مطالعه می توانید داشته باشید و چند ساعت مطالعه مفید و غیره. پس از بررسی این مشکل، اکنون نوبت به طبقه بندی دروس مهم و دروسی که در آنها مشکل دارید و بر اساس آن ساعات مطالعه را طبقه بندی کنید تعریف و ادامه دهید. با این فرمول به راحتی می توانید رتبه کسب کنید.

برای داشتن یک برنامه کامل، بهتر از مقاله است برنامه ریزی برای کنکور خط به خط آن را بخوانید.

 

  • از اشتباهات خود درس نگیرید: همه افراد جامعه در زندگی خود اشتباه می کنند و البته باید از آنها درس بگیرند، دومین دلیل شکست در امتحانات درس نگرفتن از اشتباهات خود است. مثلا وقتی یک تست آموزشی را تمرین می کنید و برای برخی سوالات گزینه اشتباه را انتخاب می کنید، الان وقت آن است که علت مشکل خود را پیدا کنید و با این توضیحات سریع به سراغ اصلاح آن بروید. آنها را درس طوری رفتار نکنید که انگار هیچ پیشرفتی نکرده اید. برای درک بهتر این مشکل به مثال زیر توجه کنید.

فرض کنید شما یک دانش آموز تجربی هستید و می خواهید در درسی مانند زیست شناسی تست بزنید، از هر 20 سوال فقط به 10 سوال می توانید پاسخ صحیح بدهید و با تجزیه و تحلیل اشتباهات خود متوجه می شوید که مشکل اصلی شما این است که به این موضوع توجه نمی کنید. شکل سؤالات و قیدها؛ فکر می کنید بعد از فهمیدن مشکل خود چه باید بکنید؟ قطعا زمان رفع آن فرا رسیده است. قیدها را متن به متن در کتاب های درسی بیابید و بهتر است آنها را تصحیح کنید. و از طرفی متوجه شدید که باید به سوالات تست ها و با تصحیح این نوع موارد خود توجه ویژه ای داشته باشید. رتبه مناسب کنکور دریافت خواهید کرد

 

  • من کتاب درسی رو نخوندم: شاید برخی از دانش آموزان در طول سال تحصیلی فکر می کردند که فقط کتاب های درسی مانند گاج و خیلی سبز و نش الگل و غیره را می خوانند. و اصلا سراغ کتاب های درسی نرفتند، برای این دسته از دانش آموزان باید به این سوال پاسخ داده شود. پرسیده شود که آیا طراح آزمون سراسری از کتاب های درسی سوال خواهد پرسید؟ قطعا نه، طراح کنکور با توجه به فرمول های کتاب و البته تصاویر و نکات کتاب سوالاتی را مطرح می کند. اولین منبع شما حتما باید کتاب درسی باشد، حتما کتاب درسی را متن به متن خوانده باشید و بدانید کدام جمله در کتاب کجا استفاده شده و به نفع شماست.

پس از تسلط بر کتاب در مرحله دوم شما باید به سراغ کتاب های درسی بروید، کتاب های درسی به سمت شما کمک می کند که نکات کتاب را درک کنید و سوالات زیادی در ذهن خود ایجاد کنید و به آنها پاسخ دهید به نوعی کتاب های درسی مکمل کتاب های درسی هستند.

راز موفقیت در پشت امتحانات

  • عدم انتخاب روش تست: سال 12 علیرغم اینکه کنکور برای دانش آموزان و داوطلبانه می باشد، دانش آموز به دو صورت ملزم به انجام آن خواهد بود. تستی و تشریحی برای مطالعه، اما بهتر است دانش آموزان بعد از کنکور روش تستی را انتخاب کنند، شکست بعد از کنکور ممکن است به دلیل انتخاب روش تشریحی باشد. اما تفاوت این دو روش در حل مسائل محاسباتی چیست؟ دروس کامپیوتر مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و غیره. قطعاً به دو صورت حل خواهد شد، روش توصیفی قطعاً یک روش ابتدایی است و از طرفی با وجود مراحل زیاد در حل تکلیف، ممکن است اشتباهاتی نیز رخ دهد. اما روش تست با یادگیری چند نکته می توانید در 30 ثانیه به روش محاسباتی خود سرعت ببخشید.

حل سوالات باید در در اسرع وقت اتفاق افتادن؛ البته اگر مدیریت زمان مناسبی داشته باشید قطعا می توانید به بسیاری از سوالات با روش تست پاسخ دهید.

 

  • شما قدرت مدیریت زمان جلسه را ندارید: یکی دیگر از مهمترین دلایل شکست در امتحانات عدم مدیریت زمان قبل از جلسه امتحان است، فرض کنید برای 30 سوال ریاضی فقط 40 دقیقه وقت دارید. بنابراین می توانید به همه سؤالات پاسخ دهید؟ قطعا نه، پس چه باید کرد؟ بهترین بخش این است که شما به عنوان یک دانش آموز زمان خود را برای سؤالات آسان مدیریت می کنید و پس از پاسخ به آنها به سؤالات دشوارتر می روید، به این ترتیب می توانید زمان خود را بر روی همه سؤالات اختصاص دهید.

در نظر داشته باشید دانش آموزی که نتواند زمان خود را به خوبی مدیریت کند و آن را به امور دیگر اختصاص دهد، قطعا در امتحان مردود می شود. موفق نخواهد شد.

 

  • آزمایش نشده: ابتدا بهتر است این سوال را از شما بپرسم که سوالات کنکور چیست؟ قطعا برای اینکه بتوانید به این نوع سوالات پاسخ دهید بهتر است تست های تمرینی زیادی انجام دهید. دانش آموز پشت کنکور او باید روزانه 150 تست تمرینی انجام دهد و بدون قید و شرط خواهد بود. اما آیا این نوع آزمایش مثمر ثمر خواهد بود؟ آزمایش مثبت است که دانش آموز همچنین تجزیه و تحلیل سوال انجام داد. به نحوی سوالی که اشتباه حل شده دلیل خطای خود را پیدا کرده است و از طرفی باید آن را با فواصل زمانی ثبت و مرتب کرد و این سوال مطلقا بی قید و شرط خواهد بود.

مهم ترین دلیل شکست پشت کنکور است

  • در آزمون های آزمایشی شرکت نمی کند: یکی از عواملی که کمتر دانش آموزی به آن توجه می کند این است که اصلاً در آزمون های آزمایشی شرکت نمی کنند. به همین دلیل اصلاً با محیط امتحان آشنا نیستند و از طرفی استرس ملاقات و مراقب و … را هم ندارند. با شرکت در آزمون های آزمایشی به راحتی می توانید این موارد را درک کنید و تجربه کسب کنید.

دلیل دیگر این است که وقتی در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید، قطعاً باید به بودجه آزمون رسیده باشید (یعنی امتحانات همیشه مشخص می کنند که کدام مبحث از یک فصل خاص می آید و باید تا آن مبحث مطالعه کنید و برای آزمون آزمایشی آماده باشید). ) قطعا با این موضوع می توانید درصدهای درست و غلط خود را دریابید و آنها را بهبود ببخشید.

توجه: تست های قلم چی، گزینه دو، سانس، ماز و خیلی سبز از جمله تست های آزمایشی کنکور هستند.

 

خلاصه دلایل شکست در کنکور:

امیدواریم از این مطلب از سایت ما نهایت استفاده را ببرید و آن را با دوستان خود در کنکور به اشتراک بگذارید.در پایان مقاله بهتر است چند نکته مهم را بیان کنیم:

ابتدا لازم به ذکر است که اگر از کنکور عقب افتادید نگران نباشید و ناامید نشوید. افراد زیادی هستند که توانسته اند بعد از کنکور اول نمره عالی کسب کنند و مشکلی برای شما پیش نیاید.

منابع متعدد باشد. یعنی شما از یک درس چندین کتاب می خوانید (مثلا در درس شیمی کتاب بسیار اکولوژیکی و ابتکاری را بخوانید و از طرفی کتاب های گای را بخوانید) اما این چند منبعی چگونه است؟ می توانید با آزمون های متنوع تری روبرو شوید. اما مهم ترین دلیل این است که می توانید از چند منظر به یک موضوع نگاه کنید که بهترین خواهد بود.

مقاله شکست بعد از کنکور + چگونه از سد کنکور عبور کنیم؟ اولین بار در دانش آموز برتر. به نظر می رسد.